Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Na zebrania tylko z telefonem  (Przeczytany 6515 razy)

Offline Światus

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Listopad, 2016, 14:25 »
W Lublinie już nawet przychodzić nie trzeba, można słuchać zebrań przez telefon. Dobrze, że są taryfy no limit  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Listopad, 2016, 15:53 »
Niedługo, jak chyba można się będzie tego spodziewać, wyjdzie nowe światło w sprawie budowy sal królestwa. Przy każdym miejscu ma być zainstalowana ładowarka do telefonu.  ;D Oczywiście z automatem wrzutowym. Jak komuś bateria zacznie padać, to piątaka do automatu i prąd jest.  ;D Ale wymyśliłem...  ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Listopad, 2016, 16:17 »
  W moim zborze, to też pomału Biblia idzie w zapomnienie i papierowa literatura też.
  Wszyscy jadą na tabletach i smartfonach.
  Ciekawe, czy ten postęp techniczny wyjdzie im na zdrowie?




Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline matus

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Listopad, 2016, 16:19 »
Żaden ze śJ chyba nie zadał sobie pytania, skąd weźmie prąd do tych urządzeń, w razie tak oczekiwanego Armagedonu.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Światus

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Listopad, 2016, 16:27 »
Żaden ze śJ chyba nie zadał sobie pytania, skąd weźmie prąd do tych urządzeń, w razie tak oczekiwanego Armagedonu.

Siejesz defektyzm  ;D Przecież Duch Św. to prąd  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Tusia

  • Gość
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Listopad, 2016, 16:28 »
Siejesz defektyzm  ;D Przecież Duch Św. to prąd  ;)

Stały czy zmienny?


Efezjan

  • Gość
Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Listopad, 2016, 16:43 »
Stały czy zmienny?
Zmienny. :P


Offline falafel

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Listopad, 2016, 17:14 »
Sam od dwóch lat korzystam jedynie z urządzenia elekotrnicznego. Bardzo mi się to podoba, ponieważ mogę w tym czasie przegladać onet oraz sjwp.pl Akurat pisanie smsow to niezbyt praktyczna rzecz bo to widac, że palcem śmigasz po ekranie. Jeden z moich znajomych miał za to rozmowę a nawet straszyli, że go za to naznaczą.


Offline Lucyfer

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Listopad, 2016, 17:28 »
Żaden ze śJ chyba nie zadał sobie pytania, skąd weźmie prąd do tych urządzeń, w razie tak oczekiwanego Armagedonu.
Jeśli dobrze pamiętam to w jednej ze strażnic do studium, która omawiała temat bezwarunkowego posłuszeństwa do braku logiki w poleceniach od CK w czasie końca, była ilustracja przedstawiająca grupę w piwnicy i jeden z 'gości' jechał na tablecie.
Te hamburgerowe piwnice są pewnie zaopatrzone nie tylko w kartofle ale i w gniazdka. Przecież to logiczne że jak Jah skasuje bezbożników to tych w elektrowni zostawi żeby na tablecie pokarmik się wyświetlał.


Offline Światus

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Listopad, 2016, 17:34 »
Stały czy zmienny?

Nie wiem, ale można go nosić w miednicy bo jest wylewany  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline rychtar

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Listopad, 2016, 18:06 »
Ostatnio słyszałem historię siostry starszej wiekiem i stażem w WTS, która kilka lat temu stwierdziła, że cały ten  internet i komputery to samo zło, że nic pożytecznego tam nie ma i krytykowała tych, którzy korzystają z jotwuorga za pomocą tabletów itp. Ktoś jej się zapytał: a co jeśli ciało kierownicze zaleci używanie z jotwuorga na zebraniach i w służbie? Na to ona powiedziała: a to co innego i chętnie będę korzystała.

Jeśli chodzi i tabletyzację zborów to ja nie jestem przeciwny, ale mimo to uważam, że Biblia powinna być używana bezwzględnie w formie papierowej. Są tacy ludzie, którzy Biblię czytają z tabletu na punktach typu czytanie Biblii. Takiemu nie zaliczyłbym lekcji :P
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline matus

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Listopad, 2016, 19:25 »
uważam, że Biblia powinna być używana bezwzględnie w formie papierowej.
Ale tak szczerze - co za różnica?
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline rychtar

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Listopad, 2016, 19:47 »
Ale tak szczerze - co za różnica?

Z szacunku do Biblii. Bo Biblia to nie jest zwykła książka. Poza tym sami świadkowie o tym mówią. W domu to jak najbardziej ze wszystkiego można czytać, ale podczas wystąpień publicznych to zdecydowanie forma analogowa. Oczywiście to moja prywatna opinia, z którą nie każdy musi się zgadzać, w końcu nie jesteśmy w WTS, że jeden drugiemu coś narzuca :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Roszada

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Listopad, 2016, 19:48 »
Ale tak szczerze - co za różnica?
Pewien zwyczaj od I wieku, a nie tylko bo i w czasach wcześniejszych.

Zawsze czytano ze zwojów czy ksiąg, a nie np. z tablicy czy rzutnika.


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Na zebrania tylko z telefonem
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Listopad, 2016, 20:05 »
Z aplikacji korzysta się łatwiej, szybciej i komfortowo. Dla ludzi u władzy jest to na rękę, bo łatwiej wprowadzić zmiany do programu niż każdemu kazać zmazać jakieś słówko i dopisać inne znaczenie, które "lepiej oddaje przekaz". Swoją drogą ciekawi mnie, czy towarzystwo podpisało jakąś umowę z firmami produkującymi tablety :>