Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017  (Przeczytany 30588 razy)

Offline Lila

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #75 dnia: 08 Październik, 2016, 18:45 »
Bardzo dobrze gospodarujaca pieniedzmi i wszystkim co ma do dyspozycji.

A więc także poniedziałkiem i piątkiem ;)
Bardzo mi się podoba postawa Twojej Żony ;)


Offline M

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Październik, 2016, 19:59 »
albo jak to mowia "najpierw miala byc czystka wsrod zboru"

Czy taki pogląd ma poparcie biblijne? Zapewne niektórzy mówią tak cytując 1 Piotra 4:17, ale ten werset nie mówi o czystce, tylko o sądzie, poza tym nawet Strażnica nie tłumaczy tak tego wersetu (tak, wiem, poniższe zrozumienie jest już trochę nieaktualne, ale był to najnowszy odnośnik w skorowidzu wersetowym w Watchtower Library do tego wersetu):

Cytuj
*** w04 1.3 s. 16 ak. 15 'Wierny niewolnik’ zwycięsko wychodzi z próby! ***

W roku 1914 — rzeczywiście długo po roku 33 n.e. — Jezus Chrystus rozpoczął obecność w charakterze Króla. Po trzech latach i sześciu miesiącach, w roku 1918, przybył do duchowej świątyni Boga i spełnił zapowiedź Piotra: „Jest bowiem wyznaczony czas, by sąd się zaczął od domu Bożego” (1 Piotra 4:17; Malachiasza 3:1). Nadeszła pora na dokonanie obrachunku z niewolnikami.

Nie kojarzę, żeby gdziekolwiek w Biblii był zapis pozwalający sądzić że przy końcu (pomijam już bezzasadność twierdzenia że żyjemy w czasach końca) w zborach miały być jakieś czystki.
« Ostatnia zmiana: 08 Październik, 2016, 20:04 wysłana przez M »


Offline GdzieTaPrawda

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Październik, 2016, 20:20 »
Ale dodalem to w cudzysłów zeby nikogo nie razilo po oczach. Wiem ze.jestescie bardzo swiatloczuli na takie stwierdzenia;)


Offline M

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Październik, 2016, 20:37 »
Ale dodalem to w cudzysłów zeby nikogo nie razilo po oczach. Wiem ze.jestescie bardzo swiatloczuli na takie stwierdzenia;)

Mnie to nie tyle razi, co po prostu wiem, że jest to bardzo wygodny i często używany przez Świadków Jehowy argument na to, że coraz więcej ludzi odchodzi z organizacji. Jeszcze parę lat temu znakiem końca był wzrost, a teraz znakiem końca jest spadek ;D.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #79 dnia: 09 Październik, 2016, 00:58 »
Pozdrów żonę od nas. Masz ogromne szczęście że masz taką kobietę..

Obawiam się, że jeśli jest prawowierna akceptacja wchodzenia jej męża na forum może mieć charakter temporalny. I przyjdzie czas, że zechce, aby dojrzali mężczyźni mający duchowe kwalifikacje udzielili mu pomocy... Obym się mylił :)


Offline GdzieTaPrawda

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #80 dnia: 09 Październik, 2016, 05:47 »
Nie nie... ona nigdy nie pojdzie do starszych z moim problemem... mielismy juz kilka problemow w ktorych CK karze isc od razu do starszych, obylo sie, dalismy sibie rade bez nich... a i przynajmniej dobre imie po nas zostało a teraz mogliby sie krzywo patrzec na nas znajac nasze problemy, ehhh

Sama mi wczoraj przyznala racje ze wiekszosc swiadkow nie ma ugruntowanej wiedzy, ze na dzien dzisiejszy mozna by zachwiac wiare wiekszosci swiadkow gdyby tylko dalo sie z nimi z.20 minut porozmawiac, dlatego moim celem jest znalezienie lrawdy, a tutaj.dostaje dawke.mocnych argumentow na moje rozwazania. Tutaj moge sie zetknac z wnikliwymi ludzmi...
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2016, 05:50 wysłana przez GdzieTaPrawda »


Offline Estera

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Październik, 2016, 22:34 »
Pisałeś, że mamy mało wolnego czasu. Powiem ci,
Ale to jest celowo tak ustawione wszystko.
A wiesz dlaczego?

Ano dlatego, żebyś "siedząc w tej karuzeli zajęć" nie miał za wiele czasu na myślenie.
I wyciąganie logicznych wniosków.


Masz być tak zapętlony, żebyś tylko myślał, jak nadążyć za tym, co ci każe WTS zrobić.
To jest jedna z form psychomanipulacji ludźmi.

« Ostatnia zmiana: 10 Październik, 2016, 22:38 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Blizna

  • Gość
Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #82 dnia: 10 Październik, 2016, 23:07 »
Tak czytam ten plan tygodnia i czuję ogromną ulgę, że się z tego wyzwoliłam.
Ja w sobotę biorę dzieciaka i męża do samochodu i jedziemy na wieś do rodziców, na cały dzień.
Oddychamy zamiejskim powietrzem, gadamy, jemy, relaksujemy się.
Za każdym razem przepełniona jestem poczuciem ulgi i szczęścia, że nie muszę iść do służby.
I że mam męża-partnera, a nie tyrana i rozkazodawcę.


Offline Estera

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #83 dnia: 11 Październik, 2016, 00:07 »
A ja, "Blizna"..., mam bardzo podobne odczucia, jak ty.
Jak budzę się rano w sobotę i dochodzi 9:30 ... to siadam wygodnie z kawą w ręku i mówię sobie:

"Jak to cudownie, że nie jestem niewolnikiem WTS-u!!!

I wprost nadelektować się nie mogę tym, że mogę robić to co chcę, a nie to, co mi ktoś dyktuje.
I tak już jest prawie od 1,5 roku. I jest mi super. Weekend mam na odpoczynek i relax.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 00:10 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Fantom

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #84 dnia: 11 Październik, 2016, 09:36 »
 ha!ja delektuję się już kilkanaście lat hi hi.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Salome

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #85 dnia: 11 Październik, 2016, 10:57 »
Pisałeś, że mamy mało wolnego czasu. Powiem ci,
Ale to jest celowo tak ustawione wszystko.
A wiesz dlaczego?

Ano dlatego, żebyś "siedząc w tej karuzeli zajęć" nie miał za wiele czasu na myślenie.
I wyciąganie logicznych wniosków.


Masz być tak zapętlony, żebyś tylko myślał, jak nadążyć za tym, co ci każe WTS zrobić.
To jest jedna z form psychomanipulacji ludźmi.

Istotny etap w procesie destrukcji członka sekty lub kontrowersyjnego ruchu religijnego to zająć czas i zmęczyć. Człowiek nie  ma wtedy czasu na snucie świeckich rojeń i planów na przyszłość, myśli tylko o teraźniejszości. Ograniczenia snu i rygorystyczny grafik to częsta metoda otumanienia adepta. W taki sposób się o wiele łatwiej kogoś zaprogramować.

Wyznawcy Kriszny mają obowiązek śpiewania 1728 razy dziennie Maha-mantry (Hare Kriszna, Hare Kriszna, Kriszna, Kriszna, Hare, Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama, Rama, Hare, Hare.....i tak w kółko). To oczywiście przykład skrajny.
W wielu sektach kluczowe znaczenie ma ograniczenie ilości snu oraz restrykcyjna dieta.

Świadkowie Jehowy narzucają za to niezłe tempo w wypełnianiu teokratycznych obowiązków. Nawet w sobotę nie dają pospać, bo zbiórka 9:30 rano, a w niedzielę rano zebranie. Tydzień obsługi to prawdziwa gonitwa, a kalendarz pioniera stałego lub specjalnego to już w ogóle hardcore.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Dietrich

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #86 dnia: 11 Październik, 2016, 12:57 »

Świadkowie Jehowy narzucają za to niezłe tempo w wypełnianiu teokratycznych obowiązków. Nawet w sobotę nie dają pospać, bo zbiórka 9:30 rano, a w niedzielę rano zebranie. Tydzień obsługi to prawdziwa gonitwa, a kalendarz pioniera stałego lub specjalnego to już w ogóle hardcore.

...i nie daj Boże żeby trafił się jakiś długi weekend, jak np. w maju tego roku. Wizyta "gościa specjalnego" murowana i co za tym idzie - wyjątkowy program duchowy. Z uwagi na plan urlopów w pracy znajomi zaklepali sobie i opłacili już pół roku wcześniej taki długi weekend na Słowacji. Oczywiście po powrocie czekała ich połajanka od krawatów, że nie doceniają postanowień od Jehowy i dają zły przykład dzieciom...
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 13:17 wysłana przez Dietrich »


Offline Iza

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #87 dnia: 11 Październik, 2016, 17:25 »
Studium nie jest super regularne... ale moja zona jest na prawde duchową osobą, skromną i rzeczową. Bardzo dobrze gospodarujaca pieniedzmi i wszystkim co ma do dyspozycji. Barzo mnie zacheca do duchowego wzrostu. Dzieki niej ujarzmian swoj temperament, jestem bardziej pokorny niz kiedys. Uwazam ze wyciagnela mnie z takiej formy lewitacji, bezsensu zycia. Dlatego staram sie tez dla niej. Widze ze jest jej ciezko ogarniac jej potrzeby duchowe. Skoro ona pomaga mnie to ja jej...
Twoja żona to niezwykła osoba. Ale jak się tak kiedyś przebudzi, to możesz mieć przerąbane.;) Ja , jako bardzo gorliwa nastoletnia pionierka, miałam taki cel by - jesli kiedykolwiek wyjdę za mąż- to tylko za pioniera na przywileju i po ślubie dalej pojedziemy w teren. Tak się faktycznie stało, i mimo straszliwej biedy i upokarzających warunków mieszkaniowych tułaliśmy się jako pionierzy po rożnych terenach jakieś 12 lat. Potem na osiedliwszy na stałe w jednej z miejscowości , do której n.o. Skierował nas wcześniej.
 Po paru latach odeszliśmy z organizacji.
Dopiero wtedy powiedziałam Alkowi, ze mi pewne rzeczy nie grały w Wtsie od dawna , ale chciałam czekać na Jehowę. A on na to, ze gdybym mu wcześniej powiedziała, to podejmowałby inne decyzje. A tak to zasuwalismy w kołowrotku 23 lata, dając z siebie wszystko dla organizacji po czym organizacja wypluła nas .
Dzis myśle, ze to straszne, jak organizacja nas powykrzywiala, jak wzorce ,myślenia i postępowania  które są miłe i propagowane przez CK zmieniły nas niepostrzeżenie.
Ja nie chciałam mowić męzowi mówić o swych uczuciach, czy watpliwościach bo bałam się , ze go zrujnuję , a on tez chciał zapewnić mi właściwe przewodnictwo, wiec robił coś, do czego w głębi duszy miał zastrzeżenia.
Mam nadzieję, z Wasze małżeństwo będzie się umacniać , i tego Ci życzę. Nie wiem, jak dalece Twoja żona jest oddana organizacji. Ja kiedyś ( po jednym z Kongresów) podjęłam takie postanowienie, ze jesli mój mąż kiedykolwiek opuści Jehowę , to nie będę z nim , bo chce być lojalna wobec Boga ( czyli Organizacji )
Mojej głupoty nie usprawiedliwia fakt, ze miałam wtedy ok 20 lat.  ???
Oby Twoja żona miała szersze horyzonty myślowe, niż ja wtedy. ;)
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Estera

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #88 dnia: 11 Październik, 2016, 21:24 »
...i nie daj Boże żeby trafił się jakiś długi weekend, jak np. w maju tego roku. Wizyta "gościa specjalnego" murowana i co za tym idzie - wyjątkowy program duchowy. Z uwagi na plan urlopów w pracy znajomi zaklepali sobie i opłacili już pół roku wcześniej taki długi weekend na Słowacji. Oczywiście po powrocie czekała ich połajanka od krawatów, że nie doceniają postanowień od Jehowy i dają zły przykład dzieciom...
W moim zborze, brat, który przypominał o transmisji z Ursusa, w sobotę tego roku, zapowiedział
że i owszem w niedzielę normalnego zebrania nie ma, ... ale to nie znaczy, że mamy wolne, drodzy bracia,
jest zbiórka zborowa rano, w niedzielę  i dla nas wolnego nie ma, także, drodzy nie róbmy sobie wolnego od Jehowy.

   A potem znalazłam list do starszych w archiwum WTS nnt. i tam było nakazanie żeby tę zbiórkę w niedzielę
zorganizować. No, tak to   w y g l ą d a   ten "diabelski młyn". I jest tak:
Świecki pracodawca, to przymusowo, wysyła na zaległy urlop, a tu, nie masz prawa mieć urlopu. Wszystkie week, dni
wolne od pracy, urlop, to nie dla dzieci, żony, rodziny, tylko dla WTS masz prężyć muskuły.
Jakże szczęśliwa jestem, że się wybudziłam...
 
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 21:25 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Blizna

  • Gość
Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #89 dnia: 11 Październik, 2016, 23:18 »
...i nie daj Boże żeby trafił się jakiś długi weekend, jak np. w maju tego roku. Wizyta "gościa specjalnego" murowana i co za tym idzie - wyjątkowy program duchowy. Z uwagi na plan urlopów w pracy znajomi zaklepali sobie i opłacili już pół roku wcześniej taki długi weekend na Słowacji. Oczywiście po powrocie czekała ich połajanka od krawatów, że nie doceniają postanowień od Jehowy i dają zły przykład dzieciom...

O ludzie.
Toż jeszcze z 7,8 lat temu bracia jeździli sobie na weekendy majowe czy inne tego typu.
Tylko obwód angielski w Polsce miewał przy okazji świąt państwowych swoje zgromadzenia w Warszawie.
Chodziło o to, by wszyscy dotarli, w takie dni łatwiej było mieć wolne w pracy.
Mówił mi jeden znajomy, co jest jedną nogą tu, jedną tam, że w ciągu kilku lat jak ja odeszłam, organizacja dużo bardziej wzięła ludzi "za mordę" i to jak widzę w życiu prywatnym.
Musze powiedzieć, że mimo wiadomych obowiązków tygodniowych i weekendowych jednak prowadziłam w miarę swobodne i niezależne życie nawet jako śJ, oczywiście dużo bardziej niewolnicze niż teraz prowadzę.
Ale jednak nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc połajanek od krawatow że wyskoczyłam z rodziną na 3 dni w góry jak jest 5 dni świąt i wolne w pracy...
Ale też nie pamiętam sytuacji, by obwodowy w takie weekendy najeżdżał na nasz zbór, którykolwiek w którym byłam (byłam w trzech w sumie).