Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: witam !  (Przeczytany 22235 razy)

Offline Estera

Odp: witam !
« Odpowiedź #90 dnia: 02 Luty, 2017, 17:42 »
   cytat Exodus: "Ofiary molestowania w ORG. kserksses to nic innego jak płonące stosy"

   A ja do tego dodałabym jeszcze inne sprawki takie jak:

   * kwitnące plotkarstwo i oszczerstwo w zborach;
   * kolesiostwo, klanostwo, symonia i nepotyzm;
   * przemoc w rodzinach skrzętnie ukrywana;
   * poniżająca kobiety, polityka wts;
   * niemoralność i rozpusta, nawet na najwyższych szczeblach władzy WTS;
   * rozbijanie rodzin poprzez ostracyzm i inne haniebne procedury;
   * niebiblijne komitety sądownicze, obdzierające ludzi z godności;
   * procedura napominania w zborach;
   * procedura wykluczania w zborach;
   * nakaz milczenia w sprawach, które powinny trafić do sądów;
   * ciemna polityka finansowa;

   To właściwie, tylko niektóre drwa w tym płonącym stosie inkwizycyjnym WTS.
   A najgorsze jest to, że "szara, zwykła owieczka zborowa", nie ma zielonego pojęcia, co dzieje się za jej plecami.
                                                   Fakty, fakty, fakty.
   To nie są wymysły, kserkssesie, a jak to mówią, z faktami się nie dyskutuje.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: witam !
« Odpowiedź #91 dnia: 02 Luty, 2017, 19:30 »
A z inkwizycją nasunął mi się argument z przekory. Otóż można by przekornie rzecz, że Kościół katolicki w XIX w. już nie torturował i nie palił ludzi, bo przyszło nowe światło. Podobnie u ŚJ ludzie umierali odmawiając przeszczepu narządów, a później światło się zmieniło i już nie umierali.


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #92 dnia: 02 Luty, 2017, 22:29 »



Ja nie mam czasu na kasety czy you tuby. Czytam Biblię i to co czytam porównuję kto ma rację. jak na razie cały czas świadkowie Jehowy są dla mnie fenomenem. Dlatego są dla mnie jak na razie jedynymi prawdziwymi chrześcijanami.


"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: witam !
« Odpowiedź #93 dnia: 02 Luty, 2017, 22:49 »


Ja nie mam czasu na kasety czy you tuby. Czytam Biblię i to co czytam porównuję kto ma rację. jak na razie cały czas świadkowie Jehowy są dla mnie fenomenem. Dlatego są dla mnie jak na razie jedynymi prawdziwymi chrześcijanami.

"Caecus si caeco ducatum praestat, ambo in foveam cadunt"
Jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadają
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2017, 23:44 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline bene

Odp: witam !
« Odpowiedź #94 dnia: 02 Luty, 2017, 23:37 »


Ja nie mam czasu na kasety czy you tuby. Czytam Biblię i to co czytam porównuję kto ma rację. jak na razie cały czas świadkowie Jehowy są dla mnie fenomenem. Dlatego są dla mnie jak na razie jedynymi prawdziwymi chrześcijanami.
No zobacz ja też czytam Biblię i jak na razie cały czas Świadkowie Jehowy są fenomenem tylko do  wniosków dochodzę zupełnie odmiennych od Ciebie.
Na początku byłem nimi zachwycony podobnie jak ty. Jednak czar prysnął gdy poszczególne nauki nie wytrzymywały próby zetknięcia z Słowem Bożym.Aby nie było llarum że korzystam z jakiś zafałszowanych przekładów będę cytował z PNŚ który to niezbyt mi pasuje. Na pierwszy ogień poszedł fakt że tylko 144000 narodziło się z Boga. Przy zetknięciu z 1J 5:1 nwt-pl "(1)Każdy kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, narodził się z Boga" Mi wyszło że tylko 144000 wieży że Jezus jest Chrystusem a Tobie ilu? Według nauk płynących od niewolnika samozwańczego i aroganckiego a zamieścił to między innymi w Biblii którą ci cytuję w dodatku Biblijne tematy do rozmów punkt 44c „Drugie owce” nie są braćmi Chrystusa Jn 10:16; Mt 25:32, 40 Zapomniał jednak dołączyć innego wersetu   Mk 3:35 nwt-pl "Każdy, kto wykonuje wolę Boga, tan jest mi bratem i siostrą, i matką". Mi z tego zestawienia wychodzi że wolę Boga może wykonywać tylko 144000 ludzi  i to na przestrzeni 20 wieków. Kogo wolę wykonują więc miliony ŚJ I tak można by mnożyć i mnożyć.

 
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline agent terenowy

Odp: witam !
« Odpowiedź #95 dnia: 02 Luty, 2017, 23:39 »


Ja nie mam czasu na kasety czy you tuby. Czytam Biblię i to co czytam porównuję kto ma rację. jak na razie cały czas świadkowie Jehowy są dla mnie fenomenem. Dlatego są dla mnie jak na razie jedynymi prawdziwymi chrześcijanami.
I dlatego założyłem dla ciebie temat. :) Masz możliwość dowieść biblijności twojego "niewolnika".
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/napisz-my-znajdziemy-odpowiedni-dzial/temat-prowokacyjny-dla-kserksesa-)-1914-na-podstawie-samej-biblii/?topicseen
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Exodus

Odp: witam !
« Odpowiedź #96 dnia: 03 Luty, 2017, 00:12 »
"Caecus si caeco ducatum praestat, ambo in foveam cadunt"
Jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadają

 Czy ze ślepym można mówić o kolorach ?

 Ps.
     My o chlebie, On o Niebie  ;D


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #97 dnia: 03 Luty, 2017, 05:49 »
No zobacz ja też czytam Biblię i jak na razie cały czas Świadkowie Jehowy są fenomenem tylko do  wniosków dochodzę zupełnie odmiennych od Ciebie.
Na początku byłem nimi zachwycony podobnie jak ty. Jednak czar prysnął gdy poszczególne nauki nie wytrzymywały próby zetknięcia z Słowem Bożym.Aby nie było llarum że korzystam z jakiś zafałszowanych przekładów będę cytował z PNŚ który to niezbyt mi pasuje. Na pierwszy ogień poszedł fakt że tylko 144000 narodziło się z Boga. Przy zetknięciu z 1J 5:1 nwt-pl "(1)Każdy kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, narodził się z Boga" Mi wyszło że tylko 144000 wieży że Jezus jest Chrystusem a Tobie ilu? Według nauk płynących od niewolnika samozwańczego i aroganckiego a zamieścił to między innymi w Biblii którą ci cytuję w dodatku Biblijne tematy do rozmów punkt 44c „Drugie owce” nie są braćmi Chrystusa Jn 10:16; Mt 25:32, 40 Zapomniał jednak dołączyć innego wersetu   Mk 3:35 nwt-pl "Każdy, kto wykonuje wolę Boga, tan jest mi bratem i siostrą, i matką". Mi z tego zestawienia wychodzi że wolę Boga może wykonywać tylko 144000 ludzi  i to na przestrzeni 20 wieków. Kogo wolę wykonują więc miliony ŚJ I tak można by mnożyć i mnożyć.

Czy w kwestii imienia Boga też uważasz , ze swiadkowie popełniają błąd ? Bo ja "wieżę", że nie i że to oni mają 100% racji. Zgadzasz się z tym ?
Biblia mówi jasno, że 144000 będzie tworzyło tzw "nowe niebo" . W którym miejscu świadkowie kłamią więc ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Startek

Odp: witam !
« Odpowiedź #98 dnia: 03 Luty, 2017, 06:00 »
Exodus
Czy ze ślepym można mówić o kolorach ?

 Ps.
     My o chlebie, On o Niebie  ;D
chciałeś powiedzieć odwrotnie , człowiek narodzony z Ducha Świętego myśli kategoriami niebiańskimi , a z czlowiek cielesny myśli innymi kategoriami . Owoce Ducha Świętego zobacz , oraz to co pochodzi z ciała . Gal 5 : 16-25 . Dlatego my o niebie a On o chlebie . Nie ma czasu na kasety i you Tuby bo robi godziny i troluje . Jego mózg nie dopuszcza do szukania bo swoją nadzieję pokłada  w CIELE kierowniczym .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: witam !
« Odpowiedź #99 dnia: 03 Luty, 2017, 06:29 »
Czy w kwestii imienia Boga też uważasz , ze swiadkowie popełniają błąd ? Bo ja "wieżę", że nie i że to oni mają 100% racji. Zgadzasz się z tym ?
Biblia mówi jasno, że 144000 będzie tworzyło tzw "nowe niebo" . W którym miejscu świadkowie kłamią więc ?

Wszystko super. Ale co jeśli 144 000 jest tylko liczbą symboliczną? Ponadto jak można w coś wierzyć na 100%? I mają tą rację 100-procentową dziś? A co kiedy jutro coś zmienią? To okaże się, że racja z dzisiejszego dnia nie była 100-procentowa, tylko 99,9-procentowa...


Offline bene

Odp: witam !
« Odpowiedź #100 dnia: 03 Luty, 2017, 09:02 »
Czy w kwestii imienia Boga też uważasz , ze swiadkowie popełniają błąd ? Bo ja "wieżę", że nie i że to oni mają 100% racji. Zgadzasz się z tym ?
Biblia mówi jasno, że 144000 będzie tworzyło tzw "nowe niebo" . W którym miejscu świadkowie kłamią więc ?
Szybka zmiana tematu i odpowiedzi niema. Jakie to typowe. W przeciwieństwie do Ciebie odpowiem Jeżeli używają formy wymowy co do końca nie jest pewną to w miejscach gdzie występuje JHWH robią dokładnie to samo co ci co wstawiają tam Bóg Pan LORD Natomiast gdy w miejscach gdzie tego nie było w oryginalnym tekście tego nie było a jak ci pisałem sami przyznają się do 141 miejsc w ST oraz cały NT moim zdaniem popełniają błąd. a wracając do moich pytania to nie odpowiedziałeś ilu to ŚJ wypełnia wolę Boga. Wszyscy czy tylko 144000 Jeśli wszyscy to wszyscy są braćmi Chrystusa a więc w tym dodatku napisane są bzdury albo twierdzisz że tam jest napisana prawda to wtedy KOGO WOLĘ wypełniają miliony SJ.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline agent terenowy

Odp: witam !
« Odpowiedź #101 dnia: 03 Luty, 2017, 09:52 »
Czy w kwestii imienia Boga też uważasz , ze swiadkowie popełniają błąd ? Bo ja "wieżę", że nie i że to oni mają 100% racji. Zgadzasz się z tym ?
Biblia mówi jasno, że 144000 będzie tworzyło tzw "nowe niebo" . W którym miejscu świadkowie kłamią więc ?
Kłamią, że Jezus zaczął królować w 1914 i ustanowił niewolnika w 1919. Jeśli uważasz, że mówią prawdę - udowodnij. Ale widocznie wewnętrznie czujesz, że 1914 jest bujdą na resorach, bo jak ognia unikasz tematu.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Światus

Odp: witam !
« Odpowiedź #102 dnia: 03 Luty, 2017, 16:53 »
Czy w kwestii imienia Boga też uważasz , ze swiadkowie popełniają błąd ? Bo ja "wieżę", że nie i że to oni mają 100% racji. Zgadzasz się z tym ?
Biblia mówi jasno, że 144000 będzie tworzyło tzw "nowe niebo" . W którym miejscu świadkowie kłamią więc ?

1. Dlaczego wierzysz w coś co możesz sam sprawdzić Bartku?
2. NIE, ŚWIADKOWIE NIE KŁAMIĄ... powtarzają kłamstwa bo nie mają własnych przemyśleń.
2a. Nie powołuj się na takie starą książkę jak Biblia. Z pewnością jest już nieaktualna. Drugie owce mają dopiero 82 lata wiec są o wiele bardziej wiarygodne.
2b. Czy możesz przywołać jakieś porównanie, przypowieść, gdzie jest podział na złych, dobrych i lepszych? Np; chwasty i pszenica, owce i kozły. A gdzie ta "lepsza" grupa?
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2017, 16:55 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline myszon

Odp: witam !
« Odpowiedź #103 dnia: 03 Luty, 2017, 18:20 »
Cytuj
Czy w kwestii imienia Boga też uważasz , ze swiadkowie popełniają błąd ? Bo ja "wieżę", że nie i że to oni mają 100% racji

Ale przecież wy sami w broszurze "Imię Boże, które pozostanie na zawsze" piszecie:

Cytuj
Pierwotne brzmienie imienia Bożego jest więc nieznane. Zresztą nie jest to najważniejsze, gdyby bowiem tak było, Bóg postarałby się o to, żeby zostało dla nas zachowane.

I jak widać, nie było takiej potrzeby, aby to imię zachować, skoro nie występuje ono w żadnym z greckich rękopisów. A dlaczego żaden pisarz nie umieścił tego imienia w Nowym Testamencie? Bo i tak nie dano ludziom pod niebem żadnego imienia innego niż Jezus, w którym mogliby być zbawieni (Dz 4, 8-12)

Ty mówisz, że Jehowa, to na pewno prawdziwe imię Boga, a organizacja twierdzi, że raczej niebardzo. Kogo więc mamy słuchać?


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #104 dnia: 04 Luty, 2017, 06:14 »
Ale przecież wy sami w broszurze "Imię Boże, które pozostanie na zawsze" piszecie:

I jak widać, nie było takiej potrzeby, aby to imię zachować, skoro nie występuje ono w żadnym z greckich rękopisów. A dlaczego żaden pisarz nie umieścił tego imienia w Nowym Testamencie? Bo i tak nie dano ludziom pod niebem żadnego imienia innego niż Jezus, w którym mogliby być zbawieni (Dz 4, 8-12)

Ty mówisz, że Jehowa, to na pewno prawdziwe imię Boga, a organizacja twierdzi, że raczej niebardzo. Kogo więc mamy słuchać?


O imieniu Boga piszemy w innym temacie ale napisze krótko - nikt nie wie jak dokładnie wymawia się to imię bo kiedyś ktoś uznał, że jest ono zbyt święte aby go używać. To, że nie wiadomo jak je wymawiać nie oznacza, że należy je usuwać i zastępować zwrotem "pan", zgadza się czy nie ? Świadkowie przyjęli - zgodnie z Polską i światowa tradycją - że należy je wymawiać jako Jehowa/Jahwe.
Tytuł Pana jest zarezerwowany dla Jezusa i nazywanie Jehowy Panem wprowadza ludzi w błąd. Oczywiście jest to celowy zabieg aby Jezusa uczynić równym Jehowie co jest oczywiście kłamstwem.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3