Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Na zebrania tylko z telefonem  (Przeczytany 6513 razy)

Offline Jozue

Na zebrania tylko z telefonem
« dnia: 07 Listopad, 2016, 12:00 »
Zauważyłem ostatnio w moim i innych zborach taki nowy zwyczaj: przychodzenie na zebrania tylko i wyłącznie z smartfonem. Żadnej Biblii, Strażnicy czy też śpiewnika (o torbie nie wspominając). Teraz na zebraniu wystarczy mały telefon w kieszeni i można korzystać z zebrania. Do czego doprowadziła tabletyzacja w zborach. Jeszcze parę lat temu takie coś było nie do pomyślenia. U was też takie coś zauważyliście?
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad, 2016, 12:11 »
Ja to zauważyłem przy stojakach. Pytam, czy mają państwo Biblię przy sobie? "Tak, w domu akurat"
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad, 2016, 12:15 »
Orygenes znał pono na pamięć Biblię. Też nie musiał nosić. ;D


Offline Woland

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad, 2016, 12:28 »
tablet , czy telefon.
Widać pewną rywalizację ajpadowo - ajfonową. Przynajmniej u nas.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad, 2016, 12:31 »
Może i nie muszą korzystać już z biblii ale dwukrotnie już przeprowadziłam rozmowę z głosicielami przy stojaku ,jedną w Gdańsku a drugą w Ustroniu.Jedna i druga rozmowę nawiązałam na podstawie filmu " podzielone światy" pytałam czy to prawda , że zrywają kontakty z ludźmi którzy odchodzą lub zostają wykluczeni motali się strasznie , za nic nie chcieli wprost odpowiedzieć odwoływali sie do...JW.org :) oczywiście w Gdańsku przeczytali mi werset "..z takim nawet nie jadajcie"ale był to jedyny werset .Kiedy zapytałam a co z tymi którzy pozostają wierzący , nie palą nie prowadzą się niemoralnie? Próbowali znaleźć odpowiedź w tablecie ale nie potrafili odnaleźć odpowiedzi oficjalnej stronie :)
Natomiast w Ustroniu moja rozmowę zakończyłam stwierdzeniem : rozmawiają ze mną panie o prawie bożym a nie wziełyści ani razu biblii do ręki , czytacie mi tylko odpowiedzi z waszych broszurek . Jedni i drudzy byli bardzo zdenerwowani podczas rozmowy , chwilami było mi ich żal , szczególnie wtedy gdy wokoło było sporo ludzi. Mój wniosek ? nie wyjdzie im na dobre korzystanie z tabletów :-\
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Roszada

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad, 2016, 12:35 »
No właśnie kiedyś wertowali Biblie szukając pomocy dla siebie.
Pamiętam jak szukali kiedyś 7000 lat jak ich prosiłem, by mi pokazali że ma być 6000 lat + 1000 lecie.
Jeden mówił, musi być w Biblii te 7000 lat, skoro tak uczymy. ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad, 2016, 12:44 »

Jeden mówił, musi być w Biblii te 7000 lat, skoro tak uczymy. ;)

Mnie do dzisiaj szukają Jezusa-Michała... czekam i nic.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopad, 2016, 12:47 »
Mnie do dzisiaj szukają Jezusa-Michała... czekam i nic.

 :D Bo ta prawda wynika jedna z drugiej a Ty jesteś niepokorny  :D
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline iLost

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopad, 2016, 12:56 »
Kilka moich znajomych chodzi na zebrania z telefonem. Gdy tylko mają czas to piszą na fb lub przeglądają internet :)


Efezjan

  • Gość
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopad, 2016, 13:00 »
Ja to zauważyłem przy stojakach. Pytam, czy mają państwo Biblię przy sobie? "Tak, w domu akurat"
Trzeba było powiedzieć: Wiedzą państwo: w domu to ja mam słonia w karafce.


Offline Roszada

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Listopad, 2016, 13:01 »
Kilka moich znajomych chodzi na zebrania z telefonem. Gdy tylko mają czas to piszą na fb lub przeglądają internet :)
Wiedziałem, że tak będzie. :-\
Zebrania nudne to i zajęcia se szukają.
A te urządzenia im tam nie dzwonią? ;D


Offline iLost

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Listopad, 2016, 13:09 »
Wiedziałem, że tak będzie. :-\
Zebrania nudne to i zajęcia se szukają.
A te urządzenia im tam nie dzwonią? ;D

Wyciszają, żeby nie przeszkadzać innym w poznawaniu prawdy.
Zebrania nudne, dlatego szukają ciekawszych zajęć jak np. pisanie do mnie  ;D
Raz nawet dostałam nagranie jak śpiewają jakąś pieśń.   :)


Offline Lechita

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Listopad, 2016, 13:47 »
W miejscowym zborze dzieje się bardzo podobnie jak piszecie. Większość przesiadła się na tablety i smartfony, co prawda na ogół mają jeszcze drukowaną Biblię, ale i tak korzystają z niej bardzo rzadko. Kto by się spodziewał,że cioteczki i wujaszki po 70-tce będą śmigać z tabletami :) Młodzi tym bardziej wciągnięci w nową modę/światło.  Tyle że ci, to po necie latają, po fb , smsy to już norma. I tak zebranie zlatuje.
 
Podejrzewam, że jeszcze z rok i te osoby , które pozostały przy drukowanych wersjach będą zapraszane na rozmowę, bo nie dość szybko wprowadzają zachęty i zalecenia :)

CzeKiści wiedzą co robią, obrazy+muzyka+słowo mówione o wiele lepiej i trwalej zapisuje się w umysłach i działa na uczucia niż słowo drukowane. No a przy okazji jakie oszczędności! Można sobie jeziorko na pilota zbudować  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Lucyfer

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Listopad, 2016, 14:00 »
W końcu ile razy to było we wstępach, że wielu uważa Biblię za starą i niepraktyczną księgę. Teraz SJ tak zaczynają uważać. Po co taszczyć książkę w torbie i nabawić się skoliozy jak można mieć wszytko w kieszeni.
Nie żebym negował przesiadkę z papieru na ekran, bo sam jak już jestem na zebraniu to tylko z tabletem. Bardziej razi rosnąca paranoja kiedy głosicielo-pionierzy zaczynają zapominać gdzie 'leży' dana księga lub werset bo "się odzwyczaili".
Albo kwestia kupowania nowszych i lżejszych tabletów "bo za ciężko w torbie" niektórym z takim rocznym tabletem.... Ciężkie to, kręgosłupik się męczy.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Listopad, 2016, 14:09 »
A mi szkoda dzieci że gapią się w swoje tableciki i że najmniejsze dzieci mają pranie mózgu jak w jakiejś tajnej bazie na pustyni gobi gdzie sie szkoli komandosa programując mu głowę.

No masakra. Rodzice którzy np wszem i wobec dajmy na to 4 lata temu ogłaszali że tablety szkodliwe i bajek jak najmniej i świerze powietrze lepsze to 6 latkom na zebraniu wpakowują ekran przed oczy i bidakowi neurony w glowie się nie kształtują tylko patrzy w ekran i się uwstecznia.