Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ciało Kierownicze i złote sygnety  (Przeczytany 28130 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Sierpień, 2018, 14:09 »
Powołujesz się cały czas na jakąś "tradycję" ? A skąd bierze się ta "tradycja" ? Z Biblii (...)?

Tradycja bierze się z Biblii! Nie ludzka, ale przepowiadanie:

"Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu." (2 Tes 2, 15)

Pismo Święte i Tradycja idą w parze.


Offline Roszada

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Sierpień, 2018, 14:20 »
"trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni"  (2 Tes 2, 15).

To trzeba podkreślać. :)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Sierpień, 2018, 14:25 »
Tradycja bierze się z Biblii! Nie ludzka, ale przepowiadanie:

"Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu." (2 Tes 2, 15)

Pismo Święte i Tradycja idą w parze.
Czyli jak rozumiem tradycja, zgodnie z którą ubiera się pan Burke również bierze się z Biblii?
Podaj prosze odnośnik, bo jakoś mi umknął przy lekturze.

Chyba, że miałeś na myśli tradycję , o której mówił Pan Jezus?

(Mk 12:38-40 [Bw])
I mówił w nauczaniu swoim: Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach ​​​
I pierwsze krzesła w synagogach, i pierwsze miejsca na ucztach; ​​​
Którzy pożerają domy wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. ​​​





« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2018, 14:34 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Salome

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Sierpień, 2018, 14:35 »
Jakież to typowe dla Świadków Jehowy! Kiedy brakuje argumentów, walimy armatami w kościół katolicki. Co Was obchodzi liturgia i obrzędy katolików? Przecież nauka SJ głosi, że KK to religia fałszywa, Babilon Wielki.

Ciało Kierownicze nawołuje do upraszczania życia, po co dom, drogie wakacje... Robią przekaz audiovideo do 8 mln ludzi, przy czym ogromny odsetek głosicieli to osoby żyjące za kilka dolarów dziennie.
Tak, szokuje mnie to i gorszy, bo wiedzą ile razy w wyszukiwarkach internetowych w różnych językach pojawia się hasło: "Ciało Kierownicze sygnety".
I tu nie chodzi o ten pierścienie same w sobie (chociaż podejrzewam, że mimo wszystko stanowią element masońskiego języka symboli), ale o podejście CK do sprawy. O ich dumę, pychę duchową, ich mowę ciała, ich sposób mówienia i intonowania. Kiedy to widzę, to się brzydzę.

Gorszy ich broda, krótka spódnica, dekolt, trampki do garnituru, jeansy, zbyt odważna fryzura itd.
A mnie gorszą ich zakłamane gęby i nawoływanie o pieniądze.
Fałszywi prorocy i wilki!


« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2018, 14:37 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline janeczek

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Sierpień, 2018, 14:53 »
Czy tak wygląda upraszczanie życia u nas też pokazał brat króla machając tym sygnetem,parę osób zwróciło uwagę i to będące mocno w orgu że takie nachalne pokazywanie bogactwa ładne nie jest
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Sierpień, 2018, 15:02 »
Jakież to typowe dla Świadków Jehowy! Kiedy brakuje argumentów, walimy armatami w kościół katolicki. Co Was obchodzi liturgia i obrzędy katolików?
Nie jestem i nigdy nie byłem Świadkiem Jehowy.
Byłem natomiast Katolikiem i stąd wkurza mnie bogactwo kleru.
Na tej podstawie rozumiem też Twoją irytację wobec CK ŚJ.
Nie zamierzam być ich obrońcą, apeluję tylko o sprawiedliwy i równy osąd.

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Salome

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Sierpień, 2018, 15:24 »
Nie jestem i nigdy nie byłem Świadkiem Jehowy.
Byłem natomiast Katolikiem i stąd wkurza mnie bogactwo kleru.


No i właśnie w tym tkwi sęk. Znam kilku byłych katolików i wielu byłych świadków.
Różnica w poturbowaniu psychicznym ogromna. Z kościoła możesz odejść, możesz wrócić, możesz być krytykiem lub sympatykiem. Masz tam wstęp do końca życia. I nie będzie Cię za poglądy nikt specjalnie niszczył. Co więcej, katolik atakowany i przypierany do muru nie używa raczej argumentów: "a u protestantów to jest tak, a u prawosławnych jeszcze gorzej..... " Świadkowie bardzo często atakują kościół katolicki jako najbardziej znienawidzoną religię.

Przeszłam przez proces wieeeeloletniej indoktrynacji, od kołyski, aż w końcu odkryłam, że to ściema, a nawet więcej: że należę do niebezpiecznej destrukcyjnej organizacji. Mam świadomość, że została tam nadal duża rodzina i pseudo przyjaciele, którzy mnie nienawidzą za bycie odstępcą, i to właściwie tylko przez doktrynę stworzoną przez jakichś gnojków z sygnetami z Ameryki. Powoduje to, że w człowieku narasta bunt i chęć pokazywania innym: LUDZIE! TO SEKTA! UCIEKAJCIE! Dlatego też publikuję takie niesympatyczne zdjęcia.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Sierpień, 2018, 15:29 »
No i właśnie w tym tkwi sęk. Znam kilku byłych katolików i wielu byłych świadków.
Różnica w poturbowaniu psychicznym ogromna.
Poniekąd zgadzam się z Tobą.
Kościół katolicki to masa ludzi, którym w dużej częsci to wszytsko "wisi i powiewa" i nikt nie robi im specjalnie z tego powodu żadnych uwag. Może nawet w drugą stronę - to ci zaangazowani są pod presją.
Świadkowie J. to niestety jednak w większości przypadków toksyczna organizacja. Z różnych pewnie powodów.
Ja pisze  zpunktu widzenia ex-katolika, któremu wiele rzeczy u ŚJ kojarzy się z tym jak jest w KRK, m.in. te sygnety ;)
Pewne mechanizmy występują w wielu religiach.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2018, 15:50 wysłana przez szymonbudny »
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Salome

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Sierpień, 2018, 15:46 »
Każda zorganizowana religia to kasa, władza, manipulacja, piramida wpływów.

Natomiast po wyjściu od Świadków Jehowy otaczam się różnymi ludźmi z różnych denominacji. Jako, że żyję w Polsce, większość społeczeństwa deklaruje się jako katolicy. Przyjaźnię się z katolikami od lat wczesnoszkolnych (wbrew radom WTS). I muszę szczerze przyznać, że nikt ze znajomych nie próbował mnie nachalnie werbować do kościoła katolickiego. Po prostu ci ludzie mnie wysłuchali, przytulili i pogratulowali.
Przeciętny Świadek Jehowy raczej nie zdobędzie się na taki gest. Albo ktoś wchodzi w ich kręgi jako "zainteresowany" albo do widzenia. Nie obchodzą ich przeżycia osób, które nie stanowią materiału do werbunku.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Tusia

  • Gość
Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Sierpień, 2018, 16:17 »
Przeciętny Świadek Jehowy raczej nie zdobędzie się na taki gest. Albo ktoś wchodzi w ich kręgi jako "zainteresowany" albo

...zginiesz w Armagedonie.


Offline ewa11

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Sierpień, 2018, 16:53 »
...zginiesz w Armagedonie.
Zgodnie z obietnicą daną rzekomo przez samego Stwórcę, o której jeszcze do niedawna można było przeczytać w stopce "Przebudźcie się!", od co najmniej kilku lat powinnam albo nie żyć, albo uprawiać surfinie w ogródku, z perspektywą uprawiania ich przez całą wieczność.

A członkom CK Rolexy i inne świecidełka nie powinny być już potrzebne. Wszak zgodnie z obietnicą, o której wspomniałam wyżej, wszyscy od tych co najmniej kilku lat powinni już być w niebie.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Sierpień, 2018, 17:05 »
...
A członkom CK Rolexy i inne świecidełka nie powinny być już potrzebne. Wszak zgodnie z obietnicą, o której wspomniałam wyżej, wszyscy od tych co najmniej kilku lat powinni już być w niebie.
Sądzę, że członkowie CK mogą chcieć zachować swoje Rolexy, sygnety i inne świecidełka na czas pójścia do nieba. W swych pokrętnych doktrynach uczą o sobie, że mają być królami  wespół z Chrystusem, ale uczą też, że królestwo ma trwać tysiąc lat. Co potem? Może na ziemię? Może mając Rolexy i sygnety dadzą się poznać jako Bracia Króla by znów stworzyć jakieś Warwick?


Offline ewa11

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Sierpień, 2018, 17:30 »
Sądzę, że członkowie CK mogą chcieć zachować swoje Rolexy, sygnety i inne świecidełka na czas pójścia do nieba. W swych pokrętnych doktrynach uczą o sobie, że mają być królami  wespół z Chrystusem, ale uczą też, że królestwo ma trwać tysiąc lat. Co potem? Może na ziemię? Może mając Rolexy i sygnety dadzą się poznać jako Bracia Króla by znów stworzyć jakieś Warwick?
Wszak mają tam, tj. w niebie, być na całą wieczność. Ale to według dzisiejszego światła. A według jutrzejszego kto wie, jak będzie? Może być, jako rzeczesz.


Offline Roszada

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Sierpień, 2018, 17:41 »
Nie jestem i nigdy nie byłem Świadkiem Jehowy.
Byłem natomiast Katolikiem i stąd wkurza mnie bogactwo kleru.
Na tej podstawie rozumiem też Twoją irytację wobec CK ŚJ.
Nie zamierzam być ich obrońcą, apeluję tylko o sprawiedliwy i równy osąd.
To idź do kurii i im to powiedz.
Nie zawracaj d..u exŚJ swoimi furiami. :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Sierpień, 2018, 17:44 »
Wszak mają tam, tj. w niebie, być na całą wieczność. Ale to według dzisiejszego światła. A według jutrzejszego kto wie, jak będzie? Może być, jako rzeczesz.
:) Jeszcze nie wiadomo gdzie będzie to niebo, bo śledząc historię nowych świateł może stać się tak że zaświta im, że nowe niebo ma być na starej ziemi.  ;)