Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Administrator forum  (Przeczytany 26087 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Listopad, 2017, 15:57 »
Wiesz ile niebiblijnych terminów używają np w kościele katolickim ? Dla przykładu - wieczna dziewica, Trójca, czyściec, itd.
Wiesz ile niebiblijnych terminów używają np... w WTS-ie? Dla przykładu- Ciało Kierownicze, organizacja, owoc, sługa pomocniczy itd.
Tymczasem wiele religii tzw chrześcijańskich wprowadza do swoich doktryn pojęcia, które nie mają nic wspólnego z Biblią.
Tzw chrześcijańska organizacja zwana WTS nie pozostaje w tyle.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Stanisław Klocek

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #76 dnia: 16 Listopad, 2017, 17:21 »
w Polsce wszystkie procedury administracyjne są uregulowane  np w KPA albo w innych przepisach czy rozporządzeniach.
No i co z tego? KPA wprowadza, a nie respektuje niektórych własnych ustaw, poprzez nie egzekwowanie ich. Podobnie WTS (ŚJ), łamiąc własne jak i świeckie paragrafy. Proszę trochę cierpliwości. Przygotowuję film na mym kanale YouTube, demaskując wiele uchybień, które nie dopuszcza się do powszechnej edukacji w naszym kraju. Nie gwarantuję, gdyż będę wykorzystywał autorskie prawa, ale mam nadzieję, że bez zwracania się do tych podmiotów, będę miał pozwolenie, z powodu, że też im również zależy na odkrywaniu wszelkiej przestępczości, którą gloryfikuje się, jako godne edukacji w Polskich publicznych mediach, a które wprowadzają nas w błąd. Mogę na chwilę obecną ujawnić tylko tyle, że materiał będzie dotyczył prawa świeckiego, choć drugoplanowym tłem będzie Ciało Kierownicze ŚJ.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #77 dnia: 16 Listopad, 2017, 17:54 »
Dorkas, w Polsce wszystkie procedury administracyjne są uregulowane  np w KPA albo w innych przepisach czy rozporządzeniach. Poszukaj, przecież na pewno masz mnóstwo czasu na to.
A CK ma prawo i jego procedury w du.... "głębokim poważaniu" i pomimo jasno sprecyzowanych uregulowań np. dotyczących molestowania nieletnich (prawo nakazuje zgłaszanie takich przypadków organom ścigania, a nie ukrywania i zgłaszania jedynie do "działu prawnego"), czy przetwarzania danych osobowych (prawo zabrania przetwarzania ich bez zgody, a tym bardziej wobec BYŁYCH członków, a i ŚJ NIGDY NIKOGO nie pytali o zgodę na ich przetwarzanie) itd itp, mają gdzieś nakazy i przepisy prawa, i olewają prawa poszkodowanych. Byle tylko chronić "dobre imię" organizacji, a tak naprawdę kasę CK.


Offline Roszada

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #78 dnia: 16 Listopad, 2017, 17:56 »
Wiesz ile niebiblijnych terminów używają np w kościele katolickim ? Dla przykładu - wieczna dziewica, Trójca, czyściec, itd.
Terminy, które podajesz są używane przez Świadków Jehowy ale są to terminy dotyczące funkcjonowanie organizacji Jehowy a nie nauk .
Ale różnica jest ta że ŚJ głoszą, że tylko Biblią się posługują.
KK ma prawo różnych słów używać, bo w nim nie ma zasady Sola Scriptura. Wiesz o tym? :-\
Pewnie nie wiesz bo dziwne zarzuty stosujesz.

Myślisz, że niebiblijnych terminów w swych naukach ŚJ nie stosują?

A znasz nazywanie Boga Teokratą?
A znasz nazywanie Jezusa Marszałkiem Polnym?
A znasz określenie "raj duchowy"?
itp. itd.


Offline 144000

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Listopad, 2017, 17:59 »
Świadkowie Jehowy głoszą tylko to co jest zapisane w Biblii. Literatura ŚJ jest pisana tylko i wyłacznie na podstawie Biblii. Innych "ksiąg natchnionych" nie posiadają. 

Jehowa ma wiele tytułów w Biblii więc nadawanie Bogu innych tytułów nie jest czymś złym. Podobnie jest z Jezusem.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #80 dnia: 16 Listopad, 2017, 19:02 »
Świadkowie Jehowy głoszą tylko to co jest zapisane w Biblii. Literatura ŚJ jest pisana tylko i wyłacznie na podstawie Biblii.
Hit dnia  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #81 dnia: 16 Listopad, 2017, 19:07 »
Świadkowie Jehowy głoszą tylko to co jest zapisane w Biblii. Literatura ŚJ jest pisana tylko i wyłacznie na podstawie Biblii. Innych "ksiąg natchnionych" nie posiadają. 

Jehowa ma wiele tytułów w Biblii więc nadawanie Bogu innych tytułów nie jest czymś złym. Podobnie jest z Jezusem.
Ale bajki piszesz. ;D
ŚJ głoszą tylko to co jest w Biblii?
To skąd instytucja Ciała Kierowniczego?
Skąd nauka o roku 1914, 1918, 1919?
Czy te daty wymieniają Apostołowie?

Kto powiedział, że Jehowie i Jezusowi możecie nadawać niebiblijne tytuły?
Kto wam dał takie prawo?
Ciało Kierownicze?

Jeśli tylko natchnione księgi macie to skąd wiadomo że każda z nich jest natchniona?
Po co studiowanie Strażnic i książek, skoro jest natchniona Biblia a te publikacje nie są natchnione? :-\


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #82 dnia: 16 Listopad, 2017, 19:47 »

Podobnie just z innym osobami na tym forum. Wydaje się wam , że znacie się na wszystkim a ja widzę, że nawet Biblii dobrze nie znacie .
Naruszacie prawo cały czas a to w kwestii wizerunku a to w kwestii naruszania dóbr osobistych konkretnych osób a to w kwestii siania nienawiści do prawnie zarejestrowanego związku wyznaniowego jakim jest organizacja Świadków Jehowy.

  Pamiętaj, mieliśmy dobrych nauczycieli w tej kwestii, jeśli nie najlepszych.  8-)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Weteran

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #83 dnia: 16 Listopad, 2017, 19:54 »
Świadkowie Jehowy głoszą tylko to co jest zapisane w Biblii. Literatura ŚJ jest pisana tylko i wyłacznie na podstawie Biblii. Innych "ksiąg natchnionych" nie posiadają. 

NAPRAWDĘ??? Też tak myślałem... 30 lat temu :-\ :-\ :-\

Hit dnia  ;D

HIT FORUM  ;D ;D ;D
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Roszada

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #84 dnia: 16 Listopad, 2017, 20:08 »
Cytuj
Cytat: 144000 w Dzisiaj o 17:59

    Świadkowie Jehowy głoszą tylko to co jest zapisane w Biblii. Literatura ŚJ jest pisana tylko i wyłacznie na podstawie Biblii. Innych "ksiąg natchnionych" nie posiadają. 

Mi się zawsze podobają te oto słowa:

Literatura ta jest oparta na Słowie Bożym, dlatego podawane w niej pouczenia nie pochodzą od ludzi, lecz od Jehowy” (Strażnica 15.09 2010 s. 13).

Czy kiedykolwiek zdarzyło się, że Świadkowie Jehowy błędnie rozumieli jakieś fragmenty Biblii? Tak. Ale gdy nadszedł czas, by Bóg wyjawił ich znaczenie, Świadkowie chętnie dokonywali zmian w swoim sposobie myślenia” (Strażnica Nr 1, 2017 s. 15);

Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych” (Strażnica luty 2017 s. 26).


Offline 144000

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #85 dnia: 16 Listopad, 2017, 20:08 »
Tazla, nauczycieli mieliście bardzo dobrych, tylko uczniowie jak widać bardzo kiepscy ;)


Offline Estera

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #86 dnia: 16 Listopad, 2017, 20:13 »
NAPRAWDĘ??? Też tak myślałem... 30 lat temu :-\ :-\ :-\
HIT FORUM  ;D ;D ;D
   Też miałam takie złudne, fatamorganowe wrażenie, na tej pustyni świata "prawdziwych religii", przez 30 lat.
   Niestety, około dwóch lat temu, musiałam zderzyć się z twardą rzeczywistością w wyniku odkrytych faktów.
   Tak Weteran, hit forum, a u niektórych wręcz ...
   HIT ŻYCIA.
   Z poważnymi zadatkami na zawał serca i całkowite porażenie mózgu tymi super "prawdami".
   Prawie, że całkowity paraliż religijny i kremacja ciała.
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #87 dnia: 16 Listopad, 2017, 20:19 »
No i osławiony tekst o rydwanie pędzącym, który zmienia nauki:

Rydwan z pewnością nie stoi w miejscu! Pomyślmy o wielu zmianach, które zaszły w ciągu ostatnich 10 lat. Pamiętajmy, że zostały one wprowadzone z woli Jehowy” (Strażnica listopad 2016 s. 16).


Offline Krystian

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #88 dnia: 16 Listopad, 2017, 20:22 »
Świadkowie Jehowy głoszą tylko to co jest zapisane w Biblii. Literatura ŚJ jest pisana tylko i wyłacznie na podstawie Biblii. Innych "ksiąg natchnionych" nie posiadają. 



Zwariowałeś? Gdzie wszystko głoszą co jest tylko napisane w Biblii. Polecam forum co mam w stopce.
Wszyscy na tym forum wiedzą,
że ja wierzę w Boga Jehowę, ale zawsze podkreślam, aby nie utożsamiać Go z organizacją, która z Niego zrobiła kłamcę.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline sawaszi

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #89 dnia: 16 Listopad, 2017, 21:22 »
A ja tak sobie czytam i czytam i się zastanawiam - 'po co się zalogowałem na na forum - żeby zburzyć sobie wiarę ?' - chyba się wyloguje  :-\ - bo po co mi to ? . po co mam pisać o swoich przeżyciach i komu to potrzebne ? . Chcę się pożegnać z Wami w pokoju ducha .