Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z życia wzięte .....  (Przeczytany 332119 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #855 dnia: 14 Październik, 2017, 15:12 »

    Dziś przy pięknej pogodzie na mojej ulicy ruch przeogromny. Ze względu na bliskie sąsiedztwo cmentarza, nie można narzekać na nudę, ale nie tylko osób odwiedzających groby. Z pięknej pogody także korzystają świadkowie. Do mnie zagadało dwóch panów, przemili i już reformowalni, bo na moje dziękuję, odpowiedzieli to my przepraszamy i miłego dnia życzymy. Pożegnałam się z nimi równie miło i na poziomie.
Wzięłam grabki, wiadro i poszłam trochę ogarnąć groby.

Przy bramie cmentarza stały dwie starsze kobiety, ooo pomyślałam, polują sobie. I faktycznie, każdy kto wchodził do bramy był zaczepiały, jednak nikt nawet na chwilę się nie zatrzymał. A więc postanowiłam im pomóc. :) Podchodzę i ze uśmiechem na twarzy pytam..panie kogoś szukają, może ja pomogę?
-Nie, zaraz zaprotestowały, my głosimy  :)
- A co to za ogłoszenia, co to się dobrego wydarzyło i to dla żywych czy  i wskazałam na cmentarz? :o jestem dociekliwa.
- Dopiero się wydarzy, jak ludzie na to zasłużą. Zmarłych to nie dotyczy, oni już nic nie usłyszą. Zasypała ich ziemia i na tym koniec.
- Jak nie usłyszą? A znają panie taki kawałek...Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał?
I tu się zaczęło kluczenie, że wyrwane z kontekstu, że nie o to chodziło, że ludzie źle to rozumieją...
- Ok, ok mówię, a skąd pewność, że wasza religia jest nieomylna?
I tu się zaczęło, że świadkowie znają prawdę itd itp...
A więc ponownie pyta,,,skąd pewność, że macie  rację, że wasza prawda jest bardziej prawdziwa, a nie tak jak w kawale i góralskiej prawdzie?
Zaczęły się produkować, oj i to bardzo, a ja się czepiałam z dziką rozkoszą.
Obok przy straganie stała znajoma, która się nam przysłuchiwała. W końcu zaczęła się śmiać i mówi..
- Przestań się znęcać nad kobietami, przecież z tobą nie mają szans, na wszystkim je zagniesz, albo obrócisz przeciwko nim.
Po chwili zwróciła się do kobiet..jej panie nie przegadają, kiedyś sama była świadkiem.
I wtedy kobiety z miłych starszych pań, zmieniły się w dwie pyskate przekupy.
Zapytały dlaczego je dręczę? Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że tyle lat, żaden świadek ze mną nie rozmawiał i jestem stęskniona. Chciałam sobie zwyczajnie pogadać..
I tyle było z naszej rozmowy, dowiedziałam się jeszcze, że jestem bezczelna i sobie poszły.
Moja znajoma mówi..ty one są jakieś pier...te. Ładnie z tobą gadały póki nie wiedziały, że jesteś byłym, a później zmiana o 360 stopni. Podsumowałam krótko, bo to jest miłość i tolerancja według świadków Jehowy. :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Matylda

Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #856 dnia: 14 Październik, 2017, 15:21 »
Się popłakałam ze śmiechu.
Najbardziej do mnie przemawia argument że jesteś stęskniona ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #857 dnia: 14 Październik, 2017, 15:22 »
Ładnie z tobą gadały póki nie wiedziały, że jesteś byłym, a później zmiana o 360 stopni.
Czyli w tą samą stronę  ;D ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #858 dnia: 14 Październik, 2017, 15:30 »
Się popłakałam ze śmiechu.
Najbardziej do mnie przemawia argument że jesteś stęskniona ;D

 Baa, ja szybko tęsknię.  ::) ;D

Czyli w tą samą stronę  ;D ;)

  Jej już się nie chciałam czepiać, aż taka dokuczliwa nie jestem. Śwaidkowe zaspokoiły moją żądzę krwi :D
« Ostatnia zmiana: 14 Październik, 2017, 15:37 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline dziewiatka

Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #859 dnia: 16 Październik, 2017, 22:41 »
Tazła złą kobietą jesteś i to nie świadkowe polowały tylko Ty je upolowałaś zgodnie z powiedzeniem ,nosił wilk razy kilka i ponieśli babinki stęsknione za rajem.Trochę za mało cierpienia zaznały za brak umiejętności .Kiedyś w zborze w którym byłem była taka cmentarna hiena ale ona na litość brała,weźmie pani traktacik on taki ładny i ładnie napisany niech pani weźmie bardzo proszę.W Żorach tak polowanie na przechodniów się rozpleniło,że nie można było spytać się o godzinę bo zaraz po słowie przepraszam można było usłyszeć dajcie mi spokój ja niczego nie chcę.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #860 dnia: 17 Październik, 2017, 16:42 »
Tazła złą kobietą jesteś

Nooo baaa   ;D

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #861 dnia: 23 Październik, 2017, 15:23 »
    Podobno niebawem śJ zaprzestaną głoszenia, aby czuli się jeszcze bardziej wyjątkowi. Tzn będą członkami zamkniętej, elitarnej, jedynej i niepowtarzalnej grupy sponsorów. A skąd to wiemy?  Indianie noszą chrust i tak przepowiadają . :D

A tak poważnie, jak to będzie, przyszłość pokaże, ale przecieki są i to chyba już dość mocno rozpowszechnione.
W sobotę znów głosili na mojej ulicy, wczoraj idę na cmentarz ( ta sama ulica) a tu stoi zaparkowany samochód, na tylnej szybie  rozłożona jakaś folia i poukładane publikacje. Taki wypasiony stojak pomyślałam.  :D  Miałam już wejść do bramy, ale ta dwójka ludzi tak ładnie się do mnie uśmiechała, że nie mogłam sobie odmówić krótkiej konwersacji.
Równie szeroko się do nich uśmiecham, podchodzę  i już się cieszą. Krótka wymiana zdań i pytam..skąd taki nawał głoszenia, wczoraj, tydzień temu i ze  trzy tygodnie temu też?  Czy to prawda, że od przyszłego roku, macie zaprzestać już głoszenia?
Kobieta była była zaskoczona, zaczęła pytać..jak zaprzestać, co pani opowiada? Przecież to nasza misja. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że tak słyszałam, takie są przecieki z USA.
I jak kobieta była zaskoczona, nawet zbulwersowana, tak mężczyzna nic a nic. I wiecie co sobie pomyślałam?
Że on już o tym słyszał, zwiedza takie miejsca jak to nasze i jemu podobne,  dlatego  jest w temacie. Nie naskoczył na mnie jak kobieta, nie miał nic a nic do powiedzenia, nie bronił swoich tzn org.racji.
Zaczął zmieniać temat, a później kobietę ode mnie odciągać. Patrzyłam na niego i z lekka się uśmiechałam, nie drążyłam tematu aby mu nie zaszkodzić. Bo skoro przegląda na oczy, nie ma co mu tego utrudniać.
I jeśli tu zagląda to, serdecznie pozdrawiam Pana z czerwonego autka, w granatowej kurtce i brązowych.... :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline PoProstuJa

Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #862 dnia: 23 Październik, 2017, 22:56 »
    Podobno niebawem śJ zaprzestaną głoszenia, aby czuli się jeszcze bardziej wyjątkowi. Tzn będą członkami zamkniętej, elitarnej, jedynej i niepowtarzalnej grupy sponsorów. A skąd to wiemy?  Indianie noszą chrust i tak przepowiadają . :D

Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że tak słyszałam, takie są przecieki z USA.

Tazła gdzie można znaleźć te przecieki?

Bo ja się martwię, że jak Świadkowie przestaną głosić, to będą mieli za dużo czasu dla siebie i mogą popaść w obłęd! :D

Może taki nakaz by nie głosić związany będzie z tym, że:
1. dzięki temu Świadkowie przestaną być aż tak widoczni i uciążliwi dla społeczeństwa i przestaną się ich czepiać jakieś komisje w różnych krajach (np. tego typu co w Australii);
2. Świadkowie nie będą się już natykać w służbie na aktywnych odstępców i innych ludzi, którzy mogliby ich wypytywać o afery i skandale w organizacji.

A tak swoją drogą to jakoś nie mogę uwierzyć, że Świadkowie przestaliby głosić.
Co wtedy by się stało z tymi pięknymi wózkami?! Pójdą do piwnicy?! :D


Offline Ariana

Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #863 dnia: 24 Październik, 2017, 13:06 »
Tazła gdzie można znaleźć te przecieki?

Bo ja się martwię, że jak Świadkowie przestaną głosić, to będą mieli za dużo czasu dla siebie i mogą popaść w obłęd! :D

Może taki nakaz by nie głosić związany będzie z tym, że:
1. dzięki temu Świadkowie przestaną być aż tak widoczni i uciążliwi dla społeczeństwa i przestaną się ich czepiać jakieś komisje w różnych krajach (np. tego typu co w Australii);
2. Świadkowie nie będą się już natykać w służbie na aktywnych odstępców i innych ludzi, którzy mogliby ich wypytywać o afery i skandale w organizacji.

A tak swoją drogą to jakoś nie mogę uwierzyć, że Świadkowie przestaliby głosić.
Co wtedy by się stało z tymi pięknymi wózkami?! Pójdą do piwnicy?! :D

Wozki nie moga sie zmarnowac. Juz organizacja zadba o to aby pozyskac z nich srodki-mozna je przeciez sprzedac. Stojak na ulotki reklamowe jak znalazl! Ujednolicony standard. Sala krolestwa na market, stojak na ulotki gratis;)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #864 dnia: 24 Październik, 2017, 13:11 »
  Już odpowiadam co i jak, bo wiele osób tematem jest zaciekawionych,
a to przecież nie prymaprylis .  ;D

Napisałam to trochę ironicznie, choć nie ukrywam, że szpilka do wbijania między żebra głosicielom, bardzo mi się podoba.
Temat padł na jednym z kanałów YT. Dla mnie to czyjeś przemyślenia, a wręcz pobożne życzenia i nic więcej. Jak będzie, czas pokaże.
Choć nie ukrywam, że marzy mi się dzień gdzie odpalam TV, a tam na kanale BBC pada informacje...Towarzystwo Strażnica na walnym zgromadzeniu członów rozwiązało swoją organizację. Głosów za siedem, przeciw zero, wstrzymujących się zero. Wyprowadzić sztandar. ;D

Cytuj
Co wtedy by się stało z tymi pięknymi wózkami?! Pójdą do piwnicy?

I Ty nie wiesz co z nimi zrobią? Przecież to mają uprzywilejowani ludzie. A więc posiadacze wózków mogą sobie naszykować pełen wózek, a nie tylko podręczny plecak.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Trzy Kominy

Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #865 dnia: 24 Październik, 2017, 17:49 »
Tazła gdzie można znaleźć te przecieki?

Bo ja się martwię, że jak Świadkowie przestaną głosić, to będą mieli za dużo czasu dla siebie i mogą popaść w obłęd! :D

Może taki nakaz by nie głosić związany będzie z tym, że:
1. dzięki temu Świadkowie przestaną być aż tak widoczni i uciążliwi dla społeczeństwa i przestaną się ich czepiać jakieś komisje w różnych krajach (np. tego typu co w Australii);
2. Świadkowie nie będą się już natykać w służbie na aktywnych odstępców i innych ludzi, którzy mogliby ich wypytywać o afery i skandale w organizacji.

A tak swoją drogą to jakoś nie mogę uwierzyć, że Świadkowie przestaliby głosić.
Co wtedy by się stało z tymi pięknymi wózkami?! Pójdą do piwnicy?! :D

Jeszcze jest inna możliwość:

Będą mieli więcej czasu, to może podejmą się dodatkowej pracy, a zarobione pieniążki "buch do skrzyneczki".

Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline ogórek kiszony

Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #866 dnia: 24 Październik, 2017, 22:54 »
  tam na kanale BBC pada informacje...Towarzystwo Strażnica na walnym zgromadzeniu członów rozwiązało swoją organizację. Głosów za siedem, przeciw zero, wstrzymujących się zero. Wyprowadzić sztandar. ;D
Eee, od koryta odejdą? No nie. Nie uwierzę.


Offline Startek

Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #867 dnia: 25 Październik, 2017, 19:33 »
Jehowa zamknął drzwi do arki , która jest organizacja . Niedługo tak im powiedzą , dlatego głoszenia może już nie być .


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #868 dnia: 25 Październik, 2017, 20:55 »

   Różne niedorzeczne światła już padały, a co jak teraz ogłoszą wszem i wobec, że wszystkie miejsc w raju zajęte, zamykamy wrota, głosić to istna...  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Z życia wzięte .....
« Odpowiedź #869 dnia: 01 Listopad, 2017, 22:26 »

  W mojej miejscowości jest kilka grobów śJ lub ich współmałżonków, którzy świadkami nie byli, jednak po śmierci nie mieli już nic do powiedzenie i zostali pochowani zgodnie z wolą żyjącego.
A więc prawie jakby świadkami byli. Miejsce to niewielki zakątek w rogu cmentarza, tych mogił jest może z osiem, dziesięć to góra.
Po południu poszłam raz jeszcze na spokojnie, na samym końcu poszłam na grób koleżanki z klasy.
Jej grób jest niedaleko ww miejsca. Już z daleko zauważyłam starych znajomych  stojących nad grobem rodziców.  Początkowo, nie planowałam żadnego czepialstwa, ale jakieś licho mnie podkusiło, aby zagadać.
A że pan nie należał do moich zborowych ulubieńców, pytanie sprawiło mi ogromną przyjemność.

- Dzień dobry
- Dzień dobry, odpowiedziała tylko kobieta
- A to państwo już nie są świadkami Jehowy? Udałam zatroskaną, widząc jak mężczyzna odpala znicze.
- Jesteśmy, bo co? Odezwał się mężczyzna.
- yyy yyyy zaczęłam się jąkać. Po chwili zaskoczyłam i stwierdziłam. Rozumiem! Jesteście świadkami, świętujecie dzień zmarłych ,a więc to nic innego jak nowe światło!  :o
Nie czekając na odpowiedź zaczęłam się oddalać. Mężczyzna rzucił za mną słowem.
- Żmija
- Ale za to jaka urocza, odparłam  szczerząc się na całego.  ;D

Ja tam nie mam nic przeciwko temu że śJ świecą świeczki, odwiedzają w ten dzień groby bliskich. Jednak niech nie mówią, że to złe, szatański wymysł, a swoim postępowaniem pokazują coś innego. Z tego co słyszałam na własne uczy ( i to nie tak dawno) mężczyzna wręcz gardzi ludźmi którzy ten dzień spędzają na przy grobach. Czy gardzi też sobą? Nie wiem, ale na pewno prosi się o szczypanie.  ::) ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).