Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Co po organizacji? Czyli twoje obecne poglądy po odłączeniu, wykluczeniu lub usunięciu się w cień...

Ateista
4 (5.5%)
Powrót do wcześniejszej religii (katolik, protestant,  itd)
2 (2.7%)
Agnostyk
14 (19.2%)
Chrześcijanin (bez przynależności)
39 (53.4%)
Inne (można napisać jakie)
14 (19.2%)

Głosów w sumie: 68

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?  (Przeczytany 27835 razy)

Offline Christianus

Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« dnia: 08 Sierpień, 2015, 09:35 »
Pomyślałem, że warto zrobić tego typu ankietę. Wiele osób zastanawia się jak ugryźć sprawę po odejściu.
Fajnie byłoby napisać dlaczego akurat takiego wyboru dokonaliście.

Zaznaczam, że nie jest to temat do kłótni lub wskazywania jedynej prawdziwej drogi.
Już nam taką drogę wskazywało kilku takich...
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline Liberal

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień, 2015, 14:56 »
Ale to pytasz, co było zaraz po odejściu czy o to, co jest obecnie?
Bo ja przez ostatnie 10 lat przechodziłem kilka ewolucji poglądów i to, co jest teraz jakoś mało koresponduje z tym, co było zaraz po odejściu, a za kolejne 10 lat może być jeszcze inaczej
:)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Roszada

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpień, 2015, 15:05 »
Ale to pytasz, co było zaraz po odejściu czy o to, co jest obecnie?
Bo ja przez ostatnie 10 lat przechodziłem kilka ewolucji poglądów i to, co jest teraz jakoś mało koresponduje z tym, co było zaraz po odejściu, a za kolejne 10 lat może być jeszcze inaczej
:)
I słusznie piszesz Liberal, bo też znałem kilku exŚJ, których losy różnie się zmieniały.
Nawet ci, co wstąpili do jakichś kościołów, to przez pewien czas, czasem kilka lat, byli bez przynależności religijnej.


Offline Córka Weterana

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpień, 2015, 19:43 »
Pomyślałem, że warto zrobić tego typu ankietę. Wiele osób zastanawia się jak ugryźć sprawę po odejściu.
Fajnie byłoby napisać dlaczego akurat takiego wyboru dokonaliście.

Zaznaczam, że nie jest to temat do kłótni lub wskazywania jedynej prawdziwej drogi.
Już nam taką drogę wskazywało kilku takich...

Jeśli chodzi o przekonania, jestem agnostykiem. Dlaczego? Bo ateizm to DLA MNIE też jakaś przesada. A ja nie lubię przesady w żadną stronę.
Mam problem z kreacjonizmem, jak patrzę na mojego synka, to nie bardzo wierzę, że to ewolucja sama doprowadziła do powstawania tak skomplikowanych istot :)


Offline gedeon

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień, 2015, 19:48 »
Ja powiem krótko, wierzę ale nie pytajcie jak.


Offline Iza

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień, 2015, 10:40 »
Ja na razie jestem na etapie emocjonalnego wypalenia i wykończenia po tym jak zorientowałam się , ze mi WTS nieżle mózg wyprało, ale mam zamiar nadal żyć po chrześcijańsku , bo jednak Biblia fascynuje mnie niezmiennie. Wątpię jednak czy kiedykolwiek będę szukać jakiejś zorganizowanej religii.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Estrella Despierta

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień, 2015, 12:26 »
Ja na razie jestem na etapie emocjonalnego wypalenia i wykończenia po tym jak zorientowałam się , ze mi WTS nieżle mózg wyprało, ale mam zamiar nadal żyć po chrześcijańsku , bo jednak Biblia fascynuje mnie niezmiennie. Wątpię jednak czy kiedykolwiek będę szukać jakiejś zorganizowanej religii.

Ja mam tak samo :)


Offline gedeon

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sierpień, 2015, 14:15 »
Ja na razie jestem na etapie emocjonalnego wypalenia i wykończenia po tym jak zorientowałam się , ze mi WTS nieżle mózg wyprało, ale mam zamiar nadal żyć po chrześcijańsku , bo jednak Biblia fascynuje mnie niezmiennie. Wątpię jednak czy kiedykolwiek będę szukać jakiejś zorganizowanej religii.

Bo Jesteś na detoksie, kiedyś sama zadecydujesz o wyborze lub nie.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2015, 14:25 wysłana przez gedeon »


Offline Iza

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sierpień, 2015, 14:19 »
Ja mam tak samo :)
Oj, miło się dowiedzieć, że ktoś podziela moje odczucia.Choć z autopsji wiem, że stan do miłych i komfortowych nie należy. Ale co tam, damy radę!!!
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Estrella Despierta

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Sierpień, 2015, 14:23 »
Oj, miło się dowiedzieć, że ktoś podziela moje odczucia.Choć z autopsji wiem, że stan do miłych i komfortowych nie należy. Ale co tam, damy radę!!!

Ja już bym chciała im oficjalnie podziękować. Mam dość. Wstydzę się nazywać Świadkiem Jehowy. Już sie nikomu do tego nie przyznaję.


Offline gedeon

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Sierpień, 2015, 14:26 »
Ja już bym chciała im oficjalnie podziękować. Mam dość. Wstydzę się nazywać Świadkiem Jehowy. Już sie nikomu do tego nie przyznaję.

Masz mój pełen szacun, ja w reportażu w TVN z dumą to powiedziałem.


Offline Estrella Despierta

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Sierpień, 2015, 15:12 »
Masz mój pełen szacun, ja w reportażu w TVN z dumą to powiedziałem.

Mam ochotę wszystkim wykrzyczeć "nie jestem już świadkiem jehowy! odchodze! do widzenia!"


Offline gedeon

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Sierpień, 2015, 17:01 »
Mam ochotę wszystkim wykrzyczeć "nie jestem już świadkiem jehowy! odchodze! do widzenia!"

Ja dokładnie tak zrobiłem. ;D ;D ;D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Październik, 2015, 21:21 »

    Hm.....nie wiem czy to droga. Ja po odejściu z organizacji uczyłam się zwyczajnie po ludzku żyć.
Żyć w tym nowym świecie, którym mnie tak straszono, że mnie zeżre razem z butami. Uczyłam się normalności bez zadzierania nosa i poczucia bycia lepszym. Długo nad sobą pracowałam, ale było warto.
Warto poznać świat takim jaki jest, a nie takim jakim nam przedstawiano, a raczej straszono.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Milla83

Odp: Jaką drogę wybraliście po odejściu z organizacji?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Październik, 2015, 21:45 »
Po wyjściu z organizacji mam zamiar uwierzyć w siebie i odnaleźć moje własne - JA  :-X
Pozbawili mnie osobowości, tożsamości... Już sama nie wiem kim jestem...