Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: witam !  (Przeczytany 22222 razy)

Offline pies berneński

Odp: witam !
« Odpowiedź #60 dnia: 31 Styczeń, 2017, 08:41 »
Tak sobie teraz pomyślałem,że gdyby zastosować tę żelazną logikę,to tak zwani pomazańcy też nie powinni używać imienia Bożego.W liście do Rzymian możemy przeczytać:
(15): Gdyż nie otrzymaliście ducha niewoli, na nowo wzbudzającego bojaźń, lecz otrzymaliście ducha usynowienia, przez którego to ducha wołamy: "Abba, Ojcze?" [Przekład Nowego Świata, Rz 8]
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: witam !
« Odpowiedź #61 dnia: 31 Styczeń, 2017, 09:06 »
Jak to co z tego ? To jak w końcu twoim zdaniem Bóg ma na imię ? Nawet jeśli dla ciebie nia ma to znaczenia ? Jehowa czy Trójca czy Jezus ?

Czuję o co Ci kserksess chodzi-imię Boga jest najważniejsze i to główne przesłanie organizacji Strażnica.

Sam bardzo wiele lat myślałem i czułem podobnie.
Jednak teraz z perspektywy czasu odnajduję takie zdarzenia w swoim życiu które kiedyś zbywałem ignorancją,niemyśleniem itp.
PRZYKŁAD WG. MNIE KTÓRY ODDAJE ISTOTĘ JAKI STOSUNEK MAJĄ ŚWIADKOWIE DO NAJWAŻNIEJSZEJ KWESTII WG. STRAŻNICY TJ. DO  IMIENIA BOŻEGO.

Jest rok około 1990- Warszawa, ul. Nowy Świat a tam księgarnia Towarzystwa Biblijnego.
Można tam było zakupić np.Bbilię tzw. przez głosicieli "Brytyjkę" od nazwy "BRYTYJSKIE I ZAGRANICZNE TOWARZYSTWO BIBLIJNE W WARSZAWIE".
Accurate ma już tzw. 1szt "brytyjkę", i 1 ale nieużywaną na codzień Biblię tysiąclecia 4 wydanie gdzie imię Jahwe jest chyba 3 razy .

Postanowiłem jednak zakupić kasety z ewangeliami i psalmy do słuchania i jeśli będzie to Biblię Tysiąclecia 2 wydanie gdzie imię Jahwe jest około 3 tysiące razy.

Zakupy udane.Wracam ze stolicy i myślę że można spróbować będzie głosić ludziom na terenie z "ich" Biblią w ręku a tam imię Jahwe w starym testamencie około 3 tysiące razy - ja jestem w szoku jak czytam ten tekst, a co dopiero ludzie.
W tej Biblii wpis kardynała Wyszyńskiego itd. -myślę sobie co to teraz będzie, jak zdziwią się ludzie, ile to może dać nowych zainteresowanych itd..............
Każde otworzenie Biblii i nawet kilka razy jest Jahwe. To będzie szok dla ludzi.

Jednak po powrocie usłyszałem coś co wtedy powinno mnie obudzić ale jak wiadomo człowiek nie myśli racjonalnie a wybudzanie to proces który wymaga odpowiednich warunków- widać dla ,mnie było jeszcze nie możliwe.

FInał- po rozmowie jednym bratem starszym ze "starej gwardii" - potem dowiedziałem się że grono upoważniło go aby mnie "delikatnie ale stanowczo" w tej materii skorygować ale nie zgasić ducha i zapału.
Sens tego co mi wyjaśniono mniej więcej taki:
"accurate dobrze że masz taki przekład.Jednym z podstawowych celów głoszenia jest uświęcanie i wychwalanie imienia Bożego. Możesz zainteresowanym pokazywać ten przekład jako dowód namacalny że  kościół usuwa i zwalcza to imię z kolejnych przekładów - więc to także dowód na to że manipulują Biblią i lekceważą ostrzeżenie z Objawienia aby nic nie dodawać i nie ujmować i poniosą za to karę.
Jeśli więc będzie okazja to pokazuj ten przekład.
Ale w służbie najlepiej korzystać z "brytyjki". Biblia tysiąclecia to katolicki przekład i poza tym imię Jahwe nie jest używane przez organizację. Musiałbyś wtedy czasem niepotrzebnie wchodzić w temat jak naprawdę brzmi imię w naszych czasach, dlaczego i skąd forma Jehowa itd,  a jak wiemy nie jest to pewne. Czy takie rozważania będą zbudowaniem dla zainteresowanych? Lepiej nie ryzykować niepotrzebnych dyskusji i kłótni. Chcemy tylko wychwalać imię Boga, nic więcej.
Przytoczył też werset "niewolnik Pana nie ma się spierać"



Pamiętam jak logiczne były wtedy jego argumenty.
Dziś nie mogę z uwagi na cenzurę na forum określić dosadnie jak oceniam to myślenie wtedy moje i tego brata oraz moją naiwność ;D .

Dziś gdy przypominam sobie to zdarzenie, to rozumiem jak jednostronne i bezkrytyczne spojrzenie jest w głowach głosicieli.
Więc jako ludzi szanuję bardzo i doceniam szczerość Świadków ale myślenia tam nie ma - brak, brak, brak!!!

« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń, 2017, 09:15 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline pies berneński

Odp: witam !
« Odpowiedź #62 dnia: 31 Styczeń, 2017, 09:26 »
Więc jako ludzi szanuję bardzo i doceniam szczerość Świadków ale myślenia tam nie ma - brak, brak, brak!!!
Świadkowie są żołnierzami .Żołnierz nie myśli,żołnierz wykonuje rozkaz.Jak mu karzą skakać,to nie pyta dlaczego,tylko jak daleko.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline TomBombadil

Odp: witam !
« Odpowiedź #63 dnia: 31 Styczeń, 2017, 10:07 »
Wielu z nas tu na forum jest formalnie Ś.J. Formalnie ,bo odrzucamy Organizację i jej samozwańcze kierownictwo w postaci Ciała Kierowniczego. Nie chcemy atakować wiary i miłości do Boga,bo wielu z nas taką wiarę i miłość posiada. Ona sprawiła,że oburzeni w sercu na bałwochwalczy kult Org i C K odsunęliśmy się od głównej linii. Oburzamy się na złe traktowanie owiec Pana, na brak możliwości samodzielnego myślenia i podejmowania takich decyzji,bez konsekwencji komitetów sądowniczych. Oburza nas polityka wobec wykorzystywanych seksualnie dzieci,  oburza narzucanie nieracjonalnego stanowiska wobec transfuzji krwi. Nieludzki ostracyzm,szczególnie wobec własnych członków rodziny .  Oburza nas minimalizowanie roli Jezusa Chrystusa i szastanie przy byle okazji imieniem Bożym.Nawet gdybyśmy znali dokładnie jak je wymawiać,to czy przy byle bzdurze mamy nim szastać. Aż mdło się robi słuchając Jehowa sprawił,że nie padłam, Jehowa dał mi ... a co to kolega?
I my tu na forum szanujemy siebie,swoje poglądy, swoją inność. Nawet jeśli ktoś utracił wiarę ,to może na nas liczyć. A ty w zborze masz takich ludzi,którzy pozostaną przy tobie jak zakwestionujesz coś w co wierzą,lub im się wydaje że jest prawdą?  Życzę ci tego.


Offline CzarnySmok

Odp: witam !
« Odpowiedź #64 dnia: 31 Styczeń, 2017, 11:41 »
Oooo! Pecunia vide Sześć66 jako świadek Jehowy przez małe 'eś' w batalii i nierównej walce o imię 'Jehowa' przez samo 'ha' po raz kolejny zawitał w forumowe progi tym razem jak Kserkses przez twarde 'er' :)

Dzień dobry :)


Offline Andrzej

Odp: witam !
« Odpowiedź #65 dnia: 31 Styczeń, 2017, 21:11 »
Kserksess wpadł rano i do wieczora nie wytrzymał, czyżby został wyrzucony?


Offline M

Odp: witam !
« Odpowiedź #66 dnia: 31 Styczeń, 2017, 22:33 »
Kserksess wpadł rano i do wieczora nie wytrzymał, czyżby został wyrzucony?

Nie, tym razem najwyraźniej nie wytrzymał presji i sam dał nogę z forum :)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 549
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: witam !
« Odpowiedź #67 dnia: 31 Styczeń, 2017, 22:54 »
Nie, tym razem najwyraźniej nie wytrzymał presji i sam dał nogę z forum :)
A brat Moris wyraźnie mówił ,,oglądajcie tylko to co autoryzowaliśmy a będzie dobrze" no i nie posłuchał i sen się zaburzył.  ;)



Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Luty, 2017, 09:31 »
Oooo! Pecunia vide Sześć66 jako świadek Jehowy przez małe 'eś' w batalii i nierównej walce o imię 'Jehowa' przez samo 'ha' po raz kolejny zawitał w forumowe progi tym razem jak Kserkses przez twarde 'er' :)

Dzień dobry :)

Witaj Czarny Smogu ! Widzę , że brylujesz na każdym forum , które walczy z prawdą głoszoną przez świadków Jehowy ! Powodzenia !
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline zenobia

Odp: witam !
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Luty, 2017, 10:10 »
Witaj  kserksess, zycze Ci milego dnia,bo zaczales od ,malych, zlosliwosci .


Offline Dietrich

Odp: witam !
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Luty, 2017, 10:41 »
... na każdym forum , które walczy z prawdą głoszoną przez świadków Jehowy ! Powodzenia !

Z czym głoszonym przez świadków Jehowy? Z prawdą? Co pół roku inną?


Offline rzeski

Odp: witam !
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Luty, 2017, 10:41 »
Kserksess, nie masz nic innego do roboty?.A jest napisane: wykupujcie czas bo dni są złe.Po co go tracisz na dyskusję która okazuje się jałowa np. dlatego że zadajesz pytania, a nie bierzesz pod uwagę odpowiedzi tylko ciągle pitolisz swoje.


Offline Polinux

Odp: witam !
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Luty, 2017, 12:03 »
Kserksess, nie masz nic innego do roboty?.A jest napisane: wykupujcie czas bo dni są złe.Po co go tracisz na dyskusję która okazuje się jałowa np. dlatego że zadajesz pytania, a nie bierzesz pod uwagę odpowiedzi tylko ciągle pitolisz swoje.

Przeciez to "Trollandus Pospolitus" jest ;)
Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. (Steven Weinberg)


Offline Exodus

Odp: witam !
« Odpowiedź #73 dnia: 01 Luty, 2017, 12:17 »
Z czym głoszonym przez świadków Jehowy? Z prawdą? Co pół roku inną?

Co raz bardziej zaczynała mnie irytować najdelikatniej mówiąc zmiana tzw Światła prawdy.
 Kiedyś miałem tego serdecznie dość i powiedziałem : A co .....jego mać  ma być ?
 Raz tak, raz tak. Za chwilę jeszcze inaczej.
 Nad czerepami siedmiu kowboi  zawieszona jest na potwornie długiej lince stalowej, od samiućkiego nieba latarka i świeci sobie przez jakiś czas punktowo?                   ( stabilizacja, brak zmiany zrozumienia )
 A gdy przeleci nie zauważając jej jakiś Anioł i zawadzi skrzydłem, to wiadomo co się dzieje. Powstają drgania. Na początku słabiutkie, bo od podłoża lecz później......
  I tak, raz w miarę, w miarę, jak cię mogę zmiana światełka - innym razem - istne tsunam  :o
 Widocznie zależne jest to od tego, jaki Anioł przeleciał i z jaką mocą, prędkością zawadził o wspomnianą linkę ?
 Tak,czy owak dla normalnego człowieka ostatnia zmiana światła - w Strażnicy na Luty nie powinna być lekko strawna zważywszy, że w Strażnicy z 2007 roku
      Bądźmy lojalni wobec Chrystusa i jego wiernego niewolnika w akapicie 11 piszą :

       11 Podobnie jak to było w czasach pierwszych chrześcijan, tak i obecnie niewielka grupa namaszczonych duchem nadzorców tworzy Ciało Kierownicze naśladowców Chrystusa żyjących na ziemi. Sprawują oni nadzór nad dziełem Królestwa, a Jezus, Głowa zboru, kieruje nimi swą potężną „prawicą


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #74 dnia: 01 Luty, 2017, 22:23 »
Exodus, zawsze mozesz wrocic np do katolikow czy protestantow - tam nic sie nie zmienia od wieków . Chociaż nie - np na stosach już nie palą.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3