Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24412 razy)

Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #795 dnia: 29 Maj, 2022, 17:47 »
zobaczcie sobie też co na ten temat mówią 'inne' znane osoby, takie jak Donald Trump, Henry Kissinger czy też głowa Kościoła Katolickiego.
Czy oni wszyscy  to też ruscy Trolle.

Nie wiem o Trumpie i Kissingerze natomiast kardynał Bergoglio nie różni się pod względem krytykowania rosji za zbrodnie od kilku innych głów państwa watykańskiego o czym mówi Ziemkiewicz w tym filmie

nihilista


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #796 dnia: 30 Maj, 2022, 11:50 »
mam pytanie: czy ktokolwiek z was wierzy w codziennie publikowane nowe "rozmowy" rosyjskich żołnierzy, które rzekomo "przechwyciła" SBU?! :)

ja dopuszczam opcję że Rosjanie czasami zachowują się jak Gang Olsena (np. gdy forsowali rzekę Doniec), ale te "rozmowy z żoną" mają w sobie taki poziom infantylności, że głowa mała...

zakładam że każdy żołnierz każdego państwa na ziemii (w szczególności rosyjski żołnierz także) składa nie tylko ślubowanie wierności ojczyźnie ale także podpisuje jakieś zobowiązanie do zachowania tajemnicy państwowej i wojskowej.

Nawet _gdyby_  jakiś konkretny żołnierz nie miał ochoty do walki ale miałby ochotę zdezerterować albo życzyłby śmierci Putinowi to raczej nie pierdzieliłby trzy po trzy do własnej żony, bo bałby się że ktoś go podsłucha i doniesie komu trzeba a wtedy kulka w łeb.

Byłbym w stanie uwierzyć, że pojedynczy rosyjski idiota nie zachował środków ostrożności i gadał byle co (a zatem dał się podsłuchać Ukraińcom a przełożeni go wieczorem rozstrzelali)

Ale _masowy_ zwyczaj codziennego plotkowania z własną żoną wydaje się nieprawdopodobny.

Byłbym w stanie uwierzyć w jedną czy dwie rozmowy, zwłaszcza gdyby one miały np. osłabić czujność obrońców Ukrainy albo wprowadzić ich w błąd (np. żołnierz "wygadał się", że dostali rozkaz opuszczenia jakiejś tam strefy, bo mają rozkaz atakować inne miasto, a tak naprawdę Rosja postąpiłaby następnego dnia wprost przeciwnie), ale taka masówka?

w mojej ocenie, te "przechwytywane" rozmowy to czysta fikcja służąca pro-ukraińskiej propagandzie.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2022, 12:00 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #797 dnia: 30 Maj, 2022, 15:09 »
@ Sebastian
 Moim zdaniem nie mają z tym problemu. Jeżeli to pro-ukraińska propaganda, to by nie podawali nazwisk i zdjęć. https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-namawiala-zolnierza-by-gwalcil-ukrainki-dziennikarze-ustalil,nId,5962920#crp_state=1
 
 Oczywiście nie można wykluczyć pro-ukraińskiej propagandy. Nie mam nic przeciw niej. Nie oni pierwsi zaczęli z tą propagandą. Odpłacają Ruskim tym samym. Czym Putin wojuje niech od tego zginie. Oko za oko.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #798 dnia: 30 Maj, 2022, 15:20 »
@ Sebastian
 Moim zdaniem nie mają z tym problemu. Jeżeli to pro-ukraińska propaganda, to by nie podawali nazwisk i zdjęć. https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-namawiala-zolnierza-by-gwalcil-ukrainki-dziennikarze-ustalil,nId,5962920#crp_state=1
podanie jednej konkretnej i akurat (założmy że) prawdziwej i zweryfikowanej wiadomości nie dowodzi że kolejnych 99 rozmów nie zostało zmyślonych na cele propagandy

wg mnie, już sama masowość tych podsłuchiwanych rozmów jest niewiarygodna (o treści nawet nie wspominając)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #799 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 17:17 »
podanie jednej konkretnej i akurat (założmy że) prawdziwej i zweryfikowanej wiadomości nie dowodzi że kolejnych 99 rozmów nie zostało zmyślonych na cele propagandy

wg mnie, już sama masowość tych podsłuchiwanych rozmów jest niewiarygodna (o treści nawet nie wspominając)
Mam podobne odczucia.
Gdyby ograniczyli się do podawania jednej "przechwyconej" rozmowy raz na parę dni, to może bym uwierzył. Ta propaganda jest dość infantylna. Z tych "przechwyconych" rozmów możemy (i mamy) odnieść wrażenie, że Rosjanie tylko czekają, by zabić swoich dowódców czy Putina. Zaraz się dowiemy, że planują samobójstwa żeby nie zginąć w walce.
Problem jest w naiwności naszych mediów, które przekazują dalej każdego fejka, jeśli tylko pochodzi ze źródeł w SBU.
No ale niektórzy mają takie podejście, że każde kłamstwo jest dobre, jeśli tylko wpasowuje się w naszą narrację. Według mnie to pewna naiwność, ale nawet na forum widać zwolenników takiego podejścia.
Widzisz vogu i cała reszto miłośników ruskiego miru, do czego prowadzą rządy ukraińskich nazistów?
Jak tam ta ewakuacja w Kijowie? Wyszli już ze schronu?  ;)


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #800 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 17:19 »
Mam podobne odczucia.
Gdyby ograniczyli się do podawania jednej "przechwyconej" rozmowy raz na parę dni, to może bym uwierzył. Ta propaganda jest dość infantylna. Z tych "przechwyconych" rozmów możemy (i mamy) odnieść wrażenie, że Rosjanie tylko czekają, by zabić swoich dowódców czy Putina. Zaraz się dowiemy, że planują samobójstwa żeby nie zginąć w walce.
Problem jest w naiwności naszych mediów, które przekazują dalej każdego fejka, jeśli tylko pochodzi ze źródeł w SBU.
No ale niektórzy mają takie podejście, że każde kłamstwo jest dobre, jeśli tylko wpasowuje się w naszą narrację. Według mnie to pewna naiwność, ale nawet na forum widać zwolenników takiego podejścia.Jak tam ta ewakuacja w Kijowie? Wyszli już ze schronu?  ;)

Fantom, skoro Ruskie używają telefonów w Ukraińskim roamingu, ponieważ swojego nie mają, to co w tym dziwnego, że tyle tych rozmów mogą przechwycić? Właściwie mogą przechwycić każda rozmowę.


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #801 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 17:38 »
Fantom, skoro Ruskie używają telefonów w Ukraińskim roamingu, ponieważ swojego nie mają, to co w tym dziwnego, że tyle tych rozmów mogą przechwycić? Właściwie mogą przechwycić każda rozmowę.
Od strony technicznej może i masz rację (rozmowy w roamingu można przechwycić).

Czy wojsko rosyjskie (lub wojsko dowolnego innego państwa) może być aż tak beznadziejnie głupie, aby masowo plotkować przez telefon na terenie wroga?

Przyznam, że nie mam opinii w tej sprawie.

Putin płaci swoim żołnierzom (codziennie ryzykującym śmierć na polu walki) o wiele mniej niż zarobiliby w Polsce pracując za najniższą krajową jako babcia klozetowa lub pracując w Polsce za najniższą krajową jako referent ds. zbędnych pracujący w urzędzie ds. niepotrzebnych

Chociażby z tego powodu mogę przyjąć że Rosja wysłała tam (mówiąc oględnie) "niezbyt mądre" mięso armatnie, ale ...

ale czy to możliwe, aby przeciętny rosyjski żołnierz był _aż_tak_ głupi jak wynika to z ukraińskiej propagandy?!

mimo wszystko mam duże trudności, aby w to uwierzyć...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #802 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 17:44 »
Wolski ze trzy dni temu powiedział,że 70,80%informacji to propaganda z obu stron.
To co wyczynia napadnięty to barbarzyństwo.


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #803 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 17:50 »
To co wyczynia napadnięty to barbarzyństwo.

Tobie to już odwaliło do reszty Gremczak :D


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #804 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 19:02 »
Czy jest techniczna możliwość przechwytywania rozmów żołnierzy? Zapewne tak, znane były przypadki ujawniania wrażliwych informacji jak rozkład tras wartowników przez dzielenie się statystykami w aplikacjach dla biegaczy itp.
Czy te wszystkie "przechwycone" rozmowy są prawdziwe? Bardzo wątpliwe. Obstawiam, że może parę z nich będzie prawdziwe, ale cała reszta jest zbyt infantylna.
No i to nie do nas powinna trafiać ta propaganda, a powinna być rozpowszechniana po rosyjsku.
Zabawne jest, że tyle energii jest wkładane w demaskowanie rosyjskich fejków a ich zalew ze strony ukraińskiej jest pomijany milczeniem. Nawet mamy pewną akceptację - nieważne, czy doniesienie jest prawdziwe - najważniejsze by negatywnie o Rosjanach a pozytywnie o Ukraińcach.
Według mnie będzie z tego w końcu więcej szkody niż pożytku, bo ludzie będą mieli przesyt tej propagandy zwycięstwa.


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #805 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 19:08 »
media zachwycają się że Unia "uzgodniła" jakiś tam pakiet sankcji a na drugi dzień piszą np. że "Węgry zmieniły zdanie".

Co więcej, wiele z tych sankcji uzgodniono teraz, ale wejdą w życie "w grudniu popołudniu" i nie wiadomo czy faktycznie będą przestrzegane.

Na razie gadaniem o sankcjach na ropę wywindowano cenę ropy i Rosja może ten sam towar sprzedawać drożej niż przed wojną.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #806 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 19:15 »
Domysły Vog, domysły. Nie możesz stwierdzić, ile tych rozmów jest rzekoma fałszywa. Niewątpliwie wiele z nich jest prawdziwych, ponieważ udało się znaleźć konta społecznościowe rozmówców i porównać ich głos.

Przechwytywanie rozmów zwykłych szeregowych korzystających z ukraińskiej sieci jest bajecznie proste dla operatorów tamtejszej sieci komórkowej.

Na koniec: trzeba przyznać, że Ukraina stosuje propagandę. To część wojny. My też stosowaliśmy propagandę w II wojnie światowej. W żadnym wypadku nie dyskwalifikuje to pozycji Ukrainy. Bynajmniej - tylko pokazuje, że to sprawni żołnierze, nie tylko w domenie kinetycznego teatru działań wojennych


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #807 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 19:15 »
Tobie to już odwaliło do reszty Gremczak :D
To nie moje słowa.
Posłuchaj Wolskiego.
Twój autorytet.


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #808 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 19:20 »
To nie moje słowa.
Posłuchaj Wolskiego.
Twój autorytet.

Precyzuje - Tobie do reszty odwaliło Gremczak, ponieważ nazywasz barbarzyństwem działania napadniętego narodu  nie dlatego, że uważasz, iż 70-80% informacji od strony Ukraińskiej to propaganda.


Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #809 dnia: 02 Czerwiec, 2022, 19:47 »
Mam podobne odczucia.
Gdyby ograniczyli się do podawania jednej "przechwyconej" rozmowy raz na parę dni, to może bym uwierzył. Ta propaganda jest dość infantylna. Z tych "przechwyconych" rozmów możemy (i mamy) odnieść wrażenie, że Rosjanie tylko czekają, by zabić swoich dowódców czy Putina. Zaraz się dowiemy, że planują samobójstwa żeby nie zginąć w walce.
Problem jest w naiwności naszych mediów, które przekazują dalej każdego fejka, jeśli tylko pochodzi ze źródeł w SBU.
No ale niektórzy mają takie podejście, że każde kłamstwo jest dobre, jeśli tylko wpasowuje się w naszą narrację. Według mnie to pewna naiwność, ale nawet na forum widać zwolenników takiego podejścia.Jak tam ta ewakuacja w Kijowie? Wyszli już ze schronu?  ;)

 Nie zauważyłem, żeby podawali codziennie przechwycone rozmowy. Od początku wojny te podane do publicznej wiadomości nie są aż takie liczne. Z tego co ja widzę, to faktycznie podają mniej niż raz na parę dni. Tak na szybko to nawet nie doliczyłem się 20 przechwyconych rozmów od początku napaści. Co do fejka ze źródeł SBU to ile ich jest w porównani z fejkami od Rosjan?
 
Każdy fejk mogący osłabić morale wroga i przechytrzenie go, uważam za usprawiedliwiony.  Ofiara ma prawo do przekraczania wszelkich granic, manipulacji, dezinformacji aby zyskać na czasie lub zachować życie.

 Podaję przykład fejka z 2WŚ. Tenże fejk przechylił szalę zwycięstwa w lądowaniu w Normandii. Operacja Fortitude. Genarał Patton był dowódcą nieistniejącej armii w UK. W gazetach zamieszczano jego zdjęcia z inspekcji tejże fikcyjnej armii aby zmylić Niemców.

''W CZASIE WOJNY PRAWDA JEST TAK CENNA, ŻE ​​ZAWSZE POWINIEN JEJ TOWARZYSZYĆ OCHRONIARZ KŁAMSTW”.
Winstona Churchilla.
''
„Fortitude South” była największą tego typu operacją w czasie całej wojny. Operacja miała stworzyć wrażenie, że lądowanie w Normandii jest tylko akcją mającą odciągnąć uwagę od głównego ataku w regionie Pas-de-Calais[2]. W jej ramach zbudowano fałszywe lotniska, na których postawiono makiety samolotów, powstały całe obozy wojskowe zapełnione nadmuchanymi, gumowymi modelami czołgów. Ponadto plan miało uwiarygodniać 250 fałszywych barek desantowych[2]. Ślady gąsienic czołgów i opon samochodów ciężarowych wiodły w głąb lasów, co miałoby sugerować, że ukryto tam znaczne ilości wojsk. Utworzono grupę radiostacji, które „porozumiewały” się wzajemnie nadając komunikaty o treści, jakich można się spodziewać w czasie formowania dużej grupy armii. Z dziennikarzami i dyplomatami państw neutralnych spotykali się „przypadkowo” oficerowie noszący na ramionach naszywki nieistniejących jednostek (np. 2 Brytyjska Dywizja Powietrznodesantowa[3]). Lokalne gazety donosiły o zaniepokojeniu mieszkańców „znacznym nagromadzeniem zagranicznych żołnierzy” https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Fortitude

https://www.history.co.uk/article/operation-fortitude-the-d-day-deception-campaign-that-fooled-the-nazis ''Zastosowano różne oszukańcze metody, aby zapewnić Fortitude South osiągnięcie swoich celów. Pierwszą była operacja Quicksilver, w ramach której powstała całkowicie fikcyjna armia znana jako Pierwsza Grupa Armii USA (FUSAG). Armia ta podobno stacjonowała w południowo-wschodniej Anglii pod dowództwem słynnego amerykańskiego generała George'a S. Pattona. Patton był mądrym wyborem aliantów, był generałem najbardziej przerażającym i szanowanym przez niemieckie naczelne dowództwo, a zatem tym, który z największym prawdopodobieństwem został wyznaczony na dowódcę sił inwazyjnych.

Aby wspomóc ten podstęp, stworzono fałszywe budynki wojskowe, podczas gdy na południowym wschodzie rozmieszczono nadmuchiwane czołgi i atrapy desantu. Aby jeszcze bardziej umocnić podstęp, Patton został sfotografowany podczas zwiedzania tych fałszywych obozów FUSAG.''
   
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s