Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?  (Przeczytany 11457 razy)

Offline CEGŁA

Dzisiaj zostałem po raz kolejny wybudzony z doktryny Świadków Jehowy. Osobiście uważam to za manipulację ze strony WTS, zniekształcającą rzeczywistą pozycję Pana Jezusa.

Swoje przemyślenia zaczerpnąłem z kanału Jak Berejczycy.

Mianowicie...


W księdze Izajasza 6:1-10 w PNS czytamy:

W roku śmierci króla Uzzjasza ujrzałem Jehowę, siedzącego na tronie wyniosłym i wywyższonym, a poły jego szat wypełniały świątynię. 2 Nad nim stali serafowie. Każdy z nich miał sześć skrzydeł. Dwoma zakrywał swe oblicze i dwoma zakrywał swe stopy, a na dwóch latał. 3 I wołał jeden do drugiego, mówiąc: „Święty, święty, święty jest Jehowa Zastępów. Cała ziemia pełna jest jego chwały”. 4 A na głos wołającego zaczęły drżeć czopy progów i dom stopniowo napełnił się dymem.
5 I powiedziałem: „Biada mi! Bo jestem wprost zmuszony do milczenia, gdyż jestem człowiekiem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o wargach nieczystych; bo oczy moje ujrzały Króla, Jehowę Zastępów!”
6 Wtedy przyleciał do mnie jeden z serafów, a w jego ręku był rozżarzony węgielek, który on szczypcami wziął z ołtarza. 7 I dotykając moich ust, rzekł: „Oto dotknęło to twoich warg i odeszła twa wina, dokonano też zadośćuczynienia za twój grzech”.
8 I usłyszałem głos Jehowy, mówiący: „Kogo poślę i kto nam pójdzie?” A ja rzekłem: „Oto jestem! Mnie poślij”. 9 I powiedział jeszcze: „Idź i mów do tego ludu: ‚Wciąż słuchajcie, lecz nie rozumiejcie; i wciąż patrzcie, lecz nie poznawajcie’. 10 Znieczul serce tego ludu i znieczul ich uszy, i posklejaj im oczy, żeby oczami nie widzieli i uszami nie słyszeli i żeby ich serce nie rozumiało, i żeby nie zawrócili i nie zapewnili sobie uzdrowienia”.

W PNS czytamy, że Izajasz zobaczył Jehowę.


W księdze Izajasza 6:1-10 w przekładzie Warszawskim czytamy:

(1): W roku śmierci króla Uzjasza widziałem Pana siedzącego na tronie wysokim i wyniosłym, a kraj jego szaty wypełniał świątynię. (2): Jego orszak stanowiły serafy, z których każdy miał po sześć skrzydeł, dwoma zakrywał swoją twarz, dwoma zakrywał swoje nogi i na dwóch latał. (3): I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów! Pełna jest wszystka ziemia chwały jego. (4): I zatrzęsły się progi w posadach od tego potężnego głosu, a przybytek napełnił się dymem. (5): I rzekłem: Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg i mieszkam pośród ludu nieczystych warg, gdyż moje oczy widziały Króla, Pana Zastępów. (6): Wtedy przyleciał do mnie jeden z serafów, mając w ręku rozżarzony węgielek, który szczypcami wziął z ołtarza, (7): I dotknął moich ust, i rzekł: Oto dotknęło to twoich warg i usunięta jest twoja wina, a twój grzech odpuszczony. (8): Potem usłyszałem głos Pana, który rzekł: Kogo poślę? I kto tam pójdzie? Tedy odpowiedziałem: Oto jestem, poślij mnie! (9): A On rzekł:Idź i mów do tego ludu: Słuchajcie bacznie, lecz nie rozumiejcie, i patrzcie uważnie, lecz nie poznawajcie! (10): Znieczul serce tego ludu i dotknij jego uszy głuchotą, a jego oczy ślepotą, aby nie widział swoimi oczyma i nie słyszał swoimi uszyma, i nie rozumiał swoim sercem, żeby się nie nawrócił i nie ozdrowiał! [Biblia Warszawska, Iz 6]

W przekładzie Warszawskim czytamy, że Izajasz zobaczył Pana Zastępów.





Zagadka o kogo tu chodzi kryje się w Jana 12:37-43 (przekład Warszawski):

(37): A chociaż tyle cudów dokonał wobec nich, nie wierzyli w niego,(mowa o Jezusie) (38): aby się wypełniło słowo proroka Izajasza, jakie wypowiedział: Panie, któż uwierzył wieści naszej, a komu objawiło się ramię Pana? (39): Dlatego nie mogli uwierzyć, że znowu rzekł Izajasz: (40): Zaślepił oczy ich i zatwardził serce ich, aby nie widzieli oczami swymi i nie rozumieli sercem swym, i żeby się nie nawrócili, i żebym ich nie uzdrowił. (41): To powiedział Izajasz, gdyż ujrzał chwałę jego i mówił o nim (mowa o Jezusie). (42): Mimo to jednak wielu członków Rady uwierzyło w niego,(mowa o Jezusie) ale gwoli faryzeuszów nie wyznawali swej wiary, (wiary w Jezusa) żeby nie zostali wyłączeni z synagogi; (43): umiłowali bowiem bardziej chwałę ludzką niż chwałę Bożą. [Biblia Warszawska, J 12]

Jan odnosi się bezpośrednio do słów Izajasza 6 rozdziału. Izajasz ujrzał Pana Jezusa na tronie. Powiedział "gdyż moje oczy widziały Króla, Pana Zastępów". Jak wiemy nikt z ludzi nigdy nie widział Boga 1 Jana 3:13 "Boga nikt nigdy nie widział"




Co ciekawe nawet kontekst Jana 12:37-14 wg PNS wskazuje na Pana Jezusa:

37 Ale chociaż dokonał wobec nich tylu znaków, nie uwierzyli w niego, 38 tak iż spełniło się słowo proroka Izajasza, które on wyrzekł: „Jehowo, kto uwierzył w to, cośmy usłyszeli? I komu zostało objawione ramię Jehowy?” 39 Nie zdołali zaś uwierzyć, gdyż Izajasz rzekł jeszcze: 40 „Zaślepił ich oczy i zatwardził ich serce, żeby oczami nie widzieli i sercem nie pojęli, i nie zawrócili i żebym ich nie uzdrowił”. 41 Izajasz to rzekł, ponieważ ujrzał jego chwałę i o nim mówił (czyją chwałę, Pana Jezusa czy Jehowy?). 42 Mimo to nawet wielu władców wprawdzie uwierzyło w niego, (w kogo nie uwierzyło, w Pana Jezusa czy Jehowę?) ale ze względu na faryzeuszy nie wyznawali go, żeby ich nie wykluczono z synagogi; 43 bardziej bowiem umiłowali chwałę ludzką niż nawet chwałę Bożą.

"ujrzał jego chwałę i o nim mówił" - "Mimo to nawet wielu władców wprawdzie uwierzyło w niego" - "ale ze względu na faryzeuszy nie wyznawali go"






Przez całe życie, myślałem że w Izajasza 6 chodzi o Jehowę.

Pamiętacie tą ilustrację? To z książki "Proroctwo Izajasza tom I" - omawiany tam 6 rozd. Iajasza to Jehowa na tronie



Może się mylę, sam już nie wiem, proszę wypowiedzcie się. W takich momentach człowiek znowu  wraca do epoki kamienia łupanegp  ;)


« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2016, 00:30 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpień, 2016, 00:49 »
W J 1,1 nie ma użytego czasownika egeneto, a eimi (Jest: En arche en ho Logos - W początku było Słowo). Egeneto jest w ogóle indicativus aoristi w stronie medialnej (3 osoba liczby pojedynczej) od czasownika ginomai.
W Rdz 1,1 mamy tekst: En arche epoiesen ho Theos ton uranon kai ten ges - W początku utworzył Bóg niebo i ziemię. Mamy więc tylko podobny początek i to jest nawiązanie (en arche). Czasownik w Rz 1,1 jest inny (poieo - robić, czynić, utworzyć, wykonać). Tak więc mówca trochę namieszał - chyba się wczuł i za bardzo chciał, żeby mu wszystko tam pasowało. Tak jak kiedyś jeden ksiądz na kazaniu porównywał Boga do ogrodnika w Edenie (wołanie Adama po grzechu) z Jezusem-ogrodnikiem (tuż po zmartwychwstaniu z ogrodnikiem rozmawiały kobiety szukające Jezusa). Wyobraźnia nie zna granic. Poza tym wykład bardzo ciekawy;)


Offline gorolik

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień, 2016, 07:23 »
Moim zdaniem jet to tylko pozorna sprzeczność,zwłaszcza dla osób bardziej fanatycznych.
W Izajasza 6 rzeczywiście jest mowa o Najwyższym, Bogu Jehowie, a w Jana 12 o Jezusie,
ale przecież Jezus powiedział sam, że wykonuje wolę Ojca, że nikt nie przychodzi do Ojca
inaczej, jak tylko przez niego. To Jezus prowadzi nas do Boga, dlatego nie ma tu sprzeczności
ponieważ od momentu kiedy Jezus głosił na ziemi, trzeba uwierzyć Jezusowi, żeby uwierzyć Bogu.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpień, 2016, 08:08 »
Trudno powiedzieć. W jednej ze stażnic był cytat (jadę z pamięci, parafrazuję):
"Niektóre wypowiedzi z Pism Hebrajskich odnoszące się do Jehowy, pisarze NT odnoszą do Jezusa"


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sierpień, 2016, 09:57 »
Trudno powiedzieć. W jednej ze stażnic był cytat (jadę z pamięci, parafrazuję):
"Niektóre wypowiedzi z Pism Hebrajskich odnoszące się do Jehowy, pisarze NT odnoszą do Jezusa"

I w tym wypadku napisano prawdę, jeśli tak napisano. Kaiser, jeszcze pamiętam, że w "PROWADZENIE ROZMÓW"
był spis omówionych wersetów, które odniesiono do Jezusa, chociaż odnosiły się do JHWH.
Wyjaśnienia tam zawarte generalnie bazują na współdzieleniu przez JHWH oraz Chrystusa pewnych funkcji.

Cegła, kiedy zobaczyłem Twój wpis, pomyślałem: nareszcie!
Wielkie dzięki że to zrobiłeś. Ja chciałem także kiedyś założyć wątek o tym, ale jakoś nie umiałem
tego opisać, by było jasne i zrozumiałe. Ty to zrobiłeś jak trzeba. Nie wiedziałem że zostało to poruszone
przez Mirka z kanału "Jak berejczycy". Bardzo ciekawe. Super, że temat niezależnie podchwytują różni ludzie.
Dla mnie to jest niezwykłe. Nie narzucona doktryna, tylko szczere poszukiwania, często prowadzą na wspólną ścieżkę.

Co do ewangelii Jana 1:1,
Ja także dostrzegam celowe nawiązanie
przez Jana do księgi Rodzaju. Oprócz "na początku", od którego Jan zaczyna swój opis w podobny sposób, jak
księga Rodzaju, moim zdaniem Jan wyraźnie daje do zrozumienia że chce aby czytelnik zwrócił na to uwagę.
Na przykład księga Rdz przedstawia stwarzanie za pomocą słowa . "Bóg rzekł: 'niech się stanie..." - po czym
następuje słowo charakteryzujące rodzaj stwarzanej materii lub rzeczywistości.

Ciekawe, że pierwszą rzeczą o której jest mowa w Rdz za pomocą tego zwrotu, jest światło.
I podobnie Jan, pisząc swój prolog, pisze:
"Tym co przez nie /słowo/ powstało, było życie, a życie było światłem ludzi".
Trudno byłoby mi przyjąć, że cała konstrukcja prologu Jana jest przypadkowa!
Wydaje mi się więc, że mamy świadectwo nie byle kogo, że uważał on tekst z pierwszych wersów Biblii m.in. za proroczą zapowiedź
"światłości świata", która miała oświecić każdego człowieka. Ona początkuje życie i bez niej utrzymać się ono nie może.
Do czasu mojego przebudzenia, choć czytałem te fragmenty jak gorliwy SJ, nigdy nie zwróciłem uwagi na te
niezwykłe fakty. To jest dowód, jak wielkie szkody czyni doktryna stworzona przez WTS!
Pisarze NT niejednokrotnie widzą w JHWH Kyriosa, za Septuagintą. Tak samo Paweł zwany apostołem
w Rzymian 10:13, choć cytuje Joela, przepisuje za Septuagintą Kyrios, by odniść ten wers do Chrystusa,
na co ważny dowód jest w 1Koryntian 1:2. Nie jest wiec tak, jak chcą SJ.
Podobnie jest z Izajasza 6:1 na które zwraca uwagę ewangelia Jana 12: 41.
Dziwne to, ale prawdziwe
Ps. Sorry, jeśli tekst będzie źle sformatowany ale wysyłam z tableta. Napociłem się przhy pisaniu.
Co za męczarnia. Uff...
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2016, 10:18 wysłana przez Abba »


Offline Roszada

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Sierpień, 2016, 10:20 »
Trudno powiedzieć. W jednej ze stażnic był cytat (jadę z pamięci, parafrazuję):
"Niektóre wypowiedzi z Pism Hebrajskich odnoszące się do Jehowy, pisarze NT odnoszą do Jezusa"

Psalmista mówi o Bogu, podczas gdy apostoł Paweł zastosował te słowa do Jezusa Chrystusa (Hebr. 1:10, 11)” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 8 s. 21; por. „Prowadzenie rozmów na podstawie Pism” 2001 s. 374).

„Istnieją w Pismach Hebrajskich wersety dotyczące Jehowy, które w »Nowym Testamencie« przytoczono w kontekście odnoszącym się do Syna (Izaj. 40:3 – Mat. 3:3 – Jana 1:23; Joela 3:5 /2:32, Gd/ – Rzym. 10:13; Ps. 45:7, 8 – Hebr. 1:8, 9). Jest to zrozumiałe – gdy się weźmie pod uwagę, że Jezus był najwybitniejszym przedstawicielem Ojca” (Strażnica Rok C [1979] Nr 2 s. 23).

„Czasami tekst Pism Hebrajskich odnosi się do Jehowy, ale spełnia się na Jezusie (...) Na przykład w Psalmie 34:9 znajdujemy zaproszenie: ‘Skosztujcie i zobaczcie, że dobry jest Pan [Jehowa, NW]’. Piotr odniósł jednak tę wypowiedź do Pana Jezusa Chrystusa, mówiąc: ‘Gdyżeście zakosztowali, iż dobrotliwy jest Pan’ (1 Piotra 2:3). Apostoł podaje tutaj pewną zasadę i wyjaśnia, jak sprawdza się ona również na Jezusie Chrystusie” (Strażnica Nr 9, 1994 s. 30).


Offline nowa

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sierpień, 2016, 10:41 »
Witam ponownie Wszystkich!
Temat tak ciekawy, że nie chcę go obserwować "z ukrycia".
Też ostatnio dużo myślę o Iz. 6. Widzę te analogie, które świetnie przedstawił Cegła. Szczególnie intrygujące jest:
"ujrzał jego chwałę i o nim mówił"...
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie  :)


Offline CEGŁA

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sierpień, 2016, 12:15 »
Dziękuje Wam za Wasze komentarze. Muszę rozkminić tylko komentarz Gorszyciela na części pierwsze  ;D

Czytając Całą Biblię często miałem wrażenie, że słowa odnoszące się do Boga naszego Ojca w Nowym Testamencie odnoszą  się do Jezusa. Było to dla mnie co najmniej zaskakujące odkrycie. Pomyślałem wtedy, że Ojciec musi traktować Syna prawie jak siebie, przecież Pan Jezus powiedział:

"19 Na to Jezus odezwał się do nich: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Syn nie może nic uczynić z własnej inicjatywy, lecz tylko to, co widzi, że czyni Ojciec. Cokolwiek bowiem Ten czyni, podobnie czyni również Syn. 20 Gdyż Ojciec kocha Syna i pokazuje mu wszystko, co sam czyni, i pokaże mu dzieła większe niż te, żebyście się dziwili."

"Jednakże Jezus zawołał i rzekł: „Kto wierzy we mnie, ten wierzy nie tylko we mnie, lecz także w tego, który mnie posłał, 45 a kto mnie widzi, widzi również tego, który mnie posłał."

Kiedyś zastanawiałem się nad znaczeniem słów z oryginalnych języków i się zakręciłem jak przysłowiowy słoik. Tekst oryginału jednego wydania przekładu w greckim, różnił się od innego tekstu oryginału greckiego. Wtedy ktoś mi powiedział, że żeby zrozumieć jakieś wypowiedzi proroków, apostołów itp. trzeba rozumieć całość przesłania Słowa Bożego i brać pod uwagę kontekst. Zdaje sobie sprawę, że Słowo Boże, które mamy obecnie różnych w różnych wersjach przekładów nie jest takie jak pierwotne i często zawiera błędy w tłumaczeniu i przeinaczenia. Takie moje przemyślenia.

Albo przesłanie tych wersetów:

"Bo jak Ojciec wskrzesza umarłych i ich ożywia, tak też Syn ożywia tych, których chce. 22 Ojciec bowiem w ogóle nikogo nie sądzi, lecz wszelkie sądzenie powierzył Synowi,"

"Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie, tak też dał Synowi, aby miał życie sam w sobie. 27 I dał mu władzę sądzenia, gdyż jest on Synem Człowieczym."

"(15): On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16): ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. (17): On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, (18): On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy, (19): ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości (20): i żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego. [Biblia Warszawska, Kol 1]"

Czy na podstawie powyższych wersetów nie można sądzić, że opis z Izajasza może odnosić się do Pana Jezusa? Pytanie czy dawni prorocy wiedzieli coś o przyszłym wybawicielu, tzn że będzie pochodzić z nieba? Czy Izajasz mógł słowa, które wypowiedział w 6:1-10 przyrównać do kogo innego niż Boga?

Pomyślałem wtedy o Rodzju 3:15:
"(15): I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę. [Biblia Warszawska, Rdz 3]"

Czy nie mogli wyczekiwać potomka, który przyjdzie z nieba i będzie pochodzić od Boga? Wyczekiwać Królewskiego potomstwa, Królewskiego Potomka. Przecież Dawid w Psalmie 110:1,4,5 proroczo zapowiedział:

Wypowiedź Jehowy do mego Pana:
 1„Siądź po mojej prawicy,
aż położę twych nieprzyjaciół jako podnóżek dla twoich stóp”.
 4 Jehowa przysiągł (i nie będzie żałował):
„Tyś kapłanem po czas niezmierzony
na sposób Melchizedeka!”
 5 Jehowa po twej prawicy
roztrzaska królów w dniu swego gniewu.

Wydaje się mi, że słowa z Izajasza 6 rozdziału mogły odnosić się do Pana Jezusa. Przecież już Dawid nazywa Jezusa Panem i kapłanem na sposób Melchizedeka. Czyli musieli wiedzieć o takim Potomku i że jak przyjdzie będzie Mesjaszem.

Dobrze rozumiem czy namieszałem?  :)

PS. Osobiście mam ciągle powroty do starego myślenia, że Pan Jezus otrzymał władzę i zasiadł na tronie dopiero w 1914 roku  ;D ;D ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2016, 12:20 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sierpień, 2016, 12:26 »
Psalmista mówi o Bogu, podczas gdy apostoł Paweł zastosował te słowa do Jezusa Chrystusa (Hebr. 1:10, 11)” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 8 s. 21; por. „Prowadzenie rozmów na podstawie Pism” 2001 s. 374).

„Istnieją w Pismach Hebrajskich wersety dotyczące Jehowy, które w »Nowym Testamencie« przytoczono w kontekście odnoszącym się do Syna (Izaj. 40:3 – Mat. 3:3 – Jana 1:23; Joela 3:5 /2:32, Gd/ – Rzym. 10:13; Ps. 45:7, 8 – Hebr. 1:8, 9). Jest to zrozumiałe – gdy się weźmie pod uwagę, że Jezus był najwybitniejszym przedstawicielem Ojca” (Strażnica Rok C [1979] Nr 2 s. 23).

„Czasami tekst Pism Hebrajskich odnosi się do Jehowy, ale spełnia się na Jezusie (...) Na przykład w Psalmie 34:9 znajdujemy zaproszenie: ‘Skosztujcie i zobaczcie, że dobry jest Pan [Jehowa, NW]’. Piotr odniósł jednak tę wypowiedź do Pana Jezusa Chrystusa, mówiąc: ‘Gdyżeście zakosztowali, iż dobrotliwy jest Pan’ (1 Piotra 2:3). Apostoł podaje tutaj pewną zasadę i wyjaśnia, jak sprawdza się ona również na Jezusie Chrystusie” (Strażnica Nr 9, 1994 s. 30).

Chodziło mi o tą ostatnią wypowiedź, a nie miałem przy sobie WTLib. Dzięki


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sierpień, 2016, 12:28 »
Generalnie się z Tobą zgadzam. Mój komentarz miał jedynie charakter filologiczny.


Offline nowa

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sierpień, 2016, 16:23 »
Zgadzam się z tym, co napisałeś, Cegła.
Dziękuję  :)


Offline Światus

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Sierpień, 2016, 17:28 »
Moim zdaniem jet to tylko pozorna sprzeczność,zwłaszcza dla osób bardziej fanatycznych.
W Izajasza 6 rzeczywiście jest mowa o Najwyższym, Bogu Jehowie, a w Jana 12 o Jezusie,
ale przecież Jezus powiedział sam, że wykonuje wolę Ojca, że nikt nie przychodzi do Ojca
inaczej, jak tylko przez niego. To Jezus prowadzi nas do Boga, dlatego nie ma tu sprzeczności
ponieważ od momentu kiedy Jezus głosił na ziemi, trzeba uwierzyć Jezusowi, żeby uwierzyć Bogu.
Często w NT pada sformułowanie Bóg Ojciec. Po co ten Ojciec skoro jest "Najwyższy Bóg"? Może dlatego, że syn Boga też jest Bogiem?
Mal 3;1 Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i Anioł Przymierza, którego pragniecie. Oto nadejdzie, mówi Pan Zastępów.
Najlepiej przeczytać do wersetu 5 włącznie.
Jeśli tym Panem przychodzącym do swej świątyni jest Jezus tzn., że jest Bogiem.
Jeśli Panem jest Bóg Jahwe, to Jezus także jest Bogiem. Żaden człowiek nie posyła "swojego anioła".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Sierpień, 2016, 17:36 »
Często w NT pada sformułowanie Bóg Ojciec.

A gdzie występuje to wyrażenie?


Offline Roszada

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Sierpień, 2016, 17:58 »
„(...)A sam nasz Pan, Jezus Chrystus, oraz Bóg, nasz Ojciec, który nas umiłował i ze swej życzliwości niezasłużonej dał wiecznotrwałe pocieszenie oraz dobrą nadzieję,” (2Ts 2:16)

A to? ;)

„(...)Potężny Bóg, Wiekuisty Ojciec(...)” (Iz 9:6)

To samo pytanie słyszałem odnośnie frazy "Pan Bóg".

« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2016, 18:01 wysłana przez Roszada »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Sierpień, 2016, 18:01 »
A ja szukałem w WTLib "Bóg Ojciec" i nie mogłem znaleźć...