Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: witam !  (Przeczytany 22239 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: witam !
« Odpowiedź #105 dnia: 04 Luty, 2017, 10:07 »

To, że nie wiadomo jak je wymawiać nie oznacza, że należy je usuwać i zastępować zwrotem "pan", zgadza się czy nie ?

Lepsze jest zastępowanie słowem "jehowa". Bo to przecież nie jest imię twojego bożka.


Offline Startek

Odp: witam !
« Odpowiedź #106 dnia: 04 Luty, 2017, 10:51 »
Nowe Przymierze  : umieszcza w Starym testamencie imię Boże w formie JHWH  wydanie z 2016 roku .


Offline Ariana

Odp: witam !
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Luty, 2017, 09:15 »
Mam do was pytanie - w jakim celu jesteście tu na tym forum i piszecie nieprawdę o świadkach Jehowy lub o ich naukach ?

Jest to śmieszne o tyle, że świadków Jehowy usuwacie z waszego odstępczego forum nie dając im szans na jakąkolwiek obronę tego co głosi Jehowa poprzez Biblię i swoją organizację .

W jakim celu jestem na forum?
Czasem po to aby komus pomoc, czasem po to aby pomoc sobie, czasem po to aby po prostu pobyc z kims kto ma podobne doswiadczenia jak ja.
 Czemu pisze 'nieprawde o naukach wts'? Otoz nic nie pisze o naukach-interesuje mnie tylko czlowiek nie dogmaty. Jak dla mnie nauka wts wydala juz w moim zyciu swoj owoc. Na tyle wystarczajaco zgnily aby go wyrzucic.


Offline bene

Odp: witam !
« Odpowiedź #108 dnia: 07 Luty, 2017, 00:01 »
Biblia mówi jasno, że 144000 będzie tworzyło tzw "nowe niebo" . W którym miejscu świadkowie kłamią więc ?
W którym to miejscu tak jasno mówi Biblia. Bo w mojej nic takiego nie znalazłem.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #109 dnia: 07 Luty, 2017, 11:49 »
W którym to miejscu tak jasno mówi Biblia. Bo w mojej nic takiego nie znalazłem.
W księdze Objawienia w NT.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline agent terenowy

Odp: witam !
« Odpowiedź #110 dnia: 07 Luty, 2017, 11:57 »
A gdzie w Objawieniu mówi, że 144000 to nowe niebo? Jakoś w mojej Biblii nie znalazłem. :)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #111 dnia: 07 Luty, 2017, 13:12 »
A gdzie w Objawieniu mówi, że 144000 to nowe niebo? Jakoś w mojej Biblii nie znalazłem. :)

Szukaj a znajdziesz ;)
W mojej jest.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline bene

Odp: witam !
« Odpowiedź #112 dnia: 07 Luty, 2017, 14:11 »
Szukaj a znajdziesz ;)
W mojej jest.
Potrzebuję od zaraz od ciebie tego reflektora lub chociażby latarki lub chociażby skany z twojej Biblii bowiem nawet PNŚ takie teksty ma z 144000 Rev 7:3-4 nwt-pl "(3) mówiąc: "Nie wyrządzajcie szkody ziemi ani morzu, ani drzewom, aż opieczętujemy niewolników Boga naszego na ich czołach". (4) I usłyszałem liczbę tych, których opieczętowano: sto czterdzieści cztery tysiące – opieczętowanych z każdego plemienia synów Izraela:" oraz Rev 14:1 nwt-pl "(1) I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca."
Pokaż mi gdzie tu jasno jest napisane to co twierdzisz? Bom ja chyba ślepy jestem
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Startek

Odp: witam !
« Odpowiedź #113 dnia: 07 Luty, 2017, 19:47 »
Nowe niebo to będzie nowe stare niebo zostało skażone obecnością szatana i jego demonów  także ma być nowa ziemia  bo stara jest skażona przelana krwią oraz z powodu grzechu Adama  . Z TWOJEGO POWODU PRZEKLINAM TĘ ZIEMIĘ .
2 Piotra 3: 5 Ludzie ci jednak nie chcą wziąć pod uwagę dawnych dziejów ziemi i nieba . Otóż ziemia powstała na Słowo Boga z wody i przez wodę .6 Przez nie ówczesny świat - zalany wodą  -zginął. 7 Za sprawą tego samego Słowa teraźniejsze niebo i ziemia zachowane są dla ognia , w dniu sądu i zagłady bezbożnych ludzi . 10 Dzień PANA nadejdzie jak złodziej . Wtedy niebo z trzaskiem przeminie , podstawy świata stopnieją w ogniu , ziemia odpowie za swoje działania i człowiek zda sprawę ze swoich dokonań .11 Skoro w taki sposób to wszystko ma ulec zniszczeniu , to jak święcie i poboznie wy sami powinniście postępować na co dzień ? 12 Mówię do was , oczekujących , a nawet pragnących przyśpieszyć na stanie dnia Bożego , w którym niebo zginie w ogniu i żar stopi podstawy świata .13 Bo przecież oczekujemy - zgodnie z obietnicą  - nowego nieba i nowej ziemi , w których na stałe zamieszka sprawiedliwość . NP.  Zobacz też Obj 20: 11 NP. Spojrzałem i zobaczyłem wielki , biały tron .Siedział na nim Ten , przed którego obliczem uciekła ziemia oraz niebo , i nie można już było znaleźć dla nich miejsca .   Te proroctwa wskazują że w czasie sądu nie będzie już nieba ani ziemi bo będą w tym czasie  już zniszczone . 21 rozdział wskazuje że to nie będzie ziemia taka jaką znamy .


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #114 dnia: 07 Luty, 2017, 20:19 »
Nowe niebo to będzie nowe stare niebo zostało skażone obecnością szatana i jego demonów  także ma być nowa ziemia  bo stara jest skażona przelana krwią oraz z powodu grzechu Adama  . Z TWOJEGO POWODU PRZEKLINAM TĘ ZIEMIĘ .
2 Piotra 3: 5 Ludzie ci jednak nie chcą wziąć pod uwagę dawnych dziejów ziemi i nieba . Otóż ziemia powstała na Słowo Boga z wody i przez wodę .6 Przez nie ówczesny świat - zalany wodą  -zginął. 7 Za sprawą tego samego Słowa teraźniejsze niebo i ziemia zachowane są dla ognia , w dniu sądu i zagłady bezbożnych ludzi . 10 Dzień PANA nadejdzie jak złodziej . Wtedy niebo z trzaskiem przeminie , podstawy świata stopnieją w ogniu , ziemia odpowie za swoje działania i człowiek zda sprawę ze swoich dokonań .11 Skoro w taki sposób to wszystko ma ulec zniszczeniu , to jak święcie i poboznie wy sami powinniście postępować na co dzień ? 12 Mówię do was , oczekujących , a nawet pragnących przyśpieszyć na stanie dnia Bożego , w którym niebo zginie w ogniu i żar stopi podstawy świata .13 Bo przecież oczekujemy - zgodnie z obietnicą  - nowego nieba i nowej ziemi , w których na stałe zamieszka sprawiedliwość . NP.  Zobacz też Obj 20: 11 NP. Spojrzałem i zobaczyłem wielki , biały tron .Siedział na nim Ten , przed którego obliczem uciekła ziemia oraz niebo , i nie można już było znaleźć dla nich miejsca .   Te proroctwa wskazują że w czasie sądu nie będzie już nieba ani ziemi bo będą w tym czasie  już zniszczone . 21 rozdział wskazuje że to nie będzie ziemia taka jaką znamy .


A jaka to będzie ziemia ? Wyjaśnij mi.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: witam !
« Odpowiedź #115 dnia: 07 Luty, 2017, 20:20 »

A jaka to będzie ziemia ? Wyjaśnij mi.

Nowa.


Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #116 dnia: 08 Luty, 2017, 16:39 »
Nowa.

Czyli co ? Jehowa będzie tworzył nowa planetę dla ludzi ? ;)
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Andrzej

Odp: witam !
« Odpowiedź #117 dnia: 08 Luty, 2017, 18:19 »
Czyli co ? Jehowa będzie tworzył nowa planetę dla ludzi ? ;)

Jak ja lubię takie pytania. Widać nie czytasz Biblii

21 I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma. 2 Ujrzałem też miasto święte — Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka. 3 Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać


23 I miasto nie potrzebuje słońca ani księżyca, aby mu świeciły, bo chwała Boża je rozświetliła, a jego lampą — Baranek. 24 I narody będą chodzić dzięki jego światłu, a królowie ziemi będą do niego wnosić swą chwałę



Offline kserksess

Odp: witam !
« Odpowiedź #118 dnia: 08 Luty, 2017, 19:01 »
Jak ja lubię takie pytania. Widać nie czytasz Biblii

21 I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma. 2 Ujrzałem też miasto święte — Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka. 3 Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać


23 I miasto nie potrzebuje słońca ani księżyca, aby mu świeciły, bo chwała Boża je rozświetliła, a jego lampą — Baranek. 24 I narody będą chodzić dzięki jego światłu, a królowie ziemi będą do niego wnosić swą chwałę

Szkoda tylko, że morza nie będzie. Twoim zdaniem jest to dowód na to, że Jehowa zniszczy całą naszą planetę i teleportuje nas na nową ziemię i do nowego nieba ? Zawsze myślałem, że to wizja nowych warunków do życia w niebie i na ziemi  a dokładniej na ziemi pod rządami Jehowy.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Litwin

Odp: witam !
« Odpowiedź #119 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 08:45 »
Pisarze biblijni mieli chyba dostęp do marihuany. Prawdopodobnie bardzo dobrze po czymś takim się  pisze i opowiada. Muszę  spróbować.
Pewnie wtedy lepiej pojmę treść Objawienia.