Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Co po organizacji? Czyli twoje obecne poglądy po odłączeniu, wykluczeniu lub usunięciu się w cień...

Ateista
4 (5.5%)
Powrót do wcześniejszej religii (katolik, protestant,  itd)
2 (2.7%)
Agnostyk
14 (19.2%)
Chrześcijanin (bez przynależności)
39 (53.4%)
Inne (można napisać jakie)
14 (19.2%)

Głosów w sumie: 68

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?  (Przeczytany 27864 razy)

Offline Czuwający

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 09:17 »
Jak najbardziej! Myślę, że wielu z nas tutaj ma nadal taki status. Ze mną włącznie.

to może dodać taka odpowiedź także zobaczymy ilu nas jest :):), i rozwalmy od środka jak Korwin Unie  ;D ;D ;D ;D


Offline muminka

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:41 »
Mój mądry mąż mówi że każda zalegalizowana religia jest podstawą terroryzmu.
Uważa że każda religia prędzej czy później dokonuje mordu czy to na fizycznym ciału czy to na psychice.
Niestety po ostatnich wydarzeniach muszę przyznać mu rację.
Jezus dał nam wzór co mamy robić i jak się zachowywać by mieć życie wieczne.
<3 I tego się trzymam a dobro jest w każdym z nas i wolę widzieć to dobro niż słyszeć że tamten zły tamten zły a my dobrzy bo my w Arce yyyy

A szczytem hipokryzji jest że odsunęła się osoba która mając męża ma przyjaciela i z nim żyje i prowadzi gospodarstwo domowe a różnica między nami jest taka że ja wyszłam a ona nadal w arce buuu ( mąż nie mieszka z nią )
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Czuwający

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:43 »
masz mądrego tego faceta  ;)


Offline muminka

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 16:43 »
Baaa bardzo mądrego :)
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline parasin

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 22:03 »
A ja zaznaczyłem Agnostyk.
Chociaż tak naprawdę pociąga mnie ta idea chrześcijańska i wiara i sama osoba Jezusa i chciałbym zaznaczyć coś innego, ale organizacja zrobiła mojej wierze ogromną krzywdę - oszukała! Sprawiła, że uwierzyłem w kłamstwo - odkryłem te mechanizmy, ten sposób nawigacji w stronę manipulacji i wiecie co jest najgorsze? Że to samo widzę w Biblii. Chciałbym wierzyć, ale brak podstaw. Może to głupie co powiem, ale ja już raz zaufałem Jezusowi/Jehowie,  raz do niego przyszedłem, teraz chyba kolej na niego to On musi przyjść do mnie musi mnie do siebie pociągnąć i muszę na 100% wiedzieć, że to On, bo już raz na 100% mi się wydawało że wiem, że to ON

Nemo - Mam nadzieję ze już sam do tego doszedłeś, ale radzę również innym szczególnie uważać na ludzi pokroju pana Kubika. Do nich zaliczyłbym również pana Szczytyńskiego. To osoby szukające tanich sensacji nie umiejące odróżnić faktów od mitów nie potrafiące zupełnie analizować informacji, przez co często tworzą własną wersję rzeczywistości.
Pozdrawiam.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 22:23 »
Nemo - Mam nadzieję ze już sam do tego doszedłeś, ale radzę również innym szczególnie uważać na ludzi pokroju pana Kubika. Do nich zaliczyłbym również pana Szczytyńskiego. To osoby szukające tanich sensacji nie umiejące odróżnić faktów od mitów nie potrafiące zupełnie analizować informacji, przez co często tworzą własną wersję rzeczywistości.
Pozdrawiam.
Ale o co Ci chodzi, bo nie bardzo rozumiem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 22:28 »
Mój mąż twierdzi że każda religia jest podstawą terroryzmu i chyba coś w tym jest
Mój twierdzi to samo ;)
Mąż mojej żony tak samo twierdzi  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline parasin

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 22:38 »
Ale o co Ci chodzi, bo nie bardzo rozumiem.
Chodzi o to żeby uważać na ludzi mówiących dziwne rzeczy nawet jak pięknie o nich mówią. Np Kubik wierzy w płaską Ziemię. Ja od razu rewelacje głoszone przez takich, wrzucam do folderu "sprawdzić dokładnie lub wywalić do śmieci", ponieważ taki nie potrafi znaleźć odpowiedzi na banalnie proste pytania, i ma bardzo dużą tendencję do ulegania manipulacjom.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #83 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 23:24 »
Chodzi o to żeby uważać na ludzi mówiących dziwne rzeczy nawet jak pięknie o nich mówią. Np Kubik wierzy w płaską Ziemię. Ja od razu rewelacje głoszone przez takich, wrzucam do folderu "sprawdzić dokładnie lub wywalić do śmieci", ponieważ taki nie potrafi znaleźć odpowiedzi na banalnie proste pytania, i ma bardzo dużą tendencję do ulegania manipulacjom.
No wybacz. Po pięknych słowach WTS-u to raczej już nie uwierzę w płaską ziemię. Tylko cały czas nie rozumiem dlaczego sądzisz że mógłbym w cokolwiek naiwnie uwierzyć?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline dziewiatka

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #84 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 00:35 »
Dlaczego ziemia nie miałaby być płaska .Kulista ziemia urąga sprawiedliwości ,jedni stale mieliby pod górkę a inni z górki .Dla tego płaska ziemia wyrównuje te niesprawiedliwości.Dla tego ziemia jest płaska.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #85 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 00:38 »
Dlaczego ziemia nie miałaby być płaska .Kulista ziemia urąga sprawiedliwości ,jedni stale mieliby pod górkę a inni z górki .Dla tego płaska ziemia wyrównuje te niesprawiedliwości.Dla tego ziemia jest płaska.
No i można dojść do horyzontu i spaść z ziemi.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline parasin

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #86 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 09:47 »
No wybacz. Po pięknych słowach WTS-u to raczej już nie uwierzę w płaską ziemię. Tylko cały czas nie rozumiem dlaczego sądzisz że mógłbym w cokolwiek naiwnie uwierzyć?
Ja nic takiego nie zasugerowałem. Tylko ostrzegłem przed ludźmi tego pokroju


Offline dziewiatka

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #87 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 18:37 »
Mój mądry mąż mówi że każda zalegalizowana religia jest podstawą terroryzmu.
Uważa że każda religia prędzej czy później dokonuje mordu czy to na fizycznym ciału czy to na psychice.
Niestety po ostatnich wydarzeniach muszę przyznać mu rację.
Jezus dał nam wzór co mamy robić i jak się zachowywać by mieć życie wieczne.
<3 I tego się trzymam a dobro jest w każdym z nas i wolę widzieć to dobro niż słyszeć że tamten zły tamten zły a my dobrzy bo my w Arce yyyy

A szczytem hipokryzji jest że odsunęła się osoba która mając męża ma przyjaciela i z nim żyje i prowadzi gospodarstwo domowe a różnica między nami jest taka że ja wyszłam a ona nadal w arce buuu ( mąż nie mieszka z nią )
Twój mąż ma rację .Tylko ten wzór Jezus też założył religię ,która zakładała ostracyzm,przedłożenie dobra religii nad dobro bliźnich ,między innymi rodziny.Jezus jako przywódca religii ponosi za to odpowiedzialność.


Offline muminka

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #88 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 19:34 »
Ja tego tak nie odbieram. Uważam że Jezus kochał rodzinę. Kładł duży nacisk na nią. Przecież kiedy umierał Kazał się Janowi zaopiekować własną matką.
Uważam też że nie chodzi o to by unikać kontaktów z kimś kto wierzy inaczej niż ja czy stosować szeroko pojęty ostracyzm. Mamy szanować poglądy a w odpowiednim dniu zostaną one osądzone.
Jezus uczył miłości i miłosierdzia. Natomiast ludzie zrobili sobie nadinterpretacje jego słów i są tak zawzięci w tej całej miłości że miłość staje się odległym wyrażeniem.
Jezus jest naszym wzorem.
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Snowid

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #89 dnia: 22 Lipiec, 2016, 10:24 »
nie chce miec juz nic wspolnego z chrzescijanstwem