Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Malutki wita! - Prowokacja Bobo  (Przeczytany 23393 razy)

od-nowa

  • Gość
Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Czerwiec, 2016, 23:14 »
Fajna jest taka definicja moralności. Czyli jeżeli ja osobiście uważam, że postępuję moralnie, to znaczy, że jestem moralna?

To jak w takim wypadku ustalić kto postępuje niemoralnie?! Chyba nie ma takiej możliwości, bo każdy powie: W MOIM ODCZUCIU JA POSTĘPUJĘ MORALNIE
Ja nie podałam takiej "definicji moralności", jak Ty to napisałaś, że "jeżeli JA osobiście uważam, że postępuję moralnie, to znaczy, że jestem moralna". To nie moje myśli i nie moje słowa, tak gwoli wyjaśnienia.
Przecież my ludzie, żyjemy i staramy się żyć dobrze według zasad uznawanych w społeczeństwie, czy według zasad Bożych ( jeżeli Ktoś jest wierzący). No jak to tak, na samopas sobie hulać  :o przecież obowiązują nas jako ludzi pewne właściwe zachowania, a gdy ich brak to tworzy się chaos, patologia, mordy i inne.

Relatywizm moralny a  absolutyzm moralny.
http://www.gotquestions.org/Polski/relatywizm-moralny.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Relatywizm_moralny
Cytat z 1 - go linku:
 "Podstawą tolerowania ludzi (nawet jeśli się z kimś nie zgadzamy) jest ponadczasowa (absolutna) zasada moralna, która mówi że powinniśmy zawsze traktować drugą osobę uczciwie- ale znowu jest absolutyzm, a nie relatywizm! Rzeczywiście, bez jakichkolwiek zasad moralnych nie może istnieć dobro.

Fakt jest taki, że wszyscy ludzie rodzą się ze świadomością i wiedzą instynktownie, że popełnili coś złego, czy źle postąpili względem drugiej osoby. Postępujemy tak, jakbyśmy oczekiwali że inni to zauważą. Nawet będąc dziećmi widzimy różnicę między „sprawiedliwością” a „niesprawiedliwością.” Musielibyśmy przyjąć fałszywą filozofię, aby przekonać siebie samych, że jesteśmy w błędzie i że relatywizm moralny jest prawdziwy."

Odwieczne dobro i zło.
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec, 2016, 23:29 wysłana przez od-nowa »


Offline wrzesien

Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Czerwiec, 2016, 16:16 »
Nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to że cały czas coś kręcisz i nie ujawniasz swoich prawdziwych intencji. Zostałeś kilka razy zapytany o konkretne rzeczy i te pytania zupełnie olałeś. Na dodatek z góry oceniłeś nas i nasze poglądy jako "niemoralne", bo nie pasują do Twojego światopoglądu.

Wybaczcie za to ze poddam ocenie subiektywnej...
Albo autor tematu jest typem czlowieka z "chlopaki do wziecia", albo zwyczajnie karmi sie odpowiedziami.

Świadek od 4ech lat nie wie co mu grozi? Gdyby nie przespal sie z nia to by faktycznie bylaby dyskusja.

Malutki- prosta sprawa. Idziesz do starszych i masz wybor - albo zrywasz z dziewczyna i zalujesz tego, albo jestes wykluczony.

M - napisal sporo - co Ty masz w sercu? nie chcesz byc wykluczonym czy chcesz byc wierny tym zasadom? Jesli jestes swiadkiem, wierzysz w to, chcesz sie podobac Bogu w rozumieniu organizacji to odpowiedz juz znasz. Udzielajac sie na tym forum dochodzi Ci jeszcze jeden zarzut na komitecie.

Odpowiedz czego Ty oczekujesz? Wierzysz w to jako ŚJ czy poporstu nie chcesz byc wykluczony?


Offline Malutki [Bobo]

Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 19:42 »
Stało się. Wczoraj rozmawiałem ze starszymi zboru o mnie. Dzisiaj zaprosili mnie na komitet. Zarzut rozpusta.


Offline Korba [Bobo]

Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 19:48 »
Stało się. Wczoraj rozmawiałem ze starszymi zboru o mnie. Dzisiaj zaprosili mnie na komitet. Zarzut rozpusta.
Co mogę doradzić? Jeśli chcesz dalej być świadkiem Jehowy uderz w skruchę. Szczerą skruchę.


Offline Malutki [Bobo]

Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #64 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 20:41 »
I po wszystkim. Nie jestem wykluczony :-(
Trochę się narobiło i to nie z powodu komitetu.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #65 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 20:50 »
I po wszystkim. Nie jestem wykluczony :-(
Trochę się narobiło i to nie z powodu komitetu.

Opowiadaj.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Malutki [Bobo]

Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #66 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 21:05 »
Co tu gadać, jak zostałem poinformowany o komitecie, to powiedziałem o tym dziewczynie. Ta oczy w słup zrobiła, że chcę się spowiadać z ich życia. Wyjaśniałem jej, że muszę się przyznać i żałować tego. Ona jeszcze większe oczy zrobiła, nawet zapytała: to nie było ci przyjemnie ze mną? Bo jeśli było, to jaki żal i za co?
Kurde! Ona tego nie rozumie. Pokłóciliśmy się. W efekcie powiedziała: spadaj!
Łaziłem potem za nią jak głupi. W końcu odpuściłem i chyba to pomogło mi na komitecie. Pytali czy dalej ze sobą chodzimy. Uczciwie powiedziałem, że już nie. Pokiwali głową, popytali jeszcze o jakieś sprawy i puścili wolno.
Ufff. Bez ściemy, nie życzę nikomu takiego spotkania, nie to, że bracia byli niemili czy jacyś wrogo nastawieni. Widzialem jak chcieli mi pomóc. Teraz muszę się podreperować duchowo.
To tak w skrócie.


Offline gerontas

Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #67 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 21:20 »
Teraz muszę się podreperować duchowo.

Jeśli chcesz funkcjonować w organizacji z czystym sumieniem, musisz się teraz przyznać starszym, że odwiedzasz odstępcze fora. Znowu będziesz miał możliwość przekonania się o tym jak bardzo starsi pragną Ci szczerze pomóc.  ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #68 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 21:22 »
Co tu gadać, jak zostałem poinformowany o komitecie, to powiedziałem o tym dziewczynie. Ta oczy w słup zrobiła, że chcę się spowiadać z ich życia. Wyjaśniałem jej, że muszę się przyznać i żałować tego. Ona jeszcze większe oczy zrobiła, nawet zapytała: to nie było ci przyjemnie ze mną? Bo jeśli było, to jaki żal i za co?
Kurde! Ona tego nie rozumie. Pokłóciliśmy się. W efekcie powiedziała: spadaj!
Łaziłem potem za nią jak głupi. W końcu odpuściłem i chyba to pomogło mi na komitecie. Pytali czy dalej ze sobą chodzimy. Uczciwie powiedziałem, że już nie. Pokiwali głową, popytali jeszcze o jakieś sprawy i puścili wolno.
Ufff. Bez ściemy, nie życzę nikomu takiego spotkania, nie to, że bracia byli niemili czy jacyś wrogo nastawieni. Widzialem jak chcieli mi pomóc. Teraz muszę się podreperować duchowo.
To tak w skrócie.
To teraz jeszcze się przyznaj że na odstępczym forum piszesz. I wtedy będziesz klarowny dla WTS-u. Ale chyba tego Ci nie wybaczą. ;)
Ps. Ale ślepy jestem. Nie zauważyłem postu Gerontasa :o
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec, 2016, 21:49 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline matus

Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #69 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 21:33 »
Dobrze zrobiła.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #70 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 21:50 »
To teraz jeszcze się przyznaj że na odstępczym forum piszesz. I wtedy będziesz klarowny dla WTS-u. Ale chyba tego Ci nie wybaczą. ;)

Dobrze zrobiła.

To chciałam napisać, uprzedziliście mnie.

Malutki, z kobiecego punktu widzenia, mężczyzną jesteś przez przypadek.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline TomBombadil

Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #71 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 22:03 »
Co tu gadać, jak zostałem poinformowany o komitecie, to powiedziałem o tym dziewczynie. Ta oczy w słup zrobiła, że chcę się spowiadać z ich życia. Wyjaśniałem jej, że muszę się przyznać i żałować tego. Ona jeszcze większe oczy zrobiła, nawet zapytała: to nie było ci przyjemnie ze mną? Bo jeśli było, to jaki żal i za co?
Kurde! Ona tego nie rozumie. Pokłóciliśmy się. W efekcie powiedziała: spadaj!
Łaziłem potem za nią jak głupi. W końcu odpuściłem i chyba to pomogło mi na komitecie. Pytali czy dalej ze sobą chodzimy. Uczciwie powiedziałem, że już nie. Pokiwali głową, popytali jeszcze o jakieś sprawy i puścili wolno.
Ufff. Bez ściemy, nie życzę nikomu takiego spotkania, nie to, że bracia byli niemili czy jacyś wrogo nastawieni. Widzialem jak chcieli mi pomóc. Teraz muszę się podreperować duchowo.
To tak w skrócie.




Podreperować duchowo to trzeba samodzielnie do Biblii zaglądać i pogadać z " Szefem". Przeczytaj "Kryzys sumienia" R.Franza.   Poznaj  organizację póki cię nie poszarpała,bo potem może być ci ciężko się otrząsnąć. Powodzenia.


Offline M

Odp: Malutki wita!
« Odpowiedź #72 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 22:22 »
"Malutki" został zbanowany, ponieważ nie jest tym za kim się podaje. Tak naprawdę to "Bobo", fanatyczny Świadek Jehowy i obrońca ich doktryny z innego forum o Biblii. Założył u nas na forum aż 4 profile (Kaśka, Martinez, Malutki, Korba; być może jest ich więcej, te 4 akurat znalazłem). Wszystkie 4 zostały zbanowane. Nie wiem po co tu przyszedł, ale zgaduję że po to, by prowokować i skłócać ze sobą ludzi. Na tamtym forum Bobo prowadzi "dyskusje" m.in. z byłymi Świadkami Jehowy, przy czym nie powstrzymuje się od kłamstw, oszczerstw i obrzucania błotem swoich rozmówców. Poczytajcie sobie historię jego postów, a zobaczycie z jakim człowiekiem mamy do czynienia.

Macie przykład z pierwszej ręki, że Świadkowie Jehowy potrafią kłamać w żywe oczy, zmyślać historie na poczekaniu i manipulować ludźmi by osiągać swój cel. Bobo, przynosisz wstyd normalnym, uczciwym Świadkom Jehowy. Brzydzę się Tobą.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec, 2016, 10:30 wysłana przez M »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Malutki wita! - Prowokacja Bobo
« Odpowiedź #73 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 22:26 »
na profilu "Korba" jakby poważniejszy był :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Malutki wita! - Prowokacja Bobo
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 22:45 »
Brawo M  :)
Ciekawi mnie jak  taki trol z czterobiegunowością może spojrzeć w lustro.Organizacja S.J przyciąga takie osoby z zaburzeniami na co są nawet badania naukowe. Wiem to na podstawie zborów w których byłem.

Może forum powinno się czuć zaszczycone, kto wie czy trolowaniem tego forum nie zajmuje się sama góra. :) :) ;) ;)
Na wszelki wypadek pozdrawiamy braci w Nadarzynie i w Brooklynie, w Warwick też. ;D
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission