Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym  (Przeczytany 19013 razy)

Offline M

List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« dnia: 15 Marzec, 2016, 23:23 »
ŚWIADKOWIE JEHOWY W POLSCE
Biuro Oddziału
05-830 Nadarzyn, ul. Warszawska 14 • tel. +48 22 739 16 00 • fax +48 22 739 17 00

1 marca 2016

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH W POLSCE

Dotyczy: udzielania wsparcia nieczynnym

Drodzy Bracia!

        Mamy niezwykły przywilej obserwować ciągły rozwój Organizacji Jehowy. Widzimy, jak
nieustannie podąża ona naprzód! Mimo wyzwań związanych z życiem w czasach końca, zauważamy,
jak wiele sił wkładacie w działania zgodne z aktualnymi wskazówkami. Bardzo cenimy Wasze
lojalne i wierne usługiwanie! To Jehowa Was wybiera i kształtuje, byście podczas wielkiego ucisku
okazali się „tajną bronią” w celu wybawienia Jego ludu (Mich. 5:5).

        Zapewne zauważyliście, że jednym z priorytetowych tematów, które Ciało Kierownicze
szczególnie akcentuje w ostatnich latach, jest pomaganie nieczynnym. Temu tematowi poświęcono
dwa wyjątkowe artykuły w Strażnicy z 15 listopada 2008 roku, strony 8-16. Starsi otrzymali też listy
z 23 maja 2010 roku oraz 16 listopada 2012 roku, przypominające, jak organizować pomoc dla
osób nieczynnych. Wspaniałe zalecenia Ciało Kierownicze przedstawiło w liście do starszych
z 2 lutego 2014 roku. Ponadto w ubiegłym roku podczas kongresów regionalnych pod hasłem
Naśladujmy Chrystusa!” otrzymaliśmy wyśmienitą broszurę zatytułowaną „Wróć do Jehowy”.
Ufamy, że już zrobiliście dobry użytek z tego narzędzia od Jehowy i pomogliście jakimś nieczynnym.
Listopadowa audycja w JW Broadcasting poświęcona jest również tej sprawie. Nietrudno dostrzec,
jak Jehowie bardzo zależy na tym, żeby odszukać owce, które osłabły i oddaliły się od Niego
(Ezech. 34:16a).

        Drodzy współstarsi! Razem z „Raportem analitycznym zboru” (S-10) za rok służbowy 2015
otrzymaliśmy od Was cenne informacje, które pozwalają ustalić główne przyczyny czyjegoś osłabnięcia
pod względem duchowym oraz zastanowić się, jak dalej skutecznie pomagać naszym kochanym
braciom i siostrom! Niewątpliwie możemy pomóc tym, którzy ze względu na wiek czy stan
zdrowia nie wychodzą z domów i są pozbawieni radości z uczestniczenia razem ze zborem w działalności
kaznodziejskiej, mimo iż bardzo tego pragną. Jest to największa grupa nieczynnych. Co
możecie zrobić dla tych członków zboru? Korzystajcie z pomocy głosicieli i pionierów, którzy mogą
świadczyć z takimi osobami listownie bądź telefonicznie. Nawet 15 minut służby może ich bardzo
ucieszyć i dodać otuchy. W ten sposób są też regularnie odwiedzani i mogą odczuć szczerą troskę.
Przypominajcie takim osobom, że Jehowa bardzo ceni nawet niewielkie ofiary składane
według swoich najlepszych możliwości (Marka 12:41-44). Podejmujcie takie wysiłki niezwłocznie,
gdy dany głosiciel przestaje składać sprawozdania ze służby.

        Inni głosiciele mogą borykać się z kłopotami finansowymi, nadmiarem obowiązków, wypaleniem
zawodowym lub innymi problemami, które przytłaczają ich emocjonalnie. Staranne dobranie
kilku wersetów biblijnych poruszających serce pomoże Wam udzielić im wsparcia nawet podczas
zaledwie 20-minutowej przyjacielskiej wizyty. Jeśli trudno Wam dotrzeć do niektórych
głosicieli, napiszcie im serdeczny list, w którym możecie zaprosić ich na zebranie, jak to pokazano
w listopadowym programie JW Broadcasting. Pamiętajcie, że może im być bardzo trudno przyjść
do Sali Królestwa już po kilku miesiącach nieobecności. Serdeczne i ciepłe przyjęcie może wiele
zdziałać (Mat. 11:28-30). Może to wymagać przeprowadzenia wielu rozmów. Im dłużej zagubiona
owca Jehowy jest w świecie, tym więcej krzywd wyrządza jej Szatan. Okazujcie im zrozumienie.
Słuchajcie z empatią i bez osądzania (Jak. 1:19). Zapewniajcie ich, że są cenni dla Jehowy, który
darzy ich miłością, i że tak samo zapatrują się na nich duchowi bracia i siostry.

        Chociaż w szukaniu i ratowaniu tych, którzy się zagubili, przewodzicie Wy jako chrześcijańscy
starsi, powinien mieć w tym udział cały zbór. Do odnalezienia głosicieli, którzy są nieczynni
od dłuższego czasu, zaangażujcie możliwie jak najwięcej osób. Świetny przykład takiej współpracy
starszego z głosicielką ze zboru w celu dotarcia do serca nieczynnej osoby, ukazano we wspomnianym
listopadowym programie JW Broadcasting. Od czasu do czasu pytajcie głosicieli o ich sukcesy
w tej dziedzinie i dziękujcie im za podejmowane wysiłki. Wspominajcie o tym w modlitwach. Może
w niektórych wypadkach trzeba zapytać członków rodziny, którzy nie są w prawdzie, o aktualny
adres naszych braci. Gdy dostrzegą Wasze szczere pragnienie udzielenia im pomocy oraz przejęcie
się ich losem, zapewne chętnie Wam pomogą.

        Drodzy współpasterze! Nie ulega wątpliwości, że ta działalność może w niezwykle budujący
sposób wpłynąć na cały zbór, ożywić ducha ofiarności oraz zbliżyć do siebie głosicieli. Pomagając
nieczynnym, już teraz postępujemy zgodnie z nauką Chrystusa oraz przygotowujemy się na
większe potrzeby i wyzwania związane z nadchodzącym wielkim uciskiem. Starsi! Pomagajcie głosicielom
patrzeć na tych, którzy się oddalili od zboru, oczami Jehowy – jako owce zagubione, a nie
jako stracone. Wykazujcie w tej działalności inicjatywę oraz działajcie bezzwłocznie. Bądźcie delikatni.
Ci, którzy się oddalili od zboru, są zapewne wyczerpani z powodu bolesnych przeżyć i braku
pokarmu duchowego. Pomagajcie im odzyskać równowagę duchową. Chcąc je zmotywować do
działania, nie zawstydzajcie ich, ale zapewniajcie o swojej miłości (Hioba 33:6, 7). Bądźcie też wytrwali
i sumienni. „Tak się trudząc, macie dopomagać słabym” (Dzieje 20:35).

        Nieustannie modlimy się, aby Jehowa błogosławił nasze wspólne wysiłki celem dopomagania
słabym, zagubionym, kochanym braciom i siostrom. Przyjmijcie nasze wyrazy doceniania dla
Waszej ofiarnej pracy w charakterze pasterzy.

                                              Wasi bracia
                                       Biuro Oddziału
                    Świadkowie Jehowy w Polsce


Kopia dla: nadzorców obwodów


Offline M

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec, 2016, 23:27 »
Ten list trochę odstaje od innych, które otrzymują starsi. Jest napisany jakby w formie przemówienia motywacyjnego ("Drodzy współpasterze!", "Starsi!", "Wykazujcie w tej działalności inicjatywę oraz działajcie bezzwłocznie", "Bądźcie też wytrwali i sumienni"). No a nazwanie starszych "tajną bronią" to już w ogóle kosmos ;D.


Offline Izaaa

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marzec, 2016, 01:00 »
Jedno wielkie klamstwo... Organizacja idzie naprzod hehe jak by tak sie dobrze powodzilo to nikt by sie nie przejmowal losem nieczynnych. Przeczytalam tylko jedno zdanie. Jakos ostatnio nie potrafie przeczytac tych jw org herezji do konca...


Offline janeczek

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec, 2016, 01:35 »
Jakby zmiękli troska pomoc a nie straszenie armagedonem i brakiem ochrony organizacj,ale ile razy można użyci Jehowy czy oni nie kumają że do idiotów nie piszą i udawanie że zachowanie tych 7 popapraniców nie powoduje spadku zniechencenie,bo nawet kłamać trzeba umieć a ostatnio co występ to wpadka zaczeło się od złotych sygnetów rolexów,następnie dawajcie kasy ostatnio chleb do kosza
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline M

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec, 2016, 07:35 »
Śmieszy mnie też to że wyznaczyli idealną długość dla "przyjacielskiej wizyty"" u nieczynnego - 20 minut ;D


Offline Fantom

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marzec, 2016, 09:04 »
''Do odnalezienia głosicieli, którzy są nieczynni
od dłuższego czasu, zaangażujcie możliwie jak najwięcej osób.''  Czyli co?Przecież mają dane kto jest nieczynny i gdzie mieszka.Mi się to skojarzyło z naprawde zaginionym bratem nieczynnym.Całe zbory są zaangażowane w znalezieniu takiego delikwenta:)(Fajbusiewicz na tropie) Jak takiego nieczynnego zaczną nachodzić,to odniesie to odwrotny skutek.Kto jeszcze znajdzie czas na takie nagabywanie nieczynnych?Komus się będzie chciało?Może ''trójki'' zborowe,takie psy gończo-poszukiwające wypuścić.Jak ktoś jest nieczynny,to chyba ma ważne powody.

''Pomagajcie głosicielom
patrzeć na tych, którzy się oddalili od zboru, oczami Jehowy – jako owce zagubione, a nie
jako stracone.'' owca stracona=kasa utracona
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2016, 09:06 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marzec, 2016, 09:41 »
        Zapewne zauważyliście, że jednym z priorytetowych tematów, które Ciało Kierownicze
szczególnie akcentuje w ostatnich latach, jest pomaganie nieczynnym. Temu tematowi poświęcono
dwa wyjątkowe artykuły w Strażnicy z 15 listopada 2008 roku, strony 8-16. Starsi otrzymali też listy
z 23 maja 2010 roku oraz 16 listopada 2012 roku, przypominające, jak organizować pomoc dla
osób nieczynnych. Wspaniałe zalecenia Ciało Kierownicze przedstawiło w liście do starszych
z 2 lutego 2014 roku. Ponadto w ubiegłym roku podczas kongresów regionalnych pod hasłem
Naśladujmy Chrystusa!” otrzymaliśmy wyśmienitą broszurę zatytułowaną „Wróć do Jehowy”.

Oczywiśnie nie mogło zabraknąć peanów na cześć niewolnika  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Safari

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marzec, 2016, 12:46 »
Mnie mogą szukać, bo nikt nie wiem gdzie mieszkam :P nawet rodzina swiadkowska :) specjalnie - na wypadek gdyby ich nachodzili starsi :D

Ogólnie (tu zwracam sie do starszych) nie ma mnie po co szukac - nie jestem stracona - jestem odnaleziona :)

"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marzec, 2016, 15:18 »
Mnie cieszy jedno - wciąż mamy dostęp do tajnych listów :D :D


Offline gorolik

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marzec, 2016, 16:28 »
To chyba źle się dzieje w "organizacji" i to na sporą już skalę.
Ciekawe ,że mnie odwiedzili 29 lutego, czy już mieli ten list?
I złego słowa mi nie powiedzieli, tylko ten, który zawsze cechował się
dziwną ironią powiedział "to masz problem".
Kiedyś już dawno by ogłosili "że nie jestem".


Offline M

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marzec, 2016, 17:01 »
Ciekawe ,że mnie odwiedzili 29 lutego, czy już mieli ten list?

Raczej nie, natomiast mogli odwiedzić Cię z powodu tego listu z 1 stycznia 2016, a konkretniej tego fragmentu:

Cytuj
Prosimy również, byście trzymali się ściśle wytycznych podanych w liście do wszystkich gron starszych z 23 maja 2010 roku, gdy będziecie dokładać starań, by na Pamiątkę i wykład specjalny zaprosić nieczynnych głosicieli. Gdy spotkacie się z takimi osobami, zechciejcie przekazać im wyrazy miłości i serdecznej troski ze strony Ciała Kierowniczego oraz członków miejscowego zboru (1 Tes. 2:7, 8). Zaproponujcie podwiezienie ich albo udzielcie wszelkiej niezbędnej pomocy, by mogli być obecni na Pamiątce i wykładzie specjalnym. Jak wspomniano powyżej, prosimy, dopilnujcie, by wszyscy nieczynni głosicieli otrzymali egzemplarz broszury Wróć do Jehowy.

[...]

W tym roku oprócz odwiedzenia nieczynnych głosicieli powinniście dołożyć szczególnych wysiłków, by na Pamiątkę i wykład specjalny zaprosić osoby wykluczone. (Zob. wskazówki dotyczące tego, komu można złożyć taką wizytę, zamieszczone w podręczniku ‛Paście trzodę Bożą’, rozdział 10, akapit 1). Takim osobom należy wręczyć egzemplarz broszury Wróć do Jehowy. Należy też pamiętać, by taką wizytę przeprowadzić w życzliwym i pozytywnym tonie, ale ma ona być krótka.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Marzec, 2016, 22:02 »
        Zapewne zauważyliście, że jednym z priorytetowych tematów, które Ciało Kierownicze szczególnie akcentuje w ostatnich latach, jest pomaganie nieczynnym. Temu tematowi poświęcono dwa wyjątkowe artykuły w Strażnicy z 15 listopada 2008 roku, strony 8-16. Starsi otrzymali też listy
z 23 maja 2010 roku oraz 16 listopada 2012 roku, przypominające, jak organizować pomoc dla
osób nieczynnych.

Wyjątkowe....  :-\

Artukuł że ho ho. :) Dzieci w przedszkolu mają trudniejsze materiały do przerobienia.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2016, 22:04 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline TomBombadil

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Marzec, 2016, 16:18 »
Są już efekty listu.Nasi przyjaciele właśnie mieli telefon z prośbą o spotkanie,bo po roku nieobecności to chyba potrzebują pokrzepienia.
Jakby nie list,to starsi nie wpadliby sami na to.


Offline todd

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Marzec, 2016, 16:35 »
To nie są starsi tylko pracownicy korporacyjni. ,,Nie było rozkazu z biura to nie idę''. Ludzie ci przestrzegają procedury, wytycznych które traktują wyżej od Pisma Świętego.
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.


Offline Inka

Odp: List do starszych - dot. udzielania wsparcia nieczynnym
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Marzec, 2016, 17:30 »
 W lutym napisałam pismo o wystąpieniu z tego wyznania. Byłam nieczynna od ok 1,5 roku, ale na spotkania się nie zgadzałam. W tym roku się ożywili i mi wydzwaniali. Oczywiście z cudzych telefonów mi nie znanych. Zakończyłam ten cyrk. Mam teraz spokój. Ostracyzm wobec mnie akurat jest dla mnie i mojej rodziny ochroną. Mamy znajomych i rodzinę nie- świadków. Choć mam też znajomych Świadków, którzy nie boją się witać za mną nawet publicznie. /też są w trakcie wybudzania/.