Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odejścia w Berlinie  (Przeczytany 111898 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 16:46 »
Nie warto uogólniać. Odstępstwo odstępstwu nie równe. Np. ktoś w zborze robi ferment herezjami, wiadomo, że będzie postawiony zarzut odstępstwa. Jednak ktoś inny jest posądzony o odstępstwo, gdyż bracia widzieli go, jak sobie zaczął chodzić do kościoła. Nie robi fermentu w zborze, a gdy powoła świadków obrony, może się okazać, że fakt, chodził do kościoła, ale... jako hydraulik i naprawiał rury :) (uprościłem :-) ).
Odstępuje się wtedy od posądzenia o odstępstwo z wiadomych względów. Wtedy nawet do komitetu nie dochodzi.

Tak sobie myślę, że gdybym ja osobiście stanął przed komitetem, raczej nie chciałbym upubliczniać tego co tam bym mówił i jak bym się zachowywał. Jak już, to pewnie napisałbym list z informacją o odłączeniu się i kwita. Każdy tak może zrobić. Jakoś robić zadymy przy tym, mi nie pasuje. Pomijam, że nagrywanie bez wiedzy innych i publiczne ujawnianie chyba nie jest zgodne z prawem.
Tak sobie myślę, jakiś pijak postawiony przed komitetem... nagrany, upubliczniony, potem pijak wykluczony, a za parę lat chce wrócić. Albo jego dzieć, nie do końca świadome, oglądają takie brudy o swoim ojcu...
Kij ma dwie strony, nagranie ukazuje nie tylko starszych, ale też oskarżonego.

Musimy jednak pamiętać że przy każdym wykluczeniu w grę wchodzi czynnik ludzki i czynnik systemowy. Oczywiście, tak jak wspomniałeś nie każdy ma taki charakter, że chce upubliczniać to co mówi i jak się zachowuje na komitecie sądowniczym, zwłaszcza jeżeli przeskrobał "coś" co w rozumieniu norm społecznych ogólnie pojętych, mogło by zostać uznane za niewłaściwe np. takie pijaństwo czy cudzołóstwo. Ale kiedy mówimy o "poglądach" i prawdach z nimi związanych to już coś zupełnie  innego. Żeby walczyć ze złym systemem trzeba publicznie pokazywać jaka jest prawda, a w tym wypadku muszą to robić jednostki bo na razie taką komisję jak ROYAL COMMISSION mamy tylko jedną.

Ja osobiście oglądnąłem i wysłuchałem wiele komitetów sądowniczych w Polsce i za granicą i uważam, że takie komitety powinny być nagrywane i puszczane do sieci, Należałoby informować takie grono, że taka rozmowa będzie nagrywana i może zostać udostępniona i jeżeli się nie zgadzają to powinni się „rozłączyć” ;D  ale jeżeli się zgodzą to taki komitet oczywiście będzie mógł się odbyć po takiej akceptacji. ;D
 
Takie komitety sądownicze w takiej formie nie mają poparcia w Biblii, to wymysł ludzki. To państwo w państwie i mam nadzieję że będzie więcej takich jak
minister sprawiedliwości Anna - Maija Henriksson która "wyraziła zaniepokojenie doniesieniami lokalnej organizacji pozarządowej, że Świadkowie Jehowy w Finlandii mają własne Komitety Sądownicze wymierzające sprawiedliwość winowajcom. Komitety Sądownicze wydają surowe wyroki, w tym nakazujące ostracyzm wobec innych członków społeczności.
 Nawiązując do raportu UUT, który działa na rzecz ofiar organizacji religijnych, Henriksson powiedziała, że w Finlandii nie ma miejsca dla dwóch oddzielnych systemów sądowniczych.”

http://watchtower-forum.pl/blogs/entry/279-fińska-minister-sprawiedliwości-w-sprawie-komitetów-sądowniczych/
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 16:59 »
W przypadku jeżeli jakiś starszy chciałby nas podać do sądu za wrzutę takiego komitetu sądowniczego z moim udziałem do internetu w sprawie odstępstwa bronił bym się tym:

§ 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut:
1) dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną lub
2) służący obronie społecznie uzasadnionego interesu.
Jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego

Ale myślę, że żaden, ale to żaden starszy nie pójdzie z tym do sądu, bo media zniszczyły by go, a jaką hańbę by to przyniosło Organizacji kiedy wyszły by sprawy pedofilii, finansów, ostracyzmu itd. Musiał by najpierw sam zrezygnować z przywileju.
A potem kto wie może sam stanął by przed komitetem.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2016, 17:03 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline M

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 17:01 »
W przypadku jeżeli jakiś starszy chciałby nas podać do sądu za wrzutę takiego komitetu sądowniczego z moim udziałem do internetu bronił bym się tym:

Do tego dochodzi fakt, że o ile mi wiadomo zabronione jest jedynie publikowanie wizerunku czyichś osób. Głos nie jest wizerunkiem, nazwiska można "wypikać", a twarz można zamazać. I po problemie :).
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2016, 17:03 wysłana przez M »


Offline Korba [Bobo]

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 17:02 »
Z tą Finlandią to niedobry przykład. Ich przykład i w ogóle krajów skandynawskich pokazuje, że Ty ze swoją mentalnością Polaka, gdybyś chciał tam wychowywać dzieci, tak jak tu... to byłbyś złym ojcem, zabraliby ci je i umieścili w rodzinie zastępczej. I to w świetle prawa.
Pani minister na którą się powołujesz to reprezentantka takiego prawa, które w efekcie ubodzie w ciebie. Przykładów w sieci wiele.
Natomiast różne kościoły (Luterański, Prawosławny - główne), też mają swój wewnętrzny system sądowniczy. A że istnieje tam rozdział państwa od kościoła, to ukrócenie świadków Jehowy ukróciłoby też wolność innych religii.



Offline Korba [Bobo]

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 17:05 »
Cytuj
Ale myślę, że żaden, ale to żaden starszy nie pójdzie z tym do sądu,
A znacie w ogóle jakąś sprawę, gdy starszy zboru podał do sądu kogoś za takie nagranie?
Ja nie słyszałem.


Offline Klara

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 17:06 »
Jeżeli oficjalnie się powie, że chce się nagrywać podczas komitetu sądowniczego to się nie zgadzają, powołują się na spowiedź. Jeżeli ktoś chce nagrać może zrobić to potajemnie. Znam dwa takie przypadki. Boją się sądów i wiedzą co robią, potem mogą dowolnie oszkalować taką osobę i prawie nikt jej nie uwierzy, chyba że ma nagranie.


Offline M

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 17:11 »
uważam, że takie komitety powinny być nagrywane i puszczane do sieci

Zgadzam się z tym całkowicie! :)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 17:24 »
Z tą Finlandią to niedobry przykład. Ich przykład i w ogóle krajów skandynawskich pokazuje, że Ty ze swoją mentalnością Polaka, gdybyś chciał tam wychowywać dzieci, tak jak tu... to byłbyś złym ojcem, zabraliby ci je i umieścili w rodzinie zastępczej. I to w świetle prawa.
Pani minister na którą się powołujesz to reprezentantka takiego prawa, które w efekcie ubodzie w ciebie. Przykładów w sieci wiele.
Natomiast różne kościoły (Luterański, Prawosławny - główne), też mają swój wewnętrzny system sądowniczy. A że istnieje tam rozdział państwa od kościoła, to ukrócenie świadków Jehowy ukróciłoby też wolność innych religii.

Mówisz tu o Norwegii która nie jest w Unii Europejskiej, Finladia  jest, i nie dochodzi tam do takich sytuacji częściej niż w pozostałych krajach Unii. Nie powołuję się tu na Syrię czy na Pakistan tylko na europejską minister która ma tu 100 procent racji.
I nie ma znaczenia że jest rozdział państwa od kościoła, gdyby tak było jak mówisz dopuścilibyśmy w Europie np. khitan czyli  wycięcie łechtaczki. Prawie wszystkie Egipcjanki zostają poddane temu brutalnemu zabiegowi - zarówno muzułmanki, jak i chrześcijanki. Oficjalnie zabieg obrzezania nie występuje w dogmatyce islamskiej czy koptyjskiej, to popiera go zarówno wielu imamów, jak i księży. Również w Europie.
I tu musi zadziałać państwo w obronie obywateli.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline rzeski

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Czerwiec, 2016, 17:36 »
Chcesz się nie bać władzy, czyń dobrze, nie na próżno miecz nosi, w końcu też jest sługą Bożym.
Cezar ma możliwości których nie ma zbór. Np. w przypadku pedofilii, nie potrzeba dwóch świadków, są inne metody dojścia do prawdy, gdyby naprawdę chodziło o prawdę to korzystalibyśmy z tej możliwości w uzasadnionych przypadkach.
Znamienny jest przykład Ananiasza i Safiry, chcieli uchodzić za lepszych w oczach innych niż było w rzeczywistości.
Niestety tak jest jak bardziej chce się podobać ludziom nie Bogu. Poza tym Bóg ceni prostolinijność i szczerość a nie cwaniactwo.


Offline wspaniale

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #69 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 10:23 »
odnosze wrażenie, że cała org jest jakby w opozycji do władz.
Są dość nie biblijni w tej kwestii
=========
Wspaniale


Offline alojzy pompka

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #70 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 10:52 »
Jutro jadziemy do Berlina spotkać się z naszymi kochanymi braćmi i wybieramy się na komitet sądowniczy

I jak po komitecie?
Możecie uchylić rąbka tajemnicy? ;)

Pozdrawiamy Was serdecznie!  :)


Offline Iza

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #71 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 10:56 »
Jasne, prosimy o chwile cierpliwości M już działa
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline alojzy pompka

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #72 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 11:40 »
M czekamy cierpliwie  8-)


Offline alojzy pompka

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #73 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 12:55 »
M - moja cierpliwość się kończy ;)
No dawaj!
 8-)


Offline M

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #74 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 17:02 »
Będzie na pewno dzisiaj, ale godziny nie mogę obiecać :)