Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Drobna manipulacja: biskupi i wojna  (Przeczytany 38447 razy)

Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #150 dnia: 07 Luty, 2017, 06:26 »
Zgadzam się całkowicie, że to urojenie. Ale pamiętaj, ze to TWOJE słowa  :)

19:14 — Kto wyruszy do walki w Armagedonie u boku Jezusa? W skład ‛wojsk niebiańskich’ towarzyszących Jezusowi w wojnie Bożej wejdą aniołowie oraz zwycięscy pomazańcy, którzy już otrzymali nagrodę niebiańską (Mat. 25:31, 32; Obj. 2:26, 27) Strażnica 15.02.2009 Ciekawe myśli z Księgi Objawienia (część II)

Słusznie cytujesz Strażnicę, że porządek na ziemi w czasie i po Armagedonie zaprowadzą wojska niebiańskie. Jak to bedzie się odbywało to już nie interesuje mnie . Jehowa nie musi do tego używać żadnej broni jak tu sugerujecie . Wystarczy poczytać chociazby o plagach egipskich.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline CEGŁA

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #151 dnia: 07 Luty, 2017, 09:16 »
Ty Kserksesiku jak się domyślam, tak jak Strażnica mylisz "Dzień Pański" z "Armagedonem"?

Rozumiem, że możesz się mylić. W końcu indoktrynują już tyle lat....

Chociaż już nawet sama Strażnica się miesza i krąży wokół tematu. Najnowsze światełko bodajże z 2015, 2016, pokazuje jak bardzo chcą uniknąć tematu "Dnia Pańskiego" i zaciemniają zbawienie.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2017, 09:21 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #152 dnia: 07 Luty, 2017, 11:25 »
Ty Kserksesiku jak się domyślam, tak jak Strażnica mylisz "Dzień Pański" z "Armagedonem"?

Rozumiem, że możesz się mylić. W końcu indoktrynują już tyle lat....

Chociaż już nawet sama Strażnica się miesza i krąży wokół tematu. Najnowsze światełko bodajże z 2015, 2016, pokazuje jak bardzo chcą uniknąć tematu "Dnia Pańskiego" i zaciemniają zbawienie.

Uświadom mnie jaka jest różnica.
Sądziłem, że temat jest o tym czy wolno zabijać na wojnach .
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline CEGŁA

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #153 dnia: 07 Luty, 2017, 13:15 »
Uświadom mnie jaka jest różnica.
Sądziłem, że temat jest o tym czy wolno zabijać na wojnach .

Ależ Ty jesteś....  Już Ci to wystarczająco dobrze wszyscy wyjaśnili. Niewygodne pytanie co?!
Temat idzie różnie.

Koniec z odpowiadaniem na Twoje denne wypowiedzi. Twoje słowa są okrągłe i bez wyciągania wniosków, jałowe i sekciarskie, zamknięte na Jehowę i wiarę w słowo CK.

Wypluwam Ciebie z moich ust.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #154 dnia: 07 Luty, 2017, 13:28 »
Ale co mi wyjaśniliście ? Że świadkowie inwestowali np w fundusze związane z Fordem , który to Ford inwestował w zbrojenia ? To może nie warto świadkom jeździć Fordami ? To może nie warto świadkom kupować leków z formy BAYER bo też produkowali środki chemiczne dla nazistów ?

Pytanie jest zasadnicze - czy chrzescijanom wolno szkolić się do zabijania ludzi i zabijac ludzi na wojnach ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #155 dnia: 07 Luty, 2017, 14:53 »
Ale co mi wyjaśniliście ? Że świadkowie inwestowali np w fundusze związane z Fordem , który to Ford inwestował w zbrojenia ? To może nie warto świadkom jeździć Fordami ? To może nie warto świadkom kupować leków z formy BAYER bo też produkowali środki chemiczne dla nazistów ?

Pytanie jest zasadnicze - czy chrzescijanom wolno szkolić się do zabijania ludzi i zabijac ludzi na wojnach ?

Myślałem że wątek jest o ŚJ a nie o chrześcijanach.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #156 dnia: 07 Luty, 2017, 14:55 »
Pytanie jest zasadnicze - czy chrzescijanom wolno szkolić się do zabijania ludzi i zabijac ludzi na wojnach ?

Dziś nie wolno jutro będzie wolno. Jak Ciału Kierowniczemu światełko zabłyśnie, to sam polecisz na front do Sudanu Południowego czy Pakistanu.


Offline Andrzej

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #157 dnia: 07 Luty, 2017, 16:44 »
Ale co mi wyjaśniliście ? Że świadkowie inwestowali np w fundusze związane z Fordem , który to Ford inwestował w zbrojenia ? To może nie warto świadkom jeździć Fordami ? To może nie warto świadkom kupować leków z formy BAYER bo też produkowali środki chemiczne dla nazistów ?

Pytanie jest zasadnicze - czy chrzescijanom wolno szkolić się do zabijania ludzi i zabijac ludzi na wojnach ?

Właśnie, nie pokazałeś wersetów zabraniających służbę wojskową.

Pokazałeś tylko, że  - nie zabijaj. Dalej wyszło, że można zabijać jak Jehowa tak każe, lecz nie zabrania służby wojskowej. Dalej Jezus też mówił nie zabijaj i nigdzie nie zabraniał służby wojskowej. O tym wszystkim była mowa, a Ty dalej, że nie można służyć w wojsku.



Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #158 dnia: 07 Luty, 2017, 18:00 »
Cytuj
Cytat: kserksess w Dzisiaj o 13:28

    Pytanie jest zasadnicze - czy chrzescijanom wolno szkolić się do zabijania ludzi i zabijac ludzi na wojnach ?

Chrześcijanom wolno, ale Świadkom Jehowy nie, bo oni nie są chrześcijanami, jak sami piszą:

Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 1991 s. 23).



Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #159 dnia: 07 Luty, 2017, 18:21 »
Właśnie, nie pokazałeś wersetów zabraniających służbę wojskową.

Pokazałeś tylko, że  - nie zabijaj. Dalej wyszło, że można zabijać jak Jehowa tak każe, lecz nie zabrania służby wojskowej. Dalej Jezus też mówił nie zabijaj i nigdzie nie zabraniał służby wojskowej. O tym wszystkim była mowa, a Ty dalej, że nie można służyć w wojsku.

Andrzejku, byłeś w wojsku ? Może i byłeś. Mój ojciec też był. Uczył się zabijania i w każdej chwili mógł zostać wysłany na wojnę czy nawet do zabijania swoich współrodaków gdyby np w kraju wybuchły zamieszki jak to było np w grudniu 1970 roku. Czy tacy chrześcijanie wam odpowiadają ?
Biblia mówi jasno - nie zabijaj. Nie mówi, że jak wojna to uczeń Jezusa może zabijać. To jest wasza kolejna teoria nie znajdująca w Biblii żadnego potwierdzenia. Świat ST wyglądał zupełnie inaczej niż teraz. Czy teraz prezydenta kraju wybiera i namaszcza Jehowa ? Chyba nie ;)

Roszada, oczywiście , że świadkowie nie należą do chrześcijan zgromadzonych w Wielkim Babilonie.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #160 dnia: 07 Luty, 2017, 18:25 »
Andrzejku, byłeś w wojsku ? Może i byłeś. Mój ojciec też był. Uczył się zabijania i w każdej chwili mógł zostać wysłany na wojnę czy nawet do zabijania swoich współrodaków gdyby np w kraju wybuchły zamieszki jak to było np w grudniu 1970 roku. Czy tacy chrześcijanie wam odpowiadają ?
Biblia mówi jasno - nie zabijaj. Nie mówi, że jak wojna to uczeń Jezusa może zabijać. To jest wasza kolejna teoria nie znajdująca w Biblii żadnego potwierdzenia. Świat ST wyglądał zupełnie inaczej niż teraz. Czy teraz prezydenta kraju wybiera i namaszcza Jehowa ? Chyba nie ;)

Roszada, oczywiście , że świadkowie nie należą do chrześcijan zgromadzonych w Wielkim Babilonie.

Jak nie pójdziesz na szkolenie wojskowe też Cię mogą powołać do służby wojskowej podczas wojny. W każdej chwili możesz zostać powołany.
Nikt nie mówi, że uczeń Jezusa może zabijać, ale Biblia nie mówi, że nie można służyć w wojsku. Zauważ, że władza mająca miecz (w starożytnym Rzymie zabijająca ludzi) jest nazwana przez Pawła Apostoła SŁUGĄ BOŻYM w Liście do Rzymian.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2017, 18:27 wysłana przez Gorszyciel »


Offline Estera

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #161 dnia: 07 Luty, 2017, 18:35 »
Biblia mówi jasno - nie zabijaj. Nie mówi, że jak wojna to uczeń Jezusa może zabijać. To jest wasza kolejna teoria nie znajdująca w Biblii żadnego potwierdzenia. Świat ST wyglądał zupełnie inaczej niż teraz. Czy teraz prezydenta kraju wybiera i namaszcza Jehowa ? Chyba nie ;)
   Nie potrzebna jest literalna wojna i walka na niej, kserksessie,
   żeby Towarzystwo "Strażnica" zbierała swoje krwawe ofiary ...
   Które zabija swoimi kłamliwymi, wymyślonymi doktrynami!!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #162 dnia: 07 Luty, 2017, 18:38 »
Jak nie pójdziesz na szkolenie wojskowe też Cię mogą powołać do służby wojskowej podczas wojny. W każdej chwili możesz zostać powołany.
Nikt nie mówi, że uczeń Jezusa może zabijać, ale Biblia nie mówi, że nie można służyć w wojsku. Zauważ, że władza mająca miecz (w starożytnym Rzymie zabijająca ludzi) jest nazwana przez Pawła Apostoła SŁUGĄ BOŻYM w Liście do Rzymian.

Zrozum, że stawiając się do jakiejkolwiek służby wojskowej godzisz się być pod rozkazami armijnej machiny i w każdej chwili możesz dostać rozkaz wyjazdu na wojnę. A na wojnie co się robi ? Opala czy może zwiedza muzea ? ;)

Esterko jak na razie to ja na wojnach widze tylko wyznawców z Wielkiego Babilonu. Świadków Jehowy nie widuję nawet na szkoleniach wojskowych.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #163 dnia: 07 Luty, 2017, 18:39 »
Roszada, oczywiście , że świadkowie nie należą do chrześcijan zgromadzonych w Wielkim Babilonie.

Napisali jasno i wyraźnie o sobie: "Nie należymy do chrześcijaństwa". Chrześcijanstwo to chrzescijanstwo, juz nie dorabiajmy teorii i nie róbmy dodatkowych podziałów, które nie sa znane pierwszym chrześcijanom.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #164 dnia: 07 Luty, 2017, 18:39 »
Zrozum, że stawiając się do jakiejkolwiek służby wojskowej godzisz się być pod rozkazami armijnej machiny i w każdej chwili możesz dostać rozkaz wyjazdu na wojnę. A na wojnie co się robi ? Opala czy może zwiedza muzea ? ;)

Czemu zatem wojsko rzymskie Paweł nazwał sługą Bożym?