Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam szukam Świadków Jehowy  (Przeczytany 19125 razy)

Offline M

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lipiec, 2015, 09:42 »
To Twoim zdaniem kto ma racje? Wracam do wszystkiego także z myślą tą , że Jehowa da mi życie wieczne.

Piękno "wolności Chrystusowej" polega na tym, że nie musisz się zadręczać która grupa ludzi ma rację i tam koniecznie do nich iść, żeby uzyskać zbawienie. Bóg Cię nie zabije dlatego że nie jesteś członkiem denominacji X czy Y. Czytaj Biblię i jeśli masz taką potrzebę, szukaj ludzi, którzy postępują dokładnie według jej wskazówek. Pamiętaj jednak, że wszędzie są niedoskonali ludzie i w każdej jednej społeczności znajdziesz doktryny lub postawy, które nie będą Ci się podobały. Wtedy możesz albo to zaakceptować, albo pozostać "wolnym strzelcem".


Offline Natan

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lipiec, 2015, 10:03 »

To Twoim zdaniem kto ma racje? Wracam do wszystkiego także z myślą tą , że Jehowa da mi życie wieczne.

To Chrystus Pan ma rację. To do Niego trzeba z wiarą i modlitwą przyjść, by przez Niego poznać Boga jako Ojca. Dlaczego właśnie do Chrystusa? Bo to On może nas oczyścić z naszych grzechów Swoją świętą krwią i przyprowadzić do Ojca jako oczyszczonych.

 


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Lipiec, 2015, 10:06 »
Piękno "wolności Chrystusowej" polega na tym, że nie musisz się zadręczać która grupa ludzi ma rację i tam koniecznie do nich iść, żeby uzyskać zbawienie. Bóg Cię nie zabije dlatego że nie jesteś członkiem denominacji X czy Y. Czytaj Biblię i jeśli masz taką potrzebę, szukaj ludzi, którzy postępują dokładnie według jej wskazówek. Pamiętaj jednak, że wszędzie są niedoskonali ludzie i w każdej jednej społeczności znajdziesz doktryny lub postawy, które nie będą Ci się podobały. Wtedy możesz albo to zaakceptować, albo pozostać "wolnym strzelcem".


Ja uważam, że ŚJ są tą grupą. Nie pamiętam abym miała przez nich większe przykrości, które mam dzisiaj w obecnej chwili. Ja jestem osobą, która potrzebuje porozmawiać, czuć się potrzebną. Tylko tam czułam się spełniona duchowo.  :D


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Lipiec, 2015, 10:09 »
To Chrystus Pan ma rację. To do Niego trzeba z wiarą i modlitwą przyjść, by przez Niego poznać Boga jako Ojca. Dlaczego właśnie do Chrystusa? Bo to On może nas oczyścić z naszych grzechów Swoją świętą krwią i przyprowadzić do Ojca jako oczyszczonych.

No ok. Ale gdzie go szukać, dla mnie nie wystarczy czytać biblię, bo robię to już od lat. Więc, mam siedzieć w domu czytać, modlić się. A wymiana zdań, a rozmowa?


Offline matus

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Lipiec, 2015, 10:25 »
Wymiana zdań, czy wymiana myśli?
Wbrew pozorom - jest różnica.

Dla mnie osobiście jest coś nie tak, jeśli chcąc się podzielić naprawdę dowolną myślą z kimkolwiek z takiej grupy odczuwam wyrzuty sumienia albo strach przed tym ,ze za taką myśl spotka mnie jakieś upomnienie.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Weteran

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Lipiec, 2015, 16:23 »
No ok. Ale gdzie go szukać, dla mnie nie wystarczy czytać biblię, bo robię to już od lat. Więc, mam siedzieć w domu czytać, modlić się. A wymiana zdań, a rozmowa?

Jak to ujął Jezus, „gdzie jest dwóch albo trzech w Imię Moje, tam jestem pośród nich (Mateusza 18:20). Więc nikt nie każe Ci się odosabniać, ale szukaj towarzystwa tych, wśród których i Ty się zbudujesz, i oni, a ponadto będziesz mogła mieć SWOBODNĄ wymianę myśli.

Wymiana zdań, czy wymiana myśli?
Wbrew pozorom - jest różnica.

Dla mnie osobiście jest coś nie tak, jeśli chcąc się podzielić naprawdę dowolną myślą z kimkolwiek z takiej grupy odczuwam wyrzuty sumienia albo strach przed tym ,ze za taką myśl spotka mnie jakieś upomnienie.

100 procent racji. Społeczność ŚJ (ale nie tylko) jest tak ustawiona, aby nie wolno było krytykować czy nawet dyskutować na temat aktualnie obowiązującej doktryny. Chyba m.in. dlatego Jezus mówił o „dwóch, trzech”. Wiedział, że różne sytuacje (np. odosobnienie, wygnanie, aresztowanie) uniemożliwiają kontakt z większą społecznością. Ponadto te same dylematy mieli wierni chrześcijanie już pod koniec I wieku n.e., a nawet wcześniej, kiedy to tzw. „ojcowie apostolscy” (czyli de facto uczniowie apostołów) zaczęli wprowadzać swoje doktryny, powołując się na swój autorytet, a wierni nauce Mistrza chrześcijanie musieli zacząć się zbierać w małych grupkach, ponieważ widzieli, że zaczyna się źle dziać u tych „oficjalnych”.


Ja uważam, że ŚJ są tą grupą. Nie pamiętam abym miała przez nich większe przykrości, które mam dzisiaj w obecnej chwili. Ja jestem osobą, która potrzebuje porozmawiać, czuć się potrzebną. Tylko tam czułam się spełniona duchowo. 

Przykrości się zaczną, gdy zaczniesz szczerze mówić, co myślisz, zwłaszcza tzw. „pasterzom”. No - chyba że wszystko Ci się tam podoba. Ale w to wątpię, bo gdyby tak było, to nie zaglądałabyś na to forum. Miłość u SJ jest niestety WARUNKOWA, a to oznacza, że dzisiejsi Twoi „przyjaciele” jutro na rozkaz „strasznych” >:( , mogą Cię nie poznawać na ulicy. O tym wiedzą niemal wszyscy użytkownicy tego forum.

« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec, 2015, 16:28 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Dietrich

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Lipiec, 2015, 17:54 »
Ja myślę, że 'te strony' stanowią dla wielu coś w rodzaju odskoczni, wentylu, gdzie można w wielu wypadkach podzielić się  przeżyciami, wątpliwościami. Ten, kto zna organizację, wie jak małe szanse są na to w zborze. O starszych  poza nielicznymi wyjątkami lepiej nie wspominać.  Wielu z  ŚJ właśnie dzięki temu w miarę normalnie funkcjonuje. Dlatego  nie zgadzam się ze stwierdzeniem o braku lojalości.  Wydaje mi się, że musi dojść do jakiegoś punktu przełomowego w organizacji. Ten ciągły nacisk musi się wreszcie odbić większą czkawką.


Offline nowa

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Lipiec, 2015, 20:17 »
Dobry wieczór Kruszynko,
Jestem tutaj nowa. Od paru chwil zaledwie.
Warto może porozmawiać zanim podejmie się tak ważna decyzję?
Pozdrawiam Cię serdecznie!




kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Lipiec, 2015, 07:54 »
Wymiana zdań, czy wymiana myśli?
Wbrew pozorom - jest różnica.

Dla mnie osobiście jest coś nie tak, jeśli chcąc się podzielić naprawdę dowolną myślą z kimkolwiek z takiej grupy odczuwam wyrzuty sumienia albo strach przed tym ,ze za taką myśl spotka mnie jakieś upomnienie.

Piszesz, że ze mną jest coś nie tak?


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Lipiec, 2015, 08:03 »
Jak to ujął Jezus, „gdzie jest dwóch albo trzech w Imię Moje, tam jestem pośród nich (Mateusza 18:20). Więc nikt nie każe Ci się odosabniać, ale szukaj towarzystwa tych, wśród których i Ty się zbudujesz, i oni, a ponadto będziesz mogła mieć SWOBODNĄ wymianę myśli.

100 procent racji. Społeczność ŚJ (ale nie tylko) jest tak ustawiona, aby nie wolno było krytykować czy nawet dyskutować na temat aktualnie obowiązującej doktryny. Chyba m.in. dlatego Jezus mówił o „dwóch, trzech”. Wiedział, że różne sytuacje (np. odosobnienie, wygnanie, aresztowanie) uniemożliwiają kontakt z większą społecznością. Ponadto te same dylematy mieli wierni chrześcijanie już pod koniec I wieku n.e., a nawet wcześniej, kiedy to tzw. „ojcowie apostolscy” (czyli de facto uczniowie apostołów) zaczęli wprowadzać swoje doktryny, powołując się na swój autorytet, a wierni nauce Mistrza chrześcijanie musieli zacząć się zbierać w małych grupkach, ponieważ widzieli, że zaczyna się źle dziać u tych „oficjalnych”.

Przykrości się zaczną, gdy zaczniesz szczerze mówić, co myślisz, zwłaszcza tzw. „pasterzom”. No - chyba że wszystko Ci się tam podoba. Ale w to wątpię, bo gdyby tak było, to nie zaglądałabyś na to forum. Miłość u SJ jest niestety WARUNKOWA, a to oznacza, że dzisiejsi Twoi „przyjaciele” jutro na rozkaz „strasznych” >:( , mogą Cię nie poznawać na ulicy. O tym wiedzą niemal wszyscy użytkownicy tego forum.

Ja czuje się swobodnie w organizacji. Czy tu czy tam, jesteśmy manipulowani. Nie ma organizacji, z którą zawsze będziemy zgadzać się w 100%. Musimy być komuś przyporządkowani.
A co do przykrości...może masz rację, może tak się stać, że któregoś dnia nie będę miała tego wszystkiego i jestem tego świadoma, ale w obecnej chwili nie widzę innej możliwości. Dziękuję  :D


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Lipiec, 2015, 08:07 »
Dobry wieczór Kruszynko,
Jestem tutaj nowa. Od paru chwil zaledwie.
Warto może porozmawiać zanim podejmie się tak ważna decyzję?
Pozdrawiam Cię serdecznie!

Witam nowa już podjęłam decyzję, ale zawsze można porozmawiać. Pozdrawiam.


Offline Weteran

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Lipiec, 2015, 09:57 »
Musimy być komuś przyporządkowani.

Nie musimy. Ale jeśli Ty tego potrzebujesz, to Twój wybór.
Bóg nie posługuje się organizacją.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline nowa

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Lipiec, 2015, 10:16 »
Nie musimy. Ale jeśli Ty tego potrzebujesz, to Twój wybór.
Bóg nie posługuje się organizacją.

Zgadzam się.
Bóg nie posługuje się żadną organizacją.
Duch Św. - to przez Niego jesteśmy prowadzeni.


Offline nowa

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Lipiec, 2015, 10:23 »
Witam nowa już podjęłam decyzję, ale zawsze można porozmawiać. Pozdrawiam.

Kruszynko,
Jedynie Jezus Chrystus jest drogą, prawdą i życiem.
Żadna organizacja nie zapewni Ci zbawienia. To co pisał Natan o nowonarodzeniu jest bardzo ważne, dotyczy to nas wszystkich, nie tylko wybranych.
Zapewniam Cię, że są społeczności chrześcijańskie, gdzie ludzie nie czują się samotni, bez względu na ich status społeczny czy inny.


Offline matus

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Lipiec, 2015, 11:37 »
Piszesz, że ze mną jest coś nie tak?
Ależ skąd.
Nie zwykłem przeprowadzać analizy człowieka przez internet, na podstawie raptem kilku postów ;)
Jeśli w jakiś sposób uraziło Cię to, co napisałem - wiedz, że nie było to moim zamiarem.

Napisałem tylko o swoich własnych odczuciach i spostrzeżeniach.
Co z tym zrobisz, o ile cokolwiek - tylko i wyłącznie Twoja wola.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.