Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.  (Przeczytany 66594 razy)

Offline sawaszi

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #240 dnia: 24 Sierpień, 2017, 23:19 »
Osobliwe i żenujące są wasze dywagacje na temat ,którego tak na prawdę nie znacie (relatywnie) - o obiektywnych 'dysputach' jest tu mowa ? -'chiba nie' .Szukajcie a znajdziecie -to jest Prawda ? . Ps. : nie poddaje fakty w wątpliwość .Życie to real i nie 'super market' - tyle od -e -mnie .                   
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2017, 23:41 wysłana przez sawaszi »


Offline sabekk

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #241 dnia: 24 Sierpień, 2017, 23:44 »
Szukajcie a znajdziecie -to jest Prawda ?                 

To jest forum różnych poglądów i opinii. Jeśli ktoś czegoś na owym szuka to chyba sam wie najlepiej czego.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline sawaszi

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #242 dnia: 25 Sierpień, 2017, 00:33 »
Dygresja moja do Twego motto sabekk :-mądry nic nie powie a głupiec powie, że tak ma być  ;) -hmm coś w tym jest -nieprawdasz ? ,  ;D


Offline sabekk

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #243 dnia: 25 Sierpień, 2017, 10:08 »
Dygresja moja do Twego motto sabekk :-mądry nic nie powie a głupiec powie, że tak ma być  ;) -hmm coś w tym jest -nieprawdasz ? ,  ;D

Mądrych nie ma, a owo motto mi po prostu przypomina abym się nie łudził i jednocześnie nie miał do innych pretensji o to, że im się coś wydaje. Wszak i mnie również może.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline sabekk

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #244 dnia: 26 Sierpień, 2017, 22:12 »
Człowiek nie może być Bogiem. Na odwrót - owszem, patrz Flp 2.

Obawiam się, że pogląd na Trójcę jest chyba jednak inny...

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/trojca/msg72453/#msg72453
Cytat:
Tusia
"Uważam, że jako Bóg-człowiek posiadał wszechmoc"


---//---


Danielou pisze w swojej książce - (...) stosowanie do Chrystusa terminu 'anioł' nie zakłada żadną miarą, iżby był traktowany jako stworzenie. (...) używanie słownictwa angelologii nie zakłada żadną miarą, żeby Chrystus z natury był aniołem. (...) - s.176-177



MX - koniec - MX

Tak pisze, jednak zauważ, że akapit zaczyna się pytaniem "jak należy interpretować tę anielską teologię?" przedstawiając pewne różnice w jej pojmowaniu kończąc na kolejnej stronie ważnym zdaniem: "Wszystkie te racje musiały spowodować bardzo szybki schyłek tej pierwotnej postaci teologii trynitarnej." Jeśli zatem tak wyglądała pierwotna postać owej teologii, jak w cytatach w tej książce zamieszczonych, w której Syn występuje jako anioł, więc obecne pojęcie Trójcy to wykluczające najwyraźniej pierwotnym nie jest, a wręcz jest to nie do pomyślenia. Autor nie wyjaśnia na czym miałaby polegać różnica natur między Synem a aniołami. Obdarzenie go pewną miarą władzy jeszcze tego nie czyni, tak jak bycie prezydentem nie zmienia natury człowieka nim będącym a tylko pozycję w stosunku do ogółu obywateli.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #245 dnia: 26 Sierpień, 2017, 22:58 »
Obawiam się, że pogląd na Trójcę jest chyba jednak inny...

Toż Tusia potwierdził to, co napisałem. Najpierw Bóg - potem człowiek. Bóg stał sie człowiekiem, nie na odwrót.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline sabekk

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #246 dnia: 26 Sierpień, 2017, 23:45 »
Toż Tusia potwierdził to, co napisałem. Najpierw Bóg - potem człowiek. Bóg stał sie człowiekiem, nie na odwrót.

Jak go pytałem o tą wszechmoc wyszło na to, że owa hybryda miała shizofrenię.

Habakuka 1:12 (BT)
12. Czyż nie jesteś odwieczny, o Panie, Boże mój Święty, który nie umierasz?

Kto umarł na krzyżu? Bóg-człowiek, Bóg czy człowiek?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline MX

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #247 dnia: 27 Sierpień, 2017, 00:37 »
(...)
Tak pisze, jednak zauważ, (...)
Wymowa autora książki jest oczywista i skupia się w tym co zacytowałem. Powołuje się przy tym na konkretne opracowania co oczywiście wymagałoby przeczytania. Siłą rzeczy muszę tutaj wykazać się pewną dozą zaufania.

Aczkolwiek angelologia jest zaczerpnięta od pism żydowskich, a podstawowe znaczenie słowa malach to posłaniec. W takim sensie występuje w pismach judeochrześcijańskich. To popiera Danielou.

Doczepianie do tego sporu ontologicznego nie bardzo ma sens. Bo w I wieku zarówno w chrześcijaństwie jak i w judaiźmie (kabała, Zochar) rozwój pojęć dotyczących natury istot mamy dopiero w powijakach.

Pomijam, że żydowskie poglady na aniołów są bardzo skomplikowane http://www.the614thcs.com/40.939.0.0.1.0.phtml

Jeżeli znasz pisma żydowskie z tamtych czasów które tak przedstawiają aniołów jak sugerujesz to chętnie się zapoznam.



MX - koniec - MX


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #248 dnia: 27 Sierpień, 2017, 13:40 »
Jak go pytałem o tą wszechmoc wyszło na to, że owa hybryda miała shizofrenię.

Habakuka 1:12 (BT)
12. Czyż nie jesteś odwieczny, o Panie, Boże mój Święty, który nie umierasz?

Kto umarł na krzyżu? Bóg-człowiek, Bóg czy człowiek?

Nie widzę związku, ale ok.
Pewnie czytałeś, że Jezus wziął na siebie nasze grzechy.
Rzym 6:23 Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć (...)

A jeśli uważasz, ze twoje zbawienie pochodzi od człowieka... (choć Jan pisze "jednorodzony Bóg"), to;
Ps 146:3 Nie pokładajcie ufności w książętach
ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia

... to coś mi tu nie gra.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Gremczak

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #249 dnia: 27 Sierpień, 2017, 14:52 »



Pewnie czytałeś, że Jezus wziął na siebie nasze grzechy.
Rzym 6:23 Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć (...)


To skoro Jezus wziął nasze grzechy na siebie to my jesteśmy bez grzechu.


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #250 dnia: 27 Sierpień, 2017, 21:48 »
Toż Tusia potwierdził to, co napisałem. Najpierw Bóg - potem człowiek. Bóg stał sie człowiekiem, nie na odwrót.

Skoro Bóg stał się człowiekiem to do kogo Jezus wołał będąc przybity do pala ? Sam do siebie ? Czy może do swojego Ojca, który cały czas jest w niebie ?


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #251 dnia: 27 Sierpień, 2017, 21:54 »
To skoro Jezus wziął nasze grzechy na siebie to my jesteśmy bez grzechu.

Źle myślisz. Ofiara Jezusa pozwala ludziom mieć nadzieję na życie wieczne w królestwie Jehowy mimo tego, że jesteśmy grzesznej natury.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #252 dnia: 28 Sierpień, 2017, 00:09 »
Skoro Bóg stał się człowiekiem to do kogo Jezus wołał będąc przybity do pala ? Sam do siebie ? Czy może do swojego Ojca, który cały czas jest w niebie ?

Gdybyś zaglądał na moje linki, to byś wiedział, że Strażnica robi z Ciebie durnia. Przykro to pisać. Chyba, że zgadzasz się na takie traktowanie.
Całe forum już wie, że Jezus na krzyżu modlił się do swego Ojca, a Ty dalej powtarzasz strażnicowe brednie o modlitwie Jezusa do siebie.


Offline Mała mi

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #253 dnia: 28 Sierpień, 2017, 00:21 »
Cytuj
Cytuj
Skoro Bóg stał się człowiekiem to do kogo Jezus wołał będąc przybity do pala ? Sam do siebie ? Czy może do swojego Ojca, który cały czas jest w niebie ?
Trampek, co ty bredzisz? Musisz zacząć czytać Pismo Święte ewentualnie proponuję wyszukiwarkę Google. Te pisma, co to już tysiąc razy mówiłeś, że je czytasz otumaniaja cie,robią z ciebie durnia a ty potem powtarzając je wystawiasz się na posmiewisko.


Offline Gremczak

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #254 dnia: 28 Sierpień, 2017, 00:53 »
Źle myślisz. Ofiara Jezusa pozwala ludziom mieć nadzieję na życie wieczne w królestwie Jehowy mimo tego, że jesteśmy grzesznej natury.

Ale to chyba pogląd strażnicowy a nie biblijny. W biblii jest,ze Jezus za ludzi złożył okup, wykupił ludzi.