Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja pisania listów dla braci w Rosji  (Przeczytany 85306 razy)

Offline Sebastian

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #285 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 22:17 »
Cytat: Michu72
pierwszy raz czytam na tym forum slowo "kociara"
Cytat: Nemo
I takich określeń używa Pani podająca się za sympatyka śJ.

dziwiłoby mnie to gdybym będąc (przed laty) zapalonym słuchaczem Radia Maryja nie usłyszał minimum 100x jak sam Ojciec Inwestor Dr Tadeusz Rydzyk wielokrotnie używa pod adresem kapłanów kościoła katolickiego treściwego określenia "czarnuchy" ;)

oczywiście ksiądz dr Tadeusz Rydzyk (rektor uczelni nauczającej jak manipulować) wie co robi.

Zawsze sugeruje że to przeciwnicy jego rozgłośni nazywają kapłanów "czarnuchami". W ten sposób dr Tadeusz Rydzyk stara sie odhumanizować przeciwnika i przypisać mu cechy, które się źle kojarzą (każdy przeciwnik rozgłośni jest chamem i prostakiem i nie szanuje drugiego człowieka, często sędziwego człowieka, jakim jest kapłan).

Podobny manewr stosuje Sasanka Skacząca Na Skakance - ona chce wmówić nam że jesteśmy prymitywami z wiochy zabitej dechami którzy nietolerancyjnie miałczą na widok świadka Jehowy. Ma to służyć zdeprecjonowaniu naszej argumentacji.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2017, 22:25 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #286 dnia: 13 Kwiecień, 2017, 23:43 »
Jeżeli ktoś mówi A- czyli pisze " gdzie z powodu zakazu transfuzji wiele osób umiera to pytam o B czyli o dane które to potwierdzają.

Takie sianie demagogii tylko na potrzeby tego forum nie przekonuje mnie jako obserwatora stojącego z boku.
A ja ciebie poproszę o dane szczegółowe ile złożono dzieci w ofierze BAALOWI. Jeśli nie przedstawisz szczegółowych danych to znaczy że twierdzenie że składano dzieci w ofierze Baalowi to populizm i demagogia.


Offline Brat Jaracz

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #287 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 00:51 »
I takich określeń używa Pani podająca się za sympatyka śJ. Ale spokój, było na tym forum wielu podżegaczy do awantur. Ich nie ma, forum dalej jest.  :)
Przypomnę tylko, że ta sama pani twierdziła jakoby głosiciele dostawali gratyfikacje finansowe za głoszenie. Teraz mamy sympatyczne określenia :) Czego możemy się spodziewać w dalszej kolejności? Może opowieści o czarnych mszach i mieszaniu krwi? Może o zbiorowym deptaniu świętych obrazków?

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale wcale się nie zdziwię, jeśli ta pani okaże się prowokatorką z ramienia SJ, która robi czarny PR odstępcom. Nie twierdzę, że tak jest, ale nie da się tego wykluczyć. Trochę zbyt sprawnie posługuje się tymi prostackimi stereotypami, które zna każdy świadek...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline zenobia

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #288 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 13:25 »
Pani ma wybujale ego,bardzo sie obrazila , ze sie jej ,tyka, ,jednakze nie zastanowila sie, ze to co i jak mowi swiadczy o niej ..Osobiscie staram sie unikac tego typu ludzi bo rozmowy z nimi prowadza do nikad ./jesli to mozna nazwac rozmowa/


Offline Estera

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #289 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 17:00 »
Pani ma wybujale ego,bardzo sie obrazila , ze sie jej ,tyka, ,jednakze nie zastanowila sie, ze to co i jak mowi swiadczy o niej ..Osobiscie staram sie unikac tego typu ludzi bo rozmowy z nimi prowadza do nikad ./jesli to mozna nazwac rozmowa/
   Coś pani OKSANKAskakanka już zamilkła.
   
Przypomnę tylko, że ta sama pani twierdziła jakoby głosiciele dostawali gratyfikacje finansowe za głoszenie. Teraz mamy sympatyczne określenia :) Czego możemy się spodziewać w dalszej kolejności? Może opowieści o czarnych mszach i mieszaniu krwi? Może o zbiorowym deptaniu świętych obrazków?
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale wcale się nie zdziwię, jeśli ta pani okaże się prowokatorką z ramienia SJ, która robi czarny PR odstępcom. Nie twierdzę, że tak jest, ale nie da się tego wykluczyć. Trochę zbyt sprawnie posługuje się tymi prostackimi stereotypami, które zna każdy świadek...
   Przychylałabym się, Bracie Jaraczu, do Twojej opinii.
   Coś mi też powiało tu prowokacją.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #290 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 20:31 »
Pani OKSANKA lubi upajać się swoimi wypowiedziami , pewnie po napisaniu czyta sobie parokrotnie swój własny post, zachwycając się swoim sposobem formułowania myśli, koniecznie chce zaistnieć uchodząc za eksperta życia zborowego .


Offline Startek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #291 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 23:07 »
Wiesz Harnasiu może zaproponujemy pani Oksance studium książki ,Czego nie naucza  biblia ( w przekładzie Nowego Światła oczywiście ) . Ewentualnie niech studium przeprowadzi ktoś ze świadków ,ochrzci się , zaprzyjaźni się z nimi , a potem niech zrezygnuje z bycia świadkiem . Zobaczy niech wtedy ile tej miłości swiadkowskiej zostanie .


Offline Sebastian

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #292 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 23:33 »
przeczytałem wszystkie posty pani Skakanki (ale nie wiem czy oprócz nich pani ta nie publikowała czegoś co było bulwersujące lub wulgarne i zostało zupełnie wykasowane).

Jeśli miałbym ją ocenić na podstawie tego co pisze to nie nakręcałbym się za mocno że to jakaś prowokatorka. Ot, może faktycznie kobieta tak myśli bo mało wie o świadkach Jehowy.

Oczywiście głowy (a tym bardziej czego innego) sobie nie dam uciąć że się mylę.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Brat Jaracz

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #293 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 11:10 »
Wiesz Harnasiu może zaproponujemy pani Oksance studium książki ,Czego nie naucza  biblia ( w przekładzie Nowego Światła oczywiście ) . Ewentualnie niech studium przeprowadzi ktoś ze świadków ,ochrzci się , zaprzyjaźni się z nimi , a potem niech zrezygnuje z bycia świadkiem . Zobaczy niech wtedy ile tej miłości swiadkowskiej zostanie .
Bardziej przydałoby się jej studium książki "Paście..." :) Chociaż nie wiem, czy na razie tej pani coś pomoże...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Sebastian

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #294 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 20:59 »
Bardziej przydałoby się jej studium książki "Paście..." :) Chociaż nie wiem, czy na razie tej pani coś pomoże...
sorry za mały offtop, ale tytuł tej książki zabawnie mi się kojarzy :D

nie wiem czy jest to nasz dolnośląski regionalizm czy wyrażenie znane w całej Polsce, ale moi znajomi bardzo często używają słowa "paść się", (1) w sensie utraty czegoś albo (2) w sensie małoeleganckiego wyproszenia kogoś (bliskoznaczne do "spier..." albo "wypier..." albo "wynocha...")

źródłosłów tego ogólnie znanego wyrażenia bierze się od określenia że coś się zgubiło/utraciło/ (co jest wulgarnie określane że "poszło się pier....ić" albo łagodniej - eufemizm - ze coś "poszło się kochać" albo - alternatywny eufemizm - coś "poszło się paść")

wychodząc od tego źródłosłowu niektórzy mówią o "pasaniu się" w sensie "wywaleniu kogoś na zieloną trawkę", czyli pozbyciu się kogoś (np. utrata pracy albo utrata członkostwa w jakiejś grupie)

sumując: Ilekroć czytam że starszyzna używa książki "paście" to kojarzy mi się to ze słowem "paście się" czyli "wynocha = spier...aj = (łagodnie) "ić sobie stont" ;D

każde użycie tejże książki "paście" jest przecież związane z komitetem sądowniczym, a więc szansą na wywalenie delikwenta z organizacji (wywalona owieczka "idzie się paść" na zieloną trawkę, wywalona owieczka idzie własną pozaorganizacyjną drogą)

takie mam skojarzenia ilekroć czytam o książce "paście..." :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Brat Jaracz

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #295 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 13:05 »
No, w takim znaczeniu powyższa książka mogłaby równie dobrze nosić tytuł "Gońcie się!", co zresztą byłoby nawiązaniem do "Przebudźcie się!", które ja osobiście wolę określać jako "Wyśpijcie się!" :D Organizacja lubi takie imperatywy w tytułach, typu "Zważajcie...", "Uczcie się...", "Głoście..." itp.

Ps. Nie jestem pewien, ale rzeczywiście takie znaczenie "pasienia" to raczej regionalizm. :) Na Pomorzu nie jest ono znane. Znany jest przymiotnik "wypasiony", a w nawiązaniu do bizantyjskiego stylu 'siedmiu wspaniałych' też dobrze wpisuje się on w kontekst :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline CEGŁA

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #296 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 20:22 »
Przyklejone z FaceBooka:

Film: https://www.facebook.com/lila.ex.5/videos/294798590941183/

Listy do p. Putina - c.d.

Tłumaczenie mniej więcej:
Na poczcie w Moskwie jest prawie 500ton nierozpakowanej poczty.
Zabroniono przyjmowania przesyłek.
Sytuacja jest prawie katastrofalna. Na rejestrację(przyjęcie) czekają setki przesyłek, paczek z najróżniejszych krajów.
5cio-dniowy zakaz na przyjmowanie międzynarodowej poczty wprowadzono już we wtorek. Wszystko dlatego, że oddziały poczty w Rosji nie mogą nadążyć z ilością przychodzącej korespondencji, ponieważ rośnie w gigantycznym tempie.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Startek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #297 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 21:01 »
Listy które wysyłali były adresowane do różnych osób brat mój mówił że pisał do sześciu osób .  Można było zaraportować każdy list  jako godziny . Brat zapisał sześć godzin .


Offline HARNAŚ

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #298 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 21:10 »
Listy które wysyłali były adresowane do różnych osób brat mój mówił że pisał do sześciu osób .  Można było zaraportować każdy list  jako godziny . Brat zapisał sześć godzin .
I własnie o takich świadków mi chodzi :) jak przyjmą taką taktykę to sami się wyeliminują :D , bo przyrostu w zborach nie będzie. Nie ma to jak stare konkretnie od drzwi do drzwi ale co raz bardziej odchodzi to do lamusa. Tym tempem to za 50-60 lat w Polsce będą nieliczne grupy świadków tak egzotyczne jak Tatarzy


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #299 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 21:34 »
Przyklejone z FaceBooka:

Film: https://www.facebook.com/lila.ex.5/videos/294798590941183/

Listy do p. Putina - c.d.

Tłumaczenie mniej więcej:
Na poczcie w Moskwie jest prawie 500ton nierozpakowanej poczty.
Zabroniono przyjmowania przesyłek.
Sytuacja jest prawie katastrofalna. Na rejestrację(przyjęcie) czekają setki przesyłek, paczek z najróżniejszych krajów.
5cio-dniowy zakaz na przyjmowanie międzynarodowej poczty wprowadzono już we wtorek. Wszystko dlatego, że oddziały poczty w Rosji nie mogą nadążyć z ilością przychodzącej korespondencji, ponieważ rośnie w gigantycznym tempie.

Troche mnie ta sytuacja z poczta rosyjska dziwi jako pocztowca .
Niemiecka poczta dostarcza rocznie ok. 18 miliardow listow i to w kraju gdzie zyje 82 miliony ludzi .
Rosja ma  ok 140 milionow mieszkancow , a wiec rowniez ilosc poczty  odpowiednio wieksza .
Coz to znaczy w tej sytuacji pare milionow listow wiecej ktore wyslali SJ z calego swiata ?
Chyba , ze poczta rosyjska byla juz wczesniej przeciazona i  te dodatkowe miliony listow od swiadkow  bylo przslowiowa kropla  , ktora  przepelnila beczke . :o