Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Drobna manipulacja: biskupi i wojna  (Przeczytany 38465 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #135 dnia: 04 Luty, 2017, 23:05 »
Nie wierzę, że nie zrozumiał tego, co wyjaśniono słusznie o Gott mit uns...


Offline CEGŁA

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #136 dnia: 05 Luty, 2017, 01:21 »
Zastosowali się jak najbardziej, byli oni pomazańcami Jehowy i z jego polecenia zabijali wrogów narody wybranego. Jak wiesz obecnie jest nowe przymierze zawarte przez Jezusa w imieniu jego ojca, Jehowę.

Zaraz, zaraz. Zastosowali się twoim zdaniem do wiecznego prawa, "nie zabijaj". Przecież zabijali ???

Bóg też kazał zabijać. Coś się gubisz koleżko. To nie wolno im było zabijać czy mordować mordeczko?

Pomazańcami Jehowy na pewno nie byli Kserksesiku, bo ten bóg jest tylko w Twojej wyobraźni. Byli pomazańcami Boga Ojca i Pana Jezusa.

A Nowe Przymierze tak naprawdę jest Starym Przymierzem, tylko wypisanym na sercach ludzkich, a nie jak było w przypadku Izraela na kamiennych tablicach.

Jak mniemam Ciebie Kserksesiku nie obejmuje Nowe Przymierze? Żałuj, musisz troszkę jeszcze postudiować, żeby skakać do nas   ;)

PS. Tylko daruj sobie studium ze Świadkami Jehowy bo polegniesz na starcie  :-*

LEKCJA 1 Kserksesiku:
"Co nowego wprowadza Nowe Przymierze?"


LEKCJA 2 Mordeczko:
"Czy Jesteś w Nowym Przymierzu?"
« Ostatnia zmiana: 05 Luty, 2017, 01:37 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #137 dnia: 05 Luty, 2017, 06:14 »
Zastosowali się jak najbardziej, byli oni pomazańcami Jehowy i z jego polecenia zabijali wrogów narody wybranego.
Oto kwintescencja  norm etycznych propagowanych przez WTS ! Zabijanie dla Jehowy jest CACY , zabijanie na wlasna reke jest  BE .  To co nauczaja SJ , to taka  wersja  nauk biblijnych dla malych dzieci . Jak filmy Walt´a  Disney´a gdzie wszystko jest  jednoznaczne , wygladzone , dobrzy sa zawsze dobrzy  a zli sa zawsze zli . Oczywiscie , mozna Biblie tak rozumiec ale cena jest dosyc wysoka : to OSZUKIWANIE samego siebie  i rezygnacja  z wlasnych odczuc moralnych  i etycznych . Jezeli odpowiada to  twoim oczekiwaniom  , Kserksess ,  to  dobrze trafiles . Mam tylko nadzieje ,ze ktoregos dnia przejrzysz na oczy  i spojrzysz na Biblie   jak czlowiek dorosly...


Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #138 dnia: 06 Luty, 2017, 16:21 »
Nikt nie zabijał dla Jehowy ale z rozkazu Jehowy. Jehowa pokazywał swoją wielkość , pokazywał swoją wielkość wobec innych plemion, które czciły innych bozków a które były tylko urojonymi bożkami.

Cegła, jeśli przeczytasz kiedykolwiek ST to dowiesz się, że to Jehowa zapowiadał przyjście Jezusa na ziemię. Nie - jak piszesz -Bóg-Ojciec.

Zarzut, że świadkowie Jehowy będą zabijać w Armagedonie jest naprawdę urojonym. Póki co to i katolicy i protestanci w imię partykularnych interesów polityków zabijają na wojnach niewinnych ludzi. I to błogosławieni przez swoich kapelanów.
Świadkowie póki co odmawiają służby wojskowej i uczenia się do zabijania ludzi.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Asturia

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #139 dnia: 06 Luty, 2017, 16:45 »
Nikt nie zabijał dla Jehowy ale z rozkazu Jehowy. Jehowa pokazywał swoją wielkość , pokazywał swoją wielkość wobec innych plemion, które czciły innych bozków a które były tylko urojonymi bożkami.

Cegła, jeśli przeczytasz kiedykolwiek ST to dowiesz się, że to Jehowa zapowiadał przyjście Jezusa na ziemię. Nie - jak piszesz -Bóg-Ojciec.

oczywiście, że Bóg  JHVH zapowiadał przyjście Mesjasza, sformułowanie Bóg Ojciec w celu uniknięcia imienia Boga to jest zagrywka trynitarzy, cały stary testament mówi jak ma na imię Bóg, ktoś kto próbuje to zmienić jest po prostu zwolennikiem teorii świętej trójcy, nic nowego nie ma w tym zawsze tak robili.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #140 dnia: 06 Luty, 2017, 18:11 »
oczywiście, że Bóg  JHVH zapowiadał przyjście Mesjasza, sformułowanie Bóg Ojciec w celu uniknięcia imienia Boga to jest zagrywka trynitarzy, cały stary testament mówi jak ma na imię Bóg, ktoś kto próbuje to zmienić jest po prostu zwolennikiem teorii świętej trójcy, nic nowego nie ma w tym zawsze tak robili.

Asturio, mówisz prawdę jeśli chodzi o ST. Pytanie czemu zmieniono to w NT i tam ani razu imię to nie pada?


Offline Noc_spokojna

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #141 dnia: 06 Luty, 2017, 22:13 »

Zarzut, że świadkowie Jehowy będą zabijać w Armagedonie jest naprawdę urojonym.

Ale to sobie uroiło Ciało Kierownicze, (a może dostało taka informację wprost z kanału) bo przecież w literaturze "redagowanej przez samego Jehowę", pisało:

Cytuj
"W czasie Armagedonu Chrystus użyje zmartwychwstałych członków swego ciała i wszystkich swoich aniołów dla dokonania PRAWDZIWEJ RZEZI w stosunku nieprzyjaciela. Ostatek nie będzie to czynił, ponieważ broń jego nie jest cielesna” (Strażnica 01.10 1931 s. 295).

„Do tej końcowej części wielkiego ucisku nie dojdzie za sprawą żadnych wojsk, lecz (...) Jezusa Chrystusa, mającego do pomocy ‘wojska, które są w niebie’, między innymi wskrzeszonych pomazańców” (Strażnica Nr 16, 1996 s. 20);

„‘Objawią się’ też zmartwychwstali ‘synowie Boży’, gdy razem z Chrystusem wezmą udział w niszczeniu niegodziwego systemu rzeczy, podległego władzy Szatana...” (Strażnica Nr 18, 1998 s. 19);

„Z całą pewnością nadejdzie czas, gdy bracia Chrystusa, wskrzeszeni do życia w chwale niebiańskiej, wezmą udział w unicestwianiu wrogów Jehowy” („Proroctwo Izajasza światłem dla całej ludzkości” 2001 t. II, s. 25).


„Że święci uczestniczyć będą w dziele niszczenia dzisiejszych królestw, nie ma żadnej wątpliwości, albowiem napisane jest: ‘Tać jest sława wszystkich świętych Jego; aby wiązali pętami królów jego, a szlachtę ich okowami żelaznemi; aby postąpili z nimi według prawa zapisanego’ (Psalm 149:8, 9)” („Nadszedł Czas” 1919 s. 105).   

Jeśli to nie jest zapowiedź zabijania w Armagedonie, to wyjaśnij nam - co autor miał na myśli.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline CEGŁA

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #142 dnia: 06 Luty, 2017, 22:16 »

Cegła, jeśli przeczytasz kiedykolwiek ST to dowiesz się, że to Jehowa zapowiadał przyjście Jezusa na ziemię. Nie - jak piszesz -Bóg-Ojciec.


Mało o mnie wiesz Kserksesiku.

Ja Ciebie Kserksesiku rozumiem, że Bóg nie jest dla Ciebie Ojcem bo nie jesteś w Nowym Przymierzu. Jednak dzieci Boże nie mają oporów nazywać Boga Ojcem. Rozumiem, że Ciebie nie prowadzi Duch Boży, prawda?

(14): Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. (15): Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! [Biblia Warszawska, Rz 8]

Dzieci Boże nie nazywają Boga Ojca od imienia Jehowa. Tak czynią Jego przeciwnicy.



Cytuj
oczywiście, że Bóg  JHVH zapowiadał przyjście Mesjasza, sformułowanie Bóg Ojciec w celu uniknięcia imienia Boga to jest zagrywka trynitarzy, cały stary testament mówi jak ma na imię Bóg, ktoś kto próbuje to zmienić jest po prostu zwolennikiem teorii świętej trójcy,

Asturio, trynitarzem nie jestem, bo w Trójcę nie wierzę. Ale może na temat. Napisałaś, że"cały stary testament mówi jak ma na imię Bóg". Nie do końca, nie mamy pewności jak brzmiało imię Boga.

Trzy różne Przekłady Biblii mówią tak - Wyjścia 3:14:

Biblia Tysiąclecia - "Jestem"
Biblia Gdańska - "Będę"
Biblia świadków Jehowy - "Okażę Się"

(13): A Mojżesz rzekł do Boga: Gdy przyjdę do synów izraelskich i powiem im: Bóg ojców waszych posłał mnie do was, a oni mnie zapytają, jakie jest imię jego, to co im mam powiedzieć? (14): A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: Jahwe posłał mnie do was! (15): I mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz synom izraelskim: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i tak mnie nazywać będą po wszystkie pokolenia. [Biblia Warszawska, Wj 3]

Więc jak brzmi imię Boga?

Imię Jehowa odpada, bo to wymyślone przez mnicha.
Imię Boże w postaci Jahwe w oryginałach nie występuje. Znajdujemy tam tylko i wyłącznie tetragram JHWH. I do końca nie wiadomo czy to imię Boga czy znaczy tyle co Bóg. Do tej pory bibliści nie mogą dojść do porozumienia.

Nie ma co kłócić się o imię Boga skoro z tetragramu nie możemy tego wywnioskować i się o to zabijać skoro z NT wynika, że mamy wzywać imienia Jezusa, żeby być wybawionym.

Warto też pomyśleć nad tym, że Egipski bóg księżyca był nazywany Jah.


« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 23:13 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Asturia

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #143 dnia: 06 Luty, 2017, 23:11 »
Asturio, mówisz prawdę jeśli chodzi o ST. Pytanie czemu zmieniono to w NT i tam ani razu imię to nie pada?

nie wiem dlaczego tam nie ma imię JHVH, pewnie tak chciał Stwórca, nasz niebiański Ojciec, dla mnie to nie stanowi problemu, akceptuję to nie dyskutując, ale fakt, że w NT nie ma JHVH nie znaczy, że z ST to imię ma znikać lub tracić swoją moc i wartość, przecież Bóg który ma na imię JHVH w ST nie anulował swoje imię  tym, że nie kazał napisać tetragramu w NT. Ja tak to rozumie, ponieważ nie akceptuje teorię trójcy nigdy też nie zgodzę się, że Jezus to JHVH jak niektórzy twierdzą, tak jak czytając Biblię nie zrozumiałem że Bóg zabrania transfuzję krwi tak też czytając NT nie zrozumiałem, że istnieje coś takiego jak trójca, tak jak transfuzja tak też teoria o trójcy dla mnie ludzka interpretacja, każdy niech rozumie tak jak dyktuje własny rozum.

Jana 14:1
Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #144 dnia: 06 Luty, 2017, 23:22 »
Nie anulował. Nikt temu nie przeczy. Ale z jakichś powodów w ST pojawia się tysiące razy, a w NT ani razu. Wg mnie to znaczące, zwłaszcza, że Nowy jest po Starym. Jeśli uważasz, że ST w 100% jest aktualny to mam do Ciebie pytanie: czy jesienią złożyłaś ofiarę przebłagania? I czy zachowujesz rytualne obmycia? Czy mieszkasz wyznaczoną liczbę dni w wyznaczony  czasie w szałasie?


Offline CEGŁA

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #145 dnia: 06 Luty, 2017, 23:42 »
Sorki może się poprawię:

Dzieci Boże nie nazywają Boga Ojca od imienia Jehowa. Tak czynią Jego przeciwnicy oraz ludzie zmanipulowani.

Co do tych drugich to większość z nich jest leniwa i samemu tego nie sprawdzi z otwartym umysłem. Po prostu woli gotowe rozwiązania podane na tacy. Wystarczy tylko wybrać jakiegoś charyzmatycznego przywódcę religijnego i oddać mu pełne zaufanie. 

Ciekawe, że Rodzaju 4:26
"A Setowi także urodził się syn i on dał mu imię Enosz. W owym czasie zaczęto wzywać imienia Jehowy."

A Strażnica tak to tłumaczy w it-1 183:
Po buncie w Edenie tylko niewielka część rodziny ludzkiej ustrzegła się bałwochwalstwa. Pewna jego forma najwyraźniej upowszechniła się za życia Enosza, wnuka Adama. „W owym czasie zaczęto wzywać imienia Jehowy” (Rdz 4:26). Niewątpliwie nie chodziło o podyktowane wiarą wzywanie Jehowy, co czynił już prawy Abel, zamordowany za to przez swego brata Kaina (Rdz 4:4, 5, 8). W czasach Enosza prawdopodobnie zrodził się jakiś fałszywy kult, w ramach którego zaczęto używać imienia Jehowy w niestosowny sposób. Być może ludzie nazywali imieniem Jehowy samych siebie albo innych ludzi (za pośrednictwem których rzekomo przystępowali do Boga) lub nadawali je przedmiotom kultu (które miały pomagać w oddawaniu czci niewidzialnemu Bogu).


A jak jest dzisiaj? Ciekawe jak to nazwać co robią Świadkowie nazywając Ojca w niebie od imienia, które ktoś sobie wymyślił?

PS. Skąd oni to wzięli?
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 23:44 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Asturia

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #146 dnia: 06 Luty, 2017, 23:57 »
Nie anulował. Nikt temu nie przeczy. Ale z jakichś powodów w ST pojawia się tysiące razy, a w NT ani razu. Wg mnie to znaczące, zwłaszcza, że Nowy jest po Starym. Jeśli uważasz, że ST w 100% jest aktualny to mam do Ciebie pytanie: czy jesienią złożyłaś ofiarę przebłagania? I czy zachowujesz rytualne obmycia? Czy mieszkasz wyznaczoną liczbę dni w wyznaczony  czasie w szałasie?

nigdzie nie pisałem, że ST jest w 100% aktualny, nigdy tak nie myślałem skąd takie wnioski?
to, że nie złożyłem ofiary przebłagania bo uważam, że to nie dla chrześcijan, nie znaczy, że imię JHVH jest nie aktualne tak jak mnóstwo punktów z prawa Mojżeszowego, nie mam zamiaru prowadzić tu ''wojny'' w tym aspekcie, jeżeli jestem w błędzie na pewno z czasem to wyjdzie na jaw, w tej chwili zostaję przy swoim, a tak ogólnie powiem że w NT, o tym na pewno wiesz, pojawia się słowo Alleluja, chyba nie do końca NT anuluję JHVH


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #147 dnia: 07 Luty, 2017, 00:00 »
nigdzie nie pisałem, że ST jest w 100% aktualny, nigdy tak nie myślałem skąd takie wnioski?
to, że nie złożyłem ofiary przebłagania bo uważam, że to nie dla chrześcijan, nie znaczy, że imię JHVH jest nie aktualne tak jak mnóstwo punktów z prawa Mojżeszowego, nie mam zamiaru prowadzić tu ''wojny'' w tym aspekcie, jeżeli jestem w błędzie na pewno z czasem to wyjdzie na jaw, w tej chwili zostaję przy swoim, a tak ogólnie powiem że w NT, o tym na pewno wiesz, pojawia się słowo Alleluja, chyba nie do końca NT anuluję JHVH

I tu się zaczynają schody. Bo kto decyduje co jest dla chrześcijan a co nie? Ty? A może NT? A jeśli NT, to tam nie ma JHWH.


Offline CEGŁA

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #148 dnia: 07 Luty, 2017, 00:13 »
Dla ciekawych tematu imienia Bożego i tetragramu JHWH oraz jego historii (nie twierdzę, że to całkowita prawda, ale można przynajmniej poszerzyć wiedzę w tym temacie):

1) Strona: http://www.zbawienie.com/imie-Boga.htm#egipskie


2) Dla leniwych film ;)


Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Światus

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #149 dnia: 07 Luty, 2017, 00:14 »
Zarzut, że świadkowie Jehowy będą zabijać w Armagedonie jest naprawdę urojonym.

Zgadzam się całkowicie, że to urojenie. Ale pamiętaj, ze to TWOJE słowa  :)

19:14 — Kto wyruszy do walki w Armagedonie u boku Jezusa? W skład ‛wojsk niebiańskich’ towarzyszących Jezusowi w wojnie Bożej wejdą aniołowie oraz zwycięscy pomazańcy, którzy już otrzymali nagrodę niebiańską (Mat. 25:31, 32; Obj. 2:26, 27) Strażnica 15.02.2009 Ciekawe myśli z Księgi Objawienia (część II)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?