Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: witam !  (Przeczytany 22212 razy)

Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:03 »
No i?
Co z tego?

Jak to co z tego ? To jak w końcu twoim zdaniem Bóg ma na imię ? Nawet jeśli dla ciebie nia ma to znaczenia ? Jehowa czy Trójca czy Jezus ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Blizna

  • Gość
Odp: witam !
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:09 »
Nie ma to dla mnie znaczenia :)


Offline M

Odp: witam !
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:15 »
A skad wiesz że nie pada ?

Bo nie ma na to ani jednego dowodu. Ani jednego manuskryptu greckiego który potwierdzał by tę tezę. Archeolodzy na przestrzeni wieków odnaleźli ich od kilkunastu do ponad 20 tysięcy (w zależności od tego jak kto liczy) i żaden nie zawiera ani tetragramu, ani jego greckiej transliteracji bądź pełnej formy z samogłoskami (co znacząco ułatwiłoby nam stwierdzenie jaka była faktyczna wymowa)
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2017, 15:18 wysłana przez M »


Offline Światus

Odp: witam !
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Styczeń, 2017, 16:04 »
Witaj.
Fajnie, że chcesz dyskutować, tym bardziej, że jak zauważyłem w innym wątku (i dałem lubika), myślisz samodzielnie  :)
To świetny początek aby zostać odstępcą  :)
Podobno czytanie Biblii (nie PNŚ) bez zaglądania do Strażnicy daje nowe spojrzenie.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline bruce lee

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 76
  • Polubień: 220
  • "Deska nie oddaje ciosów".
Odp: witam !
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Styczeń, 2017, 16:24 »
A ja mam do Ciebie pytanie Kserksess- w jakim celu jesteś tu na forum i czytasz nieprawdę o świadkach Jehowy lub o ich naukach?
Przecież to grzech odstępstwa, uważaj bracie, to Cię nieodwracalnie skala. Pozdrawiam.
Wchodzi tu bo tak naprawde jest samotny i nie ma z kim porozmawiać.W zborze tak otwarcie nie mógł by z nikim porozmawiać.
"Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie,nie poszukuj ludzi sukcesu po to aby stać się kopia ich osobowości".


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: witam !
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Styczeń, 2017, 16:43 »
Wchodzi tu bo tak naprawde jest samotny i nie ma z kim porozmawiać.W zborze tak otwarcie nie mógł by z nikim porozmawiać.
Chyba ogólnie z nikim w taki arogancki sposób nie mógłby porozmawiać. A już na pewno z nikim krewkim.  ;) ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Gorszyciel

  • Gość
Odp: witam !
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Styczeń, 2017, 18:41 »
A skad wiesz że nie pada ? Wiesz ile jest przekładów Biblii gdzie imię Jehowa nawet w starym testamencie nie pada ? Może to więc ty mijasz się z prawdą ?

Ja wiem. Znam język grecki, w którym Nowy Testament powstał. Imię JHWH tam nie pada ani razu. Bóg Najwyższy, który często w ST nazywany jest JHWH w NT określany jest mianem Bóg lub Ojciec.


Offline rzeski

Odp: witam !
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Styczeń, 2017, 21:37 »
Zastanawiające jest to że Jezus w momencie gdy umierał, gdy modlił się przed wskrzeszeniem Łazarza i w wielu innych ważnych momentach swojej służby nie mówił Jehowo,Jehowo tylko Ojcze, Boże,dlaczego? Pomijam przy tym kwestię tetragramu i jego wymowy w języku polskim. Myślę że rzuca to wiele światła na kwestię co oznaczało w praktyce to że Jezus powiedział że objawił imię swego ojca ludziom.Nawet w modlitwie wzorcowej powiedział:Ojcze któryś jest w niebie a nie Jehowo jedyny prawdziwy Boże... .Szczery badacz Biblii weźmie to pod uwagę, fanatyk pominie i zlekceważy


Offline Światus

Odp: witam !
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Styczeń, 2017, 22:14 »
Zastanawiające jest to że Jezus w momencie gdy umierał, gdy modlił się przed wskrzeszeniem Łazarza i w wielu innych ważnych momentach swojej służby nie mówił Jehowo,Jehowo tylko Ojcze, Boże,dlaczego? Pomijam przy tym kwestię tetragramu i jego wymowy w języku polskim. Myślę że rzuca to wiele światła na kwestię co oznaczało w praktyce to że Jezus powiedział że objawił imię swego ojca ludziom.Nawet w modlitwie wzorcowej powiedział:Ojcze któryś jest w niebie a nie Jehowo jedyny prawdziwy Boże... .Szczery badacz Biblii weźmie to pod uwagę, fanatyk pominie i zlekceważy

Tu jest ciekawy werset chociaż dotyczy Jezusa.

J 2:23 Kiedy zaś przebywał w Jerozolimie w czasie Paschy, w dniu świątecznym, wielu uwierzyło w imię Jego, widząc znaki, które czynił.

Wg dosłownego pojmowania wygląda na to, że Żydzi nie wierzyli, że Jezus ma na imię Jezus  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline M

Odp: witam !
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Styczeń, 2017, 23:10 »
Zastanawiające jest to że Jezus w momencie gdy umierał, gdy modlił się przed wskrzeszeniem Łazarza i w wielu innych ważnych momentach swojej służby nie mówił Jehowo,Jehowo tylko Ojcze, Boże,dlaczego?

Fanatyczny Świadek Jehowy odpowie, że on na pewno to imię wypowiedział, tylko źli ludzie inspirowani przez szatana wymazali to imię. Ze wszystkich kilkunastu tysięcy manuskryptów. Bez śladu i bez żadnej wzmianki w historii, że taka zmasowana akcja miała miejsce. I wbrew Bożej intencji którą wg ŚJ było, by to imię zostało zachowane do naszych czasów.

To założenie ma tylko jedną podstawową wadę - skoro źli ludzie byli w stanie zmienić Pismo Święte by wymazać z niego najważniejsze imię pod niebiosami i zastąpić czymś innym, to skąd pewność, że nie zmienili czegoś jeszcze? Równie dobrze, skoro byli tak dobrzy w tym co robili, mogli pozmieniać wszystko inne i nawet nie mielibyśmy pojęcia, że czytamy dziś sfałszowaną księgę. Uczciwy człowiek zdaje sobie sprawę, że albo przyjmie możliwość że Bóg czuwał nad spisaniem i zachowaniem Biblii - wtedy trzeba przyznać, że trafiła ona do nas niezmieniona i przyjąć ją taką jaka jest... albo, że Biblia została pozostawiona sama sobie i jej obecny kształt równie dobrze może nijak się mieć do tego z I wieku n.e., w związku z tym jest niewiarogodna.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: witam !
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Styczeń, 2017, 23:48 »
Fanatyczny Świadek Jehowy odpowie, że on na pewno to imię wypowiedział, tylko źli ludzie inspirowani przez szatana wymazali to imię. Ze wszystkich kilkunastu tysięcy manuskryptów. Bez śladu i bez żadnej wzmianki w historii, że taka zmasowana akcja miała miejsce. I wbrew Bożej intencji którą wg ŚJ było, by to imię zostało zachowane do naszych czasów.

To założenie ma tylko jedną podstawową wadę - skoro źli ludzie byli w stanie zmienić Pismo Święte by wymazać z niego najważniejsze imię pod niebiosami i zastąpić czymś innym, to skąd pewność, że nie zmienili czegoś jeszcze? Równie dobrze, skoro byli tak dobrzy w tym co robili, mogli pozmieniać wszystko inne i nawet nie mielibyśmy pojęcia, że czytamy dziś sfałszowaną księgę. Uczciwy człowiek zdaje sobie sprawę, że albo przyjmie możliwość że Bóg czuwał nad spisaniem i zachowaniem Biblii - wtedy trzeba przyznać, że trafiła ona do nas niezmieniona i przyjąć ją taką jaka jest... albo, że Biblia została pozostawiona sama sobie i jej obecny kształt równie dobrze może nijak się mieć do tego z I wieku n.e., w związku z tym jest niewiarogodna.

To tak jak u mormonów: 17 letniemu Josephowi Smithowi  21 i 22 września 1823 r. miał ukazać mu się prorok Moroni, który przekazał mu, że na górze Cumorach znajdzie złote płytki z wyrytymi na nich inskrypcjami w języku reformowanym egipskim. Ich tekst, przetłumaczony na angielski przez nie znającego egipskiego młodzieńca bez wykształcenia, jak twierdził pod wpływem boskiego natchnienia, zawarł w Księdze Mormona. Oczywiście egipskie oryginały zaginęły :P


Offline Światus

Odp: witam !
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Styczeń, 2017, 00:37 »
Fanatyczny Świadek Jehowy odpowie, że on na pewno to imię wypowiedział, tylko źli ludzie inspirowani przez szatana wymazali to imię. Ze wszystkich kilkunastu tysięcy manuskryptów. Bez śladu i bez żadnej wzmianki w historii, że taka zmasowana akcja miała miejsce. I wbrew Bożej intencji którą wg ŚJ było, by to imię zostało zachowane do naszych czasów.

To założenie ma tylko jedną podstawową wadę - skoro źli ludzie byli w stanie zmienić Pismo Święte by wymazać z niego najważniejsze imię pod niebiosami i zastąpić czymś innym, to skąd pewność, że nie zmienili czegoś jeszcze?

Ma też drugą, poważniejszą, wadę.
Co to za "bóg", który nie zdołał zachować swego imienia dla przyszłych pokoleń.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline gangas

Odp: witam !
« Odpowiedź #57 dnia: 31 Styczeń, 2017, 03:10 »
Dzień Dobry Kserkses miłego dnia :-* :-* :-* :-*
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline pies berneński

Odp: witam !
« Odpowiedź #58 dnia: 31 Styczeń, 2017, 07:49 »
Zastanawiające jest to że Jezus w momencie gdy umierał, gdy modlił się przed wskrzeszeniem Łazarza i w wielu innych ważnych momentach swojej służby nie mówił Jehowo,Jehowo tylko Ojcze, Boże,dlaczego?
Też,to zauważyłem i się nad tym zastanawiam.
Pewien adwersarz powiedział,że to logiczne,że syn do ojca nie zwraca się po imieniu.Tylko mówi ojcze,tato lub tatuś.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline M

Odp: witam !
« Odpowiedź #59 dnia: 31 Styczeń, 2017, 08:21 »
Też,to zauważyłem i się nad tym zastanawiam.
Pewien adwersarz powiedział,że to logiczne,że syn do ojca nie zwraca się po imieniu.Tylko mówi ojcze,tato lub tatuś.

Zatem syn z szacunku nie mówił do swojego ojca po imieniu, natomiast zwykli śmiertelnicy mówią o nim i do niego jak do kumpla po imieniu, Jehowa to, Jehowa tamto, Jehowo pomóż. Faktycznie, żelazna logika :).