Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Administrator forum  (Przeczytany 26041 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Listopad, 2017, 12:17 »
A w jaki sposób takie zachowanie ma naruszać czyjeś dobra osobiste ? Nie rozumiem.....
Jeśli uważasz, że Nadarzyn przez takie procedury narusza prawo to zawsze można pozwać ich do sądu za łamanie prawa.
Naruszenie procedur a naruszanie dóbr osobistych to dwie zupełnie różne sprawy.

Ja od niemowlaka też jestem "zarejestrowany"  w katolickiej sekcie i nijak nie mogę doprosić się aby moje dane usunięto w katolickich dokumentów.

Odpowiedź tendencyjna , katolicka sekta jak mówisz nie wysyła listów gończych za tymi którzy nie zgadzają sie z jej wierzeniami , pozwala z nimi rozmawiać .
Świadkowie twierdzą ,że nie są sektą bo nie mają guru , a jednocześnie wymagają ślepego posłuszeństwa dla niewolnika , który jest omylny i może popełniać błędy.
Jak ktoś się "czepia" to najnormalniej w świecie wykluczają , przypinając wszystkie możliwe poniżające etykietki .

Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Mała mi

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Listopad, 2017, 12:22 »
Skoro wy czujecie, ze wasze dobra zostały naruszone to dlaczego nie pójdziecie z tym do sądów ?
Ja tylko zacytowałem przepis z kc mówiący o tym jakie dobra każdego człowieka są chronione prawem. O ochronie wizerunku mówią przepisy ustawy o ochronie praw autorskich. Każdy musi się do tego stosować a jeśli ktoś naruszy moje dobra to na pewno sprawa zakończy się procesem sądow.
Cytuj
Panie mecenasie Pan chyba czyta stare światła, a nowych nie rozumie...w kodeksie karnym hihi odłóż strażnice i poczytaj ten kodeks porządnie.ps. Moim zdaniem jesteś głupi...załóż mi sprawę w sądzie... Sprawdzimy kto ma rację


Offline zaocznie wywalony

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Listopad, 2017, 12:38 »
Skoro wy czujecie, ze wasze dobra zostały naruszone to dlaczego nie pójdziecie z tym do sądów ?
Bo ja nie jestem przewrażliwiony na swoim punkcie, a i szkoda mi czasu i nerwów. A poza tym nie jestem nauczony - jak starsi i NO - że niezależnie co bym robił to i tak zawsze będą o mnie mówić tylko i wyłącznie dobrze, bo inne wypowiedzi są zakazane.
Ja tylko zacytowałem przepis z kc mówiący o tym jakie dobra każdego człowieka są chronione prawem. O ochronie wizerunku mówią przepisy ustawy o ochronie praw autorskich.
I właśnie ustawa o ochronie praw autorskich, która stanowi o ochronie wizerunku WYŁĄCZA spod takiej ochrony "osoby publiczne" a właśnie za takie mają się i podają starsi i np NO, żądając respektowania wynikających z tego przywilejów. A jakoś o tym co im nie pasuje dziwnie "zapominają", jak zawsze zresztą w WTSie
.
..satyrycy zazwyczaj nabijają się albo z osób powszechnie znanych albo pokazują przywary narodu. Nie znam ani jednego skeczu który nabijałby się z konkretnego Kowalskiego, mieszkającego pod konkretnym adresem, który jest przeciętnym zjadaczem chleba.
Jakoś nie zauważyłem, by tu na forum były podane "konkretne adresy" podróżujących. Może czytałem niezbyt uważnie ?
A sami starsi i podróżujący nie uważają się za "przeciętnych zjadaczy chleba" a raczej za "wybranych przez Jehowę pasterzy i nadzorców"
A co do kabaretów - to może pooglądaj jakieś ?
Bo tak, naprawdę często nabijają się z konkretnych osób. Co prawda tylko znanych, bo kogo by śmieszyły żarty np. o mnie, którego mało kto zna .
.
Skoro macie odwagę nabijać się z konkretnych osób będących Świadkami Jehowy, osoby te mogą posiadać rodziny, które mogą to czytać -  to jest to już poważne naruszenie czyichś dóbr osobistych.
Pisałem Ci już co JEST, co MOŻE BYĆ, a co NA PEWNO NIE JEST naruszeniem dóbr osobistych.
Może poczytaj czasem coś więcej prócz jw.orga.
Pisanie prawdy i własnych opartych na faktach opinie NIE JEST NARUSZENIEM dóbr osobistych.
 
Dlaczego więc ukrywacie się na forach pod nickami ? Nie macie nawet krzty odwagi cywilnej aby zamieszczać wasze dane na forach ?

No to czekam na Twoje imię i nazwisko.
A w starsznicy i na jworgu na imiona i nazwiska "tfórców"
Dlaczego boicie się odejść z organizacji, której tak nienawidzicie ? Idźcie, załóżcie swój kościółek i módlcie się waszego boga, którego sobie tu wymyślacie. Może to wreszcie wyzwoli was z waszej nienawiści ;)
W organizacji ja np .nie jestem, ale niektórzy nie chcą stracić kontaktu z rodziną, przez idiotyczny i niebiblijny wymyślony przez CK ostracyzm.
Wymyślony - zarówno imię, jak i przypisywane Mu bez żadnych podstaw wymagania, zasady i prawa (wymyślone tylko przez CK, bez poparcia w Biblii) - jest Twój Bóg.
A ja nie nienawidzę nikogo. A już najmniej zwykłych, szarych świadków.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Listopad, 2017, 16:33 »
Jeśli uważasz, że Nadarzyn przez takie procedury narusza prawo to zawsze można pozwać ich do sądu za łamanie prawa.
Było na tym forum opisywane postępowanie GIODO wobec Nadarzyna. Z tego co wiem, mają te wyroki w nosie. A jakby władza świecka postanowiła wyrok wyegzekwować pod przymusem, to by lament podnieśli że są prześladowani. Normalnie prawo Kalego.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Listopad, 2017, 17:56 »
Cytuj
Cytat: 144000 w Dzisiaj o 10:08
    Jeśli uważasz, że Nadarzyn przez takie procedury narusza prawo to zawsze można pozwać ich do sądu za łamanie prawa.
No to przedstaw się z imienia i nazwiska to spytamy Nadarzyn co sądzi o twej opinii. :)


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Listopad, 2017, 21:21 »
Nic do niego nie dotrze, to widać, lsychać i czuć. Napiszę tylko jedno krótkie zdanie, bo szkoda mi na takich czasu.:

JUŻ SAMO NAZYWANIE PRAWYCH LUDZI ODSTĘPCAMI, TYLKO DLATEGO, ŻE “ODSTĄPILI” OD STRAŻNICY, JEST SZKALOWANIEM ICH. I ZA TO KIEDYŚ CI WSZYSCY OSZCZERCY ODPOWIEDZĄ. TO TYLKO KWESTIA CZASU.

Weteranie, zgadzam się z Tobą, i dziękuję bardzo za słowa jakie napisałeś dużą czcionką.
Jakoś dziwnie mocno dodały mi otuchy (bardzo przeżyłem z rodziną to jak potraktowano w organizacji moją
pasję dla Biblii, i zamiłowanie dla człowieka, które wykraczało za tę plastikową, legalistyczną
formułę świadkowskiej "lepszości" od pozostałych ludzi.

Dla mnie mogłyby być mottem  na banerze tego forum !



Offline Estera

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Listopad, 2017, 21:27 »
Gdy przestałem chodzić po przyłączeniu mnie do zboru na świadkowskie zebrania ,  i bracia pytali co sie z Harnasiem dzieje to jeden starszy , żeby odwrócić uwagę rozpuścił fałszywe info , że trafiłem na odwyk ;D , bo nie jestem w stanie sobie poradzić ze swoje przeszłością i zacząłem się upijać.  ;D
   "Kłamstwo", to ich drugie imię.
   Są po prostu obrzydliwi w tych swoich praktykach.
   >:( >:(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline pies berneński

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Listopad, 2017, 05:33 »
cytat ze Strażnicy z 1 września 2004 roku s. 15 ak. 11:
"Bez względu na to, co by twierdzili odstępcy, w rzeczywistości pragną tylko „kraść, zabijać i niszczyć” (Jana 10:10). Strzeżmy się takich „obcych”!"

Jestem odstępcą, a nie kradnę, nie zabijam i nie niszczę. Zostałem obrażony i zniesławiony przez WTS.
A ja myślę,że jednak w jakimś stopniu kradniemy,zabijamy i niszczymy gdy np.nagłśniamy coś takiego:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ze-swiata/san-diego-4000-dolarow-dziennie-kary-dla-wts-za-uchylanie-sie-od-nakazu-sadu/msg110619/#msg110619
Dla wielu takie informacje już nie będą wzbudzać wdzięczności finansowej  na rzecz strażnicy.Więc kradniemy darczyńców.
Pewnie przez takie informacje  jak także ujawnianie  pewnych procedur niszczona jest i zabijana nadzieja i wiara w nieskazitelność "matki organizacji"
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Weteran

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Listopad, 2017, 10:28 »
Było na tym forum opisywane postępowanie GIODO wobec Nadarzyna. Z tego co wiem, mają te wyroki w nosie. A jakby władza świecka postanowiła wyrok wyegzekwować pod przymusem, to by lament podnieśli że są prześladowani. Normalnie prawo Kalego.

http://komitetsadowniczy.blogspot.com/2017/02/giodo-wydaje-decyzje-sprzeczna-z.html
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Listopad, 2017, 10:30 »
Dlaczego więc ukrywacie się na forach pod nickami ? Nie macie nawet krzty odwagi cywilnej aby zamieszczać wasze dane na forach ? Dlaczego boicie się odejść z organizacji, której tak nienawidzicie ? Idźcie, załóżcie swój kościółek i módlcie się waszego boga, którego sobie tu wymyślacie. Może to wreszcie wyzwoli was z waszej nienawiści ;)

Przykro mi to stwierdzić, ale powyższym wpisem, dobitnie
pokazujesz, że jesteś niemądry, nie masz krzty wyobraźni,
a o empatii w ogóle żal wspominać.

A  Ty sam - nie ukrywasz się pod nickiem ?
To może, jeśli to nam zarzucasz,  sam podaj swoje personalia.
Jeżeli jesteś ŚJ, to my chętnie to nagłośnimy tak, aby
dotarło do Twojego zboru.

Idźcie, załóżcie swój kościółek i módlcie się waszego boga, którego sobie tu wymyślacie. Może to wreszcie wyzwoli was z waszej nienawiści ;)

Tam też wtedy przyjdziesz, tak jak tutaj, odstępco od rad Organizacji??

To jest właśnie jedno z naszych miejsc. Skoro tu wchodzisz,  to po co Ci jeszcze nasz "kościółek" ? :o
Rozumiem, że język ironii, to jedyne co Ci pozostaje wobec własnej ignorancji,
ale niestety, tym nie zmienisz rzeczywistości, ani nie zatrzymasz prawdy,
jaka coraz głośniej obnaża obłudę WTS-u i gromadzi nad nim czarne chmury.
 
Powiem Ci tak:
Merytorycznie jesteś żałosny i jeszcze się tym przechwalsz :(

Ja nie piszę tego by sprawiać Ci przykrość, ale powiem Ci, żeś
ślepy. Bo może kiedyś zaczniesz myśleć i złapiesz się za głowę
ze wstydu, jak byłeś ślepy. Inne rzeczy szkoda Ci tłumaczyć,
bo na tym etapie rozwoju, który pokazujesz, to rozmowa
z niewidomym o kolorach :(

PS: To wątek o administratorach forum, więc jeśli masz cel
pisać tu swoje bzdury, nie wnosząc nic konstruktywnego, do tego
obrażając uczucia i tak poranionych już ludzi, którzy tutaj szukają
wsparcia, to prędzej czy później administratorzy
 na pewno zareagują na taką postawę



« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2017, 10:36 wysłana przez Abba »


Offline MX

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Listopad, 2017, 11:43 »


(...)
Idźcie, załóżcie swój kościółek i módlcie się waszego boga, którego sobie tu wymyślacie.

Może to wreszcie wyzwoli was z waszej nienawiści ;)
Nie rozumiem po co popełniać błędy waszego kultu i tak jak wy zakładać sobie "swój kościółek" i tak jak wy wymyślać sobie boga. Na waszym przykładzie widać jakie to destrukcyjne.

Co do drugiego zdania - w psychologii jest takie pojęcie - zasada projekcji. Z obserwacji widać, że jedynymi ludźmi przejewiającymi nienawiść są w wiekszości broniący organizacji. Tak się zatraciliście w tej nienawiści, że projektujecie ją na tych co odeszli. Wmawiając im cechy, które wy posiadacie i co najgorsze sami tego często nie dostrzegacie.



MX - koniec - MX



Offline Grześzajęty

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Listopad, 2017, 16:29 »
Skoro wy czujecie, ze wasze dobra zostały naruszone to dlaczego nie pójdziecie z tym do sądów ?

to porada oparta na wiedzy biblijnej? czy znajomości tego systemu?

Cytuj
Może to wreszcie wyzwoli was z waszej nienawiści ;)

Ten uśmiech na końcu tego zdania wiele mówi. Więcej niż się może wydawać. Przypomina mi pewną scenę z filmu "Adwokat Diabła", kiedy taki uśmiech zobaczyłem na twarzy Al Pacino :)


Offline 144000

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Listopad, 2017, 19:56 »
Grześzajęty, w życiu oprócz zasad biblijnych trzeba też przestrzegać i innych norm czy to prawnych czy moralnych czy społecznych.
Poczytaj o sprawie pani Danuty Kubik tu na waszym forum. To co jej wydawało się niestety w oczach sędziego nie znalazło potwierdzenia.
Podobnie just z innym osobami na tym forum. Wydaje się wam , że znacie się na wszystkim a ja widzę, że nawet Biblii dobrze nie znacie .
Naruszacie prawo cały czas a to w kwestii wizerunku a to w kwestii naruszania dóbr osobistych konkretnych osób a to w kwestii siania nienawiści do prawnie zarejestrowanego związku wyznaniowego jakim jest organizacja Świadków Jehowy.

MX, no tak - skoro nawet nie potraficie zorganizować się w jakiś związek wyznaniowy to faktycznie pozostaje wam tylko pisać głupoty na forach . To może na ryby idź ?

Abba, a dlaczego ja mam podawać moje dane ? To wy ponoć jesteście tak odważni , ze nikogo się nie boicie i to ja chętnie dowiem się jak się nazywacie, skąd pochodzicie, może kogoś z was znam albo waszych znajomych - i może ja potem chętnie popiszę o was na forach .


Pamiętaj jednak, ze to, że piszesz pod nickiem nie chroni ciebie i innych w żaden sposób od odpowiedzialności karnej czy cywilnej.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #58 dnia: 15 Listopad, 2017, 20:04 »
Podobnie just z innym osobami na tym forum. Wydaje się wam , że znacie się na wszystkim a ja widzę, że nawet Biblii dobrze nie znacie .
Naruszacie prawo cały czas a to w kwestii wizerunku a to w kwestii naruszania dóbr osobistych konkretnych osób a to w kwestii siania nienawiści do prawnie zarejestrowanego związku wyznaniowego jakim jest organizacja Świadków Jehowy.
Wyjmij belkę ze swojego oka....
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #59 dnia: 15 Listopad, 2017, 20:07 »
Pamiętaj jednak, ze to, że piszesz pod nickiem nie chroni ciebie i innych w żaden sposób od odpowiedzialności karnej czy cywilnej.
Ale ty jesteś uczony człowiek.
Objawiasz jak Strażnica pewne kwestie.
Czy myślisz, że tu wszyscy tacy głupi jak ty mądry?
Tu jest wiele osób których personalia są znane powszechnie, choćby moje, Gedeona, Tusi i wielu innych.