Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Drobna manipulacja: biskupi i wojna  (Przeczytany 38448 razy)

Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #165 dnia: 07 Luty, 2017, 18:40 »
Czemu zatem wojsko rzymskie Paweł nazwał sługą Bożym?

Gdzie tak je nazwał ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #166 dnia: 07 Luty, 2017, 18:43 »
Rz 13, 3-4 (PNŚ):
Albowiem rządzący są postrachem nie dla uczynku dobrego, lecz dla złego. Chcesz więc nie bać się władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; bo jest ona tobie sługą Bożym dla twojego dobra. Ale jeśli czynisz coś złego, to się bój: bo nie na darmo nosi miecz; jest bowiem sługą Bożym, mścicielem dla wywarcia srogiego gniewu na dopuszczającym się zła.


Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #167 dnia: 07 Luty, 2017, 18:44 »
Rz 13, 3-4 (PNŚ):
Albowiem rządzący są postrachem nie dla uczynku dobrego, lecz dla złego. Chcesz więc nie bać się władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; bo jest ona tobie sługą Bożym dla twojego dobra. Ale jeśli czynisz coś złego, to się bój: bo nie na darmo nosi miecz; jest bowiem sługą Bożym, mścicielem dla wywarcia srogiego gniewu na dopuszczającym się zła.


No i jaki stąd wniosek ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #168 dnia: 07 Luty, 2017, 18:48 »
No i jaki stąd wniosek ?

Po co wniosek? Wystarczy tyle, że żołnierz rzymski, będący policją, strażą miejską i wszystkim służbami tego typu w Imperium Romanum, jest nazwany SŁUGĄ BOŻYM (i to zauważ: dla dobra chrześcijan).
Mój ostrożny zaś wniosek jest taki, że nie zawsze złe jest zabijanie, np. czy Paweł skrytykował by władzę rzymską za wykonanie kary śmierci na gwałcicielu i mordercy? Sądzę, że nie.


Offline Estera

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #169 dnia: 07 Luty, 2017, 18:50 »
Esterko jak na razie to ja na wojnach widze tylko wyznawców z Wielkiego Babilonu. Świadków Jehowy nie widuję nawet na szkoleniach wojskowych.
   Na szkoleniach wojskowych, no może i nie ...
   Ale w Komitetach Łączności ze Szpitalami ...
   To tu, już dobra indoktrynacja, jak człowieka wsadzić do grobu.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #170 dnia: 07 Luty, 2017, 19:00 »
Po co wniosek? Wystarczy tyle, że żołnierz rzymski, będący policją, strażą miejską i wszystkim służbami tego typu w Imperium Romanum, jest nazwany SŁUGĄ BOŻYM (i to zauważ: dla dobra chrześcijan).
Mój ostrożny zaś wniosek jest taki, że nie zawsze złe jest zabijanie, np. czy Paweł skrytykował by władzę rzymską za wykonanie kary śmierci na gwałcicielu i mordercy? Sądzę, że nie.

Zaczynasz mieszać prawo karne należące do Cezara z prawem Jehowy do przestrzegania którego zobowiązuje Bóg.
Co do Pawła, on sam zanim został uczniem Jezusa ostro tępił jego wyznawców.

Esterko, nie uprawiaj demagogii.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Estera

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #171 dnia: 07 Luty, 2017, 19:01 »
Esterko, nie uprawiaj demagogii.
  Twierdzisz, że świadkowie nie zabijają.
  A ja Ci pokazuję, że zabijają ...
  Tylko że w białych, aksamitnych rękawiczkach.
  Ta WTS, tak szlachetnie, jak mafiozi, posługując się swoimi wytresowanymi żołnierzami.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2017, 19:05 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #172 dnia: 07 Luty, 2017, 19:03 »
Zaczynasz mieszać prawo karne należące do Cezara z prawem Jehowy do przestrzegania którego zobowiązuje Bóg.
Co do Pawła, on sam zanim został uczniem Jezusa ostro tępił jego wyznawców.

Po co mnie cytujesz, jak nijak do mojego postu nie nawiązałeś? Mówiliśmy my o wojsku. Pokazałem Ci, że rzymskich żołnierzy nazwał Paweł sługą Bożym. Skoro stoją służby państwowe na straży prawa państwowego, które przestrzegać i szanować trzeba i które nas chroni, a to prawo każe zabijać złoczyńców, a Paweł mówi, że czyn tak z dopustu Boga, to może nie czyni akurat tego źle?


Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #173 dnia: 07 Luty, 2017, 19:09 »
Po co mnie cytujesz, jak nijak do mojego postu nie nawiązałeś? Mówiliśmy my o wojsku. Pokazałem Ci, że rzymskich żołnierzy nazwał Paweł sługą Bożym. Skoro stoją służby państwowe na straży prawa państwowego, które przestrzegać i szanować trzeba i które nas chroni, a to prawo każe zabijać złoczyńców, a Paweł mówi, że czyn tak z dopustu Boga, to może nie czyni akurat tego źle?

Dlatego wolę nie być żołnierzem czy policjantem, żeby nie mieć żadnych dylematów gdybym miał kogoś zabić. Jest wiele innych fajnych zawodów ;)
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #174 dnia: 07 Luty, 2017, 19:11 »
Dlatego wolę nie być żołnierzem czy policjantem, żeby nie mieć żadnych dylematów gdybym miał kogoś zabić. Jest wiele innych fajnych zawodów ;)

No to teraz przechodzimy wolę / nie chcę / podoba mi się?


Offline Estera

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #175 dnia: 07 Luty, 2017, 19:12 »
Dlatego wolę nie być żołnierzem czy policjantem, żeby nie mieć żadnych dylematów gdybym miał kogoś zabić. Jest wiele innych fajnych zawodów ;)
   A czym różni się zabijanie przez żołnierza na wojnie?
   A zabijanie przez KŁS w szpitalu?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #176 dnia: 07 Luty, 2017, 19:15 »
Dlatego wolę nie być żołnierzem czy policjantem, żeby nie mieć żadnych dylematów gdybym miał kogoś zabić. Jest wiele innych fajnych zawodów ;)

Dlatego bądź zawsze konsekwentny i nie wzywaj policji jak zostaniesz napadnięty. Bo narazisz policjanta na grzech, jeśli będzie musiał użyć broni. Nigdy nie wzywaj policji za pijanym kierowcą, bo ta może użyć broni. Gdy ciapaty będzie gwałcił Twoją żonę tez nie reaguj, narazisz mundurowych na grzech.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #177 dnia: 07 Luty, 2017, 19:19 »
   A czym różni się zabijanie przez żołnierza na wojnie?
   A zabijanie przez KŁS w szpitalu?


W szpitalach świadkowie Jehowy mordują ? Naprawdę ? Zgłoś natychmiast do prokuratury , proszę. ;)

Tomku, policjant po to wstępował do policji i składał przysięgę aby chronić moje zycie przed bandytami. Zaczynasz odchodzić od tematu.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #178 dnia: 07 Luty, 2017, 19:25 »
Nieprawda. Trafił wg mnie w sedno. Jeśli policjant grzeszy nosząc broń to czemu go na ten grzech narażasz, wzywając go w razie napadu?


Offline Estera

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #179 dnia: 07 Luty, 2017, 19:28 »
W szpitalach świadkowie Jehowy mordują ? Naprawdę ? Zgłoś natychmiast do prokuratury , proszę. ;)
   Przemyśl, keserksessie, procedury KŁS, i sobie sam na to pytanie odpowiedz.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.