Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126724 razy)

Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #90 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:07 »
Po co kontynuować wątek który wznieca kłótnie??
Proponuje go zamknąć a Tusię i Roszadę przestać moderować ;)
Dopóki zdeklarowany ateista będzie moderatorem to będzie tak samo jak na bratnim forum, gdzie Gruby Drab i Gandalf nie kryją swojej niechęci do wierzących, a będąc moderatorami wiele mogą.
Nie raz Gandalf mnie tam karał.


Offline gedeon

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #91 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:09 »
Po co kontynuować wątek który wznieca kłótnie??
Proponuje go zamknąć a Tusię i Roszadę przestać moderować ;)

Nie zamykam, wierzę w zdrowy rozsądek i kulturę dyskusji ale bez wycieczek personalnych.


Offline ExSJMario

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #92 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:17 »
Oby tak było Gedeonie ;)
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #93 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:18 »
Załóżmy ... Jezus kazał chrzcić powiedzmy dorosłych,

Gdzie?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline ExSJMario

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #94 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:23 »
Chrzest był od początku nawiązaniem do obrzezania, którego dokonywano ósmego dnia życia (Flp 3:5), przez które wchodziło dziecko do wspólnoty Ludu Bożego. Jest on dla chrześcijan znakiem podobnym do izraelskiego obrzezania. Kol 2:11n. mówi, że chrzest jest nowym obrzezaniem (duchowym): „otrzymaliście (...) Chrystusowe obrzezanie (...) w chrzcie, w którym też razem zostaliście wskrzeszeni przez wiarę...”. Jeśli Biblia tak precyzyjnie podaje kiedy miało odbywać się obrzezanie, a nie podaje wieku, od kiedy ma być przeprowadzony chrzest, to znaczy, że dopuszcza go dla niemowląt.

To cytat ze strony Piotra z książki  "W obronie wiary". Jak dla mnie bardzo logicznie wyjaśniony ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2016, 19:26 wysłana przez ExSJMario »
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #95 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:23 »
A fantom się śmieje że wsadził kija w mrowisko i rozwali forum przekształcając je na forum o KK. ;D
Ale katolików jest sporo, naprawdę mogę poprosić kilka osób by tu się szarpały z przeciwnikami KK.

Dla mnie jest to forum o ŚJ, a o katolikach jak chcę se poczytać to wchodzę na forum protestantów i tam są całe działy maglowania katolicyzmu i to od różnych stron protestantyzmu.


Polemiki z katolicyzmem i prawosławiem i innymi chrześcijańskimi religiami

http://forum.protestanci.info/viewforum.php?f=16

Polemiki z innymi religiami i filozofiami

http://forum.protestanci.info/viewforum.php?f=17


od-nowa

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #96 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:27 »
Pisałam wcześniej, że poczytałabym, dowiedziała się na temat KK religii moich przodków i  masz rację, że niekoniecznie w tym wątku, dzięki Roszado za linki :)
To zrozumiałe, że nie jesteś tutaj w roli, jakby to napisać, "rzecznika prasowego"
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2016, 19:29 wysłana przez od-nowa »


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #97 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:35 »
To zrozumiałe, że nie jesteś tutaj w roli, jakby to napisać, "rzecznika prasowego"
Wiesz ja o wierzeniach katolickich to wszystko najważniejsze co miałem do napisania to opisałem w książce W obronie wiary (dostępnej w necie).

Natomiast do plotek i rozsiewanych po necie spamów oraz kłamstw o KK nie mam zamiaru się nawet ustosunkowywać, bo tego za dużo z 2000 lat istnienia Kościoła. :-\


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #98 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:38 »
Wiesz ja o wierzeniach katolickich to wszystko najważniejsze co miałem do napisania to opisałem w książce W obronie wiary (dostępnej w necie).

Natomiast do plotek i rozsiewanych po necie spamów oraz kłamstw o KK nie mam zamiaru się nawet ustosunkowywać, bo tego za dużo z 2000 lat istnienia Kościoła. :-\

A książkę polecam każdemu katolikowi.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


od-nowa

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #99 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:46 »
Wiesz ja o wierzeniach katolickich to wszystko najważniejsze co miałem do napisania to opisałem w książce W obronie wiary (dostępnej w necie).

Natomiast do plotek i rozsiewanych po necie spamów oraz kłamstw o KK nie mam zamiaru się nawet ustosunkowywać, bo tego za dużo z 2000 lat istnienia Kościoła. :-\
Natrafiłam już na tę książkę, trafniej u zródła się dowiedzieć ;) Dziękuje :)
Zrozumiałe, że nie dasz rady fizycznie nawet, siedzieć i ustosunkowywać się.


Offline matus

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #100 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:48 »
KK religii moich przodków
No, z tą "religią przodków" to bym się nie zapędzał...
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


od-nowa

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #101 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:49 »
No, z tą "religią przodków" to bym się nie zapędzał...
Tak to nazwałam, bo jak?
Bo, że Słowianie wierzyli tak, a tak?
"Przodków" nie przecież 900 lat wstecz, a mojego Tatę nie żyjącego już, dziadków, pradziadków, o to chodziło.
Co ja wiedziałam? nic, tylko zebrania, głoszenie i w krzywym zwierciadle Babilon na zginienie. Czasu nie wrócę.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec, 2016, 20:02 wysłana przez od-nowa »


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #102 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:51 »
Natrafiłam już na tę książkę, trafniej u zródła się dowiedzieć ;) Dziękuje :)
Ta książka można powiedzieć została napisana dla katolików, w odróżnieniu od pozostałych moich, ale też miałem głosy przychylne od protestantów i exŚJ, przynajmniej co do niektórych rozdziałów.
Niech Cię więc nie przerazi może momentami zbyt cięty język.
Ona powstawała od roku 1992 i rosła.
Teraz być może bym ją łagodniej pisał, latek przybyło i tolerancji człowiek uczy się... ;)


od-nowa

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #103 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:58 »
Ta książka można powiedzieć została napisana dla katolików, w odróżnieniu od pozostałych moich, ale też miałem głosy przychylne od protestantów i exŚJ, przynajmniej co do niektórych rozdziałów.
Niech Cię więc nie przerazi może momentami zbyt cięty język.
Ona powstawała od roku 1992 i rosła.
Teraz być może bym ją łagodniej pisał, latek przybyło i tolerancji człowiek uczy się... ;)
Tym lepiej, że jest napisana dla katolików, o to mi chodzi  :)


Offline ExSJMario

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #104 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:59 »
Ta książka można powiedzieć została napisana dla katolików, w odróżnieniu od pozostałych moich, ale też miałem głosy przychylne od protestantów i exŚJ, przynajmniej co do niektórych rozdziałów.
Niech Cię więc nie przerazi może momentami zbyt cięty język.
Ona powstawała od roku 1992 i rosła.
Teraz być może bym ją łagodniej pisał, latek przybyło i tolerancji człowiek uczy się... ;)
Książka jest super ;)
Polecam każdemu kto chce sobie poszerzyć wiedzę o wierzeniach KK.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain