Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc  (Przeczytany 84403 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Maj, 2017, 20:46 »
Różne rzeczy. Ale grzech czy konflikt to nie od razu jakaś sprawa sądownicza. Nic takiego w NT nie czytam. A Ty? Jeśli tak to gdzie?


Offline Overthinker

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Maj, 2017, 21:17 »
Moim zdaniem, nie powinno być w ogóle ani Komitetów Sądowniczych ani Organizacji.
Zgodzę się w 100%.
Dyskusja o podejściu starszych do komitetów przypomniała mi przykład o dwóch SS-manach.
Jeden wrzucił 5 puszek z Cyklonem B do komory, a drugi tylko 2. Mogłoby się wydawać że drugi był bardziej ludzki ale trzeba zacząć od tego, że wcale nie powinno być ani komór gazowych ani komitetów sądowniczych.

Starsi jako ogół nie nadają się do sądzenia. Obie strony, sędziowie i oskarżeni są ofiarami po KS.
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline Startek

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Maj, 2017, 21:46 »
Nie powinno być tej całej organizacji , ale na razie  istnieje to  jeszcze skrzywdzi wielu ludzi . Róbmy tak aby jak najwięcej ludzi uświadomić , by nikt się nie dał nabrać na  kłamstwa WTSu .


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Maj, 2017, 00:57 »
Muszę Was wszystkich przeprosić za wprowadzenie w błąd , otóż masz rację Kaiser , że mój mąż nie miał 17 lat jak został starszym .
Był wychowywany w „ prawdzie” ale chrzest wziął kiedy skończył 18 lat , był rok 75 , to był inny czas dla organizacji , rzeczywiście prawie od razu został sługą , prowadził grupę książki tak to się chyba nazywało , w roku 81 był już starszym Niestety nie udało mi się więcej  ustalić .
Miał więc 23, 24 lata jak  został mianowany starszym , był nim do 2013 kiedy to zrezygnował z przywileju .
Jego rezygnacja związana była z wykluczeniem córki , początkowo wydawało się jemu , że to nic strasznego , że wystarczy przeczekać , chodzić na zebrania i w przeciągu roku wszystko wróci do normy .Stało się jednak inaczej , komitet który ja wykluczał zachował się jak prawdziwi egzekutorzy , złamali ją  , pomimo wszystko pod naszym wpływem odwołała się . Brat który przyjmował jej prośbę zapytał po co się odwołuje .
Komitet odwoławczy w zasadzie dopełnił egzekucji .

To ja doniosłam na swoja córkę ,  szanując zasady organizacji , pomimo niechęci do brata który przewodniczył , wbrew logice zaufałam Jehowie i jego pasterzom .
Złamali zasady zapisane w książce zorganizowani , złamali słowo dane mi , postapili wobec mnie nie w porządku . Myślę , że złamali tez mojego męża . Podczas ostatnie wizyty przeżucili na niego całą winę . Nie brzmi to jasno ale nie mogę mówic o szczegółach .
Byłam gorliwym , lojalnym Świadkiem Jehowy , ale nigdy nie miałam swiadomości jak wygląda komitet sądowniczy , jak niszczy psychikę  oskarzonego . Ufałam , że wykluczenie jest przejawem miłości , ma ukarać krnąbrnego grzesznika . Kiedy dotknęło to mnie, mojej córki , kiedy znałam szczegóły zrozumiałam jak mali są pasterze , jakimi pobudka się kierują , jak bardzo potrafią być bezwzględni , a przeciez Jehowa powiedział : miłosierdzia chcę a nie ofiary ….

Podczas ostatnie wizyty na jaką wyraziłam zgodę , brat proponował bym w modlitwie prosiła Jehowę żeby pozwolił mi wybaczyć braciom z komitetu...

Kaiser mówisz , że nie wszysy starsi są źli to prawda , ale kiedy milczą kiedy ten drugi postępuje źle są współwinni . Kiedy pisałam do Nadarzyna trzy listy nie otrzymałam żadnej odpowiedzi..
Stwierdzenia starszych , Dorkas nas tam nie było , nie wiemy jak przebiegał komitet , a ufasz swojej córce bardziej niż braciom starszym? Nie mozliwe żeby sześci braci się myliło Dorkas , niemożliwe , że bracia z Nadarzyna się mylili ..
Dorkas Jehowa  wyznaczył braci na starszych , odpowiedzą przed nim jeżeli postapili źle ..
Dziś wiem więcej niż wczoraj


od-nowa

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Maj, 2017, 01:16 »
Dorkas.
Jestem głęboko poruszona Twoją historią i Twej Rodziny w związku z podejściem braci sądowniczych.
To zdanie, że "Jehowa wyznaczył braci na starszych, odpowiedzą przed nim, jeżeli postąpili zle"

A co z cierpieniem jakie zostało zadane Wam?
Mieliście czekać do kiedy, by odpowiedzieli przed Jehową?
Zakładali z góry, że pragniecie kary Jehowy na sądowniczych, nie założyli, że Wy pragnęliście sprawiedliwości, szacunku.
Ktoś przeprosi?
Kto zwróci Wam te zszargane nerwy?
Nadarzyn nie odpowiedział na trzy listy.
Kim jest się dla Nadarzyna? umyli rączki.



Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Maj, 2017, 01:36 »
od-nowa
ja zadałam te wszystkie pytania :)
kiedy ta rozmowa się odbywała ja już znałam całą prawdę o organizacji dlatego nie kierowałam się emocjami ,dostrzegałam każdy fałsz w ich słowach , każdy przejaw manipulacji.
Kiedy zaproponował żebym modliła się do Jehowy prosząc bym mogła im wybaczyć , zapytałam dlaczego przerzucasz na mnie odpowiedzialność , dlaczego próbujesz wywołać we mnie poczucie winy? Dlaczego żaden z tych braci nie przyszedł do mnie i nie starał mnie pozyskać ? itd ,
Dziś nie czuję się nie szczęśliwa z powodu odejścia mentalnego z organizacji kiedy spotykam ich na ulicy uśmiecham się i dumnie patrzę prosto w oczy, a oni mogą mi powiedzieć dzień dobry .

Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Startek

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Maj, 2017, 03:52 »
Dorkas wiem co czujesz , ją do dziś nie mogę dojść po moim komitecie . To co napisałaś przeraziło mnie , słowo jehowa dzisiaj budzi we mnie odrazę  , upłynie trochę czasu  zanim organizm dojdzie do siebie . W wiele osób ma problemy z psychiką po tych komitetach i po wylocie z tej sekty jak wspomniałem te komitety mają na celu złamać psychicznie człowieka . Dużo osób które się wybudzają , zaczyna zadawać pytania , nim otrzymają jakieś odpowiedzi , odrazu komitecik i wylot . Na ogół następuje to za szybko  i pojawiają się problemy . Dlatego że człowiek nie jest psychicznie przygotowany na zbyt szybki wylot .  Z początku jest taka euforia w trakcie wybudzenia jak by się chciało góry przenosić , ale to szybko mija . Następuje odtruwanie organizmu i dużo osób to ciężko przechodzi , lądują na psychiatryku a  bywa że popełniają samobójstwa ,
Dużo moich znajomych odbiera telefony od ludzi którzy wychodzą z WTSu i nie umieją sobie poradzić emocjonalnie po gnojeniu przez komitety . Widzę to także po sobie ,  mam problemy ze snem ,  śpię po trzy godziny  , ale i w dzień dzieje się cos zemną nie dobrego .  Powiem jeszcze coś , my wszyscy na tym forum , mieliśmy do czynienia z tą sektą w jakiś sposób zostaliśmy przez ten WTS skaleczeni .Rodziny się po odwracały od nas , straciliśmy przyjaciół  i na dodatek komitety zrobiły swoje . Mam prośbę , szanujmy się tutaj na wzajem nie wyladowujmy swoich frustracji na innych  . Czy znacie osoby po drugiej stronie komputera , czy wiecie o ich problemach , co przechodzą gdy się wybudzają .  To że ktoś nas potraktował po chamsku i wymieszał z błotem  , daje nam prawo w taki sposób traktować innych . Co czuliście gdy ci cali ,,bracia"  wymieszali was z błotem , fajnie było?  Tam po drugiej stronie ekranu są żywi ludzie którzy także zostali skrzywdzeni tak jak wy  . Nie musimy jeszcze i my atakować się  w celu poprawieniu sobie humoru . Pozdrawiam Chrześcijański zbór Kaisera .
.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2017, 04:01 wysłana przez Startek »


Offline pies berneński

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #97 dnia: 06 Maj, 2017, 06:56 »
W moim odczuciu celem pytań jest próba zrozumienia co doprowadziło do takiego postępowania,a następnie ocenienie jak ta cała sytuacja ma związek z Psalmem 97:10:
 (10): Wy, którzy miłujecie Pana, miejcie w nienawiści zło!  [Biblia Warszawska, Ps 97]
To,że ktoś czegoś zaniechał niekoniecznie oznacza,że to nienawidzi.
I tu zaczyna się balansowanie między niegodziwością ,słabością a skruchą.
A treść pytań może wynikać z wychowania,doświadczenia życiowego jak także z niegodziwości i słabości osądzających.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Woland

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Maj, 2017, 08:20 »
. Następuje odtruwanie organizmu i dużo osób to ciężko przechodzi , lądują na psychiatryku a  bywa że popełniają samobójstwa ,

.
true, i za to nie wybaczę


Offline Estera

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Maj, 2017, 10:05 »
  Powiem jeszcze coś , my wszyscy na tym forum , mieliśmy do czynienia z tą sektą w jakiś sposób zostaliśmy przez ten WTS skaleczeni .Rodziny się po odwracały od nas , straciliśmy przyjaciół  i na dodatek komitety zrobiły swoje . Mam prośbę , szanujmy się tutaj na wzajem nie wyladowujmy swoich frustracji na innych  . Czy znacie osoby po drugiej stronie komputera , czy wiecie o ich problemach , co przechodzą gdy się wybudzają .  To że ktoś nas potraktował po chamsku i wymieszał z błotem  , daje nam prawo w taki sposób traktować innych . Co czuliście gdy ci cali ,,bracia"  wymieszali was z błotem , fajnie było?  Tam po drugiej stronie ekranu są żywi ludzie którzy także zostali skrzywdzeni tak jak wy  . Nie musimy jeszcze i my atakować się  w celu poprawieniu sobie humoru . Pozdrawiam Chrześcijański zbór Kaisera .
  Startek
  Bardzo dobrze to ująłeś. Tak powinniśmy o sobie tu myśleć.
  I nawzajem szanować emocje innych.
   :) :) :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Overthinker

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Maj, 2017, 10:53 »
Stwierdzenia starszych , Dorkas nas tam nie było , nie wiemy jak przebiegał komitet , a ufasz swojej córce bardziej niż braciom starszym? Nie mozliwe żeby sześci braci się myliło Dorkas , niemożliwe , że bracia z Nadarzyna się mylili ..
Dorkas Jehowa  wyznaczył braci na starszych , odpowiedzą przed nim jeżeli postapili źle ..
To jest nieetyczne zagranie poniżej pasa. Wmawiają że to jest TWOJA wina, że masz wątpliwości czy nie zgadzasz się z wynikiem KS - niepotrzebne skreślić. Takie zachowania starszych kiereszują psychikę ludzi, zostawia to ślady, które leczy się czasem latami. Tutaj prawdziwe okazuje się stwierdzenie, że "po owocach ich rozpoznacie".

Dorkas - cała ta sytuacja to wina pseudopasterzy i pseudo-Bożej organizacji, nie daj sobie narzucić nawet przez chwilę myślenia o własnej winie. Przykro mi, że musiałaś przez to przechodzić.
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #101 dnia: 06 Maj, 2017, 22:48 »
Wszystkim dziękuję za miłe słowa , słowa otuchy i współczucia . To bardzo miłe .
Nie ma we mnie również żadnego poczucia winy , ani wobec siebie ani tym bardziej wobec starszych czy organizacji .
Kiedy przeczytałam kryzys sumienia , zrozumiałam wszystko .

W moim odczuciu celem pytań jest próba zrozumienia co doprowadziło do takiego postępowania,a następnie ocenienie jak ta cała sytuacja ma związek z Psalmem 97:10:
 (10): Wy, którzy miłujecie Pana, miejcie w nienawiści zło!  [Biblia Warszawska, Ps 97]
To,że ktoś czegoś zaniechał niekoniecznie oznacza,że to nienawidzi.
I tu zaczyna się balansowanie między niegodziwością ,słabością a skruchą.
A treść pytań może wynikać z wychowania,doświadczenia życiowego jak także z niegodziwości i słabości osądzających.

bernejczyku , rozumiem co piszesz ale nie zgadzam się z Tobą , polecam artykuł
 w78/11 " Jak rozpoznać szczerą skruchę"

"SMUTEK ŚWIATOWY CZY SZCZERA SKRUCHA?"
wg tych słów mogłabym powiedzieć , że jesteś starszym , który czuje , że podejmował niewłaściwe decyzje ale nie uznaje , że postępowaniem bez miłosierdzia  naraził na szwank swoją więź z Bogiem . Towarzystwo strażnica jest mistrzem w manipulacji słowem ,
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #102 dnia: 07 Maj, 2017, 11:56 »
Temat ciekawy i chyba będę pisać na raty. Zacz\ne moze od czegoś krótkiego:


dla mnie buraczanym jest pytanie :

czy dotykał twoich piersi ?  ile razy odbywaliście stosunek?
czy używaliście prezerwatywy? kto przynosił prezerwatywę ?


Od strony sądowniczej, bo o sądzeniu w tym wątku mowa:

- czy dotykał twoich piersi? - być może tylko na tym się skończyło, więc następuje zmian kwalifikacji czynu, skutkiem czego komitet nie musi być potrzebny

- ile razy odbywaliście stosunek? - np jednorazowy wyskok, czy raczej wszystko rozciągnięte w czasie, np. miesiąc, rok, 5 lat? pytanie odnosi się do tego jak daleko grzesznik zabrnął w tym co złe, czyli pytanie pomocne przy ocenieniu skruchy

- czy używaliście prezerwatywy? - jeśli tak, to prawdopodobnie nie będzie brzuszka ani dzidziusia, nie będzie skandalu w zborze, a to znaczy, że prawdopodobnie nie musimy podawać publicznego ogłoszenia o napomnieniu

- kto przynosił prezerwatywę? - ona z szuflady wyciągnęła, bo to było u niej... ale ona nie ma męża, więc po co trzyma prezerwatywy w domu? tak na wszelki wypadek? czy może to taki 'wolny' styl życia?

Nie zauważyłem w tych pytaniach niczego, o czym ludzie na co dzień nie rozmawiają.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #103 dnia: 07 Maj, 2017, 12:31 »
Moyses, bardzo, bardzo dobrze napisane.


od-nowa

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #104 dnia: 07 Maj, 2017, 12:49 »
Temat ciekawy i chyba będę pisać na raty. Zacz\ne moze od czegoś krótkiego:

Od strony sądowniczej, bo o sądzeniu w tym wątku mowa:

- czy dotykał twoich piersi? - być może tylko na tym się skończyło, więc następuje zmian kwalifikacji czynu, skutkiem czego komitet nie musi być potrzebny

- ile razy odbywaliście stosunek? - np jednorazowy wyskok, czy raczej wszystko rozciągnięte w czasie, np. miesiąc, rok, 5 lat? pytanie odnosi się do tego jak daleko grzesznik zabrnął w tym co złe, czyli pytanie pomocne przy ocenieniu skruchy

- czy używaliście prezerwatywy? - jeśli tak, to prawdopodobnie nie będzie brzuszka ani dzidziusia, nie będzie skandalu w zborze, a to znaczy, że prawdopodobnie nie musimy podawać publicznego ogłoszenia o napomnieniu

- kto przynosił prezerwatywę? - ona z szuflady wyciągnęła, bo to było u niej... ale ona nie ma męża, więc po co trzyma prezerwatywy w domu? tak na wszelki wypadek? czy może to taki 'wolny' styl życia?

Nie zauważyłem w tych pytaniach niczego, o czym ludzie na co dzień nie rozmawiają.
Nie neguję Twoich słow.
Dodam, że co innego luzno sobie na co dzień rozmawiać na "te" tematy, a co innego poczucie winy, lęk przed ewentualnym wykluczeniem ( bo przecież nie wiadomo jakie pytania będą zadawane i w jakim kierunku pójdzie osądzanie skruchy itd) jak wykluczenie, to  z tym zwiazana utrata rodziny, na pewno nie rzadko wstyd, waga grzechu, wina  - to nie są już zwyczajne rozmowy na temat sexu.
Na etapie świadomości na obecną chwilę, nie wyraziłabym zgody na takie mniej, lub bardziej szczegółowe wypytywanie mnie  przez trzech mężczyzn w tym temacie, a tak na luzie na co dzień to mogę sobie pogadać, pożartować.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2017, 12:55 wysłana przez od-nowa »