Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam szukam Świadków Jehowy  (Przeczytany 19122 razy)

Offline Weteran

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Lipiec, 2015, 12:07 »
Do wszystkich piszących o „nowym narodzeniu”:

Jest wielu chrześcijan wierzących, exów i wyznawców innych religii, którzy postępują moralnie, uczciwie, okazują miłość, ofiaraność, są po prostu LUDŹMI.
Ale nie czują żadnego „nowego narodzenia”, jak to czujecie Wy, albo jak Wam się wydaje. PRZESTAŃCIE  WZBUDZAĆ U TAKICH LUDZI WYRZUTY SUMIENIA, BO TAK CZYNI STRAŻNICA, mówiąc ŚJ, że robią za mało, albo, że powinni być szczęśliwi w „raju duchowym”, a nie są. „Nowe narodzenie” nie musi oznaczać żadnych przeżyć mistycznych, można je RÓŻNIE interpretować. Może oznaczać diametralną zmianę życia człowieka, na którą on się decyduje. Jezus powiedział:  Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (Jana 13:35) Oraz: Poznacie ich po ich owocach(Mateusza 7:16). Sądząc po cudach i nadzwyczajnych znakach z I w. n. e., niektórzy mogą mniemać, że owo nadzwyczajne „nowe narodzenie” skończyło się wraz ze śmiercią apostołów. Może tak, może nie. Ja podaję tylko przykłady różnych możliwości interpretacji i nie wykłócam się, która z nich jest słuszna, bo z tego już się wyleczyłem.

Witam Cię serdecznie Kruszynko,

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na prowadzeniu porządnego życia i posiadaniu przyjaciół (czyli na wartościach doczesnych, cennych, ale nie najważniejszych), a nie na osiągnięciu życia wiecznego, to organizacja Świadków Ci w tym pomoże. Znam przykłady osób, które po odejściu od Świadków nie szukały Boga i się stoczyły, np. są zniewolone ciężkimi nałogami lub niemoralnie się prowadzą.

Jeżeli jednak chcesz osiągnąć życie wieczne, by żyć w wiecznym szczęściu, nieśmiertelności, miłości i chwale, wraz z Chrystusem i ludźmi zbawionymi, to organizacja Świadków Ci w tym nie pomoże. Dlaczego tak twierdzę? Gdyż naucza ona, że ogół członków organizacji to "drugie owce", które nie potrzebują nowego narodzenia, usprawiedliwienia z wiary, nadziei niebiańskiej, brania bezpośredniego udziału w Wieczerzy Pańskiej przez spożywanie chleba i wina, itp. A to jest z gruntu fałszywa nauka i pozbawianie szczerych ludzi tego, co jest dla nich dostępne, a nawet konieczne.

Zauważ, Chrystus nie mówi o nowym narodzeniu jako o opcji, ale jako o konieczności:

Ew. Jana 3:3-7: "Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić".

Ale decyzja należy do Ciebie i każdy powinien ją uszanować. Życzę Ci z całego serca, byś znalazła pokój z Bogiem i ludźmi już dzisiaj, a w przyszłości wieczne zbawienie.

Bardzo proszę - z całym szacunkiem - nie agitować i nie wzbudzać wyrzutów sumienia. Twórca powyżej cytowanego postu nie jest Bogiem, aby miał decydować kto i na jakich warunkach otrzyma życie wieczne. Nie może też zagwarantować, że jego zrozumienie i rozeznanie jest pełne i właściwe.
Natomiast pisząc do Kruszynki: „decyzja należy do Ciebie”, stawia ją przed wyborem, który jest wyborem w jego pojęciu. Chcąc zachęcić, może spowodować zniechęcenie. Dlatego tego typu agitację - choć czynioną w dobrej wierze - uważam za szkodliwą.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2015, 12:27 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Puszek

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Lipiec, 2015, 13:27 »
Ja bym proponował stworzyć nowy dział lub wykorzystać istniejący INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... i do takiego działu odsyłać każdego kto chce popisać o takich tematach związanych z więzią z Bogiem i Chrystusem po odejściu od ŚJ. Tak obiektywnie ujmując Weterenie tą kwestię to ciężko będzie uniknąć tu jakąkolwiek agitacje, która zwykle jest źle odbierana i może słusznie. Jednak wielu obecnych ŚJ czy już exów prowadzi różne życie, które każdemu z osobna wydaję się słuszne. Dlaczego by się tym nie dzielić i komuś pomóc w podjęciu decyzji w swoim życiu? Jednak lepiej niech to się dzieje w konkretnym dziale niż byle każdym wątku. Jeśli kogoś religia, Bóg i Chrystus nie interesuje to zwyczajnie do takiego działu wchodził nie będzie. I choć to nie jest główna tematyka forum to jednak wielu obecnych ŚJ lub exów chciało może by znaleźć z kimś kontakt kto prowadzi chrześcijańskie życie  ;)
Takie moje luźne zdanie w tej kwestii chciałem wyrazić. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2015, 13:30 wysłana przez P. »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Weteran

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Lipiec, 2015, 13:40 »
Wyjaśniam krótko. Nadal jestem człowiekiem wierzącym i nadal interesuje mnie Bóg i Chrystus. Nie "wylewam dziecka z kąpielą". Ale organicznie nie znoszę agitacji ,  choć generalnie szanuję  wiarę agitatorów.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Lipiec, 2015, 15:14 »

Liberal , nie chodziło o to ze chce kogośw wykopać z forum , tylko dziwi mnie postawa ze ktoś wraca do organizacji i , a jest na forum. Nie miałam na myśli nic nie stosownego , przeciwnie  -wiem co ta osoba może czuć,  może być rozdarta jak ja. Jeśli ktośppoczuł się urażony to przepraszam , może źle sklecilam zdanie. :-[


Offline Liberal

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Lipiec, 2015, 15:36 »
Liberal , nie chodziło o to ze chce kogośw wykopać z forum , tylko dziwi mnie postawa ze ktoś wraca do organizacji i , a jest na forum.

I dlatego trzeba się cieszyć, że Świadkowie bywają na tego typu forach, bo to świadczy o otwartości umysłu wielu osób.
Niemal na wszystkich polskich forach dyskusyjnych spotykam się z podobną reakcją na obecność Świadków - co ty tu robisz człowieku? leć na zebranie albo na głoszenie! przecież Organizacja zabrania ci bywać w takich miejscach... itp.
Co ciekawe, nie zauważyłem tego na forach zachodnich. Tam się z ludźmi rozmawia (pewnie, że czasami jest ostro), bo tylko tak można uzyskać jakąś wspólną płaszczyznę i skłonić rozmówcę do spojrzenia na pewne sprawy z odmiennego od WTS punktu widzenia.
Nie chciałbym Cię urazić Owco, ale chyba nieopatrznie wpisałaś się w krąg ludzi uważających, że skoro poznali prawdę o Prawdzie to ludzi pozostających w Organizacji należy traktować z góry. Być może się mylę, ale tak to jakoś zabrzmiało. "My się z tego uwolniliśmy, a jak ty tam nadal siedzisz to nie jesteś wart naszej uwagi".

Gdyby mnie tak kiedyś potraktowano, to pewnie nie zaszły by we mnie zmiany prowadzące do odejścia i zweryfikowania swojej wiary. Miałem to szczęście, że trafiłem na dyskutantów, którzy ze mną rozmawiali jak równorzędni partnerzy, a nie wskazywali mi miejsce w szeregu. Więcej tolerancji i empatii połączonej ze wspomnieniem, jak to z nami kiedyś było, moi Drodzy
:)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Lipiec, 2015, 16:33 »
Liberal , nigdy nie traktowała m nikogo z góry, sama widzę jak sj sami siebie traktują z góry.  Widać to na forach fi,  zauważyłam że tam masa braci jawnie obgaduje i atakuje jedna osobę , dramat.wstydu nie mają.


Offline Natan

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Lipiec, 2015, 16:39 »
Pisząc o nowym narodzeniu nie miałem zamiaru agitować. Chodziło mi o to, że to, czego odmawia ogółowi Świadków Ciało Kierownicze jest konieczne i dostępne dla każdego człowieka, który tylko ma takie pragnienie. A przecież Ciało Kierownicze wyraźnie oświadcza, że nowe narodzenie nie jest konieczne dla "drugich owiec".

Zgadzam się, że są różne wykładnie nowego narodzenia. Najbardziej tradycyjna to taka (u Ojców Kościoła), że nowe narodzenie to chrzest (narodzenie z wody) oraz następujące zaraz po nim udzielenie Ducha Świętego (narodzenie z Ducha Św.). Na drugim biegunie jest wykładnia kalwińska, że nowe narodzenie to niezależne od chrztu odrodzenie z Ducha Świętego, dzięki któremu ktoś okazuje skruchę i zaczyna wierzyć w Chrystusa.

Wymieniłem nowe narodzenie tylko przykładowo, jako jedno z wielu dóbr duchowych zakazanych dla "wielkiej rzeszy".  A o decyzji Kruszynki nie myślałem w kontekście nowego narodzenia, tylko odnośnie powrotu do organizacji lub dalszego poszukiwania prawdy poza nią.

Nie neguję też, że Duch Św. działa tam, gdzie chce, i że różni ludzie, w różnych kręgach i środowiskach, także niezrzeszeni w żadnym kościele mogą być zbawieni. Zbawienie to sprawa między Bogiem a człowiekiem. Ale pobudzanie ludzi, którzy są na rozdrożu, by rozważyli różne możliwości chyba nie jest niczym złym?

Widzicie, ile nieporozumień wynika, gdy się krótko formułuje myśli, a nie można szerzej porozmawiać. A może powinienem stąd odejść?


Offline M

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Lipiec, 2015, 16:43 »
Widzicie, ile nieporozumień wynika, gdy się krótko formułuje myśli, a nie można szerzej porozmawiać. A może powinienem stąd odejść?

Dlaczego od razu odejść? Jest tutaj miejsce dla każdego - zarówno dla wierzących jak i niewierzących, Świadków Jehowy, Protestantów i innych. Jedyne, czego byśmy tutaj nie chcieli, to narzucania w jakiś sposób swoich poglądów innym lub obrażania innych z powodu ich poglądów. Natomiast dyskutowanie o nich na forum to inna sprawa - od tego przecież jest forum, żeby dyskutować :).


Offline Liberal

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Lipiec, 2015, 16:57 »
Liberal , nigdy nie traktowała m nikogo z góry, sama widzę jak sj sami siebie traktują z góry.

Pisałem jedynie o ogólnej tendencji zauważalnej na wielu forach. Nie chciałem dotknąć Cię personalnie. A Twoja wcześniejsza uwaga po prostu przypomniała mi wiele różnych wpisów, które wywołują u mnie alergię. Nie dąsaj się już :)

A może powinienem stąd odejść?

E tam, zaraz odejść. Jesteś zaprawionym w wielu bojach odstępcą i nie powinieneś się zrażać takimi uwagami.
Nie musimy się ze sobą we wszystkim zgadzać, ale nie ma też potrzeby podejmować radykalnych kroków ze względu na odmienne spojrzenie czy krytykę.
Zostań, Natan, i pisz, bo wiele wnosisz do naszego kółka wzajemnej adoracji
;)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Liberal

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Lipiec, 2015, 17:59 »
'Lib' zaprasza na grila...

A pewnie :) I nigdy ode mnie nie usłyszysz: "Z odstępcami jadasz, faryzeuszu?" :D
Bo z mądrym i fajnym człowiekiem to nawet piwo lepiej smakuje :)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline gedeon

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Lipiec, 2015, 18:14 »
Pisząc o nowym narodzeniu nie miałem zamiaru agitować. Chodziło mi o to, że to, czego odmawia ogółowi Świadków Ciało Kierownicze jest konieczne i dostępne dla każdego człowieka, który tylko ma takie pragnienie. A przecież Ciało Kierownicze wyraźnie oświadcza, że nowe narodzenie nie jest konieczne dla "drugich owiec".

Zgadzam się, że są różne wykładnie nowego narodzenia. Najbardziej tradycyjna to taka (u Ojców Kościoła), że nowe narodzenie to chrzest (narodzenie z wody) oraz następujące zaraz po nim udzielenie Ducha Świętego (narodzenie z Ducha Św.). Na drugim biegunie jest wykładnia kalwińska, że nowe narodzenie to niezależne od chrztu odrodzenie z Ducha Świętego, dzięki któremu ktoś okazuje skruchę i zaczyna wierzyć w Chrystusa.

Wymieniłem nowe narodzenie tylko przykładowo, jako jedno z wielu dóbr duchowych zakazanych dla "wielkiej rzeszy".  A o decyzji Kruszynki nie myślałem w kontekście nowego narodzenia, tylko odnośnie powrotu do organizacji lub dalszego poszukiwania prawdy poza nią.

Nie neguję też, że Duch Św. działa tam, gdzie chce, i że różni ludzie, w różnych kręgach i środowiskach, także niezrzeszeni w żadnym kościele mogą być zbawieni. Zbawienie to sprawa między Bogiem a człowiekiem. Ale pobudzanie ludzi, którzy są na rozdrożu, by rozważyli różne możliwości chyba nie jest niczym złym?

Widzicie, ile nieporozumień wynika, gdy się krótko formułuje myśli, a nie można szerzej porozmawiać. A może powinienem stąd odejść?

Natanie byłeś i będziesz tu zawsze mile widziany, ja osobiście cenie sobie Twoją wrażliwość i mądrość.
Pamiętajcie jednak że to tylko forum, ja Ciebie Natanie znam osobiście  więc doskonale komunikuje z Tobą swoje myśli.


Offline Roszada

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Lipiec, 2015, 18:32 »
Liberal , nie chodziło o to ze chce kogośw wykopać z forum , tylko dziwi mnie postawa ze ktoś wraca do organizacji i , a jest na forum. Nie miałam na myśli nic nie stosownego , przeciwnie  -wiem co ta osoba może czuć,  może być rozdarta jak ja. Jeśli ktośppoczuł się urażony to przepraszam , może źle sklecilam zdanie. :-[
Owco!
Na bratnim forum, jak wynika z mych obserwacji było kilka 'rodzai' ŚJ.
Jedni byli tam duchem i ciałem (np. Zbig, odszedł z forum).
Inni byli tam ciałem, ale nie duchem (np. ze względu na żonę chodzili, albo ze względu na zamieszkiwanie w domu z rodzicami ŚJ, albo uwiązani pracą ze ŚJ).
Inni dwiema nogami w organizacji ale duchem gdzie indziej.
Inni jedną nogą w organizacji drugą gdzie indziej.
I pewnie jeszcze innego typu byli.

Ja zarzut o braniu w odstępczym forum stawiałem tylko takim ŚJ, co się rzucali jak piskorze, broniąc każdy cal organizacji, a sami nie słuchali jej do końca.
Nie przypominam sobie bym taki zarzut stawiał sabekkowi, choć może mnie pamieć mylić.


Offline Weteran

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Lipiec, 2015, 23:38 »
A może powinienem stąd odejść?

Niczego takiego nie miałem na myśli. Niezależnie od różnicy poglądów cenię kulturę Twoich wypowiedzi.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Lipiec, 2015, 00:36 »
 ;D ;D ;D


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Lipiec, 2015, 00:38 »
Wyjaśniam krótko. Nadal jestem człowiekiem wierzącym i nadal interesuje mnie Bóg i Chrystus. Nie "wylewam dziecka z kąpielą". Ale organicznie nie znoszę agitacji ,  choć generalnie szanuję  wiarę agitatorów.


Cieszę się....