Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: witam !  (Przeczytany 22196 razy)

Offline Roszada

Odp: witam !
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:41 »
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2017, 11:47 wysłana przez Roszada »


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:46 »
Na wstępię proszę abyś podał definicję PRAWDY. Co to jest prawda?

Znajdziesz ją w Biblii. Słowa Jehowy są prawdą co potwierdził jasno Jezus, jego syn.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Fantom

Odp: witam !
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:47 »
ja napiszę moją prawdę.CK to kłamcy i oszuści.Twierdzą,że zostali wybrani przez Jezusa na niewolnika,a nie dostarczyli żadnych dowodów.
 Teraz czekam  na dowody PRAWDZIWE,które obalą moje twierdzenie.Jeżeli te dowody są,to proszę ja wykazać.Kiedy,gdzie i w jaki sposób Jezus poinformował grono ludzi,że ustanawia ich niewolnikiem?
 Jaką mamy pewność,ze osoby z CK nie mają zaburzeń psychicznych twierdząc,że są namaszczonymi przez Boga?Sami napisali w lietraturze,że część osób spożywających na Pamiątce może takie zaburzenia przejawiać.Czy członkowie CK dysponują orzeczeniem lekarskim od psychiatry,które potwierdza,że są zdrowi na umyśle?Nie ma?Czyli mają coś do ukrycia:)
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2017, 11:48 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: witam !
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:53 »
Znajdziesz ją w Biblii. Słowa Jehowy są prawdą co potwierdził jasno Jezus, jego syn.

Proszę o definicję słowa PRAWDA wg twojej własnego sposobu rozumowania.

 Bo jeśli poproszę o definicję słowa DOBRO, MIŁOŚĆ, SZACUNEK, UCZCIWOŚĆ to za każdym razem odpiszesz:

Znajdziesz ją w Biblii...??



Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Styczeń, 2017, 12:00 »
Proszę o definicję słowa PRAWDA wg twojej własnego sposobu rozumowania.

 Bo jeśli poproszę o definicję słowa DOBRO, MIŁOŚĆ, SZACUNEK, UCZCIWOŚĆ to za każdym razem odpiszesz:

Znajdziesz ją w Biblii...??

Biblia nie raz wspomina o tym, ze słowo Jehowy zapisane własnie w biblii jest prawdą o Jehowie. Czym jest prawda np w nauce czy w prawie to już inna inszość. 
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Roszada

Odp: witam !
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Styczeń, 2017, 12:02 »
Biblia nie raz wspomina o tym, ze słowo Jehowy zapisane własnie w biblii jest prawdą o Jehowie. Czym jest prawda np w nauce czy w prawie to już inna inszość.
Ale w NT nie pada w oryginale Jehowa, więc nie może być jak mówisz. Naciągasz. ;)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: witam !
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Styczeń, 2017, 13:44 »
Biblia nie raz wspomina o tym, ze słowo Jehowy zapisane własnie w biblii jest prawdą o Jehowie. Czym jest prawda np w nauce czy w prawie to już inna inszość.

Proszę wyjaśnij mi tą inszość swoimi słowami. To jest kluczowe dla mnie abym wiedział jak z tobą rozmawiać, do jakich wartości się odwołać.
Używasz słowa Prawda do rzeczy zgadniętych np wymowa imienia Bożego, a tymczasem słowo PRAWDA dla ogółu społeczeństwa w zasadzie dla wszystkich włącznie z tobą oznacza rzeczy sytuacje co do których nie mamy żadnych ale to żadnych wątpliwości.

CZY ZATEM ZGODNIE Z PRAWDĄ POWINNO SIĘ MÓWIĆ KONCEPCJA LUB TEORIA ??  skoro czegoś nie wiadomo to nie może być PRAWDĄ !!!

np. TEORIA EWOLUCJI    nigdy nie słyszałem PRAWDA EWOLUCJI
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2017, 13:47 wysłana przez Efektmotyla »


Offline Estera

Odp: witam !
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:08 »
Twojemu poprzednikowi pozwoliliśmy obrażać nas zdecydowanie za długo, więc z miejsca Cię ostrzegam: jeżeli będziesz chciał prowadzić z nami merytoryczną dyskusję, to żadna krzywda Ci się nie stanie. Ale jeżeli zaczniesz trollować, odnosić się z brakiem szacunku do rozmówców i rzucać wyzwiskami jak poprzedni Świadek Jehowy który nas odwiedził, to się pożegnamy. Mam nadzieję, że się rozumiemy :)
   Zdecydowanie za długo, ponieważ wątek rozbudował się do ponad 30 stron.
   I zaśmiecił po drodze jeszcze inne wątki.
   Nie wspomnę o kulturze rozmowy, jak była prowadzona.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline falafel

Odp: witam !
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:19 »
Bo podoba mi się to co piszecie tutaj o świadkach Jehowy. Dlatego tu jestem.

Rzeski, tutaj chętnie z wami podyskutowałbym ale sam wiesz, ze tych, którzy głoszą to co mówią świadkowie Jehowy po prostu usuwacie stąd. Więc może weźcie sobie twoje rady do serca i czekam na rzeczową dyskusję z waszej strony na temat chociażby Trójcy.

Ja jestem Swiadkiem i nikt mnie stad nie wyrzuca. Malo tego nawet moderatorem bylem


Blizna

  • Gość
Odp: witam !
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:44 »
5 dni temu mieliśmy tutaj osobę, która pisała niemal dokładnie to samo. Po Twoich danych wnioskuję, że nie jesteś tą samą osobą.

Ha, ha, ha.


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:46 »
Ale w NT nie pada w oryginale Jehowa, więc nie może być jak mówisz. Naciągasz. ;)

A skad wiesz że nie pada ? Wiesz ile jest przekładów Biblii gdzie imię Jehowa nawet w starym testamencie nie pada ? Może to więc ty mijasz się z prawdą ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Blizna

  • Gość
Odp: witam !
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:56 »
A skad wiesz że nie pada ? Wiesz ile jest przekładów Biblii gdzie imię Jehowa nawet w starym testamencie nie pada ? Może to więc ty mijasz się z prawdą ?

Imię Jehowa pojawia się w książce "Nędznicy" Victora Hugo.
Jaki stąd wniosek?


Offline matus

Odp: witam !
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:57 »
A może Ty?
A może wszyscy?
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:58 »
Imię Jehowa pojawia się wszędzie przez całe wieki. Wniosek stąd taki, ze w Polsce przyjęto, że imię Boga to Jehowa/Jahwe a nie np Jezus czy Trójca.  ;D
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Blizna

  • Gość
Odp: witam !
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:59 »
No i?
Co z tego?