Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam szukam Świadków Jehowy  (Przeczytany 19124 razy)

Offline Janosik

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Lipiec, 2015, 23:27 »
Muszę to wszystko przemyśleć. Pozdrawiam wszystkich.
Badz i ty pozdrowiona kruszyno moja mila. :D
Jestem homofobem.


kruszynka

  • Gość
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Lipiec, 2015, 07:47 »
I wzajemnie  ;)


Offline Iza

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Sierpień, 2015, 12:58 »

Ja witam również, jestem nowa na forum, i cieszę się, ze to miejsce poznałam, bo jestem ciekawa innych ludzi i ich poglądów. uważam, że zawsze trzeba z szacunkiem wysłuchać agrumentów strony przeciwnej , bez względu na to , czy się z jej twierdzeniami zgadzam czy nie,bo  taka wymiana poszerza horyzonty myślowe.
W Organizacji zawsze mieszane uczycia budziło we mnie to nastawienie , jakie wyraził Morris na ostatnim zgromadzeniu: " Ile razy mamy wam powtarzać, żebyście korzystali tylko ze żródeł przez nas autoryzowanych. tak róbcie , a będziecie bezpieczni" . Autoryzowane żródła? Czytaj : Strażnica i JW .org. Czyli żyjcie oderwani od rzeczywistości ... dziękuje, żyłam tak dwadzieścia lat.

Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Noc_spokojna

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Sierpień, 2015, 16:10 »
Witaj Iza :).
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Sierpień, 2015, 23:26 »
Dobrze ze wyjrzalas za okno kochana, bo byś tam umarła z zawezonym mózgiem, nie pozwalają się rozwijać , a przecież mamy się rozszerzać.  :D


Offline owcaJehowy

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #65 dnia: 31 Październik, 2015, 09:18 »

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Lipiec, 2015, 00:57 »
Dziękuję, że niektórzy bardzo się martwią o to co ja czuję. Jak na razie nikt nie w budził we mnie jakichś wyrzutów sumienia itp. Każdy chce dobrze, rozumiem. Inni uważają, że nauki są błędne i nie powinnam, bo nie wierzę w to co trzeba, wracając do organizacji....rozumiem, że trzeba się na nowo narodzić o czym pierwszy raz słyszę..... :o. Może nie powinnam tu być, bo to czy tam to, bo organizacja nie pozwala...ale mam tutaj trochę znajomych z poprzedniego forum i cieszę się, że nadal mogę na nich liczyć. Chcę tego, chcę iść jutro na zebranie, chcę siedzieć w ostatnim rzędzie jak odludek, cierpieć, przez pół roku albo rok.... chcę, nie dla organizacji...dla Jehowy i dla siebie. Jeszcze ktoś chce znać moje intencje???? ;) Dziękuję niektórym za wsparcie... :D

Witaj Kruszynko!

W moim poczuciu, to nawet Twój nik mówi mi o Tobie, że czujesz się krucha i mała. Mówisz- 'Każdy chce dobrze". Gdyby to była prawda, nie czuła byś się tak w zborze, że nie możesz teraz na nikogo liczyć i szukasz pomocy na forum, gdzie nie możesz być lojalna wobec rad organizacji. Piszesz    - " Chcę tego, chcę iść jutro na zebranie, chcę siedzieć w ostatnim rzędzie jak odludek, cierpieć, przez pół roku albo rok.... chcę, nie dla organizacji...dla Jehowy i dla siebie".
Nie wierzę, że chcesz siedzieć w ostatnim rzędzie i czuć się jak odludek, że chcesz cierpieć w miejscu, gdzie tyle się mówi o miłości, empatii i cieple oraz poczuciu bezpieczeństwa. Czy Jezus potraktował by Ciebie w taki sposób,  byś czuła się taka 'skołowana', że nie wiesz co począć? Zobacz co robił Jezus. (Łuk. 15:2). Nie wiem co zrobiłaś, że musisz siedzieć w ostatniej ławce?
Ja tego doświadczyłam, ale nie dlatego, że nagrzeszyłam, ale dlatego, że szukałam zrozumienia i pomocy nie tam, gdzie powinnam. - U braci starszych, którzy zamiast rad ze Słowa Bożego dawali mi swoje osobiste rady i zalecenia.

Pozdrawiam Ciebie serdecznie i proszę przemyśl czego naprawdę oczekuje od Ciebie Bóg Jehowa. 


Offline christianinroman

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Listopad, 2015, 13:33 »
Do Kruszynki. Datsun ''wyłożył" ci naukę Pana Jezusa z JANA 3:1-7. Ja nie żałuję decyzji opuszczenia TITANICA ( czytaj organizacji WTS), bo teraz widać jaki był kruchy fundament; nie był założony na SKALE-JEZUSIE CHRYSTUSIE, dlatego się rozpada. Od 16 lat należę do Chrystusa i Jego Kościoła, inaczej Ciała; a jak jest ciało to są i członki, które są złączone z Głową-Chrystusem Jezusem. Tego i tobie Kruszynko życzę. Zbawienie daje tylko Chrystus, żadna ludzka organizacja tego nie da. pozdrawiam, Roman


Offline Fedorowicz

Odp: Witam szukam Świadków Jehowy
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Grudzień, 2015, 08:03 »
.. Pamiętaj jednak, że wszędzie są niedoskonali ludzie i w każdej jednej społeczności znajdziesz doktryny lub postawy, które nie będą Ci się podobały. Wtedy możesz albo to zaakceptować, albo pozostać "wolnym strzelcem".
To bardzo mądre zdanie. Często bowiem dominuje pogląd czarno-białej rzeczywistości, utrwalony przez amerykańską pop-kulturę,  że jedni są absolutnie dobrzy, a inni absolutnie źli. Taki podział ludzi na krystalicznie dobrych i stuprocentowo złych jest szczególną cechą wielu amerykańskich filmów, najczęściej przedstawiających super dobrych bohaterów i super złych złoczyńców. Np: "Batman", "Spiderman" ,"Avatar", "Gladiator", "Rambo" itp.