Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?  (Przeczytany 90627 razy)

Offline M

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #315 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 09:22 »
Właśnie ręce mi opadły. Fragment artykułu z Super Ekspresu nt. zajmowania przez muzułmanów chodnika (cały artykuł):

Cytuj
Poseł Stanisław Pięta z Prawa i Sprawiedliwości obejrzał nagranie z modlącymi się muzułmanami i od razu skomentował. Na Twitterze ostro napisał: - Mandat za bezprawne zajęcie pasa ruch drogowego dla wszystkich, potem deportacja. Zero tolerancji - i oznaczył ministerstwo Mariusza Błaszczaka, czyli MSWiA oraz policję. Zdaniem posła niedopuszczalne jest coś takiego na ulicy. Pięta uważa, że muzułmanie powinni dostać mandat za swoje zachowanie: - Chodnik to część pasa ruch drogowego. Zajęcie chodnika w ten sposób jest karalne. Wiedzą to świadkowie Jehowy i nigdy nie ustawiają np. stolika - napisał oburzony

Pogrubienie moje. Skąd poseł Stanisław Pięta czerpie wiedzę na temat Świadków Jehowy?! Bo chyba nie z rzeczywistości >:(.

Link do Tweeta: https://twitter.com/stpieta/status/909670280456531968
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2017, 09:24 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #316 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 09:34 »
Właśnie ręce mi opadły. Fragment artykułu z Super Ekspresu nt. zajmowania przez muzułmanów chodnika (cały artykuł):

Pogrubienie moje. Skąd poseł Stanisław Pięta czerpie wiedzę na temat Świadków Jehowy?! Bo chyba nie z rzeczywistości >:(.

Link do Tweeta: https://twitter.com/stpieta/status/909670280456531968
Napiszcie jako Centrum... do pana posła Pięty wysyłając mu kilkanaście fotek stojaków z kilku miast.
Pan poseł chyba tylko autami służbowymi jeździ, że nie widzi. :-\


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #317 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 09:39 »
Właśnie ręce mi opadły. Fragment artykułu z Super Ekspresu nt. zajmowania przez muzułmanów chodnika (cały artykuł):

Pogrubienie moje. Skąd poseł Stanisław Pięta czerpie wiedzę na temat Świadków Jehowy?! Bo chyba nie z rzeczywistości >:(.

Link do Tweeta: https://twitter.com/stpieta/status/909670280456531968

 Zastanawiam się zdziwiona co to za huk? A to Twoje ręce.  ;D

Z przyjemnością się odniosłam.  ::)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #318 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 10:24 »
A może zamiast zgłaszać do  jakichkolwiek  władz, porozmawiać z dyrektorem szkoły i zaproponować akcję informacyjną dla szkolnej młodzieży ? Omówić sprawę ostracyzmu , rozdzielania rodzin, pogląd na zdobywanie wykształcenia . Wszystkim z nas wiadomo , że kiedy ktoś podejmuje rozmowę ze świadkami stojącymi "na stojaku" to gubią się i nie potrafią podjąć tematu  i zazwyczaj uciekają .

Po co zabraniać , lepiej edukować .
Jestem przeciwna narzucaniu prawnych zakazów , każdy człowiek ma prawo podejmować własne decyzje , dobrze jednak jak będą podejmowane świadomie .

Skoro świadkowie opowiadają o sobie , że są takim sprawiedliwym , czystym ludem to trzeba pokazać drugą stronę . Wielu z nas zostając świadkami wiele lat temu nie miało takiej możliwości , dlatego zostało uwikłanych w tę "czystość" na wiele lat. Jak potoczyły by się nasze  losy gdybyśmy  dowiedzieli się o tym wszystkim zanim zostaliśmy  świadkami? Tego nikt z nas nie wie ale byłaby to nasza decyzja a nie wynik psychomanipulacji.




Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Villa Ella

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #319 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 17:47 »
A może zamiast zgłaszać do  jakichkolwiek  władz, porozmawiać z dyrektorem szkoły i zaproponować akcję informacyjną dla szkolnej młodzieży ? Omówić sprawę ostracyzmu , rozdzielania rodzin, pogląd na zdobywanie wykształcenia . Wszystkim z nas wiadomo , że kiedy ktoś podejmuje rozmowę ze świadkami stojącymi "na stojaku" to gubią się i nie potrafią podjąć tematu  i zazwyczaj uciekają .

Po co zabraniać , lepiej edukować .
Jestem przeciwna narzucaniu prawnych zakazów , każdy człowiek ma prawo podejmować własne decyzje , dobrze jednak jak będą podejmowane świadomie .

Skoro świadkowie opowiadają o sobie , że są takim sprawiedliwym , czystym ludem to trzeba pokazać drugą stronę . Wielu z nas zostając świadkami wiele lat temu nie miało takiej możliwości , dlatego zostało uwikłanych w tę "czystość" na wiele lat. Jak potoczyły by się nasze  losy gdybyśmy  dowiedzieli się o tym wszystkim zanim zostaliśmy  świadkami? Tego nikt z nas nie wie ale byłaby to nasza decyzja a nie wynik psychomanipulacji.
Bardzo dobry pomysł. Tylko nie wiem, czy nauczyciel może przekazywać takie treści. ŚJ, są zarejestrowanym w Polsce wyznaniem. Mogą to podciągnąć pod dyskryminację religijną, obrażenia uczuć religijnych itp. Raczej żaden nauczyciel nie zaryzykuje procesu sądowego...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #320 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 22:33 »
A może zamiast zgłaszać do  jakichkolwiek  władz, porozmawiać z dyrektorem szkoły i zaproponować akcję informacyjną dla szkolnej młodzieży ?

Dyrektor szkoły wiedział, a ja mówiłem o Świadkach Jehowy na lekcjach religii. Wszystkie klasy zaliczyłem w Gimnazjum, Liceum.

http://piotrandryszczak.pl/gimnazjum.html


Offline Villa Ella

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #321 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 22:54 »
Dyrektor szkoły wiedział, a ja mówiłem o Świadkach Jehowy na lekcjach religii. Wszystkie klasy zaliczyłem w Gimnazjum, Liceum.

http://piotrandryszczak.pl/gimnazjum.html
Super! A jaki odzew wśród uczniów?
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #322 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 22:57 »
Super! A jaki odzew wśród uczniów?

Pozytywny. Zawsze starałem się podkreślać, by ŚJ nie wyzywać, nie kpić, nie wyśmiewać. Mówiłem, że sami ŚJ są oszukiwani przez Organizację i są ofiarami. Mówiłem też, że są tacy, którzy się budzą i opuszczają Organizację. Pokazywałem fałszywe proroctwa, przekręty w publikacjach.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2017, 22:59 wysłana przez Tusia »


Offline Villa Ella

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #323 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 23:47 »
No to gratuluję. Dobra robota  :D. Miejmy nadzieję, że żaden z twoich słuchaczy, nie weźmie Strażnicy nawet do ręki!
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline M

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #324 dnia: 20 Wrzesień, 2017, 08:44 »
Temat modlących się muzułmanów na chodniku i Świadków Jehowy którzy ponoć nie rozstawiają stolików podchwyciły inne serwisy. Jeden podszedł do tematu rzetelniej niż pozostałe:

https://noizz.pl/spoleczenstwo/muzulmanie-modlili-sie-na-ulicy-w-warszawie-komu-to-przeszkadza/n4hr4bf

Cytuj
Kawałek o świadkach Jehowy jest równie głupi, oczywiście że rozstawiają stoliki i stojaki, posła ziemi bielskiej zapraszam choćby pod Galerię Wileńska, okolice wejścia od Radzymińskiej. Zajmują, i to jak zajmują.


Online Stanisław Klocek

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #325 dnia: 20 Wrzesień, 2017, 10:52 »
Manifestowanie swych przekonań na kolanach, na stojąco lub chodząc po chodnikach, ulicach czy drogach jest najbardziej eksponowane przez katolicyzm. Zobaczmy chociażby pielgrzymki - procesje, które utrudniają a nawet uniemożliwiają na jakiś czas normalny ruch dla innych. Mimo to, najbardzie krzyczy się na innych. Jak to będzie w kontekście Nadarzyna?


Offline M

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #326 dnia: 20 Wrzesień, 2017, 14:43 »
Manifestowanie swych przekonań na kolanach, na stojąco lub chodząc po chodnikach, ulicach czy drogach jest najbardziej eksponowane przez katolicyzm. Zobaczmy chociażby pielgrzymki - procesje, które utrudniają a nawet uniemożliwiają na jakiś czas normalny ruch dla innych. Mimo to, najbardzie krzyczy się na innych. Jak to będzie w kontekście Nadarzyna?

Nie jestem fanem katolicyzmu i pielgrzymek, ale istnieje różnica pomiędzy procesją, która jest niczym innym jak jednorazowym zgromadzeniem publicznym (do zgłoszenia którego każdy ma prawo - co pokazują tegoroczne akcje informacyjne), a codziennym ustawianiem stojaków na chodnikach bez zgłaszania tego władzom, co w praktyce jest po prostu nielegalne.


Offline Roszada

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #327 dnia: 20 Wrzesień, 2017, 15:26 »
Trasy procesji są wytyczone przez władze i za ich akceptacją.
Co roku są zgłaszane władzom miejskim i uzyskują pozwolenie lub nie, gdy są jakieś prace drogowe drogowe prowadzone lub inne ważne przyczyny.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #328 dnia: 08 Październik, 2017, 00:54 »
Chyba ten gość uznał, że stojaki z literaturą, jednak zajmują pas drogowy bezprawnie .  ;)

« Ostatnia zmiana: 08 Październik, 2017, 01:17 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #329 dnia: 08 Październik, 2017, 01:04 »
Nie ma co się dziwić. Grecja w pełnej okrasie. Temu czarnemu nic nie zrobią w państwie, które mnichom daje okręgi autonomiczne.
I dziwić się, że z państwa rozwiniętego Grecja 'awansowała' na państwo rozwijające się.