Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie mogę pojąć tego wykluczenia  (Przeczytany 28707 razy)

Offline zaocznie wywalony

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Luty, 2017, 11:34 »
Ja się spotkałem z powołaniem komitetu za całowanie się.
Akurat z KS - wszystko zależy od "strasznych z boru".
Jesteś "gorliwy", z rodziny od pokoleń "w prawdzie", masz znajomości lub sporo dajesz ?
Nielegalne interesy, upijanie się, oszukiwanie, wykorzystywanie itd (o ile nie zbyt głośne) - nie są żadnym problemem. Masz w zborze jak pączek w maśle.
Podpadniesz "strasznym" a już najgorzej koordynatorowi ?
Znajdą na Ciebie haka. Często, gęsto nawet łamiąc wewnętrzne wytyczne np z książki "Paście" i listów. Możesz wylecieć za głupotę, teoretycznie nie kwalifikującą do komitetu, bez dwóch świadków i bez korygujących wizyt pasterskich.
Wiem, tak jak pisałem - to niezgodne z wewnętrznymi wytycznymi, ale częste. Zbyt częste.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Luty, 2017, 11:40 »
Możesz wylecieć za głupotę, teoretycznie nie kwalifikującą do komitetu, bez dwóch świadków i bez korygujących wizyt pasterskich.

Takie wykluczenie łatwo obalić na KS odwoławczym.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Luty, 2017, 12:30 »
Ja się spotkałem z powołaniem komitetu za całowanie się.

Masz jakieś informacje w co się całowali???


Offline pies berneński

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Luty, 2017, 13:18 »
Masz jakieś informacje w co się całowali???
No jakaś poszlaka jest.Hehe:
 Ps.Ale ,tak codziennie całować,to chyba już grzech chciwości? ;)
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline falafel

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Luty, 2017, 17:45 »
Masz jakieś informacje w co się całowali???
W usta z języczkiem, pierwszy raz, tyle że na imprezie.


Offline Startek

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #80 dnia: 19 Luty, 2017, 18:00 »
No i na komitecie pojawiły się takie pytania , czy się podniecilaś , czy cię dotykał ,a jak , i takie tam różne pierdoły . Potrafili się posunąć do tego , że zarządali zaświadczenia lekarskiego  od ginekologa .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Luty, 2017, 19:01 »
Podpadniesz "strasznym" a już najgorzej koordynatorowi ?
Znajdą na Ciebie haka. Często, gęsto nawet łamiąc wewnętrzne wytyczne np z książki "Paście" i listów.

Chcesz dokonać zemsty patrz, jak wisi. Słuchaj, jak się modli: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” (Łk 23, 34). Św. Augustyn


Offline wspaniale

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #82 dnia: 19 Luty, 2017, 19:37 »
Takie wykluczenie łatwo obalić na KS odwoławczym.
Mi odmówiono odwoławczego, wykluczono mnie bez 2 świadków :)

co prawda to było kilka lat temu i szybko mnie przyłączono, ale ... tak od tamtej pory już wiem wiecej
=========
Wspaniale


Offline Startek

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Luty, 2017, 19:55 »
Mnie poinformowali że mogę się odwołać , uznałem to za bezsens ,  kiedy usłyszałem słowa ,, my nie przyszliśmy tu , aby ciebie słuchać ! " . Zresztą  jeśli ktoś uznaje Jezusa jako Pana , a nie wielbi Ciała Kierowniczego czy miałby szansę na wysłuchanie. Wątpię .


Offline Lechita

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Luty, 2017, 23:07 »
Startek, brachu mój!  Komitet , komitetowi nie równy, jeden ma gdzieś tłumaczenia "podsądnego" , i tak jak piszesz, przychodzą by wykluczyć , nawet jeśli powiedziałbyś , że wymyśliłeś wehikuł czasu  ;)
Ale są i tacy , że wysłuchają człowieka, ale marne szanse , że wezmą to pod uwagę. Kolejnym czynnikiem jest też czy sprawa dotyczy np. rozpusty czy odstępstwa. Jak rozpusty to jest szansa, że delikwent bezkrytycznie wierzy w "niebieskiego cielca" i tylko mu się "noga powinęła" z płcią przeciwną  :D
Jeśli zaś jest odstępcą to z góry zakładają , że muszą "dbać o czystość zboru" i wyrok zapada zanim "rozprawa" się rozpocznie.
Przecież odstępca to "wróg, najgorszy ze wszystkich" - cytując Samych Swoich  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Startek

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #85 dnia: 19 Luty, 2017, 23:38 »
Masz rację mój bracie Lechito , nawet pedofil uniknie kary . A ten kto uznaje CHRYSTUSA to wróg nr 1 .


Offline Estera

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Luty, 2017, 23:56 »
Masz rację mój bracie Lechito , nawet pedofil uniknie kary . A ten kto uznaje CHRYSTUSA to wróg nr 1 .
   Tak, bo w WTS-ie, to już dawno norma, że przecedzają komara, a połykają wielbłąda.
   Takie współczesne plemię uczonych w piśmie i Faryzeuszy z I wieku n.e.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Luty, 2017, 00:08 »
A ten kto uznaje CHRYSTUSA to wróg nr 1 .
Zgadzam się w 100%
Dodam tylko: albo odzyskuje swoją słowiańską świadomość  ;)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline zenobia

Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #88 dnia: 20 Luty, 2017, 00:53 »
Kiedys pisalam ,ze meza ,pozbawili ,stojaka' bo glosil lecz nie byl na zbiorkach.Dzisaj na wykladziepadlo takie zdanie ,ze P .Jezus nie wyroznial apostolow chociaz kazdy mial inny wklad w dzielo glozsenia.Potem cos ze nawet 15 min jest tak samo cenne.Po zebraniu wale wiec do starszego i mowie ,ze fajny wyklad, ale dlaczego nie wzorujecie sie na tym co mowil wyklad.Wil sie jak piskorz , bo sie upieralam w koncu mowi ,bo wiesz my mamy wytyczne'jakie wytyczne  czemu ich nie znamy by sie dostosowac?idalej swoje ,ze biblia mowi to ito - w koncu wydusil ,bo my mamy list do starszych .Jaki list mowie przecierz list to nie Slowo Boze.Dla nich jednak najwiekszym autorytetem jest list od cielca.  Kurcze nie czytalam tego listu  /gdzie on? /


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Nie mogę pojąć tego wykluczenia
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Luty, 2017, 07:54 »
Mi odmówiono odwoławczego, wykluczono mnie bez 2 świadków :)

Normalnie nie mogę pojąć tego wykluczenia!
Zdarza się łamanie wszelki procedur wewnętrznego prawa religijnego. Najczęściej w sytuacjach gdy oskarżony żyje w niewiedzy na temat tego jak to działa. Zapędy niektórych sędziów są 'krwiste' i faryzejskie. Nawet współcześnie, gdzie wszystko jest opisane czarno na białym, są sytuację, gdy omija się wszelkie przepisy. Są tacy co za 1-os komitetem sądowniczym się opowiadają - i najchętniej pozbyli się wszystkich tych, którzy im przeszkadzają.

No, ale do rzeczy. Bez 2 świadków. Tzn że był chociaż jeden? Czy raczej był jeden plus przyznanie się do winy?
Skoro odmówiono odwoławczego, czyli składałaś takie odwołanie? Czy zwyczajnie nie zostałaś poinformowana o takiej możliwości?
Wychodzę z założenia, że mówimy cały czas o wykluczeniu, a nie odłączeniu.

Jakby można było prosić o więcej szczegółów. Chodzi mi o te proceduralne. Żadnych intymnych :)
Przypadek szczególnie interesujący dla badacza zjawisk paranormalnych występujących w atmosferze zboru chrześcijańskiego w społeczności Świadków Jehowy. Stąd też moja zaduma ::)