Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Administrator forum  (Przeczytany 26035 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Listopad, 2017, 20:32 »
144000 czy nie lepiej abyś zdał się na Jehowe?
Jego ręką nie jest przecież zbyt krótka, a ty drogi bracie idź na stojak póki zimy nie ma 😀


Offline Fantom

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Listopad, 2017, 22:31 »
@144000
Zróbmy tak.Ja podam na forum swoje imię i nazwisko i zdjęcie,oraz miejscowość gdzie chodziłem do zboru.Zrobisz to samo?Ciekawe czy masz jaja.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline MX

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Listopad, 2017, 22:51 »
(...)
a ja widzę, że nawet Biblii dobrze nie znacie.
(...)
MX, no tak - skoro nawet nie potraficie zorganizować się w jakiś związek wyznaniowy to faktycznie pozostaje wam tylko pisać głupoty na forach . To może na ryby idź ?
(...)
A ja twierdzę, że SJ Biblii nie znają. Najpewniej ty też nie znasz, bo gdybyś znał to w organizacji byś nie był. Także wypisujesz czcze stwierdzenia bez pokrycia. A z drugiej strony twoje stwierdzenie (gdyby założyć, że słuszne), że "nie znacie" potwierdza to co napisałem, gdyż większość to byli SJ.

Ale nie rozumiem po co osoby z forum miały się organizować w zwiazek wyznaniowy ? To jakiś wyznacznik poprawności zakładanie nowych kosciołów ? Możesz to wytłumaczyć ?

A poza tym całe twoje zdanie jest w tonie lekceważącym i szydercze. Potwierdzasz więc problem jaki macie, przejawiacie nienawisć i pogardę do każdego kto was krytykuje, a szczególnie do byłych SJ. A najwiekszy problem w tym, że przejawiajac te cechy jesteś z tego zadowolony. To tylko potwierdza, że wasza grupa jest destrukcyjna. Masz więc problem z nienawiścią. Twoje zdania są pełne tego.



MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2017, 22:53 wysłana przez MX »


Offline Krystian

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Listopad, 2017, 23:03 »
Było na tym forum opisywane postępowanie GIODO wobec Nadarzyna. Z tego co wiem, mają te wyroki w nosie. A jakby władza świecka postanowiła wyrok wyegzekwować pod przymusem, to by lament podnieśli że są prześladowani. Normalnie prawo Kalego.
Wtedy by Nemo pisali hurtem listy do kogo się da -  jak Rzeczypospolita Polska ich prześladuje.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Mała mi

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Listopad, 2017, 23:22 »
Cytuj

MX, no tak - skoro nawet nie potraficie zorganizować się w jakiś związek wyznaniowy to faktycznie pozostaje wam tylko pisać głupoty na forach . To może na ryby idź
[/Nic nie da zakładanie związków wyznaniowych czy budowanie kościołów , gdyż nie ma takich drzwi do których ty byś nie zapukał. Wiec i tak na marne


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Listopad, 2017, 23:35 »
A ja twierdzę, że SJ Biblii nie znają. Najpewniej ty też nie znasz, bo gdybyś znał to w organizacji byś nie był. Także wypisujesz czcze stwierdzenia bez pokrycia. A z drugiej strony twoje stwierdzenie (gdyby założyć, że słuszne), że "nie znacie" potwierdza to co napisałem, gdyż większość to byli SJ.

Ale nie rozumiem po co osoby z forum miały się organizować w zwiazek wyznaniowy ? To jakiś wyznacznik poprawności zakładanie nowych kosciołów ? Możesz to wytłumaczyć ?

A poza tym całe twoje zdanie jest w tonie lekceważącym i szydercze. Potwierdzasz więc problem jaki macie, przejawiacie nienawisć i pogardę do każdego kto was krytykuje, a szczególnie do byłych SJ. A najwiekszy problem w tym, że przejawiajac te cechy jesteś z tego zadowolony. To tylko potwierdza, że wasza grupa jest destrukcyjna. Masz więc problem z nienawiścią. Twoje zdania są pełne tego.

Świetnie  to wyraziłeś.
Niestety, jak widać to  rasowy troll,
więc żelazna logika nie ma do niego dostępu :(
Szkoda mu odpowiadać.
Widać że on nic nie przyjmuje, a jest chory na nienawiść.
Chyba nie da się mu pomóc...



Offline MX

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Listopad, 2017, 00:01 »
Świetnie  to wyraziłeś.
Niestety, jak widać to  rasowy troll,
więc żelazna logika nie ma do niego dostępu :(
Szkoda mu odpowiadać.
Widać że on nic nie przyjmuje, a jest chory na nienawiść.
Chyba nie da się mu pomóc...

Zainteresowałem się tym, gdyż praktycznie wszyscy broniący organizacji co tutaj przyszli mówią o domniemanej nienawiści byłych do SJ. A sposób prowadzenia rozmowy przez broniących pokazuje zawsze coś odwrotnego. Ciekawe zjawisko.

Ale być może masz rację, chociaż zawsze warto próbować, a rozmowę czytają też inni. To tylko kolejne świadectwo destrukcyjności tego kultu.

MX - koniec - MX


Offline Grześzajęty

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #67 dnia: 16 Listopad, 2017, 03:29 »
Grześzajęty, w życiu oprócz zasad biblijnych trzeba też przestrzegać i innych norm czy to prawnych czy moralnych czy społecznych.
dziękuje tobie za odpowiedź. Jest wyczerpująca.
Napiszę coś z wiedzą iż nie każdemu się moje zdanie spodoba, ponieważ jestem tu gościem i niedoszłym Świadkiem jehowy, mogę się mylić w wielu kwestiach.
Ale zawsze staram się nie podnosić głosu do tematu o którym mam tylko powierzchowną opinię. jeśli czegoś pytam- to zawsze z zaufaniem na szczerą odpowiedź i tym się również odwdzięczam.
jako Gość zawitałem tu kilka dni temu. Z grubsza wyleczyłem się z rozczarowania organizacją Świadków Jehowy. Nacisk kładę na jej doktrynę- osoby które kierują tą organizacją. Wiele czasu spędziłem po odejściu z tej organizacji, na przeglądaniu wszelkich publikacji odnoszących się negatywnie do JW.ORG
wiele jest bzdurnych argumentów, kłamstw wśród nich- gdzie nawet osoba niewykształcona szybko je potrafi odczytać. Pełne nienawiści Argumenty. Ale są i takie których nie da się pominąć, przykryć,odrzucić.
Gdzieś kiedyś czytałem- jak masz biały obrus, a zobaczysz małą plamkę na nim, to nie skupiaj się na niej i nie zwracaj ciągle na nią uwagę. Staram się o tym pamiętać...
logując się na tym forum nie oczekiwałem znalezienia Boga czy jego Syna lub nowej religii (-czytając dziś np: pytanie 16-letniego Janka który ma "Dylemat"  z miłością, przeczytałem sobie wypowiedzi i porady forumowiczów. Harnaśia odpowiedź jest zarówno moralnie, społecznie, jak i biblijnie uzasadniona.)- jest piękna.

Moim celem jest zrozumienie tego, co się przydarzyło w organizacji Świadków Jehowy, że nosząc jego Święte Imię, powołując się na to, iż są TĄ JEDYNĄ PRAWDZIWĄ organizacją Boga dzieją się rzeczy które NA PEWNO nie od Boga pochodzą, bo przeczą jego słowu. BOGU jestem wdzięczny że wyniosłem z tej organizacji zrozumienie do pisma świętego jago jego narzędzia. Cała reszta pochodzi od tejże Organizacji- odrzucam to, nie chcę tego więcej poznawać. Biblia stała się tam "kartą przetargową" wśród osób które prowadzą tą rzeszę ludzi. Nie jest moim zadaniem tego badać, lecz obowiązkiem moralnym jak i społecznościowym, zwrócić na to uwagę. Resztę pozostawiam twórcy.

Mi osobiście też się szydzenie i naśmiewanie z Świadków Jehowy, które i tu się na forum niekiedy pojawia nie podoba i dystansuję się od takich rzeczy. To nie temat -"chodźmy, pośmiejmy się razem", "10 głosów na jednego i go zajedziemy"

Ale zwróć proszę na to uwagę- prawda sama się obroni w danym czasie, ani ja, ani ty się do tego nie przyczynisz poprzez chodzenie z batem jak prokurator i wrzucanie wszystkiego do jednej beczki. To forum nie podlega żadnej doktrynie.

kończąc chciał bym cię poprosić o odpowiedź na moje pytania:
-co skłoniło cię do użycia Nika 1444000?
-jesteś aktywnym świadkiem Jehowy?
-co ty oczekujesz od tego forum, skoro dalej je odwiedzasz?

uszanuję to jeżeli nie otrzymam odpowiedzi.




Offline HARNAŚ

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Listopad, 2017, 07:38 »

Podobnie just z innym osobami na tym forum. Wydaje się wam , że znacie się na wszystkim a ja widzę, że nawet Biblii dobrze nie znacie .
MX, no tak - skoro nawet nie potraficie zorganizować się w jakiś związek wyznaniowy to faktycznie pozostaje wam tylko pisać głupoty na forach . To może na ryby idź ?
Byle co jesz , byle co gadasz.


Offline Roszada

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #69 dnia: 16 Listopad, 2017, 09:31 »
Cytuj
Cytat: 144000 w Wczoraj o 19:56
    (...)
 a ja widzę, że nawet Biblii dobrze nie znacie.
A ty dobrze znasz?
No to gdzie w Biblii występują trzy terminy stosowane na co dzień przez ŚJ:

Ciało Kierownicze
Komitet sądowniczy
Organizacja


Takich słówek, rzekomo biblijnych, mam w zapasie multum. ;)


Offline 144000

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #70 dnia: 16 Listopad, 2017, 09:55 »
Wiesz ile niebiblijnych terminów używają np w kościele katolickim ? Dla przykładu - wieczna dziewica, Trójca, czyściec, itd.
Terminy, które podajesz są używane przez Świadków Jehowy ale są to terminy dotyczące funkcjonowanie organizacji Jehowy a nie nauk . Zresztą w Biblii nie czytamy nic o papieżu czy o odpustach czy o kolędach czy o roratach itd.
Tymczasem wiele religii tzw chrześcijańskich wprowadza do swoich doktryn pojęcia, które nie mają nic wspólnego z Biblią.



Offline Fantom

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Listopad, 2017, 10:43 »
@144000 Jesteś tchórzem?Sam nie masz odwagi się ujawnić,a zarzucasz to innym?Tchórz bez jaj jesteś.Jestem specjalnie dla Ciebie podać swoje dane.Mogę podać konto na fb,żebyś mógł z obrzydzeniem popatrzeć na odstępcę.Nosisz różowe jeansowe rurki?Jak nie, to pokaż,że w torbie nosisz jaja.''Cwaniak w necie,a p... w świecie''-znasz?Tak mam o Tobie myśleć?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #72 dnia: 16 Listopad, 2017, 10:58 »
144000 nadal mam pytanie do Ciebie dotyczące żądania dokumentu tożsamości z podpisem aby otrzymać dokumenty z Nadarzyna osoby która się odłącza .

Pisząc list o odłączeniu  wysyła go do starszych zboru i do biura w Nadarzynie , dlaczego w przypadku wykluczenia wystarczą informacje od komitetu , a w przypadku odebrania takich danych potrzebny jest dokument tożsamości dlaczego nie wystarczy POTWIERDZENIE STARSZYCH ZBORU?

Dlaczego biuro oddziału oddając jedne dokumenty gromadzi dane z dowodu osobistego , gdzie jest jego numer pesel  , nazwisko , zdjęcie ?!

Biuro chce tworzyć jakąś listę  osób które żądają oddania swoich danych?!
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline 144000

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #73 dnia: 16 Listopad, 2017, 13:12 »
Dorkas, w Polsce wszystkie procedury administracyjne są uregulowane  np w KPA albo w innych przepisach czy rozporządzeniach. Poszukaj, przecież na pewno masz mnóstwo czasu na to.


Offline ogórek kiszony

Odp: Administrator forum
« Odpowiedź #74 dnia: 16 Listopad, 2017, 14:01 »
Naruszacie prawo cały czas a to w kwestii wizerunku a to w kwestii naruszania dóbr osobistych konkretnych osób a to w kwestii siania nienawiści do prawnie zarejestrowanego związku wyznaniowego jakim jest organizacja Świadków Jehowy.
Weź przestań. ŚJ to jest typowa sekta. No może korposekta.