Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ciało Kierownicze i złote sygnety  (Przeczytany 28079 razy)

Offline Roszada

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #90 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 09:09 »
Ja miałem wujka, który nosił sygnet, palił cygara i lubił grać w karty, w pokerka.  :) Dlatego ten sygnet mi się źle kojarzy już od dzieciństwa. :-\


Offline ewa11

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #91 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 18:13 »
Prawda. Jednak biskupi nie nawołują do rzucenia studiów, do rzucenia pracy, byle tylko więcej głosić.
Jeszcze żeby głosić coś wartościowego. A w organizacji są mocne naciski, by rzucić pracę, rzucić szkołę i poświęcić się głoszeniu czegoś, co ostatecznie okazuje się zwykłą utopią.
Pod koniec lat 90-tych mówiło się, przynajmniej w naszym zborze, że trzeba zachowywać równowagę pomiędzy "sprawami królestwa" a obowiązkami świeckimi. Ale to trwało bardzo krótko. Później wrócono do tego, żeby rezygnować ze szkół i pracy, jeśli te nie pozwalają więcej głosić i udzielać się na innych płaszczyznach w "służbie dla Jehowy".


Offline Roszada

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #92 dnia: 15 Październik, 2018, 13:33 »
Kiedyś napisali tak:

*** w85/11 s. 25 ***
Bóg w pełni upoważnił go do działania w Jego imieniu, podobnie jak starożytni królowie nieraz powierzali godnym zaufania poddanym swoje sygnety, dając im w ten sposób pełnomocnictwo do występowania w ich imieniu (Wyjścia 3:2, 3; 4:10).

Czyli można by wnioskować, że członkowie CK dostali te sygnety od króla. :)
Tylko niech wprost napiszą to, a nie że ja mam się domyślać i zgadywać. ;)


Offline dziewiatka

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #93 dnia: 16 Październik, 2018, 16:27 »
To warto zainwestować w sygnet ,od króla.Jednego jakiego znam to król Artur ale On jest kierowcą i nie dzieli sygnetami.


Offline Kachinas

Odp: Ciało Kierownicze i złote sygnety
« Odpowiedź #94 dnia: 23 Październik, 2018, 21:41 »
a ja kiedyś miałem sygnet, nawet z golda, ale z uwagi na skromność na zebranie nie nosiłem, a widzę że moda się zmienia i nie było trzeba  pozbywać się takiego cacka.   :'( :o