Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami  (Przeczytany 22037 razy)

Mario

  • Gość
PRZENIESIONY: Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Kwiecień, 2015, 23:26 »
Część postów z tego wątku zostało przeniesiony do działu "WOLNOŚĆ SŁOWA".

« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień, 2015, 10:13 wysłana przez Mario »


Offline Jasmina

Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Kwiecień, 2015, 23:26 »
Nie chce być tutaj mieszana w jakieś kłótnie, ale opisze pewna sytuacje. Będąc w ostatniej ciąży dużo czasu spędziłam na fb, bo i tak musiałam leżeć. Poznałam wtedy pewnego chłopaka muzułmanin mieszkający w Egipcie. Zaczęliśmy rozmowę o religii, gdy mu powiedziałam ze chce być ŚJ, on nawet nie wiedział co to jest. Gdy usłyszał ze to chrześcijanie zaczął toczyć pianę z ust, nie rozumiałam dlaczego. Okazało się ze nienawidzi chrześcijan i takie osoby trzeba likwidować. Wcześniej też rozmawialiśmy o tym czy można zdradzać. Wyszło tak facet może wszystko, ale gdyby miał nawet tylko podejrzenie ze jego żona go zdradza ma prawo ją zabić. Jest to brutalna religia, bez skrupułów mordują chrześcijan, kobiety dzieci i starców. Myślę że CK zrozumiało do czego są zdolni, i to ze ciężko zatrzymać ich, bo co to dla nich wejść do biura CK obłożonym z góry na dół w materiały wybuchowe. Ja obstawiam ze po prostu świadkowie Jehowy zaczęli się bać, dlatego zniknęło to z książki.

Bardzo dobrze ze zdecydowałaś się napisać swoje przeżycie, szkoda ze nie od razu :)
Namęczyłam się na forum aby wyjasnić sprawę oczywistą, o której trąbi się we wszystkich mediach :( echhh

Muslimy mają dokładnie takie podejście jak piszesz i w takim duchu są wychowywani.
Dobrze, ze nie wszyscy.


Offline Janosik

Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Kwiecień, 2015, 23:42 »
Dlatego Świadkowie Jehowy w kontaktach z Muzułmanami i Żydami podkreślają z nie popierają Chrześcijan.
Jestem homofobem.


Offline Roszada

Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Kwiecień, 2015, 13:39 »
Ciekawostka.
W papierowym ang. Skorowidzu 1930-1985 jest hasło Islam i podhasło o głoszeniu muzułmanom:

witnessing to members: rs 24

Ale w tej samej publikacji (skorowidz 1930-1985) na płytce CD w WT 2014 nie ma już tego odsyłacza do rs 24 i tego podhasła!
A przecież odsyłacz był do ang. książki Prowadzenie rozmów... z 1985, w której jest ten temat głoszenia muzułmanom.

Wyraźnie zaciera się ślady dotyczące głoszenia muzułmanom, nie tylko dziś ale i kiedyś.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2015, 13:45 wysłana przez Roszada »


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Kwiecień, 2015, 13:49 »
Może to wszystko wskazywać na to co już zostało powiedziane, WTS boi się zamachów........ Szkoda, przecież gdyby stanęli stanowczo po stronie Boga - Jehowa dałby im życie wieczne.... a tak Jehowa może osądzić CK inaczej......
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


szczebiotka

  • Gość
Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Kwiecień, 2015, 14:21 »
Nawet gdyby CK buchneli by jakimś muzułmaninem, to i tak cala organizacja odebrała by to jako prześladowanie świadków, i tłumaczyli by to tak ze armagedon jest juz za lasem.


Roberta1

  • Gość
Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Kwiecień, 2015, 20:18 »
Może to wszystko wskazywać na to co już zostało powiedziane, WTS boi się zamachów........ Szkoda, przecież gdyby stanęli stanowczo po stronie Boga - Jehowa dałby im życie wieczne.... a tak Jehowa może osądzić CK inaczej......
Może jak sobie schrony w Warwick skończą budować, to staną się odważniejsi?
Wtedy już nic nie powstrzyma Armagedonu. ;)


Offline Janosik

Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Kwiecień, 2015, 22:15 »
Poza tym dyskusje z muzułmanami  często (szczególnie w USA) kończy się odwrotnie - ŚJ przyjmują islam.
W UK niedawno też aresztowano młodego islamistę, konwertytę z ŚJ (jego rodzice dalej są ŚJ).
Ja tez o tym słyszałem ze Świadek Jehowy przeszedł na Islam.
Jestem homofobem.


Offline Fantom

Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 00:01 »
Moze nie ma teraz wzmianki jak z nimi rozmawiac bo przygotowuja coś nowego.Mozemy gdybac ile chcemy ale i tak nie odkryjemy prawdziwego powdu.Trzeba poczekac lub wyslac zapytanie do biura w tej kwestii i zapytacc sie o to.No ale komu bedzie sie chcialo dociekac?Prościej jest snuc domysły.
 Swoja ddroga SJ nigdy nie wiedza kto im otworzy drzwi.Glosza kazdemu.Przeciez nie pytaja sie na wstepie czy jest pan muzulmaninem bo my mamy im nie glosic bo sie ich boimy lub dlatego ze w rozmowkach nie ma nic na ten temat.
 Inne wyznania dobrze radza sobie z Isslamem.Zamiast im glosic Jezusa to  wchodza im w 4 litery.Wsspolne spotkanka w meczetach,modlitwy.Tylko ja nie widzialem zeby jakis imam pojechal np.do Rzymu zeby sie modlic w bazylice.
 Tak czy inaczej to ze nie ma nic w rozmowach nie oznacza ze im nie glosza.We francji, niemczech jest ich(muzulmanow) od grona.Trzeba by sie mocno postarac zeby nie trafic na takiegopodczass gloszenia.W europie coraz wiecej bialych jest konwertowanych.Zaatem nie rozpoznasz po kolorze skory.Nie wszysscy tez chodza w sukienkach.Wygladaja jak kazdy z nas.
 TS chyba w zadnym miejscu nie wyrazilo zakazu gloszennia lub unikania muzulmanow.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 10:49 »
Moze nie ma teraz wzmianki jak z nimi rozmawiac bo przygotowuja coś nowego.

To co stara gadka była aż tak zła, że się od razu do kosza nadawała? :)
Można było ją płynnie wymienić, jak to często bywało. ;)


Offline Roszada

Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 10:51 »
TS chyba w zadnym miejscu nie wyrazilo zakazu gloszennia lub unikania muzulmanow.
Czy czy Towarzystwo czegokolwiek kiedyś "zakazało"?
Znasz takie zakazy? :)
"Sumienie wyszkolone na Biblii..." to jest zwrot. ;)


Offline Fantom

Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 11:30 »
Oczywiste jest,że mataczysz.Każdy z głosicieli wieże że w publikacjach oraz w biblii napisano,że głoszone ma byc wszystkim narodom,językom.W żadnym miejscu TS nie odniosło się do głoszenia tym lub tamtym ,a pominięcia tych lub tamtych na podstawie wyszkolonego sumienia na biblii.Znasz publikacje i dobrze zdajesz sobie sprawę ,że NIGDY w tym kontekscie TS nie sugerowało kierowaniem się własnym sumieniem.
 Widać,że za bardzo nie roznisz sie od CK,bo pożywką dla Ciebie jest świadome wprowadzanie czytelnika w błąd,manipulowaniem wyrwanymi z kontekstu cytatami.Mam nadzieję ,że inni to widzą,tylko jak na razie ja mam odwagę o tym mówić.
 Nie było zakazu głoszenia jakiemukolwiek narodowi,czy osobom o innych przekonaniach religijnych.Koniec kropka.Jak napisałem wczesniej SJ nie pytaja sie osob przed gloszeniem czy sa muzułmanami bo w rozmówkach nic nie napisano i oni to uważają za zakaz.
 Roszada dobrze idzie Ci wklejanie cytatow i z tym sie zgodze.Jednak tam gdzie TS nie pisze o czymś wprost to ponosi Cie fantazja.Tylko czemu starasz sie swoja fantazją zarazić innch?Ja potrzebuje czytać sprawdzone informacje,a nie Twoich wymysłow.Taka trudność sprawia Ci powstrzymywanie się od gdybania.Tym razem płynnie tego nie zmieniają,tak to Cie martwi?
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Mario

  • Gość
Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 11:32 »
Oczywiste jest,że mataczysz.
 Widać,że za bardzo nie roznisz sie od CK,bo pożywką dla Ciebie jest świadome wprowadzanie czytelnika w błąd,manipulowaniem wyrwanymi z kontekstu cytatami.Mam nadzieję ,że inni to widzą,tylko jak na razie ja mam odwagę o tym mówić.
 
 Roszada dobrze idzie Ci wklejanie cytatow i z tym sie zgodze.Jednak tam gdzie TS nie pisze o czymś wprost to ponosi Cie fantazja.Tylko czemu starasz sie swoja fantazją zarazić innch?Ja potrzebuje czytać sprawdzone informacje,a nie Twoich wymysłow.Taka trudność sprawia Ci powstrzymywanie się od gdybania.Tym razem płynnie tego nie zmieniają,tak to Cie martwi?
 

Czepiasz się ciągle Roszady a nie tego co Ci napisał.


Offline Roszada

Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 11:40 »
Oczywiste jest,że mataczysz.Każdy z głosicieli wieże że w publikacjach oraz w biblii napisano,że głoszone ma byc wszystkim narodom,językom.W żadnym miejscu TS nie odniosło się do głoszenia tym lub tamtym ,a pominięcia tych lub tamtych na podstawie wyszkolonego sumienia na biblii.Znasz publikacje i dobrze zdajesz sobie sprawę ,że NIGDY w tym kontekscie TS nie sugerowało kierowaniem się własnym sumieniem.
 Widać,że za bardzo nie roznisz sie od CK,bo pożywką dla Ciebie jest świadome wprowadzanie czytelnika w błąd,manipulowaniem wyrwanymi z kontekstu cytatami.Mam nadzieję ,że inni to widzą,tylko jak na razie ja mam odwagę o tym mówić.
 Nie było zakazu głoszenia jakiemukolwiek narodowi,czy osobom o innych przekonaniach religijnych.Koniec kropka.Jak napisałem wczesniej SJ nie pytaja sie osob przed gloszeniem czy sa muzułmanami bo w rozmówkach nic nie napisano i oni to uważają za zakaz.
 Roszada dobrze idzie Ci wklejanie cytatow i z tym sie zgodze.Jednak tam gdzie TS nie pisze o czymś wprost to ponosi Cie fantazja.Tylko czemu starasz sie swoja fantazją zarazić innch?Ja potrzebuje czytać sprawdzone informacje,a nie Twoich wymysłow.Taka trudność sprawia Ci powstrzymywanie się od gdybania.Tym razem płynnie tego nie zmieniają,tak to Cie martwi?

A tak w ogóle to co chciałeś powiedzieć?

Pisz cos od siebie a nie tylko antyroszadowo, bo kiepsko ci to wychodzi. :'(


Offline Roszada

Odp: Prowadzenie rozmów... nie z muzułmanami
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 11:42 »
Czepiasz się ciągle Roszady a nie tego co Ci napisał.

Zostaw go to sprinter, któremu forum szybko się znudzi. Ma swoje 5 minut. ;)
Ja jestem długodystansowiec, i zanim nie napiszę 15.800 postów nie ucieknę jak on. :)