Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 23536 razy)

Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #840 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 19:48 »
(mtg): prawdziwy obraz systemu Sowieckiego, proponuję przeczytać wstrząsającą książkę:
'' Inny świat '' autor: Gustaw Herling Grudziński jest audiobook  na YT- zapraszam
Zwiał z ruskiego miru do Londynu, żeby oczerniać imperium pokoju i dobrobytu


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #841 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 20:04 »
urugent, widzę że świetnie bawisz się i kpisz sobie, ale zupełnie nie odnosisz się do żadnych argumentów, które padają w dyskusji.

nikt tutaj nie twierdzi, że Rosjanie są święci i niewinni. Padają jednak głosy, że Ukraińcy również mają swoje na sumieniu.

Owszem, dużo mniej niż Rosjanie, ale mają swoje winy, m.in. zarzucamy im kłamliwą propagandę.

masz w tej sprawie coś sensownego do powiedzenia, czy będziesz nadal kpić?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #842 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 20:23 »
(mtg):
tytuł: Ludzie Stalina -autor: Roj Miedwiediew i wiele, wiele innych autorów opisujących system Sowiecki.
Trudno zaprzeczyć faktom, mogę z przykrością stwierdzić -  swoją postawą udowadniasz, trwasz w obronie reżimu Sowieckiego i trudno przyznać innym rację - niezaprzeczalnym faktom historycznym.
Podobnie postępują zmanipulowani sJ, którzy zawzięcie przeczą ohydnym występkom (Ww) , smutne i przykre jest takie rozumowanie, ale na uporczywie i kolokwialne myślenie oraz w nim trwanie nie ma lekarstwa - pozdrawiam


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #843 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 20:25 »
urugent, widzę że świetnie bawisz się i kpisz sobie, ale zupełnie nie odnosisz się do żadnych argumentów, które padają w dyskusji.

nikt tutaj nie twierdzi, że Rosjanie są święci i niewinni. Padają jednak głosy, że Ukraińcy również mają swoje na sumieniu.

Owszem, dużo mniej niż Rosjanie, ale mają swoje winy, m.in. zarzucamy im kłamliwą propagandę.

masz w tej sprawie coś sensownego do powiedzenia, czy będziesz nadal kpić?!
No mam. Ukraińcy mają swoje na sumieniu, więc wjazd wyzwoleńczej armii należał się im jak psu micha i buda.
Skoro jeszcze sieją kłamliwą propagandę oskarżając wyzwolicieli o mordy gwałty i zniszczenia podobne do tych z Warszawy, to chyba tym bardziej im się to należy.
Czyż nie?


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #844 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 20:30 »
rozmowa jak ze świadkiem Jehowy...
dziękuję, postoję...
nie jestem zainteresowany dalszą rozmową z urugent
bądź zdrów
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #845 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 20:31 »
(mtg): UKRAINA to, też dobre ziółko, ale kto jest bez wad...?, tylko jest jeden idąc swoim niezmiennym szlakiem to  ...(zgadnij?).
Jeżeli uważasz -Bóg- to się grubo mylisz  >:D


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #846 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 20:49 »
rozmowa jak ze świadkiem Jehowy...
dziękuję, postoję...
nie jestem zainteresowany dalszą rozmową z urugent
bądź zdrów
Żebyś wiedział ile na sumieniu mają Polacy np. nie pozwolili Hitlerowi przemaszerować przez terytorium żeby napadł sowietów.
A jak Hitler napadł Polskę jakiej kłamliwej propagandy używali.
Czemu nie rozliczasz ich za te kłamstwa?
Nie widzę więc sensu dalej próbować wskazywać palcem kto w wojnie jest najeżdzcą a kto agresorem, tym których umysły są zabetonowane jak u wielu świadków Jehowy.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2022, 21:13 wysłana przez urgent »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #847 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 21:31 »
widzisz to co chcesz widzieć i chyba tylko dlatego nie zauważyłeś że odnośnie tej wojny która obecnie toczy się na Ukrainie ja Sebastian jestem zdecydowanym zwolennikiem Ukrainy i zdecydowanym przeciwnikiem Rosji i zdecydowanie życzę zwycięstwa Ukrainie a klęski Rosji

jeśli zmartwiłaby mnie śmierć Putina, to tylko dlatego, że obawiam się że jego miejsce mógłby zająć inny zbrodniarz, młodszy i sprawniejszy intelektualnie.

jeśli zmartwiłoby mnie zwycięstwo Ukrainy w 2022 roku, to tylko dlatego że Rosja byłaby za mało osłabiona

a zatem, cała Twoja argumentacja jest zbędna i niepotrzebna gdyż tutaj nikt (no może poza Gremaczakiem) nie "trzyma kciuków" za Rosję.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #848 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 22:05 »

Nie widzę więc sensu dalej próbować wskazywać palcem kto w wojnie jest najeżdzcą a kto agresorem, tym których umysły są zabetonowane jak u wielu świadków Jehowy.
Jaki to ma sens?
Kto jest najeźdźcą a kto agresorem.
Rozumiesz te terminy?


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #849 dnia: 11 Czerwiec, 2022, 23:36 »
widzisz to co chcesz widzieć i chyba tylko dlatego nie zauważyłeś że odnośnie tej wojny która obecnie toczy się na Ukrainie ja Sebastian jestem zdecydowanym zwolennikiem Ukrainy i zdecydowanym przeciwnikiem Rosji i zdecydowanie życzę zwycięstwa Ukrainie a klęski Rosji

jeśli zmartwiłaby mnie śmierć Putina, to tylko dlatego, że obawiam się że jego miejsce mógłby zająć inny zbrodniarz, młodszy i sprawniejszy intelektualnie.

jeśli zmartwiłoby mnie zwycięstwo Ukrainy w 2022 roku, to tylko dlatego że Rosja byłaby za mało osłabiona

a zatem, cała Twoja argumentacja jest zbędna i niepotrzebna gdyż tutaj nikt (no może poza Gremaczakiem) nie "trzyma kciuków" za Rosję.
Skoro mnie wywołałeś to odniosę się  do Twojego wpisu.
Na tą zawieruchę nie patrzę Tak jak Ty.
Dla mnie to coś więcej niż tylko potyczka miedzy dwoma krajami.
Dla mnie wypowiedzi publiczne różnych polityków,  speców wojennych to gra pod publikę.
Tak samo traktuję różnego rodzaju filmiki.
To sterowanie ludźmi.
Patrze na to z przymrużeniem oka.

Albo coś takiego ;wyciekły tajne informacje.
Nie ma czegoś takiego.
To 'wyciek' kontrolowany.
To tylko zbieranie informacji jak ludzie zareagują.


Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #850 dnia: 12 Czerwiec, 2022, 02:19 »
https://www.newsweek.com/lyudmila-denisova-ukraine-commissioner-human-rights-removed-russian-sexual-assault-claims-1711680
Odwołano ukraińską rzeczniczkę praw człowieka Ludmiłę Denisową.

"W liście skrytykowano również Denisovą za podanie szczegółów spraw, które według dziennikarzy nie zostały zweryfikowane, i proszono ją o „sprawdzenie faktów przed publikacją” i „ujawnienie tylko informacji, na które istnieją wystarczające dowody”.

W dalszej części listu stwierdzono, że informacje podawane przez biuro Denisovej są uznawane przez media za oparte na faktach, a następnie wykorzystywane w artykułach i wystąpieniach osób publicznych."

"Według internetowej platformy informacyjnej Ukrinform, jeden z członków ukraińskiego parlamentu, Pawło Frołow, podał szereg powodów usunięcia Denisowej, w tym „liczne szczegóły „nienaturalnych przestępstw seksualnych” i wykorzystywania seksualnego dzieci na terytoriach okupowanych, niepoparta dowodami i tylko zaszkodziła Ukrainie”."

Ile artykułów o domniemanych okrucieństwach rosyjskich żołnierzy powoływało się na Denisową?
Najwyraźniej sami Ukraińcy zrozumieli, że ich rzeczniczka z bujną fantazją robi więcej złego, niż dobrego.

Co do źródeł Urgenta, to właściwie aż szkoda komentować. TVP powołuje się na SBU.
Trzeba być skrajnie naiwnym, by jeszcze wierzyć w te "przechwycone" rozmowy  :)

Rzeczniczka ma zamiar się odwołać, bo rzekomo narusza to konstytucję, ale zarazem inni twierdzą, że w czasie stanu wojennego jest to zgodne z prawem. Tak na marginesie.
 Z treści artykułów wnioskuję, że poza innymi zarzutami zarzuca się jej zbyt szczegółowe podawanie do publicznej wiadomości informacje dotyczące gwałtów. Niektórzy czują niesmak z tego powodu. Niby powinna bardziej się skupić na rodzinach ofiar. Co do weryfikacji, to jak napisano w jednym z publikacji, informacje o gwałtach były przekazywane przez specjalną infolinię, gdzie można to było zgłaszać. Jak fizycznie weryfikować każdą taką informację? Nikt też nie udowodnił jej kłamstwa. Nie wiemy z artykułów ile udowodniła, a ile było niezweryfikowanych.

 Co ciekawe: ''Misja Monitorująca Prawa Człowieka ONZ na Ukrainie twierdzi, że usunięcie Denisovej „narusza międzynarodowe standardy”. Sprawa Ludmiły Denisowej może mieć też drugie dno-polityczne. Są osoby, którym ona nie pasuje i mogą szukać byle pretekstu do jej usunięcia: ''Były inne próby usunięcia jej z urzędu. Jesienią zeszłego roku prawodawca z rządzącą partią Sługa Narodu powołał komisję śledczą, która miała zbadać, że Denisova nie poszła naprzód w kilku procesach sądowych, chociaż sądy ją o to poprosiły.
Prawodawcy opozycji w tamtym czasie powiedzieli, że śledztwo zostało wszczęte przez biuro prezydenckie, aby zemścić się na Denisovej za krytykę „prawa antyoligarchtycznego” jako niekonstytucyjnego. ''Denisova tymczasem twierdzi, że biuro prezydenckie naciskało na jej usunięcie''. https://www.dw.com/en/why-ukraines-human-rights-chief-lyudmila-denisova-was-dismissed/a-62017920
 
Zdaje się, że Ludmiła i Zalenski mieli odmienne zdanie w kwestii zmiany prawa dotykającego oligarchów. Nic więc dziwnego, że odwołanie jej z funkcji rzecznika wyszło od...??? Cytat:''– Właśnie się dowiedziałam, że z polecenia prezydenta planowane jest wyrażenie wobec mnie, jako rzeczniczki praw obywatelskich w Radzie Najwyższej, wotum nieufności – oznajmiła.'' https://tvn24.pl/swiat/ukraina-ukrainska-rzeczniczka-praw-czlowieka-ludmila-denisowa-planowane-jest-wyrazenie-wobec-mnie-wotum-nieufnosci-5731616
 
Zatem trzeba być ostrożnym, bo pod publikę można użyć innego pretekstu do jej pozbycia się, a w rzeczywistości jest to zemsta polityczna za prawo antyoligarchtyczne. ''Spór Zełenskiego z oligarchami
W Ukrainie otwarcie mówi się o sporze między Zełenskim a Achmetowem. Prezydent w listopadzie ubiegłego roku podpisał tzw. ustawę antyoligarchiczną, która wprowadza radykalne zmiany w kodeksie podatkowym uderzające w majątki oligarchów. W niezależnych mediach nazywana była ona nawet "antyachmetowską". Jej efektem ma być uregulowanie sytuacji oligarchów i ograniczenie ich wpływów na polityków. Realne konsekwencje mogą ich spotkać w maju tego roku.''https://wiadomosci.onet.pl/swiat/oligarchowie-wracaja-do-ukrainy-reakcja-na-ultimatum-zelenskiego/p87z4wh

Pałow Frołow
, który podał szereg powodów jej usunięcia ''przypadkiem'' należy do proprezydenckiej frakcji „Sługa Narodu”.
''Komentatorzy zaznaczają, że zgodnie z obowiązującym na Ukrainie prawem, Denisowa nie mogła zostać odwołana. Ukraińska ustawa o reżimie prawnym stanu wojennego jasno zakazuje usuwania z funkcji rzecznika praw obywatelskich w trakcie obowiązywania w kraju stanu wojennego.

Publiczna działalność Denisowej w ostatnich miesiącach wiązała się szczególnie ze sprawą specjalnej infolinii pomocowej dla ofiar gwałtów i innych brutalnych przestępstw seksualnych, które miały być popełniane na ukraińskiej ludności cywilnej. Rzeczniczka praw człowieka prezentowała publicznie domniemane przypadki takich przestępstw, opisane przez dzwoniących na infolinię, nie stroniąc przy tym od podawania drastycznych szczegółów, w tym dotyczących dzieci.'' https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainska-rzeczniczka-praw-czlowieka-odwolana-przez-drastyczne-wypowiedzi-nt-gwaltow/

Nie dałbym sobie uciąć ręki, że po prostu ktoś nie wykorzystał okazji do pozbycia się jej.
 



« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec, 2022, 02:30 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #851 dnia: 12 Czerwiec, 2022, 08:16 »
 Jeżeli Ludmile zarzuca się rozpowszechnianie niezweryfikowanych informacji co do gwałtów na dzieciach i ma to być jeden z powodów jej usunięcia ze stanowiska, to w takim razie mam rozumieć, że nagrywane rozmowy Rosjan przez SBU są zweryfikowane, bo nikt nie stawia im zarzutu, że rozpowszechniają niezweryfikowane nagrania???  Nie jest to dziwne, że jej jest stawiany taki zarzut, a SBU nie?
 SBU wolno rozpowszechniać niepotwierdzone informacje, a Ludmile już nie? Coś jest tu na rzeczy. Prezydent Zalenskiwidzi dostrzega w tym zły wizerunek Ukrainy, bo Ludmiła daje fejkowe info, ale nie widzi złego wizerunku Ukrainy jak SBU daje fejkowe info z podsłuchanych rozmów?
 Jak to wyjaśnić?

 I czy ktoś potrafi powiedzieć ile takich zgłoszeń wpłynęło do Ludmiły, ile z nich jest potwierdzonych, a ile ze zgłoszonych przypadków zostało przekazanych do publicznej wiadomości? Mamy jakąś informację, że żaden przypadek nie został potwierdzony?
Czy faktycznie była to tak duża ilość? Większa od podsłuchanych rozmów przez SBU?
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec, 2022, 08:23 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #852 dnia: 12 Czerwiec, 2022, 15:22 »
Jeżeli Ludmile zarzuca się rozpowszechnianie niezweryfikowanych informacji co do gwałtów na dzieciach i ma to być jeden z powodów jej usunięcia ze stanowiska, to w takim razie mam rozumieć, że nagrywane rozmowy Rosjan przez SBU są zweryfikowane, bo nikt nie stawia im zarzutu, że rozpowszechniają niezweryfikowane nagrania???  Nie jest to dziwne, że jej jest stawiany taki zarzut, a SBU nie?
To akurat raczej oczywiste, że bujna wyobraźnia Ludmiły nie była jej jedynym przewinieniem  :)
Stała się niewygodna, więc wyciągnięto brudy. Nic nowego.
A że przy tej okazji wyszło, że Ukraińcy podają dalej niezweryfikowane informacje, które cytują potem największe media, to najwyraźniej koszt pozbycia się jej.
Nie rozumiem po co według Ciebie ktoś na Ukrainie miałby dyskredytować bajki SBU - przecież cały zachód łyka je jak młode pelikany.
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec, 2022, 15:25 wysłana przez Vog »


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #853 dnia: 12 Czerwiec, 2022, 20:11 »
widzisz to co chcesz widzieć i chyba tylko dlatego nie zauważyłeś że odnośnie tej wojny która obecnie toczy się na Ukrainie ja Sebastian jestem zdecydowanym zwolennikiem Ukrainy i zdecydowanym przeciwnikiem Rosji i zdecydowanie życzę zwycięstwa Ukrainie a klęski Rosji
Dobrze że piszesz jasno o swoich poglądach i jesteś po właściwej stronie.
Ale zarzucane Ukraińcom "kłamstw" na temat gwałtów dzieci bez żadnych dowodów, a jedynym argumentem w tej sprawie ma być twoja wiara w przyzwoitość ruskich żołnierzy, to wpisywanie się w narrację kremla nawet gdy nie ma się takich intencji.

Nie wiem jakie intencje miał ten, ale fakt jest taki że dostąpił zaszczytu cytowana go w prokremlowskiej propagandzie i chyba nadal jest ich człowiekiem w Warszawie.
https://www.tvp.info/60617533/tusk-o-zbozu-z-ukrainy-wykorzystala-to-ria-novosti

jeśli zmartwiłaby mnie śmierć Putina, to tylko dlatego, że obawiam się że jego miejsce mógłby zająć inny zbrodniarz, młodszy i sprawniejszy intelektualnie.
Najprawdopodobniej  zastąpi go trochę starszy od niego Patruszew
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niko%C5%82aj_Patruszew
Oczywiście, że ten KGBista wcale nie może być lepszy od Putina.
jeśli zmartwiłoby mnie zwycięstwo Ukrainy w 2022 roku, to tylko dlatego że Rosja byłaby za mało osłabiona
Można było zapobiec w ogóle tej wojnie, gdyby Ukraina została przyjęta do NATO po najeździe putlera na Gruzję i konferencji NATO w Bukareszcie.
Oczywiście sprzeciwiły się temu egoistyczne Niemcy, które zajęte były budową kolejnych nordstreamów i zbrojeniu Rosji oraz tak samo egoistyczna Francja pod rządami przyjaciela putina, Sarkozego.
a zatem, cała Twoja argumentacja jest zbędna i niepotrzebna gdyż tutaj nikt (no może poza Gremaczakiem) nie "trzyma kciuków" za Rosję.
Oj znalazłoby się tu jeszcze trochę kremlowskich pożytecznych idiotów


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #854 dnia: 12 Czerwiec, 2022, 21:10 »
ja Sebastian uważam się za Polaka ale mój dziadek i pradziadek byli Ukraińcami

los narodu ukraińskiego jest mi więc szczególnie bliski i wspieram Ukrainę całym sercem gdyż we mnie także płynie ukraińska krew

na moim facebooku jako "zdjęcie w tle" umieściłem kolory ukraińskiej i polskiej flagi

jak już wspomniałem, Putinowi życzę długiego życia... i coraz gorszego zdrowia...

niech ten zbrodniarz dożyje nie tylko 70-tki ale i 80-tki i niech na własne oczy zobaczy _całkowity_ upadek i zmarginalizowanie Rosji, a optymalnie: rozpad Rosji na kilkanaście części.

niech także Putin (żyjąc długo) podejmuje kolejne nieprzemyślane decyzje i niech popełnia kolejne strategiczne błędy podczas prowadzenia tej wojny. Tego życzę Putinowi i Rosji.

ale ogólnie nie lubię propagandy jakiejkolwiek, dlatego razi mnie propaganda proukraińska

obawiam się także że nadmiar tej propagandy Polakom "przeje się" i zaowocuje nienawiścią do ukraińskich uchodźców i nastrojami antyukraińskimi w Polsce
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)