Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 23541 razy)

Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #855 dnia: 13 Czerwiec, 2022, 00:16 »
 Prezydenta Zalenskiego też do dymisji za rozpowszechnianie niepotwierdzonych informacji o gwałtach na dzieciach? A może jednak miał potwierdzenie? Powiedział, że to prawda. Prezydent może uprawiać propagandę, a rzeczniczka Ludmiła nie?
 
Co powiedział Zelenski na ten temat?                                                                                                                       
         Cytat(tłumacz): „Zarejestrowano setki przypadków gwałtu, w tym nieletnie dziewczynki i bardzo małe dzieci. A nawet niemowlę. Strasznie o tym teraz mówić, ale to była prawda. Nawet ta osoba, ten rosyjski żołnierz Bychkov z Pskowa, został zidentyfikowany - powiedział prezydent.''        Oryginał: ''"Зафіксовані сотні випадків зґвалтувань, зокрема неповнолітніх дівчат і зовсім маленьких дітей. І навіть немовля. Про це просто страшно зараз говорити, але це правда, це було. Встановлена навіть ця особа, цей російський вояка Бичков зі Пскова", - повідомив президент.'' https://www.5.ua/suspilstvo/vstanovleno-osobu-rosiiskoho-desantnyka-iakyi-zgvaltuvav-nemovlia-i-zniav-tse-na-video-zelenskyi-274216.html\

 To prezydent powiedział prawdę czy tez poniosła go bujna wyobraźnia? Dlaczego wtedy nikt nie zarzucił prezydentowi rozpowszechnianie niezweryfikowanych informacji? To kto tu kłamie, a kto mówi prawdę?

Czy podczas publicznego orędzia Zelenskiego w parlamencie Litwy prezydent kłamał? Nikt mu nie doradził, żeby nie rozpowszechniać fejkowych informacji?
 Fragment orędzia(tłumaczenie): ''Odnotowano setki przypadków gwałtu, w tym nieletnie dziewczynki, bardzo małe dzieci... A nawet niemowlęta! Po prostu strasznie o tym teraz rozmawiać.

Ale to prawda, ale tak było.

Nawet ta osoba, rosyjski żołnierz Bychkov z Pskowa, została zidentyfikowana. Spadochroniarz lub oficer sił specjalnych, który wysłał ten film swoim towarzyszom. Film o tym, co robi z dzieckiem. Jak on drwi z dziecka!'' https://www.rnbo.gov.ua/ua/Diialnist/5407.html?PRINT

 I teraz z polecenia Zelenskiego Ludmiła traci stanowisko za rozpowszechnianie fejków? Zelenskiemu nikt tego nie zarzucił. W takim razie on jednak mówił prawdę, a jedynie Ludmiła zmyślała?
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec, 2022, 00:23 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #856 dnia: 13 Czerwiec, 2022, 02:56 »
Prezydenta Zalenskiego też do dymisji za rozpowszechnianie niepotwierdzonych informacji o gwałtach na dzieciach?
Mówisz o tym Zełeńskim, który pośmiertnie odznaczył obrońców Wyspy Fejków?   ;)

Prezydent może uprawiać propagandę, a rzeczniczka Ludmiła nie?
 
Ja tam się nie rozeznaję w ich wewnetrznych rozgrywkach, ale sam chyba wcześniej wspomniałeś, że przyczyną jej zwolnienia nie była tylko propaganda, prawda?  :)
Nawet ta osoba, rosyjski żołnierz Bychkov z Pskowa, została zidentyfikowana. Spadochroniarz lub oficer sił specjalnych, który wysłał ten film swoim towarzyszom. Film o tym, co robi z dzieckiem. Jak on drwi z dziecka!''
Męczysz trochę z tym Bykowem. Sami Rosjanie go zamknęli. Nie oglądałem tego filmu, ale skoro sam dostarczył dowody i potwierdzono, że to zrobił, to dobrze, że go zatrzymali.

Poza tym skoro masz dowody na słowa Zełeńskiego o setkach zarejestrowanych gwałtów na dzieciach, to co stoi na przeszkodzie, byś się nimi podzielił?
Chyba że wychodzisz z założenia, że jesli to powiedział Zełeński, to musi być prawda?


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #857 dnia: 13 Czerwiec, 2022, 12:48 »
Skoro mnie wywołałeś to odniosę się  do Twojego wpisu.
Na tą zawieruchę nie patrzę Tak jak Ty.
Dla mnie to coś więcej niż tylko potyczka miedzy dwoma krajami.
Co nie przeszkadza ci i tak popierać zbrodniczej, ruskiej swołoczi
Tak samo traktuję różnego rodzaju filmiki.
To sterowanie ludźmi.
Patrze na to z przymrużeniem oka.

A nic nowego od "niezależnych" pachołków putina: Patricka Lancastera czy Maciaka nie masz jako inny punkt widzenia


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #858 dnia: 14 Czerwiec, 2022, 02:06 »
To akurat raczej oczywiste, że bujna wyobraźnia Ludmiły nie była jej jedynym przewinieniem  :)
Stała się niewygodna, więc wyciągnięto brudy. Nic nowego.
A że przy tej okazji wyszło, że Ukraińcy podają dalej niezweryfikowane informacje, które cytują potem największe media, to najwyraźniej koszt pozbycia się jej.
Nie rozumiem po co według Ciebie ktoś na Ukrainie miałby dyskredytować bajki SBU - przecież cały zachód łyka je jak młode pelikany.
Łykają naiwni: Ameryka, Polska Wielka Brytania.
Mądrzy: Niemcy, Francja, Holandia, Austria, Włochy nie dają z siebie głupków robić.
Nie będą kłamcom, bajkopisarzom pomagać. Dzięki temu będą mieli jeszcze bliżej swoich biznesowych przyjaciół z kremla. Bo może nawet na Odrze. Przy sprzyjających okolicznościach to może Berlin i dawne NRD będą musieli udostępnić ruskim. Ale czego się nie robi taniego ruskiego gazu i ropy.
Nie ma co Ukraińskich kłamców wspierać.
Wiwat ruskij mir!
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec, 2022, 02:10 wysłana przez urgent »


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #859 dnia: 15 Czerwiec, 2022, 22:57 »
Kurna chata - opanujcie się z szerzeniem propagandy  :(
Żal mi teraz , że założyłem taki wątek  :'(
Chyba się wyloguje i pa  :P


Online Turbulent_Business

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #860 dnia: 16 Czerwiec, 2022, 06:01 »
Kurna chata - opanujcie się z szerzeniem propagandy  :(
Żal mi teraz , że założyłem taki wątek  :'(
Chyba się wyloguje i pa  :P

Nie ty to ktos inny by zalozyl;) Ja na ten watek wchodze raz na miesiac zeby zobaczyc czy dalej nasi specjalisci od geopolityki sie spieraja, czytam jeden post, po jego przeczytaniu wzrasta u mnie obawa przed rakiem oczu i na miesiac mam dosc;)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #861 dnia: 16 Czerwiec, 2022, 09:21 »
Kurna chata - opanujcie się z szerzeniem propagandy  :(
Żal mi teraz , że założyłem taki wątek  :'(
Chyba się wyloguje i pa  :P
Zostań z nami, zostań z nami, zostań z nami!!!


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #862 dnia: 12 Lipiec, 2022, 21:05 »
Zostań z nami, zostań z nami, zostań z nami!!!
[/quote

A PO CO ?
- NIE MAM JUŻ OCHOTY WCHODZIĆ NA TO FORUM DYSKUSYJNE  :-\
POZDRAWIAM WSZYSTKICH I NIE TĘSKNIJCIE  ZA MNĄ  :)
PA  :)


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #863 dnia: 13 Lipiec, 2022, 00:55 »
Łykają naiwni: Ameryka, Polska Wielka Brytania.
Mądrzy: Niemcy, Francja, Holandia, Austria, Włochy nie dają z siebie głupków robić.
Nie będą kłamcom, bajkopisarzom pomagać. Dzięki temu będą mieli jeszcze bliżej swoich biznesowych przyjaciół z kremla. Bo może nawet na Odrze. Przy sprzyjających okolicznościach to może Berlin i dawne NRD będą musieli udostępnić ruskim. Ale czego się nie robi taniego ruskiego gazu i ropy.
Nie ma co Ukraińskich kłamców wspierać.
Wiwat ruskij mir!

Kurde, ale Ty mądry jesteś. 🤔


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #864 dnia: 13 Lipiec, 2022, 10:27 »
Przynajmniej się otwarcie opowiedział po stronie ruskiego mira. Szczerość, to cenię...
nihilista


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #865 dnia: 13 Lipiec, 2022, 10:32 »
Jestem pewien, że urgent posłużył się ironią...


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #866 dnia: 13 Lipiec, 2022, 12:08 »
od kilku tygodni przestałem śledzić wieści z Ukrainy bo stwierdziłem że z reżimowych mediów i tak prawdy się nie dowiem, a nie mam czasu aby porównywać propagandę prorosyjską i proukraińską i samodzielnie oddzielać ziarno od plew.

Rosjanie zajmują kolejne tereny, ale Ukraińcy używają himarsów i sieją popłoch wśród tychże Rosjan itd. itp., Nie na moją głowę takie rozważania.

Sumując, albo Rosja w ciągu dekady "weźmie sobie" Suwałki albo ich sobie "nie weźmie".

Będzie co ma być, a ja mały miś (mieszkający u Rudowłosej w niemieckim kalifacie nad graniczną rzeką Nysą Łużycką 210 centymetrów od Polski) i tak nie mam na to wpływu.

Jestem misiem o małym rozumku, wolę otworzyć słoiczek miodu i zjeść małe conieco :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #867 dnia: 13 Lipiec, 2022, 13:31 »
od kilku tygodni przestałem śledzić wieści z Ukrainy bo stwierdziłem że z reżimowych mediów i tak prawdy się nie dowiem, a nie mam czasu aby porównywać propagandę prorosyjską i proukraińską i samodzielnie oddzielać ziarno od plew.

Rosjanie zajmują kolejne tereny, ale Ukraińcy używają himarsów i sieją popłoch wśród tychże Rosjan itd. itp., Nie na moją głowę takie rozważania.

Sumując, albo Rosja w ciągu dekady "weźmie sobie" Suwałki albo ich sobie "nie weźmie".

Będzie co ma być, a ja mały miś (mieszkający u Rudowłosej w niemieckim kalifacie nad graniczną rzeką Nysą Łużycką 210 centymetrów od Polski) i tak nie mam na to wpływu.

Jestem misiem o małym rozumku, wolę otworzyć słoiczek miodu i zjeść małe conieco :)

Postąpiłem podobnie ale trochę z innych powodów. Mam wystarczająco swoich stresów... Niepotrzebnie sobie ich dodawałem angażując się w tak płomienną dyskusję.


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #868 dnia: 13 Lipiec, 2022, 20:37 »
od kilku tygodni przestałem śledzić wieści z Ukrainy bo stwierdziłem że z reżimowych mediów i tak prawdy się nie dowiem, a nie mam czasu aby porównywać propagandę prorosyjską i proukraińską i samodzielnie oddzielać ziarno od plew.
Mam tak samo.
Do tego ogromna rzesza trolli z obu stron udzielając się w komentarzach pod każdym artykułem w internecie tylko zaciemnia obraz sytuacji.
Przeglądam z grubsza informacje z obu stron, ale nie śledzę jakoś szczególnie sytuacji na froncie.
Są rzeczy, które bardziej realnie wpływają na nasze życie.


Offline on-on

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #869 dnia: 14 Lipiec, 2022, 07:58 »
Dla mnie jedynym wiarygodnym i rzetelnym źródłem informacji nt. Ukrainy i potencjału Rosji jest serwis Defence24.pl