Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?  (Przeczytany 11450 razy)

Offline Roszada

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Sierpień, 2016, 20:53 »
Dwa w jednym może. ;)
Ap podaje w jednym miejscu:

„(...)Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie(...)” (Obj 3:21)


Offline CEGŁA

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Sierpień, 2016, 11:58 »
Dwa w jednym może. ;)
Ap podaje w jednym miejscu:

„(...)Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie(...)” (Obj 3:21)

A to dobre, to tak jak ze 144 000 - liczbę tą traktują dosłownie, a przecież wszyscy tam opisani są żydami z różnych plemion i to jeszcze dziewice. Czy członkowie Ciała Przekierowniczego są dziewicami? Prawiczki jedne.  :P
A może Żydami? Może tylko to, że nieźle interesy robią  ;D

Co ciekawe, w Mateusz 19:28 czytamy: Jezus rzekł do nich: „Zaprawdę wam mówię: Przy odtworzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym chwalebnym tronie, również wy, którzyście poszli w moje ślady, będziecie zasiadać na dwunastu tronach, sądząc dwanaście plemion Izraela.

...ciekawe, 144 000 na dwunastu tronach. Z pewnością musi być to liczba dosłowna.


Wracam do tematu przewodniego:

Może Izajasza 6 rozdział tłumaczą w taki sposób, że 1 werset, gdzie jest Adonai tłumaczą, że to Pan Jezus, a 3 werset, gdzie jest tetragram tłumaczą, że to Bóg Jahwe. No przecież nie mogli zbagatelizować wypowiedzi z Jana 12 rozdziału, gdzie Jan mówi, że Izajasz widział chwałę Jezusa.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Sierpień, 2016, 13:10 »
Może Izajasza 6 rozdział tłumaczą w taki sposób, że 1 werset, gdzie jest Adonai tłumaczą, że to Pan Jezus, a 3 werset, gdzie jest tetragram tłumaczą, że to Bóg Jahwe. No przecież nie mogli zbagatelizować wypowiedzi z Jana 12 rozdziału, gdzie Jan mówi, że Izajasz widział chwałę Jezusa.
Ale w ich Biblii w Iz 6:1 jest Jehowa, a nie Adonai.

W przekładzie z roku 1958, w przypisie pisali:

b''ITrl~o~nShy~ and
' nljont 100 Hehw~r.i llnnu~rbripts;" tbc &gni@ of Jt~bocrh,''T ; "the lard," LLY; Dn'lni.nrr.a, Tgi d.do-nny', -tI nnrl USln, Tllis is one
of: the 134 pnsunyw in whz{,h the Jeuisil Foplirbrrr~l ctlauaed the
pri~l~itivHee brew trxt LO r~r~rAl.r lo.tray' inatrnrl 01' YCko.wt/r',

No nie da się wrzucić bezbłędnie, więc link:

http://ia601406.us.archive.org/23/items/WatchtowerLibrary/nwt-1.0/1958_NWT_hs4_E.pdf
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2016, 13:19 wysłana przez Roszada »


Offline CEGŁA

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Sierpień, 2016, 13:47 »
Szukałem i wygrzebałem  :)

Piotr Andryszczak na swojej stronie robi bardzo ciekawe zestawienie publikacji WTS na tema Izajasza 6 i Jana 12:

http://www.piotrandryszczak.pl/widzenie_izajasza.html

Co ciekawe można przeczytać, że "przedstawiciel Jehowy, może być wielbiony imieniem Ojca, którego reprezentuje"

Oj motają się, motają i to od samego początku  ::)
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Sierpień, 2016, 13:58 »
Ano ładnie i przejrzyście to Piotr zrobił, nawet nie pamiętałem o tym. :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Sierpień, 2016, 15:26 »
Generalnie z tym Adonaj w Biblii Hebrajskiej jest problem i panują różne opinie wśród egzegetów biblijnych.


Offline CEGŁA

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Sierpień, 2016, 16:30 »
Generalnie z tym Adonaj w Biblii Hebrajskiej jest problem i panują różne opinie wśród egzegetów biblijnych.

Czyli?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Gorszyciel

  • Gość


Offline Falo

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Sierpień, 2016, 10:24 »
Dwa w jednym może. ;)
Ap podaje w jednym miejscu:

„(...)Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie(...)” (Obj 3:21)
A to jest jeszcze bardziej sugestywne bo rzeka jest jedna, to i tron zapewne Jan ujrzał jeden.

Obj 22:1,2 PNS
I pokazał mi rzekę wody życia,+ czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka+ 2 środkiem szerokiej ulicy miasta


Offline nowa

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Sierpień, 2016, 11:02 »
A to jest jeszcze bardziej sugestywne bo rzeka jest jedna, to i tron zapewne Jan ujrzał jeden.

Obj 22:1,2 PNS
I pokazał mi rzekę wody życia,+ czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka+ 2 środkiem szerokiej ulicy miasta
Warto też zobaczyć Obj. 5, od 6 do 14.
Tam Baranek jest pośród tronu i oddają Mu pokłon i cześć cztery postacie i dwudziestu czterech starców.
A 13 werset mówi:
"I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków."


Online gerontas

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #55 dnia: 13 Sierpień, 2016, 11:24 »
Warto też zobaczyć Obj. 5, od 6 do 14.
Tam Baranek jest pośród tronu i oddają Mu pokłon i cześć cztery postacie i dwudziestu czterech starców.
A 13 werset mówi:
"I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków."

Studiowałem ostatnio ten fragment. Ukazuje on wielką pozycję naszego Pana Jezusa Chrystusa. Przecież to wszystko dzieje się w obecności Boga, a on nie oponuje, że Jego synowi oddawany jest hołd. Czy aniołowie nie dają nam przykładu pod tym względem?


Offline nowa

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #56 dnia: 13 Sierpień, 2016, 22:45 »
Studiowałem ostatnio ten fragment. Ukazuje on wielką pozycję naszego Pana Jezusa Chrystusa. Przecież to wszystko dzieje się w obecności Boga, a on nie oponuje, że Jego synowi oddawany jest hołd. Czy aniołowie nie dają nam przykładu pod tym względem?
Pokłon oddają Panu Jezusowi także ludzie, a On nie oponuje, pomimo tego, że tylko wobec Boga można to czynić (Mat. 4, 10)
Np.: "I gdy go ujrzeli, oddali mu pokłon, lecz niektórzy powątpiewali." Mat. 28, 17


Offline Roszada

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #57 dnia: 13 Sierpień, 2016, 22:53 »
Pokłon oddają Panu Jezusowi także ludzie, a On nie oponuje, pomimo tego, że tylko wobec Boga można to czynić (Mat. 4, 10)
Np.: "I gdy go ujrzeli, oddali mu pokłon, lecz niektórzy powątpiewali." Mat. 28, 17
To nie dla wszystkich jest takie oczywiste, jak dla Ciebie.
Pokłony też w ST oddawano ludziom.
Tylko, że my oddajemy pokłon Jezusowi nie dlatego, że jest człowiekiem, ale dlatego że jest Synem Bożym.


Offline nowa

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Sierpień, 2016, 23:02 »
Tylko, że my oddajemy pokłon Jezusowi nie dlatego, że jest człowiekiem, ale dlatego że jest Synem Bożym.

I dlatego też pokłon Mu oddali Jego uczniowie, nie jako człowiekowi, lecz jako Zmartwychwstałemu.
To oczywiste. Potwierdzają to także słowa Pana Jezusa, które następują po oddaniu pokłonu:
"(18) A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. (19) Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, (20) ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata." Mat. 28

P.S. Witam Cię, Roszado, po dłuuuuugiej przerwie  :)


Offline Roszada

Odp: Pan Jezus Chrystus w Izajasza 6 rozdziale - czy WTS kłamało?
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Sierpień, 2016, 23:07 »
Eee ja Ciebie tu wczoraj widziałem czy przedwczoraj.

Jak się przeanalizuje wszystkie pokłony dla Jezusa to są tam dwie kategorie.

przywitalne
i dla okazania czci

te drugie często mają charakter tak zwanej "podwójnej czci".
Np.

„objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon” Mt 28:9 (ekratesan autou tous podas [objęły Go za nogi] i proskyneo [pokłon]);

„upadł na twarz do Jego nóg i dziękował Mu” Łk 17:16 (epesen epi prosopon para tous podas autos euchariston auto); (por. Rdz 24:48 – oddanie pokłonu Bogu i podziękowanie Mu); por. Ap 5:13-14;

„upadli [proskyneo] przed Nim, mówiąc: ‘Prawdziwie jesteś Synem Bożym’” Mt 14:33; (por. Rdz 24:26-27 – oddanie pokłonu Jahwe i wyznanie, że jest On Bogiem);

„padały przed Nim i wołały: ‘Ty jesteś Syn Boży’” Mk 3:11 (prosepipton auto kai ekradzon legontes hoti sy ei ho hyios tou Theou);

„wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży (...) upadła Mu do nóg [epesen autou pros tous podas]” J 11:27, 32.

„przyklękając [tithentes ta gonata] oddawali Mu hołd [proskyneo]” (Mk 15:19), „Prawdziwie, Ten był Synem Bożym” Mt 27:54, „Prawdziwie, ten człowiek był Synem Bożym” Mk 15:39.