Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.  (Przeczytany 7734 razy)

Offline donadams

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #210 dnia: 24 Październik, 2023, 21:54 »
Być może pierwsze zdanie mojej wcześniejszej odpowiedzi nie dało do zrozumienia zbyt wyraźnie, że moja odpowiedź nie dotyczyła polemiki z długiem publicznym, tylko była zastrzeżeniem do źródeł, które co do zasady najczęściej przedstawiają pewne wycinki rzeczywistości.

Tak też było w tym przypadku, ponieważ Demagog skupił się na określonych wskaźnikach, żeby wykazać fałszywość twierdzenia Sobonia. Moim zdaniem to, co powiedział Soboń nie było fałszem, a manipulacją. Jednocześnie stanowisko przedstawione na ten temat przez Demagoga również nie było faktem, a manipulacją.

Redakcja TVN miała już dla tego Pana nieco więcej wyrozumiałości i napisała następująco:

"Artur Soboń mówił w Polsat News o długu EDP. Jego wysokość podawaną m.in. w stosunku do Produktu Krajowego Brutto (PKB) publikuje Ministerstwo Finansów. I tak: w 2007 roku - gdy rządy w Polsce przejęła koalicja PO-PSL - dług EDP stanowił 44,5 proc. ówczesnego PKB. Przy zmianie władzy w 2015 roku było to 51,3 proc. - dług w relacji do PKB wzrósł o 6,8 punktu procentowego, czyli nieco mniej niż wymienione przez Artura Sobonia 7,5 punktu procentowego. Po siedmiu pełnych latach rządów Zjednoczonej Prawicy - na koniec 2022 roku - dług EDP stanowił 49,1 proc. PKB, czyli o 2,2 punktu procentowego mniej niż w 2015 roku. Tak więc podane przez wiceministra finansów liczby się zgadzają - jednak wcale nie dowodzą, że rząd Zjednoczonej Prawicy prowadzi "rozsądną politykę fiskalną". Artur Soboń pokazał bowiem tylko jedną jej stronę."

Demagog natomiast przedstawił drugą stronę tego obrazu również tworząc manipulację. Ekonomia nie jest nauką ścisłą. Jeśli ktoś uważa, że liczby sprawiają, że to nauka ścisła, to nie - tak nie jest. Także w ocenie długu publicznego można brać pod uwagę różne wskaźniki i istnieją całe szkoły ekonomiczne, które odrzucają jedne, a biorą drugie jako te rzekomo istotne. Po obydwu stronach są tzw. specjaliści.

A że finanse publiczne są w tragicznym stanie, to zupełnie inna kwestia. Ja się z taką opinią zgadzam. Są jednak ludzie, którzy uważają, że na długu należy budować kraj, konstytucyjne ograniczenie długu należy usunąć i są to ludzie, którzy mają doktorat z ekonomii. Ja nie mam.

Zwracam tylko uwagę na to, że różne źródła, w tym te fact-checkingowe, nie są bezstronne i należy je poddać weryfikacji i ocenie. W naszym społeczeństwie te oceny dawno zapadły i idą wprost za podzielonym elektoratem. Strony typu Demagog służą temu, by betonować określone środowiska. Gdy ta inicjatywa powstawała byłem pod wrażeniem. Po ostatnich kilku latach wzmożonej działalności oceniam ich jako część tzw. wolnych mediów, które de facto wolne są prawdopodobnie jedynie od wpływu rządu, ale nie od pozostałych wpływów. Prawda gdzieś tam sobie pływa, a "prawda" służy do wycierania sobie mordy.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #211 dnia: 25 Październik, 2023, 11:29 »
Proszę traktować ten wpis jako całkowicie neutralny.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że rząd stworzy Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica.
Pod poniższym linkiem można znaleźć 100 konkretów Koalicji Obywatelskiej.
Nie jestem taki naiwny, żeby wierzyć, że wszystko da się zrealizować w ciągu 100 dni.
Po roku, dwóch, trzech, każdy chętny będzie mógł tu zajrzeć i sprawdzić, które konkrety zostały zrealizowane.

https://100konkretow.pl/wp-content/uploads/2023/09/100konkretow.pdf

OK Światusie , Twój wpis traktuję jako całkowicie neutralny, dlatego piszę co zauważyłam .
 
www.100konkretow.pl11
W ciągu pierwszych 100 dni rozpoczniemy proces
przechodzenia polskiej edukacji na system 1 zmianowy. Od
1 września 2025 wszystkie polskie szkoły podstawowe będą
działały w takim systemie.

Wprowadzimy ustawę o związkach partnerskich.

Natychmiast przystąpimy do realizacji polityki
antyprzemocowej.

Wybrałam tylko kilka punktów żeby podkreślić takie słowa jak rozpoczniemy proces, przystąpimy do realizacji,wprowadzimy ustawę- to akurat PIs robił w ciągu jednej nocy , czy zgodnie z prawem?

Juz w pierwszych dniach po wyborach słyszałam jak Tusk kłamał bo mówił , że zaraz pojedzie do Brukseli po pieniądze a nie pojechał  !!!!! kłamca!!!

Taką narrację będzie miał teraz PIS, większość z ludzi nie ma  tyle zaparcia żeby sprawdzić to wszystko , a ci którzy bazują tylko na wypowiedziach z TVP info nawet nie czują takiej potrzeby więc nie koniec szczucia jednych na drugich.

 Od razu zaznaczam , że nie kieruję się tym co słyszę w TVN 24 ale słucham przedstawicieli rządu , tego jak odpowiadają na zadawane im pytania czytam słucham różnych źródeł. Tak interesuje mnie też ta wielka polityka , wojna trzech mocarstw , polityka jaka ma wpływ na nasz kraj , czy tego chcemy czy nie to się dzieje ale nie uznaje faktu , że nie mamy na to żadnego wpływu.

Rozumiem , że Twój komentarz jest neutralny ale ludzie nie zawsze mają czas , tyle umiłowania do sprawdzania jak się rzeczy mają , większość woli słuchać co ciało kierownicze im mówi , woli nie wychodzić ze swojej strefy komfortu , prawda? :)


Wklejam film Gostka niestety trwa długo  więc trzeba go oglądać w odcinkach ale warto
https://youtu.be/U0GGl5LOInc?si=7r7H_71V58VU1NCQ





Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline donadams

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #212 dnia: 25 Październik, 2023, 11:56 »
Proszę traktować ten wpis jako całkowicie neutralny.
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że rząd stworzy Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica.
Pod poniższym linkiem można znaleźć 100 konkretów Koalicji Obywatelskiej.
Nie jestem taki naiwny, żeby wierzyć, że wszystko da się zrealizować w ciągu 100 dni.
Po roku, dwóch, trzech, każdy chętny będzie mógł tu zajrzeć i sprawdzić, które konkrety zostały zrealizowane.

https://100konkretow.pl/wp-content/uploads/2023/09/100konkretow.pdf

Tak prawdę mówiąc, to widzę pewne stosunkowo niskie prawdopodobieństwo tego, że rząd stworzy PiS. Myślę, że to się nie uda, ale potrafię sobie wyobrazić scenariusz, w którym to się udaje i nie uważam tego za niemożliwe. Twierdzenie, że coś jest niemożliwe, przewija się w polskiej polityce od lat, począwszy od tego, że coś tak dzisiaj "naturalnego" jak 500+ też miało być "niemożliwe". Z perspektywy czasu każdy myśli, że jest mądrzejszy i teraz umie już oceniać, że coś jest naprawdę niemożliwe, ale prawda jest taka, że tak nie jest.

Co do tej strony, 100konkretów, jeśli ktoś chce do tego wracać, proponuję zrobić mirror albo wydrukować całą do PDF, ponieważ nie trzeba szukać daleko, żeby zobaczyć, że strony partii politycznych lubią się zmieniać. Przykładem może być tzw. dobrowolny ZUS Trzeciej Drogi, który na początku był prezentowany jako taki na ich stronie internetowej, ale w toku kampanii postulat ten został formalnie zmieniony i treść strony internetowej została dostosowana. Co ciekawe nie przeszkadzało to Trzeciej Drodze, żeby do samego końca kampanii używać takiego "skrótu myślowego" pod postacią "dobrowolnego ZUSu" w sytuacji, w której postulatem były wakacje od ZUSu na bliżej nieokreślonych zasadach. Nie tylko jw.org robi "aktualizacje" swoich stron.

Wreszcie chciałbym się odnieść do tego całego przerzucania się oceną tego, jaka decyzja Prezydenta wobec utworzenia rządu będzie konstytucyjna, a jaka nie. Prawdę powiedziawszy uważam za ogromną manipulację twierdzenie, że wybory wygrała "demokratyczna opozycja". Wybory wygrał PiS. Wygrana nie pozwala mu na samodzielne rządy, ale w odróżnieniu od opozycji poziom porozumienia, nawet formalnego, wynikającego z umów, wskazuje na to, że wynik PiSu należy brać tak jak jest.

Natomiast wyniku opozycji nie można jak gdyby nigdy nic sumować i twierdzić, że to są równoznaczne głosy do tych oddanych na PiS - bo nie są. Z jakiegoś powodu "demokratyczna opozycja" nie stworzyła jednej listy, która byłaby związana konkretną umową i która pozwalałaby na takie podejście do sprawy. Również z pewnego określonego powodu "demokratyczna opozycja" nie przygotowała w trakcie trwania kampanii ani bezpośrednio po niej żadnej treści umowy koalicyjnej, nawet ramowej, która pozwalałaby na zsumowanie ze sobą tych głosów i twierdzenie, że "Prezydent nie ma wyjścia". W ogóle stawianie Prezydenta w sytuacji, w której "teraz musi posłuchać suwerena", ponieważ "suweren chce odsunięcia PiS" jest niedorzeczne. Suweren w liczbie ponad 3 100 000 głosów chce by Trzecia Droga miała większy wpływ na politykę niż KO czy Lewica. Oznacza to, że suweren w liczbie 3 100 000 głosów nie daje równoważnego poparcia KO. Z jakiegoś powodu są to dwie oddzielne listy.

"Demokratyczna opozycja" zachowuje się w tej chwili jak dziecko. Chciało mieć ciastko i zjeść ciastko. Nie robić jednej listy i być traktowanym jak jedna lista. W dodatku znaczący politycy tejże idą dalej przez świat, 10 dni po wyborach, z hasłami na ustach postulującymi stawianie Prezydenta przed Trybunałem Stanu. Jak rozumiem ma to pomóc w tworzeniu sprawnego rządu? W sytuacji w której szansa postawienia Prezydenta przed Trybunałem Stanu jest tak znikoma? I raz jeszcze - to wywieranie presji na Prezydencie w ramach tego, co rzekomo powinien... To nie jest "mój" Prezydent, ale to jest jednak Prezydent i należałoby się hamować, szczególnie że jak widać demokracja w Polsce ma się dobrze, co kazałoby zaakceptować, że ten Prezydent reprezentuje większość społeczeństwa.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #213 dnia: 25 Październik, 2023, 13:48 »
Wklejam film Gostka niestety trwa długo  więc trzeba go oglądać w odcinkach ale warto
https://youtu.be/U0GGl5LOInc?si=7r7H_71V58VU1NCQ
Jak pisze pod filmem Kaszel73 -  "Przezajebisty materiał.Dobra robota."
Warto zobaczyć tych co mieli reprezentować -umiar,prace,pokore.


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #214 dnia: 25 Październik, 2023, 19:43 »
Ten film zapodany przez Dorkas zapewne do Don Adamsa dotrze do umysłu z pewnym opóżnieniem.
Don Adams będzie usprawiedliwiał,tłumaczył.obiektywizował działania PiSU.
Nie patrzy na fakty,dowody,papiery słowem ma klapki na oczach choć po garniturku z krawatem to inteligent.
Ale czas to najlepszy arbiter,sędzia w polityce.
Szanuję Don Adamsa inteligencja nie przeciętna jak Nemo czy Sebastian.
A ja jako Reskator siedzę nad brzegiem rzeki i czekam co popłynie PIS czy PO w niebyt.
W 99 % wieszczę kasandryczny upadek PISu.

« Ostatnia zmiana: 25 Październik, 2023, 20:13 wysłana przez Reskator »


Offline debata

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #215 dnia: 25 Październik, 2023, 21:08 »
Reskator policzyłeś ile zarobiłeś na zwolnieniu z podatku, które uchwaliło PiS?


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #216 dnia: 26 Październik, 2023, 08:56 »
Reskator policzyłeś ile zarobiłeś na zwolnieniu z podatku, które uchwaliło PiS?

Panie Trolu,
Już myślałem, że po wyborach znikniesz z tego forum dla byłych  ŚJ na zawsze. Ale nie.

Komu najbardziej zależy na tym by Polacy się kłócili, spierali, nienawidzili? Tym którzy nas nienawidzą. Tym którzy od roku 1945 do 1989 nas gnębili i uciskali w swym ciemnogrodzie czyli Ruskim. Oni dziś nie chcą odpuścić Ukrainie, im też zależy by na Bliskim Wschodzie się mieliło bo wpisuje się to w Ruski porządek świata. Ja tam jednak wolę zachodnie urządzanie świata ze swoimi wadami...
A taki debata grosiki dostaje za każdy głupi wpis na forum od Ruskiej ambasady pod warunkiem, że mąci w głowach ludzi. Dlatego zgłaszam formalny wniosek do Nemo o USUNIĘCIE tego typka z forum SJWP.
Debata nie był nigdy  ŚJ, nie brał udziału w żadnej dyskusji doktrynalnej ale o polityce PISowskiej będącej na rękę Ruskim chętnie się wypowiada. Już wolę, żeby na tym forum nic nie pisano zamiast sztucznego ruchu który generuje debata.
Podsumowując: debata MUSISZ odejść. Niech administracja ci to ułatwi  :o

Ps. Dla malkontentów, że chcę ograniczenia dyskusji: tak,  taką dyskusję należy ograniczać. Bo jest za kasę oraz jest na rękę wiecie komu.
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2023, 08:58 wysłana przez Lu_Ke Sky_Walker »


Offline Profesor Tutka

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #217 dnia: 26 Październik, 2023, 11:53 »
Luke Sky Walker,jeżeli możesz to podaj stawkę i powiedz gdzie się zgłosić.Skoro wiesz to mów.


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #218 dnia: 26 Październik, 2023, 13:45 »
Luke Sky Walker,jeżeli możesz to podaj stawkę i powiedz gdzie się zgłosić.Skoro wiesz to mów.
O siedziby troli są tajemnicą,ale w okręgu kaliningradzkim czy na wschód od Bugu są napewno!
Trolowni jest setki mają wpływ na opinię publiczną,są na setki forach.
Profesorze Tutka płotu chyba jeszcze nie ma do Kaliningradu jeć!
Jeszcze zdążysz zarobić tam 30 srebrników.
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2023, 13:49 wysłana przez Reskator »


Offline Profesor Tutka

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #219 dnia: 26 Październik, 2023, 14:16 »
Debaty nie znam ale widzę że nadzwyczaj łatwo niektórym przychodzi obrzucanie gó...em innych .Kto ma inne poglądy to musowo trol albo ruska onuca,brakuje jeszcze że to nazista lub pedofil.Wyjątkowo łatwo odczłowieczać innych.


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #220 dnia: 26 Październik, 2023, 14:35 »
Debaty nie znam ale widzę że nadzwyczaj łatwo niektórym przychodzi obrzucanie gó...em innych .Kto ma inne poglądy to musowo trol albo ruska onuca,brakuje jeszcze że to nazista lub pedofil.Wyjątkowo łatwo odczłowieczać innych.
Czy to aby ludzie sami się nie "odczłowieczają"pytając o stawki za trolowanie i gdzie się zgłaszać?


Offline debata

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #221 dnia: 26 Październik, 2023, 14:44 »
Debaty nie znam ale widzę że nadzwyczaj łatwo niektórym przychodzi obrzucanie gó...em innych .Kto ma inne poglądy to musowo trol albo ruska onuca,brakuje jeszcze że to nazista lub pedofil.Wyjątkowo łatwo odczłowieczać innych.
Cóż można powiedzieć. Człowiek z sekty może i wyjdzie ale gorzej żeby sekta wyszła z niego.
Kiedy ja czytałem "Kryzys Sumienia" Luke Sky Walker jeszcze bardzo skrupulatnie wprowadzał w czyn "pokarm od Jehowy podawany za pośrednictwem niewolnika wiernego i roztropnego", ferując nieomylne wyroki, kto jest kim, jakie poglądy powinien mieć i kogo trzeba wywalić.
I tak mu do dzisiaj zostało
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2023, 15:04 wysłana przez debata »


Offline Profesor Tutka

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #222 dnia: 26 Październik, 2023, 15:24 »
Reskatorze ,proponuje byś czytał moje posty ze zrozumieniem.Wiem że dasz radę.


Offline donadams

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #223 dnia: 26 Październik, 2023, 15:32 »
Ten film zapodany przez Dorkas zapewne do Don Adamsa dotrze do umysłu z pewnym opóżnieniem.
Don Adams będzie usprawiedliwiał,tłumaczył.obiektywizował działania PiSU.
Nie patrzy na fakty,dowody,papiery słowem ma klapki na oczach choć po garniturku z krawatem to inteligent.
Ale czas to najlepszy arbiter,sędzia w polityce.
Szanuję Don Adamsa inteligencja nie przeciętna jak Nemo czy Sebastian.
A ja jako Reskator siedzę nad brzegiem rzeki i czekam co popłynie PIS czy PO w niebyt.
W 99 % wieszczę kasandryczny upadek PISu.

Z pewnym opóźnieniem dostrzegłem ten komplement, ale dziękuję.

Natomiast tego filmu nawet nie zamierzam oglądać i to nie dlatego, że się z nim nie zgodzę, tylko przeglądając spis treści (a raczej listę osób) pomyślałem, że nie będę po raz x któryś oglądać już tego samego. Być może pominąłeś te moje wypociny, w których pisałem wprost, że nie głosowałem na PiS, że nie głosowałem na Andrzeja Dudę. Zarówno ta partia jak i Prezydent są dalecy od moich ideałów i dotyczy to zarówno tych "idei", które głoszą jak i tego, co w rzeczywistości robią. Nie przeszkadza mi to jednak, żeby - kiedy uważam to za zasadne - uznać, że pewien wycinek ich rządów przyczynił się do czegoś dodatnie. Nie widzę też powodu, żebym nie miał krytykować bądź chwalić "demokratycznej opozycji" czy Konfederacji. Moja ocena nie zależy od mojego deklaratywnego poparcia dla jakiejś partii, tylko od tego, co się dzieje i jak to kontruje w moim postrzeganiu tego, co jest dobre a co złe.

Znów wydaje mi się, że niektórzy tutaj nie dorośli do tej wolności, którą daje uwolnienie się od totalitarnej sekty. Kiedyś musieliśmy przytakiwać i klaskać na wszystko. Liczyło się tylko to, żeby zawsze stać murem za Jedyną Prawdziwą. Zdaje się, że są tu głównie osoby, które mogą aktualnie doceniać to, że już nie muszą tego robić. A jednak nie skończyło się wrzucanie siebie i innych do takich szufladek. W głowie się niektórym nie mieści, że mogę krytykować i chwalić wszystkich, że mogę oddawać swój głos na kogoś nie deklarując mu dozgonnego, ślepego poparcia, a jedynie wybierając mniejsze zło i wciąż pozostawać krytycznym.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #224 dnia: 26 Październik, 2023, 18:12 »
Cóż można powiedzieć. Człowiek z sekty może i wyjdzie ale gorzej żeby sekta wyszła z niego.
Kiedy ja czytałem "Kryzys Sumienia" Luke Sky Walker jeszcze bardzo skrupulatnie wprowadzał w czyn "pokarm od Jehowy podawany za pośrednictwem niewolnika wiernego i roztropnego", ferując nieomylne wyroki, kto jest kim, jakie poglądy powinien mieć i kogo trzeba wywalić.
I tak mu do dzisiaj zostało
Cóż można powiedzieć po lekturze twoich debata wypowiedzi w tym wątku ( począwszy od pierwszej strony do teraz) :
Trol z ciebie i tyle. Nie potrafisz rozmawiać na argumenty o aferach PISu bo grosiki które od Ruskich dostajesz przysłaniają ci rozum. I jak przedmówcy słusznie zauważyli, takich troli jak ty jest na różnych forach mnóstwo. Co nie znaczy, że zgadzam się by na tym trol o nicku debata był.

Tak wiec debata: Opuść to forum i już nigdy nie wracaj !!!