Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119625 razy)

Blizna

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #225 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 19:43 »
Podawano sumy kosztów. Przynajmniej na tych zgromadzeniach na których bywałam. Np. koszt oświetlenia.


Offline M

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #226 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 19:58 »
Podawano sumy kosztów. Przynajmniej na tych zgromadzeniach na których bywałam. Np. koszt oświetlenia.

Podaje się sumaryczny koszt "jednego dnia zgromadzenia", ale jak już wyjaśnialiśmy w innym wątku ta kwota jest wzięta z kosmosu i jest zawyżona.


Blizna

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #227 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 20:29 »
Czyli kolejny wałek o którym nie miałam pojęcia.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #228 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 20:59 »
Zgadzam się z przedmówcami, że zgromadzenia nadal będą organizowane.
Rzeczywiście kasa która wpływa z takich zgromadzeń jest zbyt łakomym kąskiem by ot tak po prostu z niej zrezygnować.
Każdy biznes który się rozhula i daje całkiem niezły dochód tylko się modyfikuje do zmieniających się warunków ale się go nie likwiduje.
Obecnie widzimy pewne modyfikacje na zgromadzeniach ( filmy,przekazy podprogowe ).
Innym powodem dla których zgromadzenia będą organizowane to efekt psychologiczny (Wow, ale nas dużo).
Czyli parafrazując podejście much do życia " w kupie siła " ;D
Jedynym wydarzeniem które może z czasem nieco zmącić sielską atmosferę duchowego raju to brak kandydatów do chrztu.
No ale do tego czasu KANAŁ wymyśli jakiś myk którym wytłumaczy wiernym, że to nic takiego.
I tak to zgromadzenia będą sobie trwać. :o


Offline Czuwający

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #229 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 08:42 »
zawsze można chrzest tez transmitować :):)


Offline gangas

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #230 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 08:53 »
zawsze można chrzest tez transmitować :):)

 Chrzty będą nagrywane w studio jw.orgywood i zaproszą tych aktorów od upraszczania i innych filmików, trochę statystów i poleci po zgromadzeniach. A przyjęta formuła superaka i faktu ( ciekawe ilustracje, prosty język) pozwoli trafić do milionów. Niech tylko nie zapomną o jednym. Cycków, duużo cycków.  ;) ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #231 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 08:58 »
zawsze można chrzest tez transmitować :):)

Zawsze też można zmienić światło kto może przyjmować, albo dodadzą wymagania (np.wszystko przepisać na wys).
Światło i tak już blyska jak na dyskotece, przed każdym zebraniem powinni być ostrzeżenie żeby zaopatrzyć się w ciemne okulary.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #232 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 10:02 »
  Jak to mówią miejscowi gdy widzą tłumy ....łał, ale ci krawaciarze to są gorliwi, tyle czasu, taki szmat drogi, to się nazywa wiara.
Wzbudzają podziw otoczenia, jacy to są naj....

Tylko że kiedyś medlaiki ( Częstochowa ) i okolice jechali do Katowic, Chorzowa lub Sosnowca. Teraz wybudowano halę sportową i zjazd mają na miejscu. Konkurencja dla pielgrzymów? Nie wiem, ale wiem jedno....okoliczni mieszkańcy, właściciele działek nieźle zarabiają na miejscach parkingowych. Aż czasem sama żałuję, że nie mam kawałka poletka obok hali. :D :D :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Szyszka

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #233 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 11:57 »
dlatego tak indoktrynują młodzież..  filmy dla młodych propagują chrzest w wieku 10-12 lat. 
Wśród dorosłych brak chętnych do chrztu.


Offline ExSJMario

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #234 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 13:16 »
Zawsze też można zmienić światło kto może przyjmować, albo dodadzą wymagania (np.wszystko przepisać na wys).
Światło i tak już blyska jak na dyskotece, przed każdym zebraniem powinni być ostrzeżenie żeby zaopatrzyć się w ciemne okulary.

Teraz to już jest efekt stroboskopowy  ;D Dlatego ci bardziej wrażliwi się przebudzają i odchodzą :P
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Polinux

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #235 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 16:42 »
dlatego tak indoktrynują młodzież..  filmy dla młodych propagują chrzest w wieku 10-12 lat. 
Wśród dorosłych brak chętnych do chrztu.

Mnie zawsze smieszy to jak sie czasami sie ludzie chwala jak ichnie dzieci wziely chrzest jak mialy 12-15 lat. Zawsze mi sie wtedy przypomina jak w czasie gdy chodzilem do slyzby z takimi "bardziej doswiadczonymi bracmi" oni mowili ludziom ze chest powinno sie brac jak sie jest w peli swiadomym. Krytykowali np KK za chty bobasow. A co sami teraz robia. :D
Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. (Steven Weinberg)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #236 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 00:53 »
Pozwolę sobie na jeszcze jeden komentarz odnośnie filmów, a konkretnie jednego.
Chodzi o tzw 'opowieści z krypty'm czyli piwnica. Dokładnie chodzi mi o odcinek, gdzie widzimy piwnice w całej okazałości a punkt kulminacyjny przypada na moment, gdy policja/wojsko/ZOMO stają naprzeciw mieszkańców piwnicy:
1. Jeśli WTS chce okazywać miłość swoim wierny, to powinno wdrożyć program budowy piwnic, a nie jak to lapończyk mówi:"zall królestwa".
    Według filmu każda grupa służby powinna posiadać swoją piwnicę.
2. Film instruktażowy dla oddziałów prewencji - nie szukajcie pod biurkiem ani w szafie; wszyscy są w piwnicy.
3. Ile razy schodzę do piwnicy po obejrzeniu tego serialu zastanawiam się czy bardziej okazuję wierność czy lojalność?
4. Punkt kulminacyjny - dwie frakcje stają naprzeciw siebie - jestem rozczarowany. Spodziewałem się, że jakiś anioł pojawi się i asyryjską policję wybije. A tu nic. Chyba, że autorzy przewidują nakręcenie jeszcze jednego odcinka, a ten o którym piszę ma na celu stworzenie maksymalnego napięcia w kwestii oczekiwania na następne odcinki.
5. Próbuję skojarzyć hasła: piwnica, wiara, lojalność. Biorę pod uwagę niesamowitą grę aktorską, w tym mimikę twarzy każdego z bohaterów. Dopiero jak wyłączę opowiastki wszystkich aktorów poza tym małżeństwem, które uprościło życie, to zaczyna mi coś świtać.
Sprzedali wszystko, bo przecież wygodne życie pioniera nie kwalifikowałoby(madko, co za trudny wyraz) ich do godnych oglądania ścian piwnicy. Do tego siostrzany filmik jak inne małżeństwo sprzedaje dom i tnie karty. I tak oglądając to, drapiąc się po łepetynie, przypomniałem sobie pewne słowa.
Był to wpis z przed roku, może dalej. Człowiek się pojawił i znikł. Nie zacytuje, ani nie sparafrazuje, ale może uda mi się przytoczyć sens tej wypowiedzi. Osoby, które to czytały i pamiętają będą wiedziały o czym piszę.
Według wypowiedzi jakiegoś ludka WTS miało ogłosić, że wielki ucisk będzie wtedy a wtedy. A teraz przelewajcie co maci na kontach, sprzedawajcie nieruchomości i inne rzeczy i dajcie na Towarzystwo, ponieważ wam się to już nie przyda z uwagi na koniec a my to wykorzystamy na spektakularny rozwój dzieła głoszenia. Ci co nie dadzą są niewierni.

Pomijam ile w tym prawdy, teorii spiskowych, bądź pobożnych życzeń. Filmy o piwnicy wydają mi się utwardzaniem gruntu pod ostateczne strzyżenie owiec.

wow!!! Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że jestem nieochrzczony głosiciel. Jakby chociaż ktoś ze mną pytania przerobił... Ale nie, tu nikt wskazówek niewolnika się nie trzyma.

 


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #237 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 01:53 »
Pozwolę sobie na jeszcze jeden komentarz odnośnie filmów, a konkretnie jednego.
Chodzi o tzw 'opowieści z krypty'm czyli piwnica. Dokładnie chodzi mi o odcinek, gdzie widzimy piwnice w całej okazałości a punkt kulminacyjny przypada na moment, gdy policja/wojsko/ZOMO stają naprzeciw mieszkańców piwnicy:
1. Jeśli WTS chce okazywać miłość swoim wierny, to powinno wdrożyć program budowy piwnic, a nie jak to lapończyk mówi:"zall królestwa".
    Według filmu każda grupa służby powinna posiadać swoją piwnicę.
2. Film instruktażowy dla oddziałów prewencji - nie szukajcie pod biurkiem ani w szafie; wszyscy są w piwnicy.
3. Ile razy schodzę do piwnicy po obejrzeniu tego serialu zastanawiam się czy bardziej okazuję wierność czy lojalność?
4. Punkt kulminacyjny - dwie frakcje stają naprzeciw siebie - jestem rozczarowany. Spodziewałem się, że jakiś anioł pojawi się i asyryjską policję wybije. A tu nic. Chyba, że autorzy przewidują nakręcenie jeszcze jednego odcinka, a ten o którym piszę ma na celu stworzenie maksymalnego napięcia w kwestii oczekiwania na następne odcinki.
5. Próbuję skojarzyć hasła: piwnica, wiara, lojalność. Biorę pod uwagę niesamowitą grę aktorską, w tym mimikę twarzy każdego z bohaterów. Dopiero jak wyłączę opowiastki wszystkich aktorów poza tym małżeństwem, które uprościło życie, to zaczyna mi coś świtać.
Sprzedali wszystko, bo przecież wygodne życie pioniera nie kwalifikowałoby(madko, co za trudny wyraz) ich do godnych oglądania ścian piwnicy. Do tego siostrzany filmik jak inne małżeństwo sprzedaje dom i tnie karty. I tak oglądając to, drapiąc się po łepetynie, przypomniałem sobie pewne słowa.
Był to wpis z przed roku, może dalej. Człowiek się pojawił i znikł. Nie zacytuje, ani nie sparafrazuje, ale może uda mi się przytoczyć sens tej wypowiedzi. Osoby, które to czytały i pamiętają będą wiedziały o czym piszę.
Według wypowiedzi jakiegoś ludka WTS miało ogłosić, że wielki ucisk będzie wtedy a wtedy. A teraz przelewajcie co maci na kontach, sprzedawajcie nieruchomości i inne rzeczy i dajcie na Towarzystwo, ponieważ wam się to już nie przyda z uwagi na koniec a my to wykorzystamy na spektakularny rozwój dzieła głoszenia. Ci co nie dadzą są niewierni.

Pomijam ile w tym prawdy, teorii spiskowych, bądź pobożnych życzeń. Filmy o piwnicy wydają mi się utwardzaniem gruntu pod ostateczne strzyżenie owiec.

wow!!! Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że jestem nieochrzczony głosiciel. Jakby chociaż ktoś ze mną pytania przerobił... Ale nie, tu nikt wskazówek niewolnika się nie trzyma.

Moyses masz zabawne skojarzenia - spodobały mi się Twoje podpunkty :D
Np. program budowy piwnic :D

Tak na logikę, to powinien być program budowania Sal Królestwa, które będą miały w swoich podziemiach schrony dla braci. Ale fakt faktem, że ZOMO szybko by ich znalazło w takim ukryciu! Muszą więc szukać zakamuflowanych piwnic u któregoś z braci starszych.

Przy czym odnalezienie takiej piwnicy wcale nie będzie trudne. Wszyscy głosiciele i pionierzy sprzedadzą przecież swoje domy i majątki, więc tylko starsi zboru będą mieli domy z piwnicami. A więc wystarczy poszukać adresów starszych zborów i problem z odnalezieniem piwnic rozwiązany!

W ogóle zastanawiam się jak długo ma trwać odsiadka w tych piwnicach - bo nie widzę w tej filmowej żadnych konserw, weków czy suchej karmy?! Pewnie więc jest to kwestia 1-2 dni, a później i tak przyjdzie ZOMO i....
a) wytraci wszystkich braci lub
b) umieści braci w obozie koncentracyjnym lub
c) nic im nie zrobi, bo ręka Archanielska ich powstrzyma...

I jeszcze jedno pytanie... czy żeby przeżyć Armagedon trzeba być pionierem, który wyprzedał majątek? A co z tymi, co jednak mają dom i rodzinę i są ledwo głosicielami. Czy czeka ich rychła zagłada (mimo, że nie są grzesznikami)?!



Offline TomBombadil

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #238 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:23 »
A co gdy rodzina podzielona i mąż nie wypuści żony z domu, albo żonę puści do piwnicy,ale dzieci nie?
A co jak siostra po udarze mieszka na 4 piętrze bez windy,a syn niewierzący braciom nie otworzy?
Albo połamana pionierka w gipsie cała na wyciągu w szpitalu, daleko od zboru bo na nartach się wykopyrtnęła?  No co,pytam.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #239 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:37 »
A co gdy rodzina podzielona i mąż nie wypuści żony z domu, albo żonę puści do piwnicy,ale dzieci nie?
A co jak siostra po udarze mieszka na 4 piętrze bez windy,a syn niewierzący braciom nie otworzy?
Albo połamana pionierka w gipsie cała na wyciągu w szpitalu, daleko od zboru bo na nartach się wykopyrtnęła?  No co,pytam.

Haha! Mówi się trudno;p Tacy nie nadążą za rydwanem i zostaną jak żona Lota:P