Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Na zebrania tylko z telefonem  (Przeczytany 6514 razy)

Offline Estera

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Listopad, 2016, 20:29 »
    A wiesz co? ja się też nad tym zastanawiałam!
    I doszłam do wniosku, że to jest całkiem możliwe, że weszli w jakiś układ.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline gerontas

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Listopad, 2016, 21:00 »
A ja tam sobie chwale te tablety i smartfony na zebraniach. Dzięki nim wchodzę czasem
na nasze zacne forum podczas zebrania i wtedy czuje się jakoś lepiej  8-).
Mam zainstalowaną Biblię Tysiąclecia, Uwspółcześnioną Gdańską, wchodzę też
online na oblubienicę i na bieżąco porównuję wersety w innych przekładach.
Wcześniej byłoby to niemożliwe (muszę tylko uważać bo aplikacja BT chwali się dużym
krzyżem, a to razi moich "współbraci"  :()
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad, 2016, 21:09 wysłana przez gerontas »


Offline gorolik

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Listopad, 2016, 22:14 »
A ja się trochę przyczepię, czy wchodzenie na forum w trakcie zebrania nie jest powójnym oszustwem?


Offline Vanad

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Listopad, 2016, 23:34 »
Na początku naszej ery upowszechniał się kodeks w miejsce dotychczasowych zwojów i pewnie toczono podobne dyskusje. Ważniejsza od zewnętrznej formy jest treść. Co do czytania Biblii na zebraniu, we wskazówkach wyraźnie pozwolono na czytanie z urządzeń elektronicznych. Płynna regulacja wielkości czcionki i tablet wyglądają lepiej niż luźne kartki z wydrukiem (a niektórzy z poważną wadą wzroku w ten sposób radzili sobie za małą czcionką Biblii w dużym formacie).


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Listopad, 2016, 10:14 »
Ostatnio słyszałem historię siostry starszej wiekiem i stażem w WTS, która kilka lat temu stwierdziła, że cały ten  internet i komputery to samo zło, że nic pożytecznego tam nie ma i krytykowała tych, którzy korzystają z jotwuorga za pomocą tabletów itp. Ktoś jej się zapytał: a co jeśli ciało kierownicze zaleci używanie z jotwuorga na zebraniach i w służbie? Na to ona powiedziała: a to co innego i chętnie będę korzystała.

Jeśli chodzi i tabletyzację zborów to ja nie jestem przeciwny, ale mimo to uważam, że Biblia powinna być używana bezwzględnie w formie papierowej. Są tacy ludzie, którzy Biblię czytają z tabletu na punktach typu czytanie Biblii. Takiemu nie zaliczyłbym lekcji :P

Ale ck JUŻ zaleca korzystanie z tabletów , to nie jest wymysł pojedynczych świadków ! Na każdej ilustracji ck ma przed sobą tablety , każdy program JW Broadcasting pokazuje cielca z tabletem ! Musisz powiedzieć tej siostrze , że nie podąża za rydwanem Jehowy ! :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Listopad, 2016, 10:19 »
A ja się trochę przyczepię, czy wchodzenie na forum w trakcie zebrania nie jest powójnym oszustwem?


  To nie jest podwójne oszustwo, ponieważ forum jest dla byłych, obecnych i przyszłych. :)
Zaś jeśli chodzi o to co organizacja o tym sądzi i jakie konsekwencje wyciąga, wcale bym się nie zdziwiła jakby w myśl nowego światła takiemu niegodziwcowi obcinali dłoń. :D :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline ufoludek

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Listopad, 2016, 12:03 »
Na początku naszej ery upowszechniał się kodeks w miejsce dotychczasowych zwojów i pewnie toczono podobne dyskusje. Ważniejsza od zewnętrznej formy jest treść. Co do czytania Biblii na zebraniu, we wskazówkach wyraźnie pozwolono na czytanie z urządzeń elektronicznych. Płynna regulacja wielkości czcionki i tablet wyglądają lepiej niż luźne kartki z wydrukiem (a niektórzy z poważną wadą wzroku w ten sposób radzili sobie za małą czcionką Biblii w dużym formacie).
We wskazówkach od kogo?
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline gorolik

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Listopad, 2016, 12:09 »
Przerażające jest to , że trzeba mieć pozwolenie, na konkretną formę kontaktu z Biblią a też z literaturą.
Przecież nie jest ważne czy z Biblii papierowej czy z tabletu. Ważna jest treść a tą warto kontrolować,
czy jest prawidłowo odczytana, i z papierowej czytając można dopuszczać się manipulacji.


Offline iLost

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Listopad, 2016, 14:33 »
Znalezione, podpis pod obrazkiem ''tablet case for a friend''