Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację  (Przeczytany 26297 razy)

Offline robbo1

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Październik, 2017, 13:19 »
O czym wy ludzie piszecie.
O swojej niechęci do nas.
A wypominacie nam naszą wobec "innowierców",odstępców,wykluczonych.
O "rozpasaniu" i jego greckim znaczeniu,pochodnych itp. pisałem.
Proszę czytajcie,udowodnijcie,że "zbłądziłem",potem pytajcie.
Wypominajcie.
O czym piszemy [wiemy], o tym,że nasz zbawiciel nakazał np."nastawić drugi policzek",i cierpiał
-patrz.Mat.26:67
Niemniej w Jana 18:23 czytamy o jego zarzucie wobec żyda,który go uderzył:
"...dlaczego mnie bijesz?"
W Dz.Ap.23:1-3 czytamy,że żyd kazał uderzyć jednego z naśladowców naszego zbawiciela
"kazał tym,którzy przy nim stali uderzyć go w twarz"
 ,a ten ...
 "nadstawił drugi policzek"?.
Nie powiedział,że stwórca :
"uderzy cię ściano pobielana".

Nie mieszajcie "teorii z praktyką".
Wypomnieć sprzeczności z tym jak jest ,a jak być powinno można wszystkim.

Już uzasadniłem potrzebę i nakaz:
 "strzeżenia się tych,którzy wzniecają spory i zgorszenie   p r z e c i w   nauce,którą otrzymaliście.Od tych strońcie".
Tak czynimy.
Od kogo?
Co czyni?
Unikamy kontaktu z wykluczonymi,niezależnie od powodu wykluczenia.
Więzi rodzinne podkładamy pod "zasadę" unikania kontaktu z wykluczonym. itp.
Już pisałem pierwsi chrześcijanie powstrzymywali się nawet od jedzenia tymi samymi sztućcami co "wykluczeni".
Tak było.
Podawałem źródło tej informacji.
J.H.Newman "O rozwoju doktryny chrześcijańskiej".
Rozumiem,że "oburzylibyście się i potępili ten zwyczaj" spotykany pomiędzy naśladowcami naszego zbawiciela w początkowym okresie rozwoju.
Ta,czy nie?

Niedorzecznością jest pisać,że w organizacji nie ma miłosierdzia i przebaczenia.
Jeżeli tak to nie "powrotu do organizacji".
Wyrok jest wieczny,to jest nieodwołalny itp.
Tak,czy nie?

A jeżeli idzie o poznanie prawdy z pominięciem "niewolnika" to wiem,że samodzielne analizowanie na pewno prowadzi do zrozumienia niektórych prawd wiary.
Wszystkiego pewnie nie.
Jeżeli w istocie stwórca posługuje się niewolnikiem [organizacją] to należy iść z nią,nie przeciw.
Jeżeli nie ,pewnie nie.
Tutaj jednak uznam za zasadny "zakład B.Pascala".








« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2017, 13:57 wysłana przez robbo1 »


Offline Światus

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Październik, 2017, 14:14 »
W Paście nie ma ani jednego fragmentu, który nakazywałby wypędzanie "odstępców" czy wykluczonych z domu. Jest fragment, dotyczący "zamianowanego brata", mówiący o sytuacji gdyby wykluczony/odstępca chciał się do niego wprowadzić. A i tak nie ma kategorycznego zakazu.

Tutaj punkt o wykluczonym krewnym.
Zwróćcie uwagę na 2 rzeczy.
1. Wersety biblijne popierające stanowisko CK/
2. Miejsce zamieszkania wykluczonego.

"6. Gdyby starsi wiedzieli, że jacyś członkowie zboru utrzymują nieuzasadnione kontakty z krewnymi, którzy zostali wykluczeni lub się odłączyli, lecz nie mieszkają razem pod jednym dachem, powinni z nimi porozmawiać i udzielić im rad opartych na Piśmie Świętym. Omówią myśli z książki „Miłosz Boża”, strony od 207 do 209, Strażnicy z 15 lipca 1988 roku, strony od 26 do 31, lub artykuł „Okazuj chrześcijańską lojalność, gdy ktoś z twoich bliskich jest wykluczony”, zamieszczony w Naszej Służbie Królestwa z sierpnia 2002 roku. Jeśli w tej sprawie chrześcijanin postępuje wyraźnie wbrew postanowieniu o wykluczeniu i nie reaguje na rady, może to oznaczać, ze nie nadaje się do zadań powierzanych w zborze przykładnym głosicielom. Starsi nie podejmą wobec niego działań sądowniczych, chyba ze będzie utrzymywał z taką osobą więź duchową lub otwarcie krytykował decyzję o wykluczeniu."
**************
Mowa jest wyłącznie o "nieuzasadnionych" kontaktach, a nie o jakichkolwiek kontaktach.
Po drugie, dotyczy to krewnych niemieszkających w jednym domu. Więc z tymi, którzy mieszkają "pod jednym dachem", kontaktować się można w stopniu większym niż z mieszkającymi oddzielnie.
Nie ma słowa o nakazie opuszczenia domu, nawet przez dorosłych członków rodziny.
No i w końcu, nie ma żadnego wersetu biblijnego, za to są odnośniki do Strażnic i książek.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2017, 14:16 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 529
  • Polubień: 14374
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Październik, 2017, 14:18 »
Unikamy kontaktu z wykluczonymi,niezależnie od powodu wykluczenia.
To fakt, może być ktoś dobrym człowiekiem, wierzyć w boga i Jezusa, nie robić niczego, co byłoby, niemoralne lub w inny sposób naganne. Dla was taka osoba jest po prostu wykluczona, lub odłączyła się sama. Wrzucacie taką osobę do jednego worka z wykluczonymi, za złodziejstwo, morderstwo, oszustwo itd. Dla was nie ma różnicy jaki ktoś jest, wykluczony to wykluczony. Trzech starszych podjęło decyzję, nie dając szans wielokrotnie na jakakolwiek obronę. A cały zbór ślepo wykonuje wolę trzech pseudo sędziów niszcząc wielokrotnie psychikę takiego człowieka.
Więzi rodzinne podkładamy pod "zasadę" unikania kontaktu z wykluczonym. itp.
I jeszcze napisz że jesteś z tego dumny.  :(
Niedorzecznością jest pisać,że w organizacji nie ma miłosierdzia i przebaczenia.
Jeżeli tak to nie "powrotu do organizacji".
Wyrok jest wieczny,to jest nieodwołalny itp.
Tak,czy nie?
Niedorzecznością jest twierdzenie że w organizacji jest miłosierdzie. Osoba wykluczona jak chce wrócić do organizacji, jest piętnowana, nikt się z nią nie wita, nie może się wypowiadać, musi pisać pisma o przyłączenie, naraża się na często intymne pytania. Jak to się ma do opowieści Jezusa o synu marnotrawnym? Czy ojciec, kiedy syn skruszony wrócił do domu, traktował go niżej od podrzędnego służącego? Czy inaczej? Wasi starsi porobili sobie ze zborów własne folwarki i traktują członków wielokrotnie wg własnego widzimisię. Zadałem Ci pytanie o filmik z kongresu z 2016 roku, jesteś dumny z niego? Jesteś dumny z postawy tej matki? Chciałbyś mieć taką matkę? Zachwycanie się takim zachowaniem, co czyniła zapewne zdecydowana większość zgromadzonych na kongresach, dowodzi niezbycie braku uczuć wyższych u członków tej społeczności.
"strzeżenia się tych,którzy wzniecają spory i zgorszenie   p r z e c i w   nauce,którą otrzymaliście.Od tych strońcie".
Tak czynimy.
Przeciw jakiej nauce? Nauce płynącej z biblii? Czy może przeciwko nowym, co chwilę zmieniającym się światełkom. Przecież CK zrobiło z boga kłamcę. Mogę to udowodnić. Poczytaj co jest napisane pod tymi linkami.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/'nowe-swiatla'-archiwum/1995-nowa-stopka-redakcyjna-w-przebudzcie-sie!/msg3307/#msg3307
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/zycie-zborowe-gloszenie-sale-krolestwa/cytaty-z-publikacji-wts-u-jawnie-kolidujace-z-biblia/msg55884/#msg55884
Tylko nie wyjeżdżaj mi z "nowym lepszym zrozumieniem" obietnica to obietnica.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2017, 14:22 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline robbo1

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Październik, 2017, 15:51 »
Zrozum w innych społecznościach także mają miejsce wykluczenia.
Nie tylko z powodu "nieobyczajności" itp.
"Otwarte" nie zgadzanie się z naukami ,nawet w katolicyzmie jest związane z "karami".
Pewne jest to,ze w natchnionym słowie nie ma wielu sprecyzowanych wypowiedzi odnośnie wielu tematów.
Nie ma zakazu np."palenia tytoniu".
Nie ma wyraźnych wypowiedzi odnośnie wykluczonych.
Jedyne co jest pewne,że zwyczaj ten praktykowali żydzi.
Został zaakceptowany przez pierwszych naśladowców naszego zbawiciela.
Tak naprawdę "wykluczenie należy do prawodawstwa synagogalnego".
Tak naprawdę "źródłem tego prawa jest starotestamentowa "klątwa" ".
Wykluczenie może [jak czytamy w słowniku ,który jest opracowaniem zbiorowym katolickich i protestanckich teologów pod red. Antona Grabnera-Haidera] przebrać niejednakowe wydźwięk.
"od wyroku ,na mocy którego ktoś zostaje wykluczony z życia społeczności na jakiś czas...Izolacja ta oznacza,że tylko najbliżsi członkowie rodziny mogą utrzymywać kontakty z wykluczonym ż życia społeczności,natomiast w s z y s t k i m innym zabrania się j a k i c h k o l w i e k z nim kontaktów,gdyż w przeciwnym razie
co?
sami podpadają pod klątwę...".
"Wykluczenie uchodzi za najsurowszą karę.Przełożeni mogą wykluczyć...ze społeczności do czasu zerwania przezeń z grzechem i w y r    a ż e n i a   gotowości nawrócenia".

Tak to wyglądało,tak to nadal wygląda u nas.
I tego,że tak było nie zmienicie.
My powróciliśmy do tego co było.
U nas jest tak jak było.








Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 529
  • Polubień: 14374
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Październik, 2017, 17:25 »
"Otwarte" nie zgadzanie się z naukami ,nawet w katolicyzmie jest związane z "karami".
Kłamiesz. Kiedy zostałem razem z żoną śJ, nikt z katolickiej części rodziny nie zerwał z nami kontaktu, dalej byliśmy traktowani jak najbliższych powinno się traktować. Kiedy zrozumieliśmy, że śJ to jednak żadna religia prawdziwa, a jeden wielki stek kłamstw i opuściliśmy tą religię, to świadkowska część rodziny wyrzekła się nas. Czyli nikt z katolików nas nie ukarał. Miejscowy proboszcz był dalej moim klientem, rozmawiał jak człowiek z człowiekiem. Zawsze uścisnął dłoń w powitaniu, siedział ze mną i żoną przy jednym stole. Jakoś nie stosował on jako, bądź co bądź przewodnik religijny na podobę starszego w zborze żadnego ostracyzmu. A przecież opuściliśmy religię katolicką, czyli byliśmy odstępcami względem tego wyznania.
Wykluczenie może [jak czytamy w słowniku ,który jest opracowaniem zbiorowym katolickich i protestanckich teologów pod red. Antona Grabnera-Haidera] przebrać niejednakowe wydźwięk.
"od wyroku ,na mocy którego ktoś zostaje wykluczony z życia społeczności na jakiś czas...Izolacja ta oznacza,że tylko najbliżsi członkowie rodziny mogą utrzymywać kontakty z wykluczonym ż życia społeczności,natomiast w s z y s t k i m innym zabrania się j a k i c h k o l w i e k z nim kontaktów,gdyż w przeciwnym razie
co?
To dlaczego śJ nie stosują się do tej zasady? Widzę ze temat filmu z kongresu o którym wspominałem jest dla Ciebie tak niewygodnym tematem, że po raz kolejny unikasz odpowiedzi i kluczysz po bokach jak typowy śJ.
Tak to wyglądało,tak to nadal wygląda u nas.
I tego,że tak było nie zmienicie.
My powróciliśmy do tego co było.
U nas jest tak jak było.
Kłamiesz. 1Kor 5:11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku.
Starsi mogą wykluczyć za najdrobniejszą krytykę CK. Za uratowanie życia sobie lub najbliższemu zgadzając się na transfuzję krwi, gdzie biblijny zapis o zakazie spożywania krwi został w nieludzki sposób rozciągnięty o kwestię transfuzji, skazując tym samym Twoich współwyznawców na śmierć w przypadku konieczności podania krwi.
Ga1:8,9  Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
Wielu ludzi opuszczających szeregi śJ to osoby głęboko wierzące, postępujące wg biblii. A mimo to są traktowani na równi z ...rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą
Przestań wreszcie bronić coś co na żadną obronę nie zasługuje.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline robbo1

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Październik, 2017, 17:37 »
Twoje "kłamiesz" nie uczyni z prawdy nieprawdy.
A ty  w moim odczuciu za wiele sobie pozwalasz wypominając mi pisanie nieprawdy.
Z tego,że jeden,czy drugi duchowny nie wyrażał względem ciebie dezaprobaty,nie wynika,że katolicyzm uczy prawdy.
Dowodzi,ze jednostki to jednostki.
Zna wielu "wierzących niepraktykujących" itp.

Wykluczenie dotyczyło "postępowania".
Niemniej nie tylko.
"Stronić" należało od tych,którzy "powodują rozłamy",czy "gorszą wiernych ,p r z e c i w s t a w i a j ą c   się przyjętej przez was nauce". Rzym.16:17
"Strońcie od nich"
czy
"Odłączcie się od nich"

Tak czynimy.
Jedne wykluczenia pojawiają się za to,jak kto żyje,inne za to ,kto w co wierzy,czy przestaje.
Z podanego przez ciebie miejsca z Gal.1:8-9 ,innowierca miał zostać "przeklęty".
W starożytnym izraelu tzw."klątwa".[przekleństwo].
Na tym wyrosło "wykluczenie".
Przeczytaj ponownie zamieszczony wyżej cytat odnośnie "wykluczenia".
I związane z tym "restrykcje".








« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2017, 17:59 wysłana przez robbo1 »


Offline MX

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Październik, 2017, 18:00 »


Zrozum w innych społecznościach także mają miejsce wykluczenia.
(...)
Trzeci raz już ci piszę. Wykluczenie w wielu społecznościach ewangelicznych jest obecne i jest (co obserwowałem) zgodne z duchem Biblii. Cały proces przyznania się do grzechu, skrucha, ewentualne wykluczenie i następnie traktowanie takiej osoby, albo tej która wyznała grzech, albo nawet tej wykluczonej było biblijne.

W przeciwieństwie do całego procesu w Organizacji. Idea komitetów sądowniczych jest niezgodna z Biblią, patologiczny legalizm tworzy ukrywanie grzechu, a cała atmosfera wokół udowodnionego grzechu rodzi zepchniecie na margines i ostracyzm zborowy. Itd.

Ciagłe porównywanie się do kościoła katolickiego potwierdza tylko nieumiejętnosć zmierzenia się z faktami w porównani do innych wyznań chrześcijańskich, a nie tylko do KRK. Typowy kompleks SJ i zagłuszanie faktów w oparciu o spreparowane i wybrane porównanie. Zdradza też brak wiedzy powodach stosowania ekskomuniki w KRK.

Powtarzasz mantrę o wykluczeniu, a nie umiesz się zmierzyć z faktami wypaczeń w swoim kulcie. Nie chodzi o wypaczenie czegoś biblijnego, tylko wypaczenie u podstaw. Cała idea wykluczenia u SJ to patologia, gdyż rodzi złe owoce. Nie myl sprawy z "biblijnym wykluczeniem" bo twoja organizacja jest od tego daleka.



MX - koniec - MX



Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 529
  • Polubień: 14374
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Październik, 2017, 18:06 »
Twoje "kłamiesz" nie uczyni z prawdy nieprawdy.
A ty  w moim odczuciu za wiele sobie pozwalasz wypominając mi pisanie nieprawdy.
I wzajemnie. Twoja obrona tej destrukcyjnej religii składa się z pisania wielokrotnie rzeczy nie mających nic wspólnego z prawdą, którą boleśnie wielu z nas odczuło na własnej skórze.
Z tego,że jeden,czy drugi duchowny nie wyrażał względem ciebie dezaprobaty,nie wynika,że katolicyzm uczy prawdy.
Czytaj ze zrozumieniem. W którym miejscu ja napisałem że katolicyzm uczy prawdy?
Dowodzi,ze jednostki to jednostki.
Tu się zgodzę. Tylko że wśród śJ takie "jednostki" przejawiające ludzkie uczucia i kontaktujące się z osobami które opuściły tą religię z powodów doktrynalnych, są narażone na spore nieprzyjemności, albo muszą się z tym ukrywać.
Czy Ty z podniesioną głową, chwalisz się starszym że utrzymujesz z nami kontakty? Przecież CK zabrania kontaktować się z wykluczonymi nawet za pośrednictwem SMS, czy mail.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline MX

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #83 dnia: 29 Październik, 2017, 18:18 »


(...)
Z tego,że jeden,czy drugi duchowny nie wyrażał względem ciebie dezaprobaty,nie wynika,że katolicyzm uczy prawdy.
(...)
Tak bo ty masz odpowiednią wiedzę aby osądzać kto uczy prawdy, a kto nie. O KRK wiesz tyle co chciałeś się dowiedzieć i co w odpowiedni sposób podało ci twoje przywódctwo kultu. SJ uczą wiele wymyślonych przez siebie nauk obcych apostołom, a masz czelność o innych mówić, że nie uczą prawdy.

W kwestii chrześcijańskiej doktryny KRK w wielu sprawach uczy bardzo ciekawie tylko trzeba mieć wolę nieskrępowaną do głębokiego poznania teologii katolickiej, a nie opierać się na stereotypach z wielu antykatolickich pisemek, płytkich w poznaniu i rozumieniu nauczania katolickiego.



MX - koniec - MX



Offline rzeski

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #84 dnia: 29 Październik, 2017, 19:03 »
"Stronić" należało od tych,którzy "powodują rozłamy",czy "gorszą wiernych ,p r z e c i w s t a w i a j ą c   się przyjętej przez was nauce". Rzym.16:17
"Strońcie od nich"
czy
"Odłączcie się od nich"

To dlaczego tak nie czynisz?
niktórzy forumowicze mają status osób wykluczonych


Offline Mała mi

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Październik, 2017, 19:27 »
Cytuj
Twoje "kłamiesz" nie uczyni z prawdy nieprawdy.
A ty  w moim odczuciu za wiele sobie pozwalasz wypominając mi pisanie nieprawdy.
Z tego,że jeden,czy drugi duchowny nie wyrażał względem ciebie dezaprobaty,nie wynika,że katolicyzm uczy prawdy.
Dowodzi,ze jednostki to jednostki.
Zna wielu "wierzących niepraktykujących" itp.

Wykluczenie dotyczyło "postępowania".
Niemniej nie tylko.
"Stronić" należało od tych,którzy "powodują rozłamy",czy "gorszą wiernych ,p r z e c i w s t a w i a j ą c   się przyjętej przez was nauce". Rzym.16:17
"Strońcie od nich"
czy
"Odłączcie się od nich"

Tak czynimy.
Jedne wykluczenia pojawiają się za to,jak kto żyje,inne za to ,kto w co wierzy,czy przestaje.
Z podanego przez ciebie miejsca z Gal.1:8-9 ,innowierca miał zostać "przeklęty".
W starożytnym izraelu tzw."klątwa".[przekleństwo].
Na tym wyrosło "wykluczenie".
Przeczytaj ponownie zamieszczony wyżej cytat odnośnie "wykluczenia".
I związane z tym "restrykcje".
Czy mogę Cię prosić byś przestał kościołem sobie gębę wycierac? Twoje wypowiedzi nie trzymają się kupy.Jedyna rzeczą jaką potrafisz z siebie wykrzesac jest atak na kościół i bezmyślne powtarzanie za Strażnica przy jednoczesnym wypieraniu się tego.Moze teraz dla odmiany bedziesz czytał że zrozumieniem?  Może zacznij od Pisma Świętego? Przykro mi, że odebrano Ci wolna wolę i mam nadzieję, że kiedyś ja odzyskasz.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Październik, 2017, 20:55 »
Odpuśćcie sobie "GOŚCIA", jak pisałem wcześniej, gra wszystkim na nosie, a pewna grupa obecnych tu daje się wkręcać. Niech sobie sam pisze ze sobą,
niech zadaje sobie pytanie, odpowiada, zadaje sobie pytanie, odpowiada.............................odpowiada,  aż dojdzie do porozumienia sam ze sobą.
Pozdrawiam ;)


Offline Startek

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #87 dnia: 29 Październik, 2017, 23:06 »
Czy naprawdę Robo jest świadkiem  ? To co ten człowiek wypisuje nie ma niema sensu , brzmi to jak wypowiedzi osoby chorej psychicznie . Wybacz mi chłopie ale tak cię odbieram , chyba że to robisz specjalnie by zaśmiecać forum . Zacznij pojmować Ewangelię na poziomie prostego rybaka jakim był Piotr , a nie z perspektywy jakichś tam różnych uczonych . Ewangelia jest prosta , Chrystus umarł za nas i zmartwychwstał .  On jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym .   Żegnam ciebie .


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 529
  • Polubień: 14374
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #88 dnia: 29 Październik, 2017, 23:21 »
niech zadaje sobie pytanie, odpowiada, zadaje sobie pytanie, odpowiada.............................odpowiada,  aż dojdzie do porozumienia sam ze sobą.
Pozdrawiam ;)
Fakt, bo na zadawane pytania natury ludzkiej, gdzie odpowiedź jest banalnie prosta i powinna brzmieć, tak lub nie, pisze wywody z dogmatami WTS-owskimi.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline robbo1

Odp: 2017 - Odstępcze poglądy współmałżonka przyzwoleniem na separację
« Odpowiedź #89 dnia: 30 Październik, 2017, 17:37 »
Już udowodniłem swoje stanowisko względem katolicyzmu i moje "uprawnienia" do wydawania oceny.
Nigdy "osądu".
Oceny tak.
Rozumiem,że przywykliście do jak to piszecie "strażnicowego myślenia" i przeciw temu umiecie wystąpić.
Jak spotykacie człowieka w "prawdzie" oczytanego,oczerniacie ,wypominacie oczytanie "świadkom" jego brak.
Nieuczciwe.
Mam grubo ponad dwa tysiące książek,które nie traktuję jako ozdoby na regałach.
Tego możecie być pewni.