Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65446 razy)

Offline gedeon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #300 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:32 »
   Antyhryst a co powiesz na to:
1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/historia-swiadkow-jehowy/1943-rok-ford-produkuje-czolgi-dla-nazistow-watchtower-inwestuje/?nowap


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #301 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:33 »
Gość chce rozmawiać o naturze Boga, a nawet moralnego mleka Ewangelii nie pojął:

Jeżeli komuś się wydaje, że formalnie jest czcicielem, a jednak nie kiełzna swego języka, lecz ciągle zwodzi swoje serce, to jego forma oddawania czci jest daremna (Jakuba 1,26; PNŚ)

i:

Gdy go obrzucano obelgami, nie odwzajemniał się obelgami. Gdy cierpiał, nie groził, ale poruczał siebie temu, który sądzi w sposób nacechowany prawością (1 Pt 2,23)

oraz:

Nie dawaj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj (Rz 12,21).


Offline Iza

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #302 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:33 »
Gość chce rozmawiać o naturze Boga, a nawet moralnego mleka Ewangelii nie pojął:

Jeżeli komuś się wydaje, że formalnie jest czcicielem, a jednak nie kiełzna swego języka, lecz ciągle zwodzi swoje serce, to jego forma oddawania czci jest daremna (Jakuba 1,26; PNŚ)

i:

Gdy go obrzucano obelgami, nie odwzajemniał się obelgami. Gdy cierpiał, nie groził, ale poruczał siebie temu, który sądzi w sposób nacechowany prawością (1 Pt 2,23)

oraz:

Nie dawaj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj (Rz 12,21).
Tu trafiłeś w samo sedno, Gorszycielu.
Antyhryst, wpadaj tu czasami, bardzo Ciebie polubiliśmy. Well done. :)
Jestem za, albo podaj jakiś namiar, jak się na forum zrobi nudno, zadzwonimy i zaprosimy do dyskusji . Tematów  ci u nas dostatek :D
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 21:35 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #303 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:35 »
Można zachowanie antyhrysta określić jednym słowem:
RELIGIJNY FUNDAMENTALISTA
Nienawiść, jad, pogarda.
Pewnie znowu jak dla Ciebie mało merytoryki.
No ale cóż...
Nigdy nie widziałem żeby ktoś wygrał kopiąc się z koniem, więc nie będę próbował.
Tak z ciekawości, nie chce mi się przeglądać wszystkich stron, mam pytanie.
Zdążyłeś już obrazić wszystkich uczestników dyskusji, czy jeszcze ktoś się ostał?


Offline donadams

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #304 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:36 »

Prawda jest niezmienna ale trzeba jej szukac co cąły czas czynią ŚJ.

Miałeś wskazać fragmenty mówiące o tym, że Jezus jest równy swojemu Ojcu, Jehowie. czekam.

Świadkowie Jehowy mają rację mówiąc, że Jezus jest Synem Bożym.

Mają rację ucząc też, że Bóg jest Jedyny, a Trójca Święta nie istnieje.

Szczerze powiedziawszy takie jest moje zdanie. I czego powyższe twierdzenia dowodzą?
Odpowiedz sobie na pytanie, czy Świadkowie Jehowy są jedyną organizacją, uczącą że Jezus jest synem Jehowy? Nie.
Czy Świadkowie Jehowy są jedyną organizacją uczącą, że Trójca nie istnieje? Nie.

Czego więc dowodzą te dwie kwestie? Tylko tego, że według mnie i Ciebie Świadkowie Jehowy mają w tych dwóch sprawach rację.

Jednakże logika, do której tak chętnie się odnosisz, karze sięgać dalej.

Oto przykłady:
1. Maciej ma oczy, nogi i grzywkę. Maciej jest koniem, ponieważ każdy koń ma oczy, nogi i grzywkę.

Dla ułatwienia dodam, że powyższe twierdzenie jest fałszywe, ponieważ spełnione przez Macieja warunki nie są wystarczające do tego, aby być koniem.

2. Świadkowie Jehowy wierzą, że Jehowa jest jedynym prawdziwym Bogiem. Świadkowie Jehowy są religią prawdziwą, ponieważ religia prawdziwa naucza, że Jehowa jest jedynym prawdziwym Bogiem.

Po raz kolejny dla ułatwienia dodam, że powyższe twierdzenie jest fałszywe, ponieważ spełniony przez Świadków Jehowy warunek nie jest wystarczający do tego, aby być religią prawdziwą (zakładając istnienie takowej).


Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Estera

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #305 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:37 »
Prawda jest niezmienna ale trzeba jej szukac co cąły czas czynią ŚJ.
  PRAWDA JEST NIEZMIENNA ... ALE NIE U ŚWIADKÓW JEHOWY ...
  Tam wszystko się co chwila zmienia i co rusz zapalają się nowe światełka zmiennych doktryn.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Iza

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #306 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:37 »
Można zachowanie antyhrysta określić jednym słowem:
RELIGIJNY FUNDAMENTALISTA
Nienawiść, jad, pogarda.
Pewnie znowu jak dla Ciebie mało merytoryki.
No ale cóż...
Nigdy nie widziałem żeby ktoś wygrał kopiąc się z koniem, więc nie będę próbował.
Tak z ciekawości, nie chce mi się przeglądać wszystkich stron, mam pytanie.
Zdążyłeś już obrazić wszystkich uczestników dyskusji, czy jeszcze ktoś się ostał?
Nie, mój drogi Cielcu, nie wszyskich , mnie np. nawet nazwał: Izunia  ;D ale tak ogólnie to jedzie po bandzie i to równo
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #307 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:38 »
Poniewaz merytoryczna dyskusja z tym facetem jest niemozliwa , proponuje DAC SOBIE SPOKOJ  i zajac sie  czyms wazniejszym np. dlubaniem w nosie , drapaniem po tylku , albo szukaniem pchel... ;D


Offline Iza

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #308 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:39 »
Poniewaz merytoryczna dyskusja z tym facetem jest niemozliwa , proponuje DAC SOBIE SPOKOJ  i zajac sie  czyms wazniejszym np. dlubaniem w nosie , drapaniem po tylku , albo szukaniem pchel... ;D
Oj, Listonosz, daj spokój , nie widzisz jak się forumowicze rozkręcili? Juz dawno nie było tak ciekawie, a to wszystko zasługa Antyhrysta  ;)
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Estera

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #309 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:41 »
Można zachowanie antyhrysta określić jednym słowem:
RELIGIJNY FUNDAMENTALISTA
Nienawiść, jad, pogarda.
Pewnie znowu jak dla Ciebie mało merytoryki.
No ale cóż...
Nigdy nie widziałem żeby ktoś wygrał kopiąc się z koniem, więc nie będę próbował.
Tak z ciekawości, nie chce mi się przeglądać wszystkich stron, mam pytanie.
Zdążyłeś już obrazić wszystkich uczestników dyskusji, czy jeszcze ktoś się ostał?
  O MNIE POWIEDZIAŁ "ESTERKO" ...  :D :D :D
  Bardzo ciepło to zabrzmiało, ale nie wiem na ile prawdziwie.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 21:52 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #310 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:43 »
Oj, Listonosz, daj spokój , nie widzisz jak się forumowicze rozkręcili? Juz dawno nie było tak ciekawie, a to wszystko zasługa Antyhrysta  ;)

Ja tam Antkowi nie zazdroszczę.
Poczytał posty i dotarło do niego za dużo prawdy..
Teraz biedny nie zaśnie..
Miłych snów Antku ;)


Offline Światus

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #311 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:43 »

Prawda jest niezmienna ale trzeba jej szukac co cąły czas czynią ŚJ.

Miałeś wskazać fragmenty mówiące o tym, że Jezus jest równy swojemu Ojcu, Jehowie. czekam.

Ominąłeś cały środek mojej wiadomości? I tak pominąłem kilka wersetów.
Specjalnie dla ciebie powtarzam.

PNŚ. O Synu
 Iz 9:6 Bo narodziło się nam dziecko,+ syn został nam dany;+ a na jego barkach spocznie władza książęca.+ I będą go zwać imieniem Cudowny Doradca,+ Potężny Bóg,+ Wiekuisty Ojciec,+ Książę Pokoju.

O Ojcu
Iz 10:20 I w owym dniu ci, którzy pozostali z Izraela,+ i ci, którzy ocaleli z domu Jakuba, już nie będą się opierać na tym, który ich uderza,+ a oprą się na Jehowie, Świętym Izraela,+ w wierności wobec prawdy.+ 21 Tylko ostatek powróci, ostatek Jakuba — do Potężnego Boga

Obaj nazwani są Potężnym Bogiem.


Obj 5:13 A wszelkie stworzenie, które jest w niebie
i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu,
i wszystko, co w nich przebywa,
usłyszałem, jak mówiło:
«Zasiadającemu na tronie
i Barankowi
błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!»


Ta sama cześć, chwała itd. należy się Ojcu i Jezusowi.


Obj 22:3 Nic godnego klątwy
już [odtąd] nie będzie.
I będzie w nim tron Boga i Baranka,
a słudzy Jego będą Mu cześć oddawali.

Zasiadają na jednym tronie.

Jeśli Ojciec jest Bogiem i Syn jest Bogiem *PNŚ) to są sobie równi.

Piszesz, że ŚJ szukają prawdy.
ŚJ niczego nie szukają!
Ciekawe co by powiedzieli starsi gdybyś coś znalazł...  ;)

Czekam na odpowiedź. Ale znów będziesz kręcił bo musiałbyś napluć w twarz "niewolnikowi". A czytałeś w ogóle tą przypowieść? Tam jest napisane, że kiedy pan powróci, ustanowi niewolnika nad całym swym majątkiem.
Z tego co wiadomo Jezus jeszcze nie powrócił a niewolnik juz zagarnął ziemskie dobra Królestwa.
Jeszcze cytat z pamięci z lutowej strażnicy.
"Nigdzie nie napisano, że pokarm będzie doskonały".
Czyli może być lekko nieświeży  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline gedeon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #312 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:44 »
 Antyhryst, dawaj śmiało, jeżeli nie będziesz wulgarny to nic Tobie nie grozi, Jesteś dobrym materiałem na "rasowego" odstępcę. ;D ;D ;D. Zobacz dla Ciebie tłumy tu walą. ;D ;D ;D

Jesteś "gwiazdą" 17 Gości przegląda ten wątek. To Twoi bracia i tak trzymaj. ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 21:53 wysłana przez gedeon »


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #313 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:47 »
Poniewaz merytoryczna dyskusja z tym facetem jest niemozliwa , proponuje DAC SOBIE SPOKOJ  i zajac sie  czyms wazniejszym np. dlubaniem w nosie , drapaniem po tylku , albo szukaniem pchel... ;D

Myślę że może jest ale teraz to jakby wymaga spokoju.
Tymczasem  tu nagle 1 gość dobiega jakby z boku i przez szybę anonimowo mówi że wie lepiej i szybko to wyjaśni . Ale gdyby była tu Policja(starsi z jego zboru) tematu i problemu by nie było ;D ;D ;D
Nawet by nie podniósł głosu - przecież tu Świadkom nie wolno wchodzić.

W sumie to przecież są to takie szybki metody działania - skutki jak poniżej w filmiku.
Zbyt poważnie to nie wygląda - lepiej jechać spokojnie i nie udowadniać racji na siłę. Tak to robi WTS. ;)

W sensie zachowań słownych w sumie pasuje niestety.

Nowy forumowiczu - zachowaj energię i spokój na rozmowę w miłej atmosferze.
To forum moim zdaniem jest właśnie w tym celu założone. Dla osób szczerze zainteresowanych prawdą o "prawdzie" i poszukiwaniami w tym temacie.
Tu są bardzo ciekawe i cenne informacje z listy ksiąg i tematów zakazanych przez WTS pod groźbą wykluczenia.
Faktycznie dla odwiedzających forum budzących się Świadków to może być baaaaardzo ciekawy wątek.

« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 21:52 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #314 dnia: 24 Styczeń, 2017, 21:54 »
Antyhryst, dawaj śmiało, jeżeli nie będziesz wulgarny to nic Tobie nie grozi, Jesteś dobrym materiałem na "rasowego" odstępcę. ;D ;D ;D. Zobacz dla Ciebie tłumy tu walą. ;D ;D ;D

Jesteś "gwiazdą" 17 Gości przegląda ten wątek. To Twoi bracia i tak trzymaj. ;D ;D ;D

Ponadto masz immunitet. Nikomu Gedeon nie daje takich chodów ;)