Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam szukam Świadków Jehowy  (Przeczytany 19123 razy)

kruszynka

  • Gość
Witam szukam Świadków Jehowy
« dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:18 »
Witam wszystkich, których znam i nie znam  ;D . Szukam Świadków Jehowy, mam nadzieję, że jest tutaj ktoś taki . Zależy mi na szybkim kontakcie najlepiej na priv. Pozdrawiam.


Offline falafel

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:22 »
Witaj serdecznie kruszynko,

My się dobrze znamy :)

Nadal jestem ŚJ, chociaż raczej po drugiej stronie. Tym niemniej jeśli mogę Ci w czymś pomóc, to daj znać


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:27 »
 :)


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec, 2015, 09:55 »
Jakikolwiek kontakt i wsparcie...wracam, bo wiem, że nie ma innej prawdy. Robię to dla siebie i Jehowy i będę po stronie Boga. Pozdrawiam


Offline M

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec, 2015, 11:01 »
Jakikolwiek kontakt i wsparcie...wracam, bo wiem, że nie ma innej prawdy. Robię to dla siebie i Jehowy i będę po stronie Boga. Pozdrawiam

Kruszynko, znajdziesz tutaj na forum różnych ludzi. Najwięcej jest chyba byłych Świadków Jehowy lub tych, którzy są nadal członkami zboru, ale nie wierzą już w Organizację i niewolnika bo przekonali się, że tam prawdy nie ma; pozostają tylko ze względu na chęć zachowania dobrych relacji z rodziną/przyjaciółmi. Musisz się z tym liczyć szukając tu kontaktów. No ale są też osoby takie jak sabekk, więc może kogoś jeszcze znajdziesz :).

Pamiętaj też, że pisze tu również sporo ludzi, którzy z takich czy innych przyczyn zupełnie przestali wierzyć (lub nigdy nie wierzyli) i trzeba to uszanować. Generalnie różnorodność na tym forum jest dużo większa niż w zborze ŚJ i na początku może to przytłaczać, trzeba się przyzwyczaić i nie zrażać różnicą zdań :)

Osobiście nadal jestem Świadkiem Jehowy, ale tylko formalnie. W Boga i Biblię wierzę, w niewolnika i organizację nie. Jeśli chcesz pogadać - pisz prywatną wiadomość.


Offline Dietrich

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec, 2015, 13:18 »
Ja również chciałem się przywitać.
Wierzę w Jehowę i w to, że ma wobec ludzi zamierzenie. Wierzę, że Jezus oddał za nas życie i pozostawił wzór do naśladowania. Natomiast nie ufam ślepo organizacji i większości jej wytycznych uznając je za ograniczające chrześcijańską wolność lub zwyczajnie szkodliwe i podłe. Przekonałem się również, że w wielu wypadkach organizacja ustami swych decydentów dopuszcza się manipulacji, przeinaczeń czy wręcz kłamie i to nie w imię jedności lecz posłuszeństwa.

Jednak dokładnie jak M uważam, że pozostając wewnątrz organizacji można zdziałać równie wiele, jak poza nią. W zborach jest mnóstwo ludzi, którzy "znają prawdę o prawdzie". Zaciekłość CK w zwalczaniu wszystkiego, co może nosić oznaki myślenia innego niż WTS-owe zdaje się skutecznie odstraszać.  Jednak dzięki "tym stronom" i wymianie myśli z innymi nabiera się wiedzy niedostępnej w publikacjach Strażnicy i rozumie się wówczas mechanizmy, które  w niej  rządzą. A miłości często jest tam tyle, co brudu pod paznokciem.


Offline Christianus

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipiec, 2015, 15:27 »
Witaj Kruszynka.
Jeśli mogę zapytać, to długo jesteś poza organizacją?
Znam kogoś kto posługiwał się tą ksywką i dlatego pytam, bo być może się znamy.
Nie z żadnego forum, ale dawnego życia zborowego.


A nie, jednak nie. Ta osoba jest już w zborze od paru lat.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec, 2015, 15:47 wysłana przez Christianus »
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipiec, 2015, 17:57 »
Kruszywo,  wracasz do zboru , a nie do Jehowy, bo od Jehowy nigdy nie odeszlas.  Wiec nie wiem dlaczego wchodzisz na taką stronę , czy to świadczy o lojalności wobec organizacji i?


Offline Liberal

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipiec, 2015, 02:49 »
Wiec nie wiem dlaczego wchodzisz na taką stronę , czy to świadczy o lojalności wobec organizacji i?

Krew mnie zawsze zalewa, kiedy czytam takie teksty  >:(
Właśnie dlatego, że wielu z nas "wchodziło na takie strony" dzisiaj nie jesteśmy już Świadkami Jehowy!
A nawet, jeśli ktoś decyduje się zostać w Organizacji, to znajduje w takich miejscach zrozumienie swoich wątpliwości i rozterek.
Czemu i komu służy zniechęcanie Świadków do wypowiadania się na Forach internetowych?
Ktoś szuka wsparcia, pomocy, chce z kimś pogadać itp., a tu dostaje na wstępie kopa "po co tu wchodzisz? nie wiesz że Organizacja tego zabrania? jesteś nielojalny!"
Przecież to jakieś chore jest...
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lipiec, 2015, 05:08 »
Dziękuję wszystkim....więc, wracam do organizacji, ponieważ tęsknię i nie potrafię być sama.  Odeszłam, nie z powodu złych czy błędnych nauk, ale z innych powodów, a nigdy też nie twierdziłam, że odeszłam od Jehowy. Kocham go i to jest chyba jedyna żywa i duchowa istota, która mnie rozumie. Rozumiem tutaj niektórych i jestem świadoma mojej decyzji. Organizacja jest jaka jest, może być nawet gorzej, ale w przeciągu tych 2,5 roku, kiedy byłam poza organizacją, doznałam więcej przykrości. To chyba tyle, cieszę się że mogę na niektórych tutaj liczyć, mam nadzieję, że będziecie mnie w tym wspierać liczę na Was. Pozdrawiam i miłego dnia  :D.


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lipiec, 2015, 05:14 »
A nie lepiej poszukać miejscowego zboru? Tu, na forum o takiej tematyce, jedyne wsparcie jakie dostaniesz...  no pomyśl. Przykłady masz powyżej.


No tak idę w niedzielę na zebranie, ale pomyślałam, że dobrze mieć też kogoś takiego co doradzi, wiem, że w zborze nikt nie może jak na razie ze mną rozmawiać... :)


Offline M

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lipiec, 2015, 08:40 »
Wiec nie wiem dlaczego wchodzisz na taką stronę , czy to świadczy o lojalności wobec organizacji i?
Krew mnie zawsze zalewa, kiedy czytam takie teksty  >:(

Mi się mocno wydaje, że ktoś tu nie wyłapał ironii ;). No chyba, że owca pisała na poważnie, ale raczej wątpię.


Offline Natan

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lipiec, 2015, 09:07 »
Witam Cię serdecznie Kruszynko,

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na prowadzeniu porządnego życia i posiadaniu przyjaciół (czyli na wartościach doczesnych, cennych, ale nie najważniejszych), a nie na osiągnięciu życia wiecznego, to organizacja Świadków Ci w tym pomoże. Znam przykłady osób, które po odejściu od Świadków nie szukały Boga i się stoczyły, np. są zniewolone ciężkimi nałogami lub niemoralnie się prowadzą.

Jeżeli jednak chcesz osiągnąć życie wieczne, by żyć w wiecznym szczęściu, nieśmiertelności, miłości i chwale, wraz z Chrystusem i ludźmi zbawionymi, to organizacja Świadków Ci w tym nie pomoże. Dlaczego tak twierdzę? Gdyż naucza ona, że ogół członków organizacji to "drugie owce", które nie potrzebują nowego narodzenia, usprawiedliwienia z wiary, nadziei niebiańskiej, brania bezpośredniego udziału w Wieczerzy Pańskiej przez spożywanie chleba i wina, itp. A to jest z gruntu fałszywa nauka i pozbawianie szczerych ludzi tego, co jest dla nich dostępne, a nawet konieczne.

Zauważ, Chrystus nie mówi o nowym narodzeniu jako o opcji, ale jako o konieczności:

Ew. Jana 3:3-7: "Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić".

Ale decyzja należy do Ciebie i każdy powinien ją uszanować. Życzę Ci z całego serca, byś znalazła pokój z Bogiem i ludźmi już dzisiaj, a w przyszłości wieczne zbawienie.


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lipiec, 2015, 09:10 »
 :o nie chciałam rozpętać tu  burzy...  :)

sabekk dziękuję


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lipiec, 2015, 09:12 »
Witam Cię serdecznie Kruszynko,

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na prowadzeniu porządnego życia i posiadaniu przyjaciół (czyli na wartościach doczesnych, cennych, ale nie najważniejszych), a nie na osiągnięciu życia wiecznego, to organizacja Świadków Ci w tym pomoże. Znam przykłady osób, które po odejściu od Świadków nie szukały Boga i się stoczyły, np. są zniewolone ciężkimi nałogami lub niemoralnie się prowadzą.

Jeżeli jednak chcesz osiągnąć życie wieczne, by żyć w wiecznym szczęściu, nieśmiertelności, miłości i chwale, wraz z Chrystusem i ludźmi zbawionymi, to organizacja Świadków Ci w tym nie pomoże. Dlaczego tak twierdzę? Gdyż naucza ona, że ogół członków organizacji to "drugie owce", które nie potrzebują nowego narodzenia, usprawiedliwienia z wiary, nadziei niebiańskiej, brania bezpośredniego udziału w Wieczerzy Pańskiej przez spożywanie chleba i wina, itp. A to jest z gruntu fałszywa nauka i pozbawianie szczerych ludzi tego, co jest dla nich dostępne, a nawet konieczne.

Zauważ, Chrystus nie mówi o nowym narodzeniu jako o opcji, ale jako o konieczności:

Ew. Jana 3:3-7: "Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić".

Ale decyzja należy do Ciebie i każdy powinien ją uszanować. Życzę Ci z całego serca, byś znalazła pokój z Bogiem i ludźmi już dzisiaj, a w przyszłości wieczne zbawienie.


To Twoim zdaniem kto ma racje? Wracam do wszystkiego także z myślą tą , że Jehowa da mi życie wieczne.