Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczony  (Przeczytany 34792 razy)

Offline Weteran

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #165 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:30 »
No ja też potrzebowałem trochę czasu żeby wreszcie poznac prawdę u świadków. Z czym jeszcze was oszukiwali czy oszukują cały świat ? Zburzenie światyni ? Skoro to nie ta data to jaka ? Komu wierzycie i dlaczego ?

Odpowiadam, choć ze świadomością, że raczej nic to nie da. Przeczytaj sobie "Kwestię czasów pogan" Carla Olofa Jonssona, rozważ UCZCIWIE argumenty, które nie tylko (jeśli już w ogóle bawić się w historię) POTWIERDZAJĄ historyczną datę zburzenia Jerozolimy w 587 r. o.n.e. I TO NA PODSTAWIE BIBLII (Księga Zachariasza 1:12 i 7:2-5) oraz argumentów naukowych, zobacz jak fałszowano Biblię w Brooklynie, aby podtrzymać mit roku 607 p.n.e. (np. 4-ty rok Jojakima wymieniony w Jeremiasza 46:2 zmieniono w publikacjach na ósmy!!!). Zbadaj KŁAMSTWO roku 1014, kluczowej daty dla istnienia organizacji, a raczej jej CK. Jesteś szczery? Coś Cię w ogóle rusza ? Nie przeszkadza CI związanie sie na 9 lat (1992-2001) WTS-u z "bestią szkarłatną", czyli ONZ jako NGO? Gdyby nie Guardian, dalej by to trwało, zresztą WTS rokrocznie uczestniczy w ONZ-owskich konferencjach. Wiedziałeś o tym? Wiedziałeś o tym, że w Meksyku bracia mieli FIKCYJNE książeczki wojskowe, podczas gdy w Malawi ginęli z powodu bezdusznych nakazów CK rzekomo dotyczących neutralności, którą mędrcy z Brooklynu sami łamali i łamią bez skrupułów?
Polecam - bo muszę  - moje rzeczowe artykuły nt. kłamliwej chronologii WTS:

http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/06/czy-to-co-lepsze-od-tego-co-gorsze-jest_25.html

http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/07/w-straznicy-z-1-pazdziernika-roku.html

http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/08/komu-by-tu-jeszcze-wcisnac-ten-kit.html

Poczytaj, pomyśl, a nie bij piany, nie mając wiedzy. Mam nadzieję, że lepiej Ci wychodzi jazda na rowerze niż dyskusja tutaj, bo jeśli nie - to strach się bać :( :( :(


Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #166 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:32 »
Ja myślę, że Towarzystwo powinno dać se spoko z tym 607.
Starczył by im sam rok 1914 jako wybuch wojny.
A wojna wybuchła, tylko nie w niebie, ale na ziemi. ;)
Ale poza tym wszystko się zgadza z doktryną Towarzystwa. ;D


Offline Weteran

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #167 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:35 »
Podczas pisania zauważyłem, że Gorszyciel już podał mnóstwo argumentów historycznych, stąd sorry, jeśli gdzieś się powtarzam.  :) :) :)
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #168 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:37 »
Kiedyś u świadków był rok 1975 jako rok Armagedonu, może za chwilę poprawią i rok 607 pne....mi naprawdę daty nie są potrzebne do zbawienia a światło prawdy biblijnej nie jest ujawniane od razu tylko Jehowa odkrywa je stopniowo przez całe wieki. Nie będę krytykował kogoś za to, że przy czymś się upiera bo jakbym zaczął pisac o głupotach przy których upierają się inne religie to pewnie wypadłyby duuużo gorzej niż świadkowie.


ravasz

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #169 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:36 »
Kiedyś u świadków był rok 1975 jako rok Armagedonu, może za chwilę poprawią i rok 607 pne....mi naprawdę daty nie są potrzebne do zbawienia a światło prawdy biblijnej nie jest ujawniane od razu tylko Jehowa odkrywa je stopniowo przez całe wieki. Nie będę krytykował kogoś za to, że przy czymś się upiera bo jakbym zaczął pisac o głupotach przy których upierają się inne religie to pewnie wypadłyby duuużo gorzej niż świadkowie.
_______________________________________________________________________________
Człowieku jak śmiesz nazywać walenie ściemy światłem prawdy biblijnej i przypisywać to jeszcze Bogu ?! Ja  również nie chcę cię krytykować za wiarę w dyrdymały , ale nie przypisuj Bogu kłamstwa i zwodzenia .A tak na proroctwa ( nowe światła 😀) amerykańskich proroków zaopatruje się prawdziwy Bóg; 5 Moj. 18:20-22. Otrząśnij się !!!


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #170 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:38 »
Kiedyś u świadków był rok 1975 jako rok Armagedonu, może za chwilę poprawią i rok 607 pne....mi naprawdę daty nie są potrzebne do zbawienia
To po co o tych datach nam piszesz? ;D
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2016, 20:41 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #171 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:41 »
światło prawdy biblijnej nie jest ujawniane od razu tylko Jehowa odkrywa je stopniowo przez całe wieki.
To co Jehowa bawi się z wami w podchody czy w berka? :D
Czyli co innego objawił Apostołom, a co innego Russellowi, co innego Rutherfordowi, co innego Knorrowi, itd., a co innego dzisiejszemu CK. ;D
Ciekawe co objawi przyszłemu CK. ;)


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #172 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:44 »
Dokladnie tak może być....wyobrażź sobie że niektórzy wierzą w Jehowe nie ze względu na ewentualny Armagedon ;0 Może po to był potrzebny rok 1975 żeby tych "cwaniaczków" odłaczyć, może po to dzisiaj znowu co niektorzy zamiast wierzyć w Boga zaczynają wierzyć w daty czy w ukrywanie afer np pedofilskich ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #173 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:55 »
Kiedyś u świadków był rok 1975 jako rok Armagedonu, może za chwilę poprawią i rok 607 pne....mi naprawdę daty nie są potrzebne do zbawienia a światło prawdy biblijnej nie jest ujawniane od razu tylko Jehowa odkrywa je stopniowo przez całe wieki. Nie będę krytykował kogoś za to, że przy czymś się upiera bo jakbym zaczął pisac o głupotach przy których upierają się inne religie to pewnie wypadłyby duuużo gorzej niż świadkowie.

Czyli jednak przekonał Cię Zachariasz i naukowcy?


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #174 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:58 »
Nie przekonał. Jest mi to niepotrzebne do zbawienia. Najwazniejsze są dla mnie rzeczy o których powiedział Jezus w Modlitwie Pańskiej ;)


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #175 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:58 »
Dokladnie tak może być....wyobrażź sobie że niektórzy wierzą w Jehowe nie ze względu na ewentualny Armagedon ;0 Może po to był potrzebny rok 1975 żeby tych "cwaniaczków" odłaczyć, może po to dzisiaj znowu co niektorzy zamiast wierzyć w Boga zaczynają wierzyć w daty czy w ukrywanie afer np pedofilskich ;)
Ale kto uczy o datach: 1914, 1918, 1919, 1931, 1935 itp itd.?
Towarzystwo uczy.
Ono wszystkie liczby z Daniela i Apokalipsy łączy z tymi datami, i kongresami Towarzystwa.
Poczytaj ich komentarze do tych ksiąg.

Co to ma wspólnego z Biblią?
Wszyscy ŚJ wierzą w te daty.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2016, 21:13 wysłana przez Roszada »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #176 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:58 »
Może po to był potrzebny rok 1975 żeby tych "cwaniaczków" odłaczyć, może po to dzisiaj znowu co niektorzy zamiast wierzyć w Boga zaczynają wierzyć w daty czy w ukrywanie afer np pedofilskich ;)
A Ty sądzisz, że cała sprawa z pedofilią wśród śJ jest tylko nagonką na ta religię?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #177 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:00 »
Nie przekonał. Jest mi to niepotrzebne do zbawienia. Najwazniejsze są dla mnie rzeczy o których powiedział Jezus w Modlitwie Pańskiej ;)

No to jeśli tak to masz dobre podejście. Mi też to jest niepotrzebne w kwestiach wiary, ale niedawno pisałeś, że ważny jest dla Ciebie nauka o datach...


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #178 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:01 »
Sądzę, że może i była...nie wiem bo skoro nie ma wyroków a ja nie byłem świadkiem a tym bardziej nie jestem pokrzywdzonym więc póki co ta afera może być rozpatrywana tylko w teoretycznych rozważaniach. W kościele Katolickim tez była taka afera ale moim zdaniem nie jest to powód do ucieczki z kościoła czy z organizacji. Ja nigdy nie wierzyłem w ludzi ale w Boga .;)


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #179 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:04 »
Gorszyciel, ja do dat naprawdę nie przywiązuję znaczenia no chyba że do daty zawarcia małżeństwa czy urodzin dzieci .....Do dzisiaj wszyscy kłóca się czy człowiek jest z małpy czy z prochu czy życie ludzi na ziemi to 6 tysięcy lat czy miliony....I powiedz po co mi ta wiedza ? Wiem, ze jest jeden Bóg Jehowa, wiem ,że on stworzył świat i tyle...i jutro znowu na rowerek i trzeba żyć a nie przejmowac się datami .