Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017  (Przeczytany 30529 razy)

Offline TomBombadil

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #90 dnia: 11 Październik, 2016, 23:34 »
Ja trafiałam też na takie zbory,gdzie nikt nie robił problemu z powodu wyjazdu weekendowego. Na wakacje to było normą,że łączyło się zbory,bo ludzie w rozjazdach. Tak samo w jakieś święta. Liczne zbiórki to zwykle w sobotę,a w niedzielę mało kto. I to nawet jeśli byli na zbiórce,to na chwilę i do domu. Ludzie raczej z potrzeby serca i towarzystwa chodzili do służby. My całą rodziną lubiliśmy sobotnie wyjścia na zbiórkę i potem głoszenie z braćmi. Niedawno dziecko powiedziało,że to było fajne,bo można było z ludźmi ze zboru lepiej się poznać,ale i posłuchać od domowników ciekawych historii. Nie ma co z tym zniewoleniem przesadzać.


Offline Estera

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #91 dnia: 11 Październik, 2016, 23:51 »
 
  Moja znajoma, jak wróciła z urlopu ładnie opalona, to natychmiast
  spotkała się z sarkastycznymi uwagami ze str jednego ze starszych
  jakby dopuściła się jakiegoś przestępstwa, że wyjechała na dłuższy urlop.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Iza

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #92 dnia: 12 Październik, 2016, 07:52 »
Pamietam pokaz na jednym ze zgromadzeń, postawiono w nim za wzór do naśladowania decyzje małżeństwa, które postanowiło zrezygnować z wyjazdu podczas długiego weekendu, choc żona mówiła ze potrzebuje wypoczynku.nmaz na to, ze musza rozważyć plusy i minusy tego i jak ta decyzja wpłynie na ich wież z Jehowa, bo tam gdzie jadą nie ma sali królewska i straciliby dwa zebrania oraz zbiórkę do służby polowej. Po namyśle z modlitwa postanawiają wiec wyjechać tylko w jeden dzień a w pozostałe wziasc w pełni udział w zaplanowanej przez Organizacje działalności teokratycznej  ???
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Blizna

  • Gość
Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #93 dnia: 12 Październik, 2016, 09:57 »
Pamietam pokaz na jednym ze zgromadzeń, postawiono w nim za wzór do naśladowania decyzje małżeństwa, które postanowiło zrezygnować z wyjazdu podczas długiego weekendu, choc żona mówiła ze potrzebuje wypoczynku.nmaz na to, ze musza rozważyć plusy i minusy tego i jak ta decyzja wpłynie na ich wież z Jehowa, bo tam gdzie jadą nie ma sali królewska i straciliby dwa zebrania oraz zbiórkę do służby polowej. Po namyśle z modlitwa postanawiają wiec wyjechać tylko w jeden dzień a w pozostałe wziasc w pełni udział w zaplanowanej przez Organizacje działalności teokratycznej  ???

tragedia


Offline Lila

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #94 dnia: 12 Październik, 2016, 22:16 »
U mnie scen za urlop nikt nie robił. Za wyjazd na weekend też wymówek nie było. Z tego, co wiem, to w tym rodzinnym zborze nadal nie ma, chociaż może dlatego, że zbory połączone i się zintegrować nie mogą.
Nie pamiętam, żebyśmy w czasie wczasów jak nagrzani szukali sali i kontaktu ze zborem. Miałam więc chyba całkiem spoko rodzinę ;)
Miałam i mam jednak kontakt z ludźmi, którzy są w zborach w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie i oni nie specjalnie przepadają za chmarami przyjezdnych. Ledwo co się mieszczą wtedy na sali. Szczególnie jak są jakieś wypady świadkowskiej młodzieżówki, to jest problem, bo towarzystwo idzie na zebranie i robi rekonesans matrymonialny ;)
Szczególnymi względami "cieszą" się ci z dużych miast, którzy uważają, że mają jakiś nadzwyczajny dar i muszą edukować miejscowych. Tacy zgłaszają się jak opętani, najchętniej to by do wszystkich na kawki chodzili i mówili, co to oni w tym swoim wielkim świecie robią :)
Sorry, jeśli kogoś to uraziło, ale tak to właśnie czasami wygląda.

Co do zaś samych obwodowych, to oni najchętniej dodatkowe obsługi organizują tam, gdzie widoki ładne i bracia gościnni ;) A jak nie obsługa, to chociaż ekstra wykład w niedzielę przyjadą powiedzieć a przy okazji do kogoś na obiad wpadną...


Gorszyciel

  • Gość
Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #95 dnia: 12 Październik, 2016, 22:58 »
U mnie w zborze niby nie robili wymówek, ale jak kiedyś jednego starszego zaprosiliśmy na wyjazd w święta Bożego Narodzenia, to zapytał, czy będziemy tam głosić i jak powiedzieliśmy, że nie, to odrzekł, iż nie jedzie :)


Offline Estera

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #96 dnia: 13 Październik, 2016, 12:36 »
    Apostoł Paweł, to po nocach wytwarzał namioty, pracował na siebie i wspierał innych,
    a dlaczego dzisiejsi nadzorcy do roboty uczciwej się nie wezmą?   D a r m o z j a d y!
    Bo gdyby pracowali uczciwie na swoje utrzymanie, to wtedy jeden z drugim,
    nie mówiłby takich bzdur, że np. nie trzeba się uczyć, żeby mieć dobrze płatną pracę.
    Taki, sto razy by się wtedy zastanowił, czy przypadkiem nie sieje herezji! w XXI w.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #97 dnia: 13 Październik, 2016, 14:23 »
Pamietam pokaz na jednym ze zgromadzeń, postawiono w nim za wzór do naśladowania decyzje małżeństwa, które postanowiło zrezygnować z wyjazdu podczas długiego weekendu, choc żona mówiła ze potrzebuje wypoczynku.nmaz na to, ze musza rozważyć plusy i minusy tego i jak ta decyzja wpłynie na ich wież z Jehowa, bo tam gdzie jadą nie ma sali królewska i straciliby dwa zebrania oraz zbiórkę do służby polowej. Po namyśle z modlitwa postanawiają wiec wyjechać tylko w jeden dzień a w pozostałe wziasc w pełni udział w zaplanowanej przez Organizacje działalności teokratycznej  ???

I dzięki temu będą cholernie zmęczeni i będą mieli cholernie silną więź z bogiem...


Offline ufoludek

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #98 dnia: 13 Październik, 2016, 14:53 »
Pamietam pokaz na jednym ze zgromadzeń, postawiono w nim za wzór do naśladowania decyzje małżeństwa, które postanowiło zrezygnować z wyjazdu podczas długiego weekendu, choc żona mówiła ze potrzebuje wypoczynku.nmaz na to, ze musza rozważyć plusy i minusy tego i jak ta decyzja wpłynie na ich wież z Jehowa, bo tam gdzie jadą nie ma sali królewska i straciliby dwa zebrania oraz zbiórkę do służby polowej. Po namyśle z modlitwa postanawiają wiec wyjechać tylko w jeden dzień a w pozostałe wziasc w pełni udział w zaplanowanej przez Organizacje działalności teokratycznej  ???
Jaka krucha to musiała być więź, skoro jeden weekendowy wyjazd mógł ją nadszarpnąć...
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline rzeski

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #99 dnia: 13 Październik, 2016, 15:56 »
Powiem jedno: źle się dzieje w państwie Duńskim, oj źle.
Są zbory gdzie prawie nikt z własnej nieprzymuszonej woli zaprasza NO na obiad nie mówiąc już o kwaterze, niby nic takiego, ale tak naprawdę widać że ogólnie duch w narodzie się zmienia. Jeśli chodzi o cudowne rady udzielane przez niektórych odnośnie pracy, to chyba NO nie chcieliby usłyszeć komentarzy braci na ten temat: uszy by im zwiędły.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #100 dnia: 13 Październik, 2016, 16:08 »
U nas też są wezwania do zapraszania. A mimo to NO bywa ciągle u tych samych włazidupców.


Offline rzeski

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #101 dnia: 13 Październik, 2016, 16:18 »
Oj, też znam włazidupców, a w zasadzie speleologów w tej dziedzinie


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #102 dnia: 13 Październik, 2016, 16:54 »
Oj, też znam włazidupców, a w zasadzie speleologów w tej dziedzinie

Speleolog nadzorcowy - muszę zapamiętać. Na jakiejś wizycie może się przydać  8-)


Offline rzeski

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #103 dnia: 13 Październik, 2016, 17:15 »
czyli speleolog teolog:)


Offline Lila

Odp: List - Program wspierania nadzorców obwodu w roku służbowym 2017
« Odpowiedź #104 dnia: 13 Październik, 2016, 21:45 »
A ludzie nie chcą zapraszać, bo albo się boją, albo wstydzą, albo nie mają kasy...
Teraz obwodowi coraz częściej mają wymagania co do jedzenia. Ten ma taką dietę, ten śmiaką, a tamten sraką. Tego boli żołądek, ten ma cukrzycę, a ten je tylko gotowane na parze.
Noż kota można dostać. Czasami słyszałam jak sobie narzekali, że to codzienne jedzenie gdzie indziej ich wykańcza. No bardzo mi przykro. Łączę się w bólu.
No i jak się rozniesie po zborze, jakie mają wymagania, to się ostatni chętni wykruszają i muszą iść na posiłek do któregoś starszego.