Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z cyklu: opowiesci z Wtsu  (Przeczytany 73443 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #135 dnia: 03 Listopad, 2016, 20:20 »

 Swoją drogą 80 km to rzut beretem, niecała godzina jazdy, można jechać i się dogadać, jak się ma szczere intencje.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #136 dnia: 03 Listopad, 2016, 20:22 »
Drodzy forumowicze jeszcze odrobina cierpliwości   :D

Gdy ja miałem Komitet Sądowniczy, przyjechali na tę okoliczność do mnie Alek z Izą Kociemby.
Wszystko w tamtym czasie było dla mnie takie nowe, takie inne. Wciąż targały mną silne emocje związane z osobistymi przejściami w WTS, że jak słyszałem o jakieś grupie osób czekającej na forum na wszelkie wieści, że chcą usłyszeć nagrany komitet i wszystkie inne rzeczy z tym związane... To było jakby obok mnie. Nie dowierzałem, że tak bardzo ludzie na zewnątrz są pomocni, zjednoczeni w działaniu, a nawet jeśli dla niektórych stałem się tylko kolejnym forumowym wątkiem i sensacją, która po czasie przestaje być...
Dostrzeżmy tam po drugiej stronie człowieka. To taki mój prywatny apel do wszystkich zainteresowanych dalszymi losami Ewy. Jak pisałem mam z nią regularny kontakt i jestem o wszystkim informowany na bieżąco. Niech ta nasza wspólna ciekawość co dalej lub nawet chęć niesienia pomocy nie przytłoczy Ewy, bo ma ona wciąż swoje prywatne życie, a jest mamą piątki dzieci i wiele mógłbym jeszcze Drodzy napisać ile ma na co dzień pracy wokół z tym związanej.
Nie każdy jest czy chce być taki 'medialny', sam też się obawiałem co to będzie jak takie wideo z moją osobą pójdzie w świat.
Na razie przynosi to w moim konkretnym przypadku raczej więcej korzyści, bo zdobyłem tym zaufanie wielu przebudzonych, ale ciągle tkwiących z różnych względów wewnątrz. Natomiast Ewa...

Nie wiem co sobie o tym pomyślą niektórzy, ale mam prośbę, by nie zasypywać Ewy bezpośrednio prywatnymi informacjami i próbą kontaktu, ale z naprawdę pilnymi rzeczami kierować się do mnie, a natychmiast poinformuję o tym Ewę, OK?
Uszanujmy to postanowienie do czasu, gdy Ewa sama uzna za stosowne coś zmienić.

Pozdrawiam wszystkich prosząc o wyrozumiałość i chcę ufać w szczerość pobudek osób dopytujących co u Ewy   :)
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2016, 20:24 wysłana przez Robert Dworak (Berlin) »
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #137 dnia: 03 Listopad, 2016, 20:39 »
(...)Uszanujmy to postanowienie do czasu, gdy Ewa sama uzna za stosowne coś zmienić.

Zabrzmiało cholernie WTSowo... Aż mną wstrząsnęło.


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #138 dnia: 03 Listopad, 2016, 21:31 »
Zabrzmiało cholernie WTSowo... Aż mną wstrząsnęło.

Chyba masz rację KaiserSoze  :D

Proszę uszanujmy to postanowienie do czasu, gdy Ewa sama uzna za stosowne coś zmienić. Przepraszam, jeśli zostanie to źle odebrane ...  ;)
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline gedeon

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #139 dnia: 03 Listopad, 2016, 21:36 »

Robert ma rację, uszanujmy wole Ewy a jak to brzmi nie ma znaczenia.


Offline Artur76pionier

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #140 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:24 »
Prwada jest taka ze ta kobieta ta swoja sprawe tak nagłosniła w jednym celu. Chodzi o rekalme jej hoteliku. Nie byl on na wysokim standardzie a presperowal dzieki ludziom ktorzy dla niej pracowali i ktorych teraz po sądach targa.  Byla wierna skromną siostrą miałem okazje ja widywac na obwodowych zgromadzeniach. A teraz panoszy sie swoją "sławą" chyba nikogo nie dziwi fakt ze Ci ludzie nie przyszli do pracy  . Byla swiadkiem Jehowy i wie jakie sa zasady . Mimo to chce jej pomoc , nie zgadzam sie z jej strategia dzialania ale wiem co tu sie swieci i co chca zgotowac jej bracia.. Mieszkam 80 km od jej miasta wiec jak mam jej szukac? Jestescie tak z nia solidarni to dajcie do niej namiary . Chodzi o pomoc dla niej
gedeon:jeżeli zarejestrowałeś sie tu aby oczerniać? To bardzo brzydko z Twojej strony. Na tym forum nie będziemy tego tolerować.
Otrzymujesz ostrzeżenie i moderację.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2016, 09:44 wysłana przez M »


Offline Dietrich

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #141 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:32 »
A to ciekawe. W poprzednim poście coś innego pisałeś.

Mialem przyjemnosc goscic w hotelu ktory prowadzila .p.Ewa  Obsluga byla na wysokim poziomie az ciezko uwierzyc ze Ci ludzie tak postąpili.  Wczoraj czytałem artukuł w gazecie  opisujacy sprawe . Mieszkam w Glascow 80 km od miasta w ktorym mieszka p.Ewa i tu artykul zrobil furrore . Zbory sa zgorszone nawet planuja odwiedzic nasza bohaterke sami starsi aby ostrzec ja przed kolejnym razem. Chca podac ja do sadu o znieslawienie. Siedze w tym po  uszy jesetem jednym z tych ktorzy maja pisac pozew do sadu. Chce pomoc tej kobiecie ma  ktos jakies namiary do niej?

Wszyscy chcielibyśmy wiedzieć jak wygląda sytuacja, ale chyba nikomu z nas nie przyszłoby do głowy określenie "panoszyć się swoją sławą"... :-\
Jeśli chcesz pomóc tej kobiecie to przynajmniej się nie wygłupiaj.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2016, 23:33 wysłana przez Dietrich »


Offline TomBombadil

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #142 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:34 »
Człowieku,czytaj uważnie!Chcesz coś Ewie przekazać,to napisz do Roberta.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #143 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:36 »
Prwada jest taka ze ta kobieta ta swoja sprawe tak nagłosniła w jednym celu. Chodzi o rekalme jej hoteliku.

Udowodnij. A nawet jeśli, to co ci do tego?

Nie byl on na wysokim standardzie

Jakie to ma znaczenie przy rozpatrywaniu spraw z prawa pracy?

a presperowal dzieki ludziom ktorzy dla niej pracowali

Zatrudnianie jest złe?

i ktorych teraz po sądach targa. 

Jak wygrają to się odgryzą, co nie?



(...)

Dalej nawet nie chce mi się komentować


Offline Dietrich

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #144 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:43 »
Już pomijając wszystko co napisałeś Kaiser, ale gość wpada ni z Pis ni z PO (nie przeczytawszy zapewne całości wątku),
plącze się w komentach i chce kontaktów.  Nieładnie to wygląda.


Offline PoProstuJa

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #145 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:46 »
Prwada jest taka ze ta kobieta ta swoja sprawe tak nagłosniła w jednym celu. Chodzi o rekalme jej hoteliku. Nie byl on na wysokim standardzie a presperowal dzieki ludziom ktorzy dla niej pracowali i ktorych teraz po sądach targa.  Byla wierna skromną siostrą miałem okazje ja widywac na obwodowych zgromadzeniach. A teraz panoszy sie swoją "sławą" chyba nikogo nie dziwi fakt ze Ci ludzie nie przyszli do pracy  . Byla swiadkiem Jehowy i wie jakie sa zasady .  Mimo to chce jej pomoc , nie zgadzam sie z jej strategia dzialania ale wiem co tu sie swieci i co chca zgotowac jej bracia.. Mieszkam 80 km od jej miasta wiec jak mam jej szukac? Jestescie tak z nia solidarni to dajcie do niej namiary . Chodzi o pomoc dla niej

Artur76pionier - wybacz, ale jak czytam Twoje posty, to mam wrażenie, że sam sobie w nich zaprzeczasz. Chcesz rzekomo pomóc tej siostrze, ale jednocześnie piszesz, że chciała ona zrobić sobie reklamę hotelu itp.
Myślę, że nikt rozsądny nie udostępni Ci żadnych jej danych, skoro jesteś nowym forumowiczem i masz co najmniej dziwne posty.
I myślę, że to bardzo nieładnie pisać na forum informacje (np. o chorobie), do których umieszczenia nie dostałeś  upoważnienia od Ewy.
Jeśli chcesz rzeczywiście jej pomóc, to wesprzyj ją po prostu dobrym słowem.

A tym zdaniem, że nie powinno nikogo dziwić, że Świadkowie nie przyszli do pracy, bo takie zasady są w organizacji, to mnie już rozbroiłeś!
Zastanów się co by było gdyby ta siostra prowadziła przedszkole z małymi dziećmi albo inną placówkę opiekunczą. Uważam, że w takiej sytuacji za nagłe porzucenie pracy powinien być kryminał!

Odwróćmy sytuację. Owa siostra zatrudnia 24 osoby ze zboru, ale dowiaduje się na zebraniu, że jej pracowniczka - samotna matka wychowująca 3 dzieci - została wykluczona ze zboru. Jak powinna postąpić Ewa? Wyrzucić tę matkę 3 dzieci z pracy na bruk - i to już następnego dnia?!

To co zrobiło tych 24 Świadków jest chore i nienormalne! Nic kompletnie ich nie tłumaczy! Są zaślepionymi fanatykami religijnymi, za których bardzo się wstydzę, bo niestety jeszcze formalnie do tej religii należę. Ale takie historie mi pokazują, że nie tu jest moje miejsce. Ja nie chcę mieć nic wspólnego z fanatykami pokroju "islamistów", którzy "w imię Boga" detonują ładunki wybuchowe.

Mam nadzieję, że o tej sprawie będzie mówiła cała Wielka Brytania, a najlepiej jeszcze USA i reszta świata. Takie patologie trzeba nagłaśniać - może dzięki temu obudzi się więcej Świadków!
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2016, 09:45 wysłana przez M »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #146 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:49 »
  Nie nam osądzać Ewę, to raz. A dwa jeśli Pan Artur próbuje nas przeciwko niej nastawić, wrzucając tu nowe niusy to muszę go rozczarować, jego strategia przyniesie odwrotny skutek.

A tak na marginesie...aktyny, postawiony świadek nie boi się bratać z odstępcami na forum i odstępcy pomagać?
A może to ma drugie dno, próbuje ratował własny tyłek?

To, że organizacja i jej  ''wyrobnicy'' próbują zastraszyć tych co śmią wyżej podnieść głowę niż im wolno, żadna nowość.


« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2016, 23:52 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #147 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:52 »
Prwada jest taka ze ta kobieta ta swoja sprawe tak nagłosniła w jednym celu. Chodzi o rekalme jej hoteliku. Nie byl on na wysokim standardzie a presperowal dzieki ludziom ktorzy dla niej pracowali i ktorych teraz po sądach targa.  Byla wierna skromną siostrą miałem okazje ja widywac na obwodowych zgromadzeniach. A teraz panoszy sie swoją "sławą" chyba nikogo nie dziwi fakt ze Ci ludzie nie przyszli do pracy  . Byla swiadkiem Jehowy i wie jakie sa zasady . Mimo to chce jej pomoc , nie zgadzam sie z jej strategia dzialania ale wiem co tu sie swieci i co chca zgotowac jej bracia.. Mieszkam 80 km od jej miasta wiec jak mam jej szukac? Jestescie tak z nia solidarni to dajcie do niej namiary . Chodzi o pomoc dla niej


 Mam wrażenie że mamy tutaj 100% rozdwojenia jaźni. Może chcesz żeby ją drugi raz wykluczyli? Już widzę Twoją pomoc.

Cytuj
chyba nikogo nie dziwi fakt ze Ci ludzie nie przyszli do pracy
? ? ? ? ?

Cytuj
Byla swiadkiem Jehowy i wie jakie sa zasady
? ? ? ? ?


Chyba pomyliłeś fora, odsyłam Ciebie tu
https://www.jw.org/pl/

Tam powinieneś się odnaleźć.

« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2016, 09:45 wysłana przez M »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline PoProstuJa

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #148 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:54 »
  A tak na marginesie...aktyny, postawiony świadek nie boi się bratać z odstępcami na forum i odstępcy pomagać?

No właśnie Artur76pionier! Znasz zasady organizacji! W niej się nie pomaga wykluczonym! Zapomniałeś o tym? Co na to Twoi starsi zboru? Podaj tu swoje dane i nazwę zboru, to się ich zapytamy!


Offline Dietrich

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #149 dnia: 03 Listopad, 2016, 23:59 »
Myślę, że gdyby faktycznie chciał pomóc Ewie, napisałby priva do niej albo do Roberta zamiast siać ferment.

Tak w ogóle to coraz bardziej wstydzę się, że podobnie jak PoProstuJa jeszcze formalnie należę do tej dwulicowej organizacji. Ale decyzja pomału dojrzewa. Między innymi dzięki sytuacjom jak powyższa...