Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ranking braci obwodowych  (Przeczytany 94131 razy)

Offline rychtar

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #165 dnia: 03 Styczeń, 2018, 07:25 »
Co u  Krzysztofa Miązkowskiego? Jakos nie przwija się w wielu postach. Był u nas na obsłudze około 2003-2004 roku, obwód wrocławski. Ładna żonka :) Wtedy miał około 30-35 lat.

Na Śląsku był obwodowym około 3 lat temu. Właśnie wtedy wypowiedział istotne dla mnie słowa "kto nie uczęszcza regularnie na wszystkie zebrania to jest człowiekiem słabej wiary", po których przestałem chodzić na zebrania :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline farlopa

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #166 dnia: 03 Styczeń, 2018, 08:41 »
Pamięta ktoś Jacka Fudali?pierwsza połowa lat 90,pamiętam że udzielał mi ,,rad i wskazówek "jak miałem 14-15 lat,niestety nic nie dotarło do mnie😆😆😆jak dla mnie raczej karierowicz z zadatkami na dupka
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń, 2018, 08:43 wysłana przez farlopa »


Offline Skaner

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #167 dnia: 03 Styczeń, 2018, 08:58 »
Czyli dalej zniewolony, wydawał się byc inteligentnym gościem, jak go poznałem kilkanaście lat temu.

 Większość NO jest inteligentna na swój sposób i dlatego tam tkwią. Skoro wzięli swoje 30 srebrników...Astra J, codzienna strawa od rana zapewniona, jakąś kase można odłożyć i prestiż ze stanowiska😉
 Ciężko z tego zrezygnować jak masz 40 czy 50 lat. W tym wieku to już ciężko przyzwyczajać ręce do pracy. Bracia też już przestaliby poznawać.
To jest tak jak w polityce, np. poseł ma stanowisko a biznes kasę, więc dobrze bywać w tych kręgach,a jak kadencja się kończy i posła nie wybiorą to przestaje być rozpoznawany i zapraszany. To samo jest w firmie jw org.😉


Offline Dietrich

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #168 dnia: 03 Styczeń, 2018, 11:59 »
Na 100 % Scirocco

Ja pamiętam że Z. Bartoszczuk miał forda scorpio. Przynajmniej za bytności w moim obwodzie.

Saltariusa tez pamiętam. Świetny brat. Podobnie jak Gieniu Cyba (był okręgowym w latach 90-tych)

Krzysztof Mionskowski (bo tak się pisze poprawnie jego nazwisko) był  jednym z obwodowych, których gościłem. Ludzki człowiek, poukładany, rzeczowy. Wspominał, że rodzina mu sporo pomaga by trwał w obwodzie. Oprócz tego mało czepialski. Powiedział nam podczas zebrania usługujących: "ja tu jestem dwa razy w roku, wy znacie lepiej sytuację w zborze. Nie będę się mądrzył i rozstawiał was po kątach".

Bardzo ciepło wspominam też Edwarda Babiarza. Choć z tego co mi teraz wiadomo, dość mocno się zradykalizował.


Offline Trinity

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #169 dnia: 03 Styczeń, 2018, 12:10 »
Pamiętam jak NO byli sami bez żon i gościliśmy jedneg nie pamiętam jak się nazywał. Cały tydzień u nas gościł mama mu koszule prasowała. mój młodszy brat dostał auto zdalnie kierowane. (ojciec akutat wrócił z RFNu) było to na przełomie transformacji ustrojowej. auto było super no i na radio. i ten brat zaproponował że po kolacji urządzą sobie zawody: on mój tata i dwóch moich braci. Przyłorzyli deske do wersali i wjeźdżali autkiem pod góre autko spadało i gracz tracił punkty. Śmiechu było po pachy! Teraz myśle że to była forma odreagowania. Mama była ofochowana bardzo! myślała że porozmawiają, że duch spłynie na nasz dom, a nawet iść spać nie mogła bo oni używali wersalki! zabawa skończyła sie o północy! mama nie wytrzymała


Michał chlu

  • Gość
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #170 dnia: 03 Styczeń, 2018, 17:41 »
Ja pamiętam że Z. Bartoszczuk miał forda scorpio. Przynajmniej za bytności w moim obwodzie.

Saltariusa tez pamiętam. Świetny brat. Podobnie jak Gieniu Cyba (był okręgowym w latach 90-tych)

Krzysztof Mionskowski (bo tak się pisze poprawnie jego nazwisko) był  jednym z obwodowych, których gościłem. Ludzki człowiek, poukładany, rzeczowy. Wspominał, że rodzina mu sporo pomaga by trwał w obwodzie. Oprócz tego mało czepialski. Powiedział nam podczas zebrania usługujących: "ja tu jestem dwa razy w roku, wy znacie lepiej sytuację w zborze. Nie będę się mądrzył i rozstawiał was po kątach".

Bardzo ciepło wspominam też Edwarda Babiarza. Choć z tego co mi teraz wiadomo, dość mocno się zradykalizował.

On chyba dojrzał na tych szkoleniach tez dla starszych bo prowadził mój kurs służby pionierskiej laaaaata temu 12+ lat temu napewno to był strasznie przemądrzały i na każde pytanie chciał zawsze odrazu odpowiedzieć. Na kursie dla starszych był już inny. Często mówił ze sprawdzi coś w materiale bo nie chce wprowadzić w błąd itp.
Z tego co wiem to Krzysiek właśnie jest bardzo bliskim przyjacielem Kazusia tego nowego z komitetu. Kojarzy mi się migawka jakaś chyba z zakończenia gilead Kazusia na której jest Krzysiek co znaczyło by ze Kazus zaprosił właśnie jego na zakończenie. Albo ktoś mi zdjęcia pokazywał ich z końca gilead także raczej bliscy friends.

Fudali kojarzy mi się tylko ze zgromadzeniem okręgowym na którym pomagałem za scena, na torwarze, miał tam fragment sympozjum chyba 12 minut a pociągnął ze 30 minut aaaaa i Mionskowski był wtedy chyba zastępca nadzorcy zgromadzenia albo nawet przewodniczącym. Pamietam jego tekst do Fudakia, "niektórzy maja dwa punkty na okręgowych, pierwszy i ostatni" i w śmiech 😁😁😁

Jeszcze ciepło wspominam Godzinę który był u mnie na kwaterze, nigdy nie zapomnę jak Boguś po obiedzie sięgnął do kieszeni marynarki, wyjął cebule, obrał i zjadł jak jabłko 😁😁😁


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #171 dnia: 03 Styczeń, 2018, 18:01 »
Mionskowskiego i jego żonę pamiętam bardzo dobrze, sprawiali pozytywne wrażenie  :)

Zaskakiwało mnie to że za mównicę wychodził w klapkach i skarpetkach  ???

Z tego co kojażę to miał on dawno temu w służbie nieprzyjemne zdarzenie i został uderzony w twarz i odklejała mu się siatkówka w jednym oku  :(

Kolejna historyjka związana z braćmi Miąskowskimi to opowiadanie o wypadku samochodowym:

,,Jechali szybko do taty (ale kogo jego czy jej to nie pamiętam)  który miał prawdopodobnie zawał, zdaje się fordem sierra czerwonym i wpadli przodem pod ciężarówkę (chyba wyprzedzali i zaczął hamować) i urwało cały przód, nikomu fizycznie się nic nie stało ale auto do kasacji,
potem żona Mionskowskiego zadzwoniła do taty ale Krzysztof wyszedł z pomieszczenia bo nikt nie chciał powiedzieć prawdy ani kłamać (bo to przecież grzech) i rozmowa przebiegała mniej więcej tak ,,Halo tato jak się czujesz... wiesz nie dojedziemy bo auto nam się zepsuło, tato pyta a co się stało, no wiesz ja się nie znam ale silnik nagle przestał pracować, tato do niej: to daj do telefonu krzyśka to pewno wie co sie stało, ale wiesz tato Krzysiek wyszedł...".

Zastrzegam że powyższa historia jest zapamiętana sprzed około 20 lat więc jak ktoś zacznie ją obalać lub prostować nie będę protestował :)

Bardzo ubulewali nad stratą autka i to były czasy przebijania numerów i różnych przekrętów samochodowych i na sugestie żeby zrobili taki numer oczywiście nie przystali.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń, 2018, 18:04 wysłana przez Efektmotyla »


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #172 dnia: 03 Styczeń, 2018, 21:37 »
Miąskowski. Jego żona - Adrianna. Był na zdjęciu w którejś ze Strażnic - chyba jakoś z 1992 roku…albo troszeczkę, troszeczkę później. Może Roszada wie - ja już dawno tych tomów nie mam. Albo rzucę okiem jutro na zebraniu do starych na półce.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Barszcz

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #173 dnia: 03 Styczeń, 2018, 21:41 »
To nie ten wątek, ale w Białymstoku było parę aut z przebitymi numerami, jakimi jeździli Starsi. Niektórzy zostali za to skreśleni.
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline Estera

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #174 dnia: 03 Styczeń, 2018, 21:52 »
Pamięta ktoś Jacka Fudali?pierwsza połowa lat 90,pamiętam że udzielał mi ,,rad i wskazówek "jak miałem 14-15 lat,niestety nic nie dotarło do mnie😆😆😆jak dla mnie raczej karierowicz z zadatkami na dupka
   Jacek Fudali.
   Był w moim obwodzie jakiś czas temu nadzorcą.
   Żona Bogumiła, sprawiała trochę problemów, jeśli chodziło o posiłki, miała swój styl życia w tej kwestii,
   co czasami kończyło się tym, że ktoś z marszu musiał przygotować coś innego na posiłek, w przeciwieństwie do Jacka.
   On lubił wszystko :)

   Ogólnie dość dobrze go wspominam, miał niezłe przemówienia.
   Sam też był dość ludzkim nadzorcą, choć dość młody.
   W pewnej ważnej sprawie okazał się moim obrońcą, dobrze zrozumiał problem, za co byłam mu wdzięczna.

   W tamtym czasie, kiedy u nas "urzędował", raczej nie stwierdziłabym tego jego "karierowiczostwa" w wts-ie.
   Sprawiał wrażenie dość empatycznego człowieka, był przystępny, potrafił znaleźć czas na ważne sprawy, nawet z marszu.

   Żona, nie bardzo integrowała się z braćmi ze zboru.
   Miała przydomek takiej "lodowej damy, emocjonalnie".
   Mieszkając na kwaterze, nie szukała kontaktu z gospodarzami, godzinami wisiała na rozmowach telefonicznych.
   Czuło się ten jej dystans, jaki stwarzała.
   Taka bardzo odrealniona, może dlatego, że czwarte pokolenie w swojej rodzinie orgowej.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #175 dnia: 03 Styczeń, 2018, 21:53 »
Ja bym na jego miejscu po byciu w takim obwodzie zawiesił wyłączył sobie mikrofon na wieki wieków.


Offline Estera

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #176 dnia: 03 Styczeń, 2018, 21:55 »
Ja bym na jego miejscu po byciu w takim obwodzie zawiesił wyłączył sobie mikrofon na wieki wieków.
   Niby dlaczego miałby to zrobić?
   Gorszycielu?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #177 dnia: 03 Styczeń, 2018, 22:01 »
Miał trudny obwód i żonę imieniem Bogumiła.


Offline Estera

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #178 dnia: 03 Styczeń, 2018, 22:15 »
Miał trudny obwód i żonę imieniem Bogumiła.
   Nie bardzo chcieli od nas wyjeżdżać, podobało im się.
   Byli zadowoleni ze swojej pracy w naszym obwodzie, ale niestety, nie oni decydowali, gdzie będą?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Odp: Ranking braci obwodowych
« Odpowiedź #179 dnia: 05 Styczeń, 2018, 09:32 »
Czarnotę pamiętam z czasów mojego dzieciństwa był obwodowym w Szczecinie pomimo , że mieszkał w tym mieście .