Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczony  (Przeczytany 34845 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #180 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:07 »
Sądzę, że może i była...nie wiem bo skoro nie ma wyroków a ja nie byłem świadkiem a tym bardziej nie jestem pokrzywdzonym więc póki co ta afera może być rozpatrywana tylko w teoretycznych rozważaniach. W kościele Katolickim tez była taka afera ale moim zdaniem nie jest to powód do ucieczki z kościoła czy z organizacji. Ja nigdy nie wierzyłem w ludzi ale w Boga .;)

Super. Ale jest pewien problem: skoro nie ma się czego wstydzić, to czemu ludzi o to pytających się wyklucza??? Z Kościoła katolickiego za pytanie co jest grane po wypłynięciu jakiejś afery nikomu nie odbierano prawa głosu ani nie wyrzucano i na siłę nie zamykano mu ust, nawet jak był księdzem czy biskupem.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #181 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:09 »
Sądzę, że może i była...nie wiem bo skoro nie ma wyroków a ja nie byłem świadkiem a tym bardziej nie jestem pokrzywdzonym więc póki co ta afera może być rozpatrywana tylko w teoretycznych rozważaniach.
To idąc twoim sposobem myślenia, istnienie hitlerowskich obozów zagłady, też należy rozpatrywać w teoretycznych rozważaniach, bo Ciebie to nie pokrzywdziło, ani nie byłeś świadkiem tego co tam się działo.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #182 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:12 »
Co do hitlerowskich obozów to do dzisiaj żyje jeszcze pełno świadków, było pełno procesów z wyrokami skazującymi za zbrodnie ....nie przesadzaj....w świetle prawa dopóki nie masz prawomocnego wyroku jesteś niewinny .


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #183 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:13 »
Gorszyciel, a oglądałeś film Spotlight o aferze pedofilskiej w katolickim ? Tam zamykano usta ludziom...... kasą ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #184 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:21 »
....w świetle prawa dopóki nie masz prawomocnego wyroku jesteś niewinny .
W dzisiejszych czasach Temida nie jest zbytnio rychliwa. Ale i na świadkowskich pedofilii i tych co to ukrywali bat się znajdzie. Sprawa jest rozwojowa.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #185 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:23 »
Ponoć Bóg też nie rychliwy ale sprawiedliwy...tak mówią za rogiem....;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #186 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:46 »
Gorszyciel, a oglądałeś film Spotlight o aferze pedofilskiej w katolickim ? Tam zamykano usta ludziom...... kasą ;)

Oglądałem. To samo robi organizacja. Tam też nie było prawomocnego wyroku, więc źle robili Ci dziennikarze - rozpowszechniali niesprawdzone i niepotwierdzone informacje, a przecież sąd chciał sprawę zamknąć i w ogóle by wyroku skazującego nie było, gdyby nie ich odstępcza działalność.


Offline TomBombadil

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #187 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 22:11 »
Jak to nie ma wyroków? Są sprawy sądowe,są wyroki,była komisja królewska, płacone są odszkodowania.
Są śledztwa dziennikarskie,dokumenty. W moim niedawnym zborze był wykluczony za niemoralność z ledwie 15 latką. Co jest pedofilią. Przyłączony został. Oficjalnie nikt nic nie wie,ale żona pepla w złości opowiadała,jaki to świnia. Teraz przebaczyła ,a mąż do służby lata głosić jak to moralnie prowadzić się należy.
Można udawać,że się nie widzi i nie słyszy. Ale czy to jest to co ma być najbliżej prawdy?
Prawda nie boi się konfrontacji. I pytań.


Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #188 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 22:16 »
Zburzenie światyni ? Skoro to nie ta data to jaka ? Komu wierzycie i dlaczego ?

Cały świat naukowy, wszyscy normalni historycy i archeolodzy, każdy człowiek umiejący obiektywnie badać fakty powie Ci, że nastąpiło to w roku 587. Dowodów na to jest tak dużo, że możnaby napisać o tym książkę. I takowa nawet powstała - "Kwestia Czasów Pogan" - polecam.

Kiedyś u świadków był rok 1975 jako rok Armagedonu, może za chwilę poprawią i rok 607 pne....

Ta data jest kluczowa dla ŚJ bo to ona jest im potrzebna do wyliczenia roku 1914 w którym to miało zacząć panować Królestwo Boże. Od tej daty natomiast są czynione kolejne wyliczenia, m.in. 4 lata później miał być niby wybrany przez Jezusa "niewolnik". Jeśli data 607 jest nieprawdziwa, to cały fundament wiary ŚJ w to, że są jacyś wybrani ludzie na ziemi w Brooklynie się wali.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2016, 22:19 wysłana przez M »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #189 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 22:20 »
Jak to nie ma wyroków? Są sprawy sądowe,są wyroki,była komisja królewska, płacone są odszkodowania.
Są śledztwa dziennikarskie,dokumenty. W moim niedawnym zborze był wykluczony za niemoralność z ledwie 15 latką. Co jest pedofilią. Przyłączony został. Oficjalnie nikt nic nie wie,ale żona pepla w złości opowiadała,jaki to świnia. Teraz przebaczyła ,a mąż do służby lata głosić jak to moralnie prowadzić się należy.
Można udawać,że się nie widzi i nie słyszy. Ale czy to jest to co ma być najbliżej prawdy?
Prawda nie boi się konfrontacji. I pytań.

No właśnie. Niestety część przypadków z "afery australijskiej" to seks z 15-latkami np., co wg mnie jest przestępstwem mniejszego kalibru niż kiedy osoba ma lat np. 8. Bo ta 15-latka niekoniecznie zawsze jest nawet bezmyślną i zastraszoną ofiarą. Tak czy owak powinni to zgłaszać.


Offline Weteran

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #190 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 23:47 »
Kiedyś u świadków był rok 1975 jako rok Armagedonu, może za chwilę poprawią i rok 607 pne....mi naprawdę daty nie są potrzebne do zbawienia a światło prawdy biblijnej nie jest ujawniane od razu tylko Jehowa odkrywa je stopniowo przez całe wieki. Nie będę krytykował kogoś za to, że przy czymś się upiera bo jakbym zaczął pisac o głupotach przy których upierają się inne religie to pewnie wypadłyby duuużo gorzej niż świadkowie.

Człowieku, przecież Ty mentalnie jesteś 15 lat przed powstaniem tego forum! I jak tu z Tobą dyskutować? Podajesz wyświechtane, dawno skompromitowane pseudoargumenty o „nowym świetle”.
Jeśli po jakiejś „nauce” przychodzi nowa, kompletnie różna o 180 stopni, to która pochodzi od Boga? Obie nie mogą! Któraś z nich - a często obie - są ciemnością, a nie światłem. Mówienie w tym kontekście o stopniowym objawianiu prawdy przez Boga PRZYNOSI MU HAŃBĘ! Tak właśnie WTS od czasów Russella i jego kompletnie błędnej interpretacji Przypowieści 4:18 (chodzi tam o postępowanie, a nie zrozumienie) hańbi Boga już ponad 140 lat. Kiedy tu wszyscy wytrącamy Ci z ręki Twoje argumenty chronologiczne (a raczej brak argumentów), a sam je wysunąłeś – to odwracasz kota do góry ogonem i mówisz, że Ci to niepotrzebne do zbawienia. I podajesz Kazanie na Górze. To co było najpierw? Owo Kazanie czy powstanie WTS-u?Odpowiedź jest oczywista. A jak zanalizujesz Kazanie na Górze, to zobaczysz, że ono demaskuje WTS jako kompletnie niemiłosierną, niebiblijną organizację. I znów muszę polecić Ci mój artykuł: „Porzućcie złudzenia!  wystarczą 2 wersety...”

http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2015/01/porzuccie-zudzenia-wystarcza-dwa-wersety.html

Szczególnie polecam Ci ten fragment:
Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, wg ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymujemy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne czy też nie.(Strażnica z 15. 11. 2013)

Podoba Ci się? Bo mnie bardzo  :( :( :( :( :( :( :( Wsiadaj zatem na rower i sru - prosto do Sali. Tam już Ci powiedzą co masz robić, aby odziedziczyć ziemię ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec, 2016, 00:33 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline gangas

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #191 dnia: 09 Czerwiec, 2016, 00:05 »
 To jeszcze trwa???? ??? ??? ??? ???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline gangas

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #192 dnia: 09 Czerwiec, 2016, 00:14 »
Kiedyś u świadków był rok 1975 jako rok Armagedonu, może za chwilę poprawią i rok 607 pne....mi naprawdę daty nie są potrzebne do zbawienia a światło prawdy biblijnej nie jest ujawniane od razu tylko Jehowa odkrywa je stopniowo przez całe wieki. Nie będę krytykował kogoś za to, że przy czymś się upiera bo jakbym zaczął pisac o głupotach przy których upierają się inne religie to pewnie wypadłyby duuużo gorzej niż świadkowie.

 Sorka ale na przestrzeni jakich wieków??? Historia świadków to zaledwie wiek z małym okładem. A zmian tyle, że wystarczy na obdzielenie nimi wszystkich religii świata ;D ;D ;D na przestrzeni całej znanej nam historii.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #193 dnia: 09 Czerwiec, 2016, 01:06 »
Sorka ale na przestrzeni jakich wieków??? Historia świadków to zaledwie wiek z małym okładem. A zmian tyle, że wystarczy na obdzielenie nimi wszystkich religii świata ;D ;D ;D na przestrzeni całej znanej nam historii.

Szybki rzut oka na "Archiwum Nowych Świateł" Roszady i po podliczeniu wątków (Roszada starał się zakładać jeden wątek na jedną zmianę doktrynalną lub organizacyjną, choć były wyjątki) to mamy prawie 800 zmian przez te 130 lat istnienia tej korporacji.


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #194 dnia: 09 Czerwiec, 2016, 11:18 »
No cóż, 800 zmian w ciągu 170 lat dowodzi tylko temu, że CK czy WTS nie są nieomylni jak np papież. Mylą sie i będą sie mylili bo to są też tylko ludzie.
W kościele katolickim czy w innych tez dochodzi do różnych afer i co z tego ? Ja szukałem i szukam prawdy . Jeśli świadkowie Jehowy zaczną nauczać , ze np Bóg nie ma na imię Jehowa, że Bóg to jednak Trójca, że dusza jest nieśmiertelna czy ze po śmierci będę smażył się w kotłach w piekle to też przestanę darzyć ich sympatią i mimo wszystko wsparciem.
Ja nie dlatego szukałem w różnych wyznaniach prawdy o Jehowie bo jacyś ludzie robili błędy. Być może i teraz u świadków nadszedł czas na kolejny katharsis. Dla mnie daty czy inne afery nie mają większego znaczenia bo Bóg objawia mi sie w tym co jest zapisane w Biblii a nie w uczynkach ludzi, grzesznych ludzi.
Dlatego mocno dziwi mnie postawa tu piszących, którzy rzekomo doznali potężnych krzywd ale nic nie robią z tym oprócz użalania się nad sobą.
Dziwi mnie to, bo ja odszedłem od nich bez żadnego problemu a o moich poglądach mówiłem tam otwarcie.
Gdyby nie moje lenistwo w uczęszczaniu na zebrania czy chodzenie po domach to pewnie dalej otwarcie mówiłbym tam o ich błędach. Ale.....ide na rowerek ;) miłego i pozdrawiam !