Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)  (Przeczytany 12811 razy)

Offline Roszada

2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« dnia: 04 Październik, 2015, 09:26 »
Na spotkaniu statutowym w październiku 2015 r. zostało ogłoszone wydanie Przekładu Nowego Świata (edycja do studium). Jest to komentarz do Biblii, werset po wersecie, w wykonaniu Towarzystwa Strażnica, dostępny w wersji elektronicznej (na stronie jw.org i w aplikacji JW Library). Do każdej księgi biblijnej jest dołączony film z wprowadzeniem do niej, a także mapki, ilustracje i inne multimedia.

Dostępne na razie tylko po angielsku pod adresem: http://www.jw.org/en/publications/bible/study-bible/books/


Tusia

  • Gość
Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik, 2015, 10:01 »
Na spotkaniu statutowym w październiku 2015 r. zostało ogłoszone wydanie Przekładu Nowego Świata (edycja do studium). Jest to komentarz do Biblii, werset po wersecie, w wykonaniu Towarzystwa Strażnica, dostępny w wersji elektronicznej (na stronie jw.org i w aplikacji JW Library). Do każdej księgi biblijnej jest dołączony film z wprowadzeniem do niej, a także mapki, ilustracje i inne multimedia.

Dostępne na razie tylko po angielsku pod adresem: http://www.jw.org/en/publications/bible/study-bible/books/

Czyli będzie to strażnicowa interpretacja Biblii: czarne to białe, a białe to czarne.



Offline Roszada

Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik, 2015, 19:20 »
Czyli rozumiem Biblia będzie na raty wychodziła.
Teraz jest chyba tylko ang. Mateusz.
Ciekawe kiedy cała będzie (za kilka lat?) i czy na papierze też? :-\
Pewnie wcale.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2015, 19:26 wysłana przez Roszada »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Październik, 2015, 09:28 »
    Sorry, ale dla mnie PNŚ nie jest biblią, to zwykła kniga jak wiele innych.
Pamiętacie lata 90 i dzikie bazarowe wypożyczalnie kaset? Zgrywane, przegrywane naście razy, za każdym razem gorzej i słabiej. I niby tytuł był, obsada też, coś tam się widziało, ale czy to było dobre, zrozumiałe?  Ile z takiej bajki lub filmu trzeba było się domyślać?

 Tak samo i tu....tylko okładka i tytuł.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline franki

Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Październik, 2015, 09:38 »
Tak jak mamy produkt np. czekoladopodobny tak  WTS stworzył produkt bibliopodobny :D I jedno i drugie kiepsko smakuje.


Offline parasin

Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Październik, 2015, 09:50 »
Tylko, że to drugie bardziej szkodliwe... :D


Offline Roszada

Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Październik, 2015, 11:34 »
Nie przesadzajcie, aż tak we wszystkim nie jest zła, ale interpretacja najgorsza. :-\ Bo kto w tej Biblii np. widział datę 1914?
Jeśli jej nie ma, to o jednego bożka mniej. ;D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Październik, 2015, 19:58 »
Nie przesadzajcie, aż tak we wszystkim nie jest zła, ale interpretacja najgorsza. :-\ Bo kto w tej Biblii np. widział datę 1914?
Jeśli jej nie ma, to o jednego bożka mniej. ;D

  Może nie jest zła, ale naciągana a raczej dopasowywana do wytyków organizacji, a powinno być odwrotnie. Tu słówko, tam znaczek i niby to samo a jednak.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Październik, 2015, 20:07 »
  Może nie jest zła, ale naciągana a raczej dopasowywana do wytyków organizacji, a powinno być odwrotnie. Tu słówko, tam znaczek i niby to samo a jednak.
No pewnie, że jest wykrzywiona, ale ja jestem taki fachowiec, że na jej podstawie pisałem obronę katolickich nauk. ;)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Październik, 2015, 08:26 »
No pewnie, że jest wykrzywiona, ale ja jestem taki fachowiec, że na jej podstawie pisałem obronę katolickich nauk. ;)

   Ale ja to wiem, że to Twój chleb powszedni. Tylko co mi szkodzi....? ;)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maj, 2016, 10:07 »
Niewiele dzieje się nadal w kwestii tych komentarzy do Biblii.
Nadal tylko Mt i tylko w jednym języku:

https://www.jw.org/en/publications/bible/study-bible/books/

Takim tempem to do Armagedonu nie wydadzą wszystkich Ksiąg. :)
Jehowa ich osądzi za opieszałość. ;)


Offline robbo1

Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Maj, 2017, 14:35 »
Nasz przekład to jedno z wielu wielu tłumaczeń,które spotkało się z przychylnymi,i nieprzychylnymi opiniami.
Jak niemal wszystkie.

I tak po ukazaniu się wyd.przez "Pollottinum" Biblii.Tysiąclecia ,ksiądz E.Dąbrowski,który sam jest tłumaczem N.T nazwał ją "Biblią tysiąca błędów"


Offline Roszada

Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Maj, 2017, 14:46 »
I tak po ukazaniu się wyd.przez "Pollottinum" Biblii.Tysiąclecia ,ksiądz E.Dąbrowski,który sam jest tłumaczem N.T nazwał ją "Biblią tysiąca błędów"
O I wydaniu tak powiedział, z roku 1965 i później po jego krytyce poprawiono w wielu miejscach w wydaniach następnych, które sami ŚJ nosili ze względu na imię Jahwe, bo swej Biblii z imieniem nie mieli wcale. ;D
Nie siej więc plew. :(


Offline Startek

Odp: 2015 - Wydano Przekład Nowego Świata (edycja do studium)
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maj, 2017, 15:11 »
Czego się czepiacie znowu Przekładu Nowego Świata , nad tym przekładem pracowało wielu znanych biblistów ( anonimowo ma się rozumieć)  . Sam Jehowa natchnął ich do wydania tego przekładu by wszędzie było Jego imię uświęcone .  Oraz zwrócono uwagę na ciało kierownicze i jego działalność pierwszym wieku .