Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65469 razy)

Offline gedeon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #315 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:56 »
Ponadto masz immunitet. Nikomu Gedeon nie daje takich chodów ;)
;D ;D ;D


Offline Estera

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #316 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:58 »
Ponadto masz immunitet. Nikomu Gedeon nie daje takich chodów ;)
  JAKIŚ CEL JEST W TYM DOPUSZCZENIU PRZEZ GEDEONA, WIE CO ROBI!!
  Może co niektórych, tu w tajemnicy zaglądających ŚJ, poruszy coś z tego wątku do myślenia.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline donadams

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #317 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:59 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Antyhrysta, ale spróbuję to opisać:

1. Jezus używał imienia Bożego kiedy cytował ze ST.
2. Ponieważ nie ma tam tego imienia, to należy założyć, że oryginały zostały sfałszowane.

Skąd Antyhryst wie, że tylko kwestia imienia Bożego została sfałszowana w NT?
A może Antyhryst wysnuł hipotezę o fałszerstwie, ponieważ nie wierzy w moc Boga, który miał czuwać nad treścią Słowa Bożego?

3. Ponieważ oryginały zostały sfałszowane ("logika" to podpowiada), to 'organizacja Boża' ma obowiązek 'przywrócić' imię Boże.

Jeśli nie ma żadnych dostępnych dowodów za i przeciw temu, że w NT występowało oryginalnie imię Boże, a mimo to uznaje się to za podstawę do tego, żeby ingerować w dostępny tekst Słowa Bożego, to co stoi na przeszkodzie, by ingerować we wszystko inne?

Ingerować choćby dlatego, że mogę? W co tylko chcę, co mi się podoba. Np. w Izajasza 43:10. Należy ten fragment oddać tak:

"Wy jesteście moimi lewiatanami - wyrocznia Pana - i moimi wypasionymi zwierzami, których wybrałem, abyście mogli poznać i uwierzyć Mi, oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję. Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie."

W związku z powyższym wysnuwam wniosek, że "Świadkowie Jehowy", to w ogóle nie jest nazwa biblijna. Powinno być raczej "Lewiatany Pana". Najlepsze jest to, że nie muszę udowadniać, że to poprawne tłumaczenie. To Antyhryst musi mi udowodnić, że jest inaczej.

A kiedy już to zrobi, to ja go spytam, czy widział oryginalne manuskrypty. Po czym dodam, że logiczne jest, że chodzi o lewiatany Pana.

No i wygrałem. Dziękuję. Zakładam Chrześcijański Zbór Lewiatanów Pana.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #318 dnia: 24 Styczeń, 2017, 22:05 »
No ciekawe czy wie jak jest ŚWIADEK po hebrajsku i co to znaczyło pierwotnie jak Izajasz te słowa pisał.


Offline donadams

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #319 dnia: 24 Styczeń, 2017, 22:08 »
No ciekawe czy wie jak jest ŚWIADEK po hebrajsku i co to znaczyło pierwotnie jak Izajasz te słowa pisał.

Pierwotnie znaczyło to LEWIATAN, rzecz jasna. Z resztą w Strażnicy z 1 czerwca 2018 roku napisane będzie, że Izajasz prawdopodobnie zajmował się lewiatanistyką, to znaczy zbierał lewiatany i robił z nich namioty. Stąd logiczny jest wniosek, że to słowo pierwotnie oznaczało LEWIATAN.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #320 dnia: 24 Styczeń, 2017, 22:22 »
Ale ja zgadzam się z nauką o pokoleniu, przeciez sam Jezus o tym naucza ;)

Z tą nauką? Czy inną? Bo to sie cały czas zmienia.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Światus

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #321 dnia: 24 Styczeń, 2017, 22:23 »
Prawda jest niezmienna ale trzeba jej szukać co cały czas czynią ŚJ.

Ale wiesz co oznacza to co napisałeś?

Jeśli ŚJ CAŁY CZAS SZUKAJĄ prawdy, to znaczy, że jej jeszcze nie znaleźli.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 22:29 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #322 dnia: 24 Styczeń, 2017, 22:34 »
Pierwotnie znaczyło to LEWIATAN, rzecz jasna. Z resztą w Strażnicy z 1 czerwca 2018 roku napisane będzie, że Izajasz prawdopodobnie zajmował się lewiatanistyką, to znaczy zbierał lewiatany i robił z nich namioty. Stąd logiczny jest wniosek, że to słowo pierwotnie oznaczało LEWIATAN.

Kryptoreklama :P


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #323 dnia: 24 Styczeń, 2017, 22:45 »
Antyhryst pewnie teraz leży pod kołdrą i płacze. Twardziel zza klawiatury.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #324 dnia: 24 Styczeń, 2017, 22:53 »
Antyhryst pewnie teraz leży pod kołdrą i płacze. Twardziel zza klawiatury.
  TOMKU_S, TACY LUDZIE TEŻ MAJĄ SERCE I UCZUCIA I ŁZY, ŻEBY PŁAKAĆ.
  Szansę na wybudzenie trzeba dać każdemu. Albo poszedł na zebranie i nie może brać udziału w dyskusji.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #325 dnia: 24 Styczeń, 2017, 22:58 »
  TOMKU_S, TACY LUDZIE TEŻ MAJĄ SERCE I UCZUCIA I ŁZY, ŻEBY PŁAKAĆ.
  Szansę na wybudzenie trzeba dać każdemu. Albo poszedł na zebranie i nie może brać udziału w dyskusji.


Albo to dzieciak i poszedł spać :D


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #326 dnia: 24 Styczeń, 2017, 23:18 »
  Albo poszedł na zebranie i nie może brać udziału w dyskusji.

W New York jest teraz 17.15 Musiałby tu mieszkać i wtedy by się zgadzało. Szykuje się na zebranie  na 19.30. Bo długo się tam pracuje i wszystkie w tygodniu są na 19.30, no i trzeba jeszcze dojechać    ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #327 dnia: 24 Styczeń, 2017, 23:35 »
Jakaż to frustracja musiała ogarnąć zarząd polskiego oddziału że weszli na 3-ci poziom 4-ro stopniowej drabinki???

Co wam powiedzieli z WARWICK?   że macie okres naprawczy?  a potem czapa?     

Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz.

Jesteśmy na 3-cim poziomie  ;D ;D ;D


Offline Startek

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #328 dnia: 25 Styczeń, 2017, 00:37 »
Panowie , jedno pytanie skąd To się wzięło ten cały ANTYCHRYST ,  i co on robi na odstępczych stronach ? Właśnie jutro powinien już stać przed salą królestwa , i donieść na siebie że rozmawiał z odstępcami na forum . ANTYCHRYST jutro marsz na komitecik , jehowa wie o twoich występach na forum . Zachciało ci się zadawać z odstępcami musisz wiedzieć że tylko dwoje starszych może znami rozmawiać , a tobie zachciało się prowadzić prywatna krucjatę . Nie trzymasz wskazówek jehowy w tej sprawie ZDRADZIŁEŚ JEHOWE wchodząc na te strony ,co ty sobie myślisz że jehowa puści to ci płazem że się ukrywasz pod nikiem to cię nikt nie namierzy ,jehowa ciebie zna widzi ciebie na odstępczych stronach. Porozmawiaj ze starszymi i przyznaj że wchodzisz do grona odstepów .


Offline Exodus

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #329 dnia: 25 Styczeń, 2017, 00:50 »
Antyhryst, dawaj śmiało, jeżeli nie będziesz wulgarny to nic Tobie nie grozi, Jesteś dobrym materiałem na "rasowego" odstępcę. ;D ;D ;D. Zobacz dla Ciebie tłumy tu walą. ;D ;D ;D

Jesteś "gwiazdą" 17 Gości przegląda ten wątek. To Twoi bracia i tak trzymaj. ;D ;D ;D

Do tego tłumu i ja chciałbym dołączyć, choć muszę przyznać,że z obawą. Kochani....by wybrać cobie nazwę Antychryst to... trzeba mieć mieć tupet.
A tupet to między innymi duża pewność siebie i zuchwałość granicząca z bezczelnością.( wybrać sobie taki tytuł ho ho ... i zawitać tu na forum i bronić zajadle imienia Bożego? 
 Zastanawiam się, czy aby ten użytkownik nie był ABSOLWENTEM  ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH.
  Nie chcę się rozpisywać dlatego wybiorę drogę na skróty bo szkoda energii !
 
Pycha idzie zawsze tuż przed upadkiem !
  A teraz w najbardziej delikatny sposób, by nie urazić, nie dostać żółtej bądź czerwonej  kartki od moderatora, powiem tak :

Oj gdybym ja miał tyyyyle rozumu w głowie, ile Tobie go brakuje Antychryście, to z cała pewnością ja  byłbym bardzo mądrym człowiekiem !!!